Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Bir sürede milyon km nasıl yapılır?

Katılımcı sayısı
117. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Aksatmadan günde 273.9 KM yaparak 10 yılda.

19 16.24%
  • Kurye olarak "bir süre" çalışırsan olur gibi sanki.

32 27.35%
  • Edebiyat ile yapılır.

14 11.97%
  • Önce avcılar atıcılar derneğine üye olunur.

32 27.35%
  • Hiç biri

20 17.09%

Motosiklet ile "milyon km" nasıl yapılır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Konuyla alakali olduguna inandigim bir fikra ile baglayayim dedim

Orta yasi geckin bir adam doktora gitmis...

-Doktor bey, yas daha henuz 55 ama karimla artik sadece haftada 2 - 3 defa birlikte olabiliyoruz, demis..

doktor bakmis, "beyefendi, ne kadar guzel bu yasta.. bence bundan sikayetci olmamalisiniz, gurur duymalisiniz"... diye gulumsemis adama..

-ama doktor bey, demis adam, "arkadaslarim lokalde konusuyorlar, yasi benden fazla olup gunde 2 defa birlikte olanlar var...

doktor gulumsemis, " e siz de konusun beyefendi... siz de konusun"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana da bir kurye için 700 km fazla geldi.... Hayır dağıtımı Ankaraya falan yapıyorsa tamam da... İstanbul içi için biraz değil epey fazla...
    ben 480 km yaptığımda gece horlayarak uyumuşum istanbul içi 700 km çok zor

alpay95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor AS125T
    ben daha 43000 deyim

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul için değil her yer için zor... Hele ki kuryelik yapan biri için imkansız....
    Hiç durmadan yol alsa 1 günde zor yapar... Kaldı ki evraklarını hiç durmadan camdan fırlatması gerek... Onu yapsada gene yetişemez gene yetişemez...

Bazı ecza depoları taş çatlasa 300 km yapıyor... O da haftanın 2 günü falan....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Elbetteki yapılır. Tabiki zamanı geldiginde yapılan motor yenilemeleri degişik motor olarak sayarsanız yapılmaz..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    bu havada motora biniyorsuz ya helal olsun size
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul trafiğinde 700 km.yapmak helede kurye olarak imkansız.Boş boş sadece motosiklet kullansanız bile imkansız.
    zaten şehirdışı kullanımda büyük bir motosiklet ile bu 700 km.yapmak çok zor birşey.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek motosikletle 1 milyon kilometre yapılırmı bilemiyorum ama yukarıdada belirttiğim gibi Yunanistan'dan bir Africa Twin 746.000 yapmıştı. Yine 600.000km giden Harley Davidson'lardan bahsediliyor. Bunlar oluyorsa 1.000.000 da olur bence aynı makinayla!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    1 milyon km yi tek makina ile yapmak oldukça zor bana göre zaten aynı makinadan sıkılır insan ne demek 1 milyon km?

değişik motorla yapılması imkan dahilinde veya 1 motoru sürekli tamir ettirerek binip yapmak da imkan dahilinde gibi.300.000km de yamaha görmüştüm bir forumda ama 1 milyon km gerçekten sabır işi...
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek motosikletle 1 milyon kilometre yapılırmı bilemiyorum ama yukarıdada belirttiğim gibi Yunanistan'dan bir Africa Twin 746.000 yapmıştı. Yine 600.000km giden Harley Davidson'lardan bahsediliyor. Bunlar oluyorsa 1.000.000 da olur bence aynı makinayla!
    Bence şu kadar km.yaptım demek için motorun silindir kapağının açılmamış olması lazımdır.Motora gerkli bakımları ,tamiratları ve gerkli parça değiştirdikten sonra belkide 2 milyon km. kullanabilirsiniz.
    Ama dediğim gibi şu kadar km.yaptım diyebilmek için motorun açılmaması lazımdır kanımca.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    125cc cup
    her gün 273.9 km ye hangi motor dayanır?

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul trafiğinde 700 km.yapmak helede kurye olarak imkansız.Boş boş sadece motosiklet kullansanız bile imkansız.
    zaten şehirdışı kullanımda büyük bir motosiklet ile bu 700 km.yapmak çok zor birşey.
    evet çok zor, arkadaşımız biraz fazla gitti gibi uzun yol 700 km bile motorla yorucu oluyor, ben kurban bayramının arifesinde istanbuldan boluya gidip geldim 500 km yol yaptım öldüm resmen

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence şu kadar km.yaptım demek için motorun silindir kapağının açılmamış olması lazımdır.Motora gerkli bakımları ,tamiratları ve gerkli parça değiştirdikten sonra belkide 2 milyon km. kullanabilirsiniz.
    Ama dediğim gibi şu kadar km.yaptım diyebilmek için motorun açılmaması lazımdır kanımca.
    Ee, tabiiki. Zaten herkes bu şekilde anlar XXX kilometre yaptı bu motor dendiğinde. Yani motora el değene kadarki süreç.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    bızım yamaha 115 sıfır cektık ogunden berı durmaz iş için kulladıgmız ıcın babmla ortak kullandık ortalama günde 100 150 km var yazın gunu daha fazla 150 bini devirdi 200 - 230 bin yapmışızdır ikimiz 10 yılda
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    nedir bu km yapma sevdası keyfini çıkarın kardeşim. işi kuryelik olanlar meslek icabı yapcaklar tabi çok km
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Yakıt tüketim tutarı 1.000.000 km X 0,1TL= 100.000 TL yapar (Cgl 125) ,ben almayım.

GakkosAtalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 SUZUKİ GSX 600 F
    Atma ZİYAAAAAA Din Kardeşiyiz
    Sadık1453 bunu beğendi.
    Elazığ Motosiklet ve Motor sporları Kulübü Derneği-Motosiklet23/Moto23

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Noxan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google'da arama yaparken denk geldim. Tıkladım karşıma bir yazı çıktı. Yazının sahibi çok sertifikalı, ileri sürüş eğitmenlerimizden biriydi. Yazısına aynen şu cümlelerle başlamış.

"Bir süredir motora biniyorum. Yaklaşık milyon km. civarı."

Kendisiyle bir kere Şile yolunda karşılaşmıştık. Tam ilk bahara giriş zamanıydı. Hava o gün aşırı sıcak olduğu için yolun bir bölümünde kışlık montumu çıkarıp kullanmıştım motoru. (üzerimdeki diğer ekipman: kask+eldiven+bot+dizlik+tam boy sırtlık) mola verdiğim yerde tesadüf bu eğitmen arkadaşta birine ders veriyordu. Daha selam sabah vermeden "mont giymeden olmaz ama" diye laf attı gülerek. Bende "çattık" der gibi baş sallamıştım sadece.

Neyse şimdi merak ediyorum. Motorda bir sürede "milyon km" nasıl yapılır?
    İsim vermeden insanları karalamak ne kadar basit değilmi . Kendi isminizi ve bahsi geçen eğitmenin ismini açık açık yazabilecek kadar iyi niyetli olabilseydiniz keşke.

Karalamaya çalıştığınız türde kişiler için günlük 1000 km lik rotalar sadece turistik gezi gibidir. Rutin eğitimlerinde öğrenci gurubu ile planladıkları rota günlük minimum 350 km civarındadır.

Her yıl yaptıkları birkaç yurtdışı turunun herbiri 5000 er km den aşağı olmaz

Yıllık 100.000 km civarında yol yaparlar ve her yıl bir veya iki motor değiştirmek zorundadırlar.

Motosikler eğitmenliği onlar için bir meslektir ve bahsettiğiniz bol sertifikalar olmadan bunu yapamazlar . Müzik dersinde flüt çalmayı öğreten hocanızın bile üniversite mezunu olması yetersiz olup ayrıca pedagojik formasyon sertifikasına sahip olması zorunlu iken sertifikasız bir eğitmenin motosiklet kullanmayı öğretmesi cinayet işlemek ile aynı sınıfta bir suçtur bana göre.

Size yapılan en büyük iyiliklerden biri olan "mont giymeden olmaz ama" cümlesi ile ilgili düşüncelerinizi montsuz yapacağınız bir kazayı beklemeden değiştirmenizi candan dilerim.

Saygılar

Okan Sinan OCAN
    dovahhkin ve Sadık1453 bunu beğendiler.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsim vermeden insanları karalamak ne kadar basit değilmi . Kendi isminizi ve bahsi geçen eğitmenin ismini açık açık yazabilecek kadar iyi niyetli olabilseydiniz keşke.

Karalamaya çalıştığınız türde kişiler için günlük 1000 km lik rotalar sadece turistik gezi gibidir. Rutin eğitimlerinde öğrenci gurubu ile planladıkları rota günlük minimum 350 km civarındadır.

Her yıl yaptıkları birkaç yurtdışı turunun herbiri 5000 er km den aşağı olmaz

Yıllık 100.000 km civarında yol yaparlar ve her yıl bir veya iki motor değiştirmek zorundadırlar.

Motosikler eğitmenliği onlar için bir meslektir ve bahsettiğiniz bol sertifikalar olmadan bunu yapamazlar . Müzik dersinde flüt çalmayı öğreten hocanızın bile üniversite mezunu olması yetersiz olup ayrıca pedagojik formasyon sertifikasına sahip olması zorunlu iken sertifikasız bir eğitmenin motosiklet kullanmayı öğretmesi cinayet işlemek ile aynı sınıfta bir suçtur bana göre.

Size yapılan en büyük iyiliklerden biri olan "mont giymeden olmaz ama" cümlesi ile ilgili düşüncelerinizi montsuz yapacağınız bir kazayı beklemeden değiştirmenizi candan dilerim.

Saygılar

Okan Sinan OCAN
    Sayın Okan,
    Öncelikle Noxan benim Ante kullanıcısına mail problemi nedeni ile ulaşamadığım zamanlarda açtığım bir kullanıcı idi. O nedenle bu mesajınıza direk yanıt veriyorum.

"Google'da arama yaparken denk geldim. Tıkladım karşıma bir yazı çıktı. Yazının sahibi çok sertifikalı, ileri sürüş eğitmenlerimizden biriydi. Yazısına aynen şu cümlelerle başlamış.

Kendisiyle bir kere Şile yolunda karşılaşmıştık. Tam ilk bahara giriş zamanıydı. Hava o gün aşırı sıcak olduğu için yolun bir bölümünde kışlık montumu çıkarıp kullanmıştım motoru. (üzerimdeki diğer ekipman: kask+eldiven+bot+dizlik+tam boy sırtlık) mola verdiğim yerde tesadüf bu eğitmen arkadaşta birine ders veriyordu. Daha selam sabah vermeden "mont giymeden olmaz ama" diye laf attı gülerek. Bende "çattık" der gibi baş sallamıştım sadece.

1. Bu anlatımdan "karalama" fikrine nerden kapıldınız merak ettim.
    2. Motosiklet eğitmenlerinin pedogojik formasyon aldıkları fikrine nerden kapıldınız? (Kendimde MS Yetkili eğitim merkezlerinde yıllarca eğitim vermiş biri olarak soruyorum bunu)
    3. "günlük 1000 km lik rotalar" pardon ama siz sayı saymayı biliyor musunuz? demeden edemeyeceğim. Günlük 1000km rotalar genel bir eğitim rotası olamaz. Böyle bir eğitim verdiğini söyleyen kişinin eğitimciliğinden şüphe duyarım. Bu tür rotalar sadece özel durumlarda olabilir. O da yılın her günü değil.
    4. Ceket konusuna girmeyeceğim. O an üzerimdeki korumalara bir daha göz atın. Kendiniz motor kullanıyorsanız onu bir düşünün. Ayrıca bu kişi ile yolda karşılaştığımızda üzerimde mont'da vardı.

Şimdi gelelim şu milyon km normal olayına. Ben kimseyi karalamıyorum. Kişi kendini tanıtan yazıya

"Bir süredir motora biniyorum. Yaklaşık milyon km. civarı." diyerek başlamış. Ve benimde sorduğum şu. "Bir süredir" motosiklet kullanan biri gerçekten 1 milyon km yapabilir mi? Bu soruya neden bu kadar takılıp kaldığınızı da ben anlamıyorum.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın Okan,
    Öncelikle Noxan benim Ante kullanıcısına mail problemi nedeni ile ulaşamadığım zamanlarda açtığım bir kullanıcı idi. O nedenle bu mesajınıza direk yanıt veriyorum.

"Google'da arama yaparken denk geldim. Tıkladım karşıma bir yazı çıktı. Yazının sahibi çok sertifikalı, ileri sürüş eğitmenlerimizden biriydi. Yazısına aynen şu cümlelerle başlamış.

1. Bu anlatımdan "karalama" fikrine nerden kapıldınız merak ettim.
    2. Motosiklet eğitmenlerinin pedogojik formasyon aldıkları fikrine nerden kapıldınız? (Kendimde MS Yetkili eğitim merkezlerinde yıllarca eğitim vermiş biri olarak soruyorum bunu)
    3. "günlük 1000 km lik rotalar" pardon ama siz sayı saymayı biliyor musunuz? demeden edemeyeceğim. Günlük 1000km rotalar genel bir eğitim rotası olamaz. Böyle bir eğitim verdiğini söyleyen kişinin eğitimciliğinden şüphe duyarım. Bu tür rotalar sadece özel durumlarda olabilir. O da yılın her günü değil.
    4. Ceket konusuna girmeyeceğim. O an üzerimdeki korumalara bir daha göz atın. Kendiniz motor kullanıyorsanız onu bir düşünün. Ayrıca bu kişi ile yolda karşılaştığımızda üzerimde mont'da vardı.

Şimdi gelelim şu milyon km normal olayına. Ben kimseyi karalamıyorum. Kişi kendini tanıtan yazıya

"Bir süredir motora biniyorum. Yaklaşık milyon km. civarı." diyerek başlamış. Ve benimde sorduğum şu. "Bir süredir" motosiklet kullanan biri gerçekten 1 milyon km yapabilir mi? Bu soruya neden bu kadar takılıp kaldığınızı da ben anlamıyorum.
    1. Anlaşılan isminizi saklamanın ötesinde birden fazla nick kullanmak gibi hiçte dürüst olmadığını düşündüğüm yöntemler ile insanları karalıyorsunuz. Artık iyi niyetli olduğunuzu düşünemiyorum kusura bakmayın.

2. MEB dan alınmış pedagojik formasyon sertifikasına sahip motosiklet eğitmenlerinden bizzat eğitim almış birisi olarak net olarak cevap veriebilirimki evet her eğitmenin alması gerekli olduğu gibi onlarında bu sertifikayı almaları gerekir tersi mantıklı değildir.

3. Ben 1000 km lik rotanın eğitim rotası olduğunu söylemedim , eğitim rotaları ortalam 350 km lik rotalardır diye yazdım niyetiniz kötü olduğu gibi anlayışta da aksaklıklar var sanırım. Ama 1000 km lik rotalara örnek isterseniz isim vererek iki örnek vereyim hemen hemde farklı kurumlardan farklı hocalar. Rahmi Barutçu ortadoğu gezisi 1. gün İstanbul - Antakya 1100 km. , ART eğitmeni Halil Kılıç 29 Ekim 2010 Antakya Rospa Master eğitimi seyahatı 1100 km gidiş , 30 Ekim 350 km eğitim , 31 Ekim 350 km eğitim , 1 Kasım 350 km eğitim , 2 Kasım 1100 km dönüş 4 günde toplam 3250 km .

4. Kendi yalanınızı kendiniz yakalamışsınız , önceki mesajınızda üzerinizdeki kışlık montu çıkartmış olduğunuzu kendi ellerinizle yazmışsınız. Ayrıca üzerinizdeki ekipman montunuzu çıkarttıktan sonra herhangi bir kaza anında en çok hasar gören bölgelerin başında gelen kollarınızı ve özellikle dirseklerinizi kesinlikle koruyamaz.

İsim vermemeniz ve birden fazla kullanıcı adı kullandığınız için niyetinizin iyi olmadığına inanıyor ve mesajlarınızı bu noktadan itibaren cevaplanmaya değer bulmadığımı beliterek size hayatta başarılar diliyorum.
    dovahhkin ve Sadık1453 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler