Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet Plaka Küçültme (App değil)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bilgilendirme ;

b) Ölçüleri

1) Motorlu bisiklet, motosiklet, yük motosikleti ve lastik tekerlekli traktörlerde 15x24 santimetre,

2) Otomobil, kamyonet, minibüs, kamyon çekici ve otobüslerde, ön plaka 11x52, arka plaka 21x32 santimetre, ithal araçlarda plaka yerlerinin bu ölçülere uymaması halinde ölçüler 15x30 santimetre,

en ve boyunda olur.
    Benim plakayı ölçmedim ancak kesinlikle 15x24 cm değil..Çok rahat 20x30 cm vardır..
    Yanlışlıkla araba plakası takılmış yani..
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerek yok üstad.
    bırak dağınık kalsın.
    kolluk kuvvetleri ile eğlenceli saatler geçirmek istiyorum dersen o başka.
    Yok hacım..
    Ben zaten ilk mesajımda da yazdığım gibi işi resmi olarak soruyordum..Gene arkadaşlar illegal yöntemleri anlatmışlar..

Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer kurtarıyorsa plakanın kenarlarındaki siyah çerçeveleri kestirip köşelerini de oval yaptırabilirsin bir demirci de; ben o şekilde yapmıştım :
    Yok hocam kurtaracak gibi değil o şekilde

Neyse trafiğe gidip halledeğim artık bir şekilde..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tozlukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VT750C Shadow YBR 125
    Merhaba Plaka küçültme olayında son durum nedir ?
    Yani yaptırabildiniz mi ? Benimde plakam büyük ve ufak birşeyler yaptırmayı düşünüyorum.
    Yasal olmadan nerelerde nasıl yaptırabilirim bu konuda da bir fikriniz varsa alabilir miyim ?
    Teşekkürler şimdiden..

Motosikleti
    Var
    Alıntı tozlukcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Plaka küçültme olayında son durum nedir ?
    Yani yaptırabildiniz mi ? Benimde plakam büyük ve ufak birşeyler yaptırmayı düşünüyorum.
    Yasal olmadan nerelerde nasıl yaptırabilirim bu konuda da bir fikriniz varsa alabilir miyim ?
    Teşekkürler şimdiden..
    Plaka küçültme olayında son durum sıfır
    Hala kahve tepsisi boyutlarındaki plakamla dolanmaktayım..
    Ama kesin öğrendiğim şey, bendeki plakanın araba plakası ölçülerinde olduğu..
    Bunu trafikten değiştirmek mümkün ama bir türlü denk getiremedim..Sanırım Nisan ayının ilk haftasında normal ölçülerde bir motosiklet plakam olacak ve bende onu kullanacağım..

Bizzat trafik amirinden öğrendiğim bilgi ise: Trafik şb.md.lüklerinde basılmamış plakaların soğuk mühürsüz olacağından dolayı kullanımı suç..
    Trafik müdürlüklerinde de standart olarak şu aşağıdaki kurala göre plaka basılıyor:

• Motorlu bisiklet, motosiklet, yük motosikleti ve lastik tekerlekli traktörlerde: 15 x 24 cm olup dikdörtgen şeklindedir.

Dolayısıyla App denilen küçültülmüş plaka kullanımı yasak olma özelliğini koruyor..
    Plakam küçücük olsun polis çevirdiğinde normal ebattakini gösterir yırtarım mantığı ise bir şehir efsanesi..Amir olan abinin demesine göre polisin cart diye ceza yazma yetkisi var..
    Tek istisna, plakasız bir şekilde çevrilen motosikletin plakasını çantasından çıkartarak "Abi yeni düşürdüm yolda, eve gidince takacağım yerine" demesi, ki bunu da kabul etmeyip gene ceza yazabilir polis..

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    önemli olan boyu değil işlevi
    şaka bir yana harbiden biraz abes duruyodu üstadım. motoru çekiştende düşürür o aerodinamikten nasibini almamış levha.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

tozlukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VT750C Shadow YBR 125
    Bilgilendirme için teşekkür ederim Osbourne...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Beyler bence bu kanun tüm türkiyede geçerli değil.Görsel ıspatı,benim şuanda yaşadığım yerde plakaların hepsi standart boyda ve hepsi çok ufak vede mühürlü. Buyrun buda link

http://www.sahibinden.com/dt_125_kul...XQQdisplayitem

ve daha kapsamlı olması için diğer ilanlarada bakın,plakaları görüceksiniz.

[url]http://www.sahibinden.com/search.

Burdada Çorum'daki diğer motorlar...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Var
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bence bu kanun tüm türkiyede geçerli değil.Görsel ıspatı,benim şuanda yaşadığım yerde plakaların hepsi standart boyda ve hepsi çok ufak vede mühürlü. Buyrun buda link

http://www.sahibinden.com/dt_125_kul...XQQdisplayitem

ve daha kapsamlı olması için diğer ilanlarada bakın,plakaları görüceksiniz.

[url]http://www.sahibinden.com/search.

Burdada Çorum'daki diğer motorlar...
    Enteresanmış..
    Benim konuştuğum amir İstanbul da sonuçta ama Trafik kanunu güya tüm Türkiye'yi kapsıyor..
    Var bir abukluk bu işte..

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enteresanmış..
    Benim konuştuğum amir İstanbul da sonuçta ama Trafik kanunu güya tüm Türkiye'yi kapsıyor..
    Var bir abukluk bu işte..
    Osbourne hocam bak diğer link çoruma ait birde şuna bak

http://www.sahibinden.com/transalp_i...promotion_chva

yemin ederim benim cbf in arka çamurluğunun en kalın yerine takılı yani en enli kısmına ve kenarlarda nerdeyse irer parmak boşuk var.polis işkembeden sallamış
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Var
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osbourne hocam bak diğer link çoruma ait birde şuna bak

http://www.sahibinden.com/transalp_i...promotion_chva

yemin ederim benim cbf in arka çamurluğunun en kalın yerine takılı yani en enli kısmına ve kenarlarda nerdeyse irer parmak boşuk var.polis işkembeden sallamış
    Dediğim gibi enteresan..
    Ama polis sallasa bile trafik kanununda yazıyor plaka ölçüleri..dediği doğru yani..
    Şöyle salakça bir durum geldi aklıma..
    Bu plaka basan yerlerde nasıl ki harf/rakam karakter ve mürekkepleri farklı kalınlık ve fontta oluyorsa plaka tenekelerinde de öyle minik farklılıklar oluyordur belki..
    Trafik plaka basım atölyesinin dangozluğu olabilir..

Kardeşim sizin yaptığınızı çorumlu yapmaz diyemezler o zaman he he he hemen plakaları küçültelim. Allaha emanet olun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:37 ----------

Ozi kafana taktığın şeye bak,kenarlarını kes olsun bitsin kardeşim.

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    kesınlıkle corumda plakalar ufak oluyo ne hıkmetse ustad benımde oncekı motorumun plakası ufaktı ahanda burda

[IMG][/IMG]

su andada app plaka yaptım orjınalınıde yanımda tasıyorum oyle kunlanıyorum gercı almanyadakı pızza gıbı buyuk plakaları gorunce bızımkıler ufak gozuksede appden memnunum

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Yanlışlıkla ruhsatta greyder falan yazmıyor değilmi.. Mübarek işyeri tabelası gibi...O ne yaaa....

İşte ülkemdeki güzel manzaralardan bir tanesi daha.... Bir standardımız bile yok...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    ybr 125 (2009)
    merhaba arkadaşlar

Burdurlu33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawasaki(Jawa 125 sport)
    Konuyu hortlatmış bulunuyorum. Ama harbiden bu plakayı nasıl yasal olarak küçültebiliriz. Plakam denzli plaka kocaman mersinde yaşıyorum burda çıkarılan plakalar daha küçük nasıl değiştirebilirim plakamı ve ne kadar ücret ödemem gerekir?

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Benim de plakam takiliyken yakit tuketimim artiyor . herkes buyutmeye calisir biz kucultmek istiyoz

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Bende büyük plakadan isyancıydım bu neden ile insancıl boyutlarda app plaka yaptırdım. Ancak motorumun orjinal plakası somun ve civata ile montelenmiş merak ettiğim plakaya zarar vermeden plakayı delmenin en iyi yolu nedir acaba?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Deltaeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende büyük plakadan isyancıydım bu neden ile insancıl boyutlarda app plaka yaptırdım. Ancak motorumun orjinal plakası somun ve civata ile montelenmiş merak ettiğim plakaya zarar vermeden plakayı delmenin en iyi yolu nedir acaba?
    bir arkadasım orjınal metal plakayı siyah silikon ile arka plakalıga yapıstırmıstı.

plaka arazide egilse bile acılmamıstı

since 1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    triumph tiger explorer 1200 xc
    ben bir yerlerde okumuştum bu küçük tt plakaları orjinal plakayı alıp mühür kısmı hariç düzeltip tekrardan küçük boyutlarda font basıyorlar sonra üstündeki siyah olan kısmı zaten asetonla hafif hafif silince çıkıyor ( yapmışlığım var resimde bakabilirsiniz ) sonra boyuyorlar kabarık olan kısmını ama ne kadar legaldir bilemem tabi ve bir çift taraflı bant var şeffaf esnek birşey bu ogs lerin altında olandan onlanda yapıştırmıştım ben hep onla yapıştırdım hiç vidalamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

ben bir yerlerde okumuştum bu küçük tt plakaları orjinal plakayı alıp mühür kısmı hariç düzeltip tekrardan küçük boyutlarda font basıyorlar sonra üstündeki siyah olan kısmı zaten asetonla hafif hafif silince çıkıyor ( yapmışlığım var resimde bakabilirsiniz ) sonra boyuyorlar kabarık olan kısmını ama ne kadar legaldir bilemem tabi ve bir çift taraflı bant var şeffaf esnek birşey bu ogs lerin altında olandan onlanda yapıştırmıştım ben hep onla yapıştırdım hiç vidalamadım

http://hizliresim.com/AmJyJp

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler