Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yaş 38 : 2 çocuk : Hornet : Sigara

Motovento
    REKLAM ALANI

Hayırlı olsun hocam, tekeriniz yere düz bassın Türkiye şartlarında motorcu olmak tam bir cambazlık, geçim derdi olsun.. trafikte görünmezlik olsun..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bir motosiklet sevdası ancak bu kadar güzel dile getirilebilirdi.zevkle okudum.umarım gönlünüze göre olmuştur.arkadaşların da dediği gibi,hornet hırçındır,hele hele YBR ile bir tutmayın.dikkatli ve sakin,full korumalı kullanın.hayırlı uğurlu olsun,kazasız,belasız,deponuz dolu binin.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kadar içten, güzel bir yazı yine içten bir 'hayırlı olsun' hakediyor. Hayırlı olsun, kazasız belasız binin, inşallah borcunu da en kısa sürede ödeyin.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kawasaki Er5
    arkadaşım,öncelikle hayırlı olsun,allah kaza bela göstermesin...yazını ve diğer katılımcılarıın yazdıklarını okuyunca hem kendi hikayeme benzettim,hem de yanlış yolda olmadığımı düşündüm...cevap yazanlar da sanırım aynı duygularla,kendi akranları ve hayat çizgisine sahip birilerini daha görünce bilgisayar başında tebessüm ediyorlardır benim gibi
    "[B]SÖYLESEM TESİRİ YOK , SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL[/B]"[I][/I]

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    hayırlı uğurlu olsun keyifle kullanırsınız inş her daim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    hayırlı olsun güle güle kullanın kaza beladan uzak keyifli sürüşler

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    valla yazı çok güzel ,yorum iyi olmuş acaba diyerek okumaya başladım sonu gayet güzelmiş.yaş aile vaziyeti aynı ama benim çocuklar erkek bana şimdiden soruyorlar araba kimin motor kimin diye .ben çalışarak aldım hazır yok sizde okuyup,güzel bir konum edindikten sonra istediklerinizi alırsınız diye karşılık veriyorum.yani kendisi kazansın kendisi istediğine sahip olsun kısaca sı.ama motor ve ya araç almaya gelince fazla beklersem ayran gönüllü oluyor insan belki ben öyleyim hangini alsam diye kararsız kalıyorum.o yüzden vaz geçtim artık bildik marka kaliteli olsun göz zevkime sürüş zevkime hitap etsin tiko para taksit olayını hiç sevmem alır giderim düşünmeden.bu da benim fikirlerim tabiki hayatta taksit olayına gelemem,bir şeyin borcu varsa onu kullanırken beni rahatsız eder çünkü. kazasız belasız kullanmanızı dilerim.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    çok güzel bir paylaşım,hayalinizi geçte olsa gerçekleştirmişsiniz,kazasız keyifle kullanmak nasip etsin

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Herkese çok teşekkür ederim.

Sizlerin de yolu açık olsun tekeriniz düz bassın, deponuz dolu olsun.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok içten, çok 'dolu' bir yazı..
    Tebrikler ve hayırlı olsun..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazı kıyakta, benzin parasını hesaba kattın mı sanırım 100 beygirin ne yaktığı yazıda geçmio =) gunde 2 kere dolmusa biniyosan motorla 5 kere binmiş olursun =)
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazı kıyakta, benzin parasını hesaba kattın mı sanırım 100 beygirin ne yaktığı yazıda geçmio =) gunde 2 kere dolmusa biniyosan motorla 5 kere binmiş olursun =)
    sevgili arkadaşım,

bu yazıyı yazıp da yayınlayıp da akabinde gelen cevaplardan bir tanesi de yine benim gibi yaptığını ancak benzin masrafını dikkate almadığını söylemişti de anlamamıştım, hatta gücüme gitmişti.

sonradan anladım ki kesinlikle haklısınız, 1600 cc araba gibi yakıyor canavar. ancak devirli kullanmanın da etkisi var sanırım. 12.000 km bakımında filtre buji değişecek nasılsa diye kendimi avutuyorum ama nafile biliyorum. eh benzin de 3,80 tl olmuş ya birazcık onun da etkisi var.

neticede her şeye rağmen güzel ve hatta ben bunu hesaba katsaydım kesin vazgeçerdim, şimdi ise kısıtlı kullanarak hep tadında bırakıyorum, özlem de sonsuz tabii-gerçi ben motor işinde ruh hastası derecesinde aşığım, ama sürmeyede yeter zaman yok o da ayrı.

sonuç olarak hesaba katmamak daha iyi.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işin zevk kısmına bakarak yaşanmalı, hesab kitap boyutuna geçsen zaten makinayı satmış olursun, keyifli sür dikkatli sür, allah aileni cocuklarını sana bağışlasın. Allah büyük satar araba alırsın cocuklarınıda gezdirirsin, bunun tadını aldıktan sonra zaten ybr bile o rüzgarı yaşamak için yeter

kazasız sürüşler
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin zevk kısmına bakarak yaşanmalı, hesab kitap boyutuna geçsen zaten makinayı satmış olursun, keyifli sür dikkatli sür, allah aileni cocuklarını sana bağışlasın. Allah büyük satar araba alırsın cocuklarınıda gezdirirsin, bunun tadını aldıktan sonra zaten ybr bile o rüzgarı yaşamak için yeter

kazasız sürüşler
    eyvallah,

temiz kalbine kurban kardeşim

izmir'e selam

güle güle kullanın kazasız belasız sürüşler ,sizi dolduruşa getirmeyecek guruplarla takılır bilgi alış verişinde bulunursanız çok şey öğrenirsiniz ..
    Siteyi sıkı takip ederek bahsettiğim tarzdaki kişileri bulmakta güçlük çekmezsiniz bol şanslar ..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı WOLKANWOLKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızlı bir motorcu gibi başlamak lazım yazıya )

38 yaşındayım, evliyim, 2 kızım var (1,5 ve 2,5 yaşında 2 adet hatun)

motor işi 25 senedir rüyalarıma giriyor

çocuklukta motosiklet resimleri kestim, posterleri aldım duvarları dolapları bezedim. Uykuma üstünde kendimi hayal ederek daldım. 10 senede defalarca almak için direkten döndüm, hatta kapora verip yaktığım bile oldu...

3 senedir yeni kasa hornetin honda web sitesi, aracı ticari siteler vs. Ve resimlerinden her türlü versiyonunu takip ettim. Hatta kaç kişi bakmış, sayaçlardan ona bile baktım...

Bu yaz benımle aynı yerde işe başlayan bir büyüğümün de gençlik hayallerini kullanarak kanına girdim ve ybr 125 aldı. Ben de 1/4 ortak oldum. (1/ 4 dediysem 1/ 4 hiç kullanamadım. Eş-aile-çocuk-mesai vs.) akabinde gittim en iyisinden kask-mont-eldiven aldım. Dizlikler zaten bütün ay elimden düşmeyen, her satırını ezbere bildiğim -ki- aynı çabayı tıp fakültesinde göstersem bırak profesör olmayı, nobel alırdım diyeceğim derginin abonelik hediyesi olarak gelmişti. Geriye sadece sağlam bot almak kalmıştı- bir de aylık 95 tl alınanların taksitleri.

Ybr 125 elimizde; neyse, yazın hava sıcak, eldivenleri takmıyorum, ama yolda da sürmüyorum, büyüğüm olan kurbanımla boş yolda ve terk edilmiş halı sahadayım. Ama sorun var, "hem gaz hem fren aynı elde" nasıl olur mantık almıyor...elim ulaşmıyor ki...

Hava sıcak, hız yok, halı sahadayız, dizlik de takmıyorum. Düşsem ne olur. Zaten aıkıdo çalışmışım yıllarca. 100 kıloyum ama alıp arabaya, asfalta çarpsan kalkıp üstümü silkeler "pardon" der yürür giderim. Neyse halı sahada halı çürümüş, ani fren çalıştım. Fren kombinasyon tecrübesizliği ve çürük halı bana 20 km hızda hıgh side zevkini yaşattı. Sonuç benim gibi bir karizmada dizkapağında sağlam bir yara. Hani hamam böceğine yuva olur.

Demek ki neymiş, dizlik takılacak, eh-ellerde de ufak tefek hatıralar var bu işten. öyleyse eldiven de takalım.

A-aaaa, ama nasıl olur, eldiven taktık, gaz ve fren tabii ki aynı yerde olmalı diyoruz. Eldiven resmen elciğe yapışıyor. Eldivensiz kullanmak dudaksız öpüşmek gibiymiş.(benzetmeyi daha çook çoğaltabilirsiniz)fren de öyle, ve kaç parmak olmalı değil fren üstünde, resmen vücut dilim çıktı da 2 parmak üstüne oturdu, debriyajda ise tüm parmaklar... Süper yahuu, bir daha eldivensiz asla sahneye çıkmam...

15-20 saat toplamda kullandım kullanmadım. Bayram arefesi oldu, ihtiyaç kredisinde kampanya 10.000 tl 238 tl taksitle 5 yıl. Olur mu olmaz mı? Cevabı yukarıdaki kapora yakmalar, posterler, hayaller, borçlar, eş, çocuklarım, otobüs , dolmuş, taksi olarak yol paraları ve günde 1 paket sigaradan oluşan, çok bilinen ama bilinmek istemeyen çok çözümlü ama hiç çözülmeyen bir hayallerimin önünde duran bir karar kutusu ve içindeki bu sepet çıktı.

"var mısın yok musun"

varım ulan varım, hem de köküyle, sal gelsin.

Aylık 150 tl sigaraya vermem sigarayı bırakırım, üstüne yol parası da vermem, eder bana 238 tl taksit, daha yetmezse öğlen yemek yemem, liseden kötü alışkanlık olan sabah kahvaltısız ama bol sigaralı güne başlama yerine, sabah bir yumurta kırar yerim, gerekirse öğlen de yemek yemem.

Var mı ötesi.

Var arkadaşlar var.

Olmadıysa götürür motoru satarsınız. Zararına satış farkı da size de ders olur, bir şeyi gerçekten istemek ve bedelini ödemek ya da diline dolayıp abesle iştigal ettip etmediğiniz, bir yol çizmek zorunda olduğunuzun farkına varırsınız.

Yani her iki halde de kazanırsınız.

Ama temel kural harekete geçmek.

Bunun için de yine temel, asgari ekonomik yapı. Nedir bu? çalışıyor olmak, ama az ama çok maaş almak.

Ama ille de sıfır tereddüt. Kaygısı olanlar geride kalır. Kaygısız demiyorum ama kaygılar belli sınırlar için de tutulmalı diyorum.

Neyse;

"allah'ın emri peygamber'in kavliyle" ben almak istediğim hornet'i sahibinden istedim. O da bana yeter hoşgörü ve imtiyaz ile sattı.

Ben ybr 125 sahibi büyüğümle gittim. Motoru teslim alacagım mekanda motor kıyafetlerini giydim. Sigara paketimi ve çakmağımı masasında bıraktım.

Motora bindim, 2 kızım ve eşim aklımda, altımda 100 beygirlik makinam, haddimi bilerek, keyfini alarak, bacağını kaybeden azimli kardeşimizin de dediği ve benim de şiar edindiğim "tesadüfe bırakmayarak" "sıfır riske" aklımın yettiği en yakın uygulama ile motorumu bu hafta sürmeye başladım.

Hepinizin hayallerinin gerçekleşmesini mevladan niyaz ederim.

Saygılarımla

volkan, istanbul
    18.12.2009
    bu hornetin onunde siperlik varmı siyah varsa tanıyorum galiba
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    kazasız belasız keyifle kullanmanı dilerim.........

Istanbul (Fındıkzade, Taksim, Suadiye, R.Hisarüstü)
    Motosikleti
    Yamaha XT 350 & YBR 125
    vllahi kolay gelsin üstad ama keşke bira daha küçük birseyle başlasaydın. 250 cc süper olurdu şimdi hep kendini kısmak kasmak zorunda kalacaksın. umarım başına birsey gelmeden atlatırsın acemiliği
    GSM : +90 532 604 4810
    mail:gokhanturker@yahoo.com
    MSN:gokhanturker79@hotmail.com

Motosikleti
    TvS ApAcHe
    allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin motorun hayırlı olsun
    [B][I]iki teker hastalığında bünye tedaviyi reddediyor.. !!![/I][/B]

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    yola devam bu sevda bitmez
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler