Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yaş 38 : 2 çocuk : Hornet : Sigara

Motovento
    REKLAM ALANI
    WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Hızlı bir motorcu gibi başlamak lazım yazıya )

38 yaşındayım, evliyim, 2 kızım var (1,5 ve 2,5 yaşında 2 adet hatun)

motor işi 25 senedir rüyalarıma giriyor

çocuklukta motosiklet resimleri kestim, posterleri aldım duvarları dolapları bezedim. Uykuma üstünde kendimi hayal ederek daldım. 10 senede defalarca almak için direkten döndüm, hatta kapora verip yaktığım bile oldu...

3 senedir yeni kasa hornetin honda web sitesi, aracı ticari siteler vs. Ve resimlerinden her türlü versiyonunu takip ettim. Hatta kaç kişi bakmış, sayaçlardan ona bile baktım...

Bu yaz benımle aynı yerde işe başlayan bir büyüğümün de gençlik hayallerini kullanarak kanına girdim ve ybr 125 aldı. Ben de 1/4 ortak oldum. (1/ 4 dediysem 1/ 4 hiç kullanamadım. Eş-aile-çocuk-mesai vs.) akabinde gittim en iyisinden kask-mont-eldiven aldım. Dizlikler zaten bütün ay elimden düşmeyen, her satırını ezbere bildiğim -ki- aynı çabayı tıp fakültesinde göstersem bırak profesör olmayı, nobel alırdım diyeceğim derginin abonelik hediyesi olarak gelmişti. Geriye sadece sağlam bot almak kalmıştı- bir de aylık 95 tl alınanların taksitleri.

Ybr 125 elimizde; neyse, yazın hava sıcak, eldivenleri takmıyorum, ama yolda da sürmüyorum, büyüğüm olan kurbanımla boş yolda ve terk edilmiş halı sahadayım. Ama sorun var, "hem gaz hem fren aynı elde" nasıl olur mantık almıyor...elim ulaşmıyor ki...

Hava sıcak, hız yok, halı sahadayız, dizlik de takmıyorum. Düşsem ne olur. Zaten aıkıdo çalışmışım yıllarca. 100 kıloyum ama alıp arabaya, asfalta çarpsan kalkıp üstümü silkeler "pardon" der yürür giderim. Neyse halı sahada halı çürümüş, ani fren çalıştım. Fren kombinasyon tecrübesizliği ve çürük halı bana 20 km hızda hıgh side zevkini yaşattı. Sonuç benim gibi bir karizmada dizkapağında sağlam bir yara. Hani hamam böceğine yuva olur.

Demek ki neymiş, dizlik takılacak, eh-ellerde de ufak tefek hatıralar var bu işten. öyleyse eldiven de takalım.

A-aaaa, ama nasıl olur, eldiven taktık, gaz ve fren tabii ki aynı yerde olmalı diyoruz. Eldiven resmen elciğe yapışıyor. Eldivensiz kullanmak dudaksız öpüşmek gibiymiş.(benzetmeyi daha çook çoğaltabilirsiniz)fren de öyle, ve kaç parmak olmalı değil fren üstünde, resmen vücut dilim çıktı da 2 parmak üstüne oturdu, debriyajda ise tüm parmaklar... Süper yahuu, bir daha eldivensiz asla sahneye çıkmam...

15-20 saat toplamda kullandım kullanmadım. Bayram arefesi oldu, ihtiyaç kredisinde kampanya 10.000 tl 238 tl taksitle 5 yıl. Olur mu olmaz mı? Cevabı yukarıdaki kapora yakmalar, posterler, hayaller, borçlar, eş, çocuklarım, otobüs , dolmuş, taksi olarak yol paraları ve günde 1 paket sigaradan oluşan, çok bilinen ama bilinmek istemeyen çok çözümlü ama hiç çözülmeyen bir hayallerimin önünde duran bir karar kutusu ve içindeki bu sepet çıktı.

"var mısın yok musun"

varım ulan varım, hem de köküyle, sal gelsin.

Aylık 150 tl sigaraya vermem sigarayı bırakırım, üstüne yol parası da vermem, eder bana 238 tl taksit, daha yetmezse öğlen yemek yemem, liseden kötü alışkanlık olan sabah kahvaltısız ama bol sigaralı güne başlama yerine, sabah bir yumurta kırar yerim, gerekirse öğlen de yemek yemem.

Var mı ötesi.

Var arkadaşlar var.

Olmadıysa götürür motoru satarsınız. Zararına satış farkı da size de ders olur, bir şeyi gerçekten istemek ve bedelini ödemek ya da diline dolayıp abesle iştigal ettip etmediğiniz, bir yol çizmek zorunda olduğunuzun farkına varırsınız.

Yani her iki halde de kazanırsınız.

Ama temel kural harekete geçmek.

Bunun için de yine temel, asgari ekonomik yapı. Nedir bu? çalışıyor olmak, ama az ama çok maaş almak.

Ama ille de sıfır tereddüt. Kaygısı olanlar geride kalır. Kaygısız demiyorum ama kaygılar belli sınırlar için de tutulmalı diyorum.

Neyse;

"allah'ın emri peygamber'in kavliyle" ben almak istediğim hornet'i sahibinden istedim. O da bana yeter hoşgörü ve imtiyaz ile sattı.

Ben ybr 125 sahibi büyüğümle gittim. Motoru teslim alacagım mekanda motor kıyafetlerini giydim. Sigara paketimi ve çakmağımı masasında bıraktım.

Motora bindim, 2 kızım ve eşim aklımda, altımda 100 beygirlik makinam, haddimi bilerek, keyfini alarak, bacağını kaybeden azimli kardeşimizin de dediği ve benim de şiar edindiğim "tesadüfe bırakmayarak" "sıfır riske" aklımın yettiği en yakın uygulama ile motorumu bu hafta sürmeye başladım.

Hepinizin hayallerinin gerçekleşmesini mevladan niyaz ederim.

Saygılarımla

volkan, istanbul
    18.12.2009
    rcpssmn bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    suzuki an125
    iyigünlerde kullanın..Allah kaza,bela göstermesin,ağzınızın tadını bozmasın inşallah

On7_li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet hikayenizi çok güzel anlatmışsınız, heycanla okudum gerçekten. Geç olsun ama güç olmasın dedikleri gibi bu güne nasipmiş diyelim. Ama sigarayı bırakmakla çok iyi yapmışsınız, sizin için hayat bundan sonra başlıyor.
    Bende seneler süren tiryakiliğimin ardından sigaraya vereceğim parayı motosikletin taksitlerine veririm diye hareket etmiştim ve kendime ybr125 alarak vitesli motor hayatıma başlamıştım. Yazık etmişim sigarayla geçen yıllarıma diyorum. Boşuna içmişim...
    Kazasız belasız sağlıklı ve mutlu seneler dilerim.
    [CENTER][B]Çarp tamponuma kır farımı, Bedenime zarar verebilirsin ama RUHUMA ASLA...[/B][/CENTER]
    [CENTER]:bounce:[/CENTER]

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    tebrikler volkan abi,motorun hayırlı uğurlu olsun,allah kaza bela vermesin...
    abi dediğin gibi,alıcam alıcam alıcam demeyle olmuyor,bu güne kadar 3 tane motorum oldu üçünüde hiç ama hiçç hesapta yokken bir anda aldım.bu tür işler planlama yaparak sonuca varılması zor oluyor,içindeki yetersiz güven durmadan adamı firenliyor..yani güzelbir değiş var aklıma gelmişken yazi (bir akkıllı suyu nasıl geçerim derken,delinin biri suyu takmadan ıslanmayı düşünmeden suyu karşıya direk geçmiş)
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Anlatım harika... keyifle okudum.
    Bende 37 yaşımda biri olarak kaç senedir hayalim olan motora daha 10 ay önce başladım,o yüzden seni çok iyi anlayabiliyorum.
    İnanılmaz bir keyif...ama dostum çok dikkatli ol...ben 25 beygirlik bir motorla başladım senin altındaki 100 beygirlik motor hatalara daha az toleranslı.
    gaza gelme...
    Motorunla kazasız hayırlı günler geçirmen dileğiyle...

HTBAYDAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yerleşik hayata geçince yeniden olacak...
    Kazasız, belasız, keyifli sürüşler dilerim... Allah utandırmasın...
    "in the land of the blind, one eyed is the king..."

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    aynı mantık ile yaş 37 +ayda 270tl taksit+sigarayı bırakalı 6 ay oldu+dolmuş parası vermiyorum ama benzin parası çıktı: gsr600 abs
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    volkan abi bu tür zorlukla alınan motor okadar değerli oluyoki anlatamam.aldığım 3 motorun 2 sini sattığımda 15 gün hasatalanmıştım üzüntüden ve enaz 2kg zayıflamıştım
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    nereden yazıyorsun? hangi şehir yani?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    umutlarda biterse...........................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    keyifle okudum volkan kardeş bende 38 yaşında 3 cocuk babasıyım bende araverdiğim motoruma 3 sene önce fiat model marka araştırma bıle yapmadan gırdım bır dukkana elındekilerın içinde bana en uygun modeli eşimle secip aldık ama 16 beygırlik bır motor keyıflede kullanıyorum sizede keyıfle kullanmanızı diliyorum aman ne olursa olsun tam güvenlık ve dıkkatle kullanın ki zaten bılıyorsunuzdur sızın yazılarınızın devamlı okumak isterız

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    hikaye bana benziyorda benden 5 yaş büyük 1 çocuk fazlasınız,
    Güle güle kullanın , kazasız belasız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Hayırlı olsun Bende büyük bir keyifle okudum...

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Kazasız belasız sürüşler dilerim.Hornet biraz agresif bir makinadır.Aman lütfen sakin ve dikkatli kullanın
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

enginalcar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp xl700
    Bir aşk herhalde bu kadar güzel anlatılabilirdi. Kavuşmana sevindim.

Bir şeyi istemek yetmez, onu şiddetle arzulamak gerekir.

Parayı bir kenara koyalım, uğrunda harcadığın emek, beyazlattığın saç-sakal,
    göğüs gerdiğin onca şey...

Tek birşey söylenebilir; helal olsun, allah kaza bela vermesin...

38 den sonra Genç

Müdürüm en son ne zaman bir kitap okudum hatırlamıyorum. Ama en son okuduğum kitabın bu yazı kadar heyecanlı olmadığına eminim. Bence 39 dan sonrada bir yazarlık deneyimine yelken aç.

Benimde hayallerimde var motor istanbul trafiğinde araç kullanmak öyle eziyet olduki her yanımdan geçen motora özenerek bakıyorum. Hatta ben trafikte beklerken salına salına umarsızca yanımdan geçen bisiklete bile gıpta eder durumdayım

Bende alıcam ama mazeretim var.

1- Daha 38 yaşına gelmedim
    2- Hanım izin vermiyor
    3- Geçen sene tam almaya kalktığımda motorcu arkadaşım bir kamyonun altında hayatını kaybetti.

Allah sana kazasız belasız yolculuk, eşin, çocukların ve motorunla uzun sağlıklı bir ömür versin. Ama söz 38 yaşında ve 2 cocuklu olunca bende alıcam. Şuan 1 kızım var ve önümde 2 sene

Sen bu işten çok kazançlı çıkmışsın hem motor sahibi olmuş, hemde kötü alışkanlılardan kurtulmuşun % 100 kardasın.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Çok güzel bir yazı.Hayırlı olsun Hornetiniz
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel bir paylaşım, ihtiyacı olanlara ders niteliğinde.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Okurken cok eylendim ama Resimsiz yarım kalmış En kısa surede resim isterük...
    Ayrıca boyle faydalı bir sey için sigarayıda bırakmış olmanı ayrıca tebrik ederim. Kopruyu gecene kadar bırakmadın insallah aldım motoru sigaraya devam demezsin...
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    O motora artık gözünüz gibi bakarsınız :=) Bu güzel anlatım için teşekkürler...
    Ayrıca bu kadar fedakarlık hele ki sigarayı bırakma gibi bir fedakarlık motoru ne kadar sevdiginizi gösteriyor . Yolunuz acık olsun
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler