Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Bir sürede milyon km nasıl yapılır?

Katılımcı sayısı
117. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Aksatmadan günde 273.9 KM yaparak 10 yılda.

19 16.24%
  • Kurye olarak "bir süre" çalışırsan olur gibi sanki.

32 27.35%
  • Edebiyat ile yapılır.

14 11.97%
  • Önce avcılar atıcılar derneğine üye olunur.

32 27.35%
  • Hiç biri

20 17.09%
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Motosiklet ile "milyon km" nasıl yapılır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Pejo ile 4 yıl 30000 km. 1 defa motor değişti
    3,5 jawa ile 1 yıl 1000 km. Malûm 1 lt ile 10 km re
    Honda titan 5 yıl 20000 km. Üniversiteye gidince garaj motoru oldu
    Ybr 125 5 yıl 20000 km. Çalışma hayatı vs derken garajda yattı.
    Cbr 250 2 yıl 5000 km. Haftada bir gün sürersen böyle olur.
    Vstrom 650 2 yıl 15000 km
    Mondi Drift 1 ay 300 km
    Pulsar 1 ay 750 km ( nice kmlere )

90 küsur bin km olmuş. Daha 100 bin bile değil. Ben milyon u göremem
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://youtu.be/V7QR1ZX8Y84?t=46m49s

Su videoyu izleyenler bilir, kurye elemanin aylik ortalamasi 10bin sanirim, yilda temiz 100bin km. si var ve dedigine gore zaten milyon km.yi gecmis, oyle 50-60 yasinda falan da degil. Bizim gibi ise eve gitmeye ve gezmeye biniyor olsaydi bu km.ler mumkun olmazdi tabii ki ama isi gezmek olunca demek ki oluyormus.

Transalp de motor acilmadan 460bin km. gitmis bu arada.
    bilocan bu bahsettiğimiz arkadaş kurye yani adı üstünde şimdi ben bu eğitmenleri düşünüyorum ama,
    galiba yanlış düşünüyorum arkadaş,
    kaldıki trde kaç tane İşi hakikaten "motosiklet eğitmeni" olan insan vardır?
    yani tek geliri Motosiklet eğitmenliği olan kişilerden bahsediyorum ki,
    biliyorsunuz memleketimizde 4 mevsim yaşıyoruz yani full yılın 365 günü motora binen yahut eğitim veren bir eğitmen olduğunu sanmıyorum bile,
    hadi diyelim yurtdışı gezilere de katılıyo bu eğitmenler e 1 ayda 15k km yaptı diyelim senede 3 kere böyle gezi yapsa etti bize 45k km,
    geri kalan da yılda 8 ay eğitim verse ki hergün full eğitim verebileceğinide sanmıyorum hemde hiç,
    biz haftada 5 günden günde 300km diye hesaplasak haftada 1500km ayda etti bize 6000km 8*6000=48k km etti yani
    bunuda sene ile toplasak 48k km eğitimden 45k kmde yurtdışı gezilerden kaldıne etti? 93k km hadi 100.000
    yani senelik 100.000km yapsa bile minimum 10 yıl ki hiç bu tempoyu bozmayacak bu kişi,
    bana hiç inandırıcı gelmedi bilmiyorum sizlere geldimi?
    böyle insanlar varsa bile eminim 70 milyonda 50 yi bilemedin 100 kişiyi geçmez..
    Savaş abi senin açıklamalarında meslek erbablar için geçerli bence eğitimci olupda hep bu tempoda çalışan birini biliyorsanız eyvallah

not:(1 ayda motora binmedi bu arkadaş izin yazdım ha )
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Xcg 150 2013
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-araclar-otobus-2009-starliner-tertemiz-sorunsuz-son-firsat-137968704/detay

2009 MODEL OTOBÜS 1 MİLYON 700 BİN KMDE İSE OLABİLECEGİ KESİN MİLYON KM ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilocan bu bahsettiğimiz arkadaş kurye yani adı üstünde şimdi ben bu eğitmenleri düşünüyorum ama,
    galiba yanlış düşünüyorum arkadaş,
    kaldıki trde kaç tane İşi hakikaten "motosiklet eğitmeni" olan insan vardır?
    yani tek geliri Motosiklet eğitmenliği olan kişilerden bahsediyorum ki,
    biliyorsunuz memleketimizde 4 mevsim yaşıyoruz yani full yılın 365 günü motora binen yahut eğitim veren bir eğitmen olduğunu sanmıyorum bile,
    hadi diyelim yurtdışı gezilere de katılıyo bu eğitmenler e 1 ayda 15k km yaptı diyelim senede 3 kere böyle gezi yapsa etti bize 45k km,
    geri kalan da yılda 8 ay eğitim verse ki hergün full eğitim verebileceğinide sanmıyorum hemde hiç,
    biz haftada 5 günden günde 300km diye hesaplasak haftada 1500km ayda etti bize 6000km 8*6000=48k km etti yani
    bunuda sene ile toplasak 48k km eğitimden 45k kmde yurtdışı gezilerden kaldıne etti? 93k km hadi 100.000
    yani senelik 100.000km yapsa bile minimum 10 yıl ki hiç bu tempoyu bozmayacak bu kişi,
    bana hiç inandırıcı gelmedi bilmiyorum sizlere geldimi?
    böyle insanlar varsa bile eminim 70 milyonda 50 yi bilemedin 100 kişiyi geçmez..
    Savaş abi senin açıklamalarında meslek erbablar için geçerli bence eğitimci olupda hep bu tempoda çalışan birini biliyorsanız eyvallah

not:(1 ayda motora binmedi bu arkadaş izin yazdım ha )
    o km yi yapan arkadaş kimdir,nedir bilmiyorum ama
    eğitimin nasıl verildiği önemli tabii,ama" ben bir milyon km yaptım" diyeni dinlemeden" yapamaz o kadar km yi de demek doğru değil".
    motosiklet eğitimi deyince genelde bizim aklımıza gelen eğitim,çok dar kapsamlı,"böyle çalıştırırsın,şöyle durursun,hah tamam,sen artık ehliyet alırsın" tarzı olanlar geliyor aklımıza,oysa bazı eğitimler,yeni başlayanlara değil,ileri düzey kullanıcılara verildiğinde günlük km ler 500-1000 lere çıkabilir.o eğitimlerde hoca her öğrenciyi tek tek değerlendirir,bunun icin de birlikte uzun yol yapılması gerekir,uzun yol yapılacak ki hoca her öğrencinin yol boyunca hatalarını,eksikliklerini görebilsin,bu tip eğitimlere benden daha iyi motosiklet kullananların kontrol eğitimlerine katıldığını biliyorum,o eğitimlere katılmak doğrudur çünkü biz yapılan km veya yılı esas alırız ama motosiklet kullanma tekniğimiz acısından ne km nin ne de yılın hiç bir önemi yoktur.doğru değerlendirme o ileri eğitimlerde olur ki , ileri düzey eğitim veren bir kurumda eğitmenin ayda 15.000-20.000 km ,yılda 150.000 km kullanması hiç de garip değildir.Yani teorik olarak bu km ler yapılabilir ama "ahmet veya mehmet bunu yapmış mıdır derseniz kişi bazında cevap veremem.
    netice de hayata dair tüm verileri sadece kendi küçük dünyamızın bilgi dağarcığında değerlendirirsek yanlış sonuçlara ulaşırız;aya giden astronotlara da,hiç gitmediğimiz kutupların da o kadar soğuk olduğunu da inanmayız.Hangimiz astronot ya da kutup gördük ki ? niye inanmak zorundayız ? inanmak icin görmemiz gerekir mi ?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Matematik hesaplarıyla olmuyor bu işler
    Neden olmuyor kendimden örnek vereyim.
    Konuyu görünce ulem acaba ben yapmışmıyımdır o kadar km diye kendi kendime düşündüm.
    Bir milyon kilometreyi kullandığım yıl sayısına, onuda aya böldüm.
    Bir milyon km yapmış olabilmem için ayda yaklaşık 2500 km
    Yani günde yaklaşık 85 km yapmış olmam gerekiyor.
    Rakama bakınca makul geliyor.
    Ama yapmışmıyımdır?
    Hayır!
    Çünkü aylarca motora binmediğimde oldu,
    Kenan'ın peşinde o ülke senin bu ülke benim gezerken sıfır aldığım motosikletimi 8-9 ayda 20bin kilometreye getirdiğimde oldu.
    Yani hesap kitap işi zor
    Ama gördüğünüz gibi yapılamayacak bir rakamda değil.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Ise git gel, günde 110 km crf250l yi kullanıyorum.
    Daha motosiklete başlayalı bir ay oldu ama şimdiden çok km yaptım. Arabayı da 2,5 ayda 15000 km kullandım. Yapılmayacak km degil. Hayalleriniz küçük olmasın.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler