Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ehliyet Komedisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gt250comet
    özel hastanede b ehliyeti alırken çok titiz davrandılar, ama sağlık ocağından a2 ehliyeti veren doktor hiç iplemiyor bile..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ooo seni yine az,çok muayene etmişler,benim sözde muayane şu şekilde oldu

-Buyun
    -Sağlık raporu alcaktım a2 için
    -Al
    -Ver

İşte bu kadar,yani ben orda tek bacağım platinli yada renk körü yada %50 ve üstü görme kusurlu v.b bir hastalıkla gitmiş olsam bile yinede çok çok çok rahat bir şekilde alacaıktım sağlı raporunu.
    Yani sağlık raporu sadece bir formalite,adamı yoruyorlar birde rapor almak için,
    Ya adam gibi yapın işinizi,yada kaldırın gitsin bu sağlık raporu formalitesini

arkadaşlar siz öyle zannediyosunuz ama doktorlar herşeye dikkat ediyor
    1- içeri girerken postürüne bakar yani duruşuna duruşundan birçok rahatsızlık teşhis edilebilir neredeyse muayenenin yarısıdır
    2- kırmızı kitap derken hem renk körlüğü hem de göz bozukluğunu kontrol ediyordur
    3- kırmızı kitap derken kulağını bile kontrol etmiştir algını ve işitmeni bakışından anlar
    4- içeri girerken yürüyüşüne bakmıştır denge ile ilgii problemin var mı diye
    başka da birşeye gerek yok zaten ehliyet alırken en önemli şeyler göz, kulak ve beyincik bu üçünü de kontrol etmiş oluyor yani çok da sallama bir iş değil arkadaşlar kararında bir muayene sayılabilir =)

iyireklam10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Bende pazartesi gidip araba ehliyetimi alıcam ben hiç doktoru bile görmedim parasını veridm rapor geldi ..

halbuki gözlüksüz araç ehlityi verilmemesi gereken bir durum söz konusu bende

burası türkiye maksat parayı ver gerisine karışma...

ilk ehliyetimde kulagıma fısıldadagı rakamları .. renk scalasından renk körü tespiti
    sonra görme açısından uzak yakın yazı okutması vb. bir teste tabi tutulmuş ve motorsikelt ehliyeti gözlüksüz alamaz raporu vermişlerdi 2002 de
    ama tabi malum herşey para azcık ısrar edip parayıda verince gözlüksüz kullanabilir bu çocuk sapsaglam raporunu aldık..
    ama devir değişmiş şimdi direk para veriyorsun ve gidip raporunu alıryorsun hatta gitmiyorsun onlar kursa gönderiyorlar
    www.sesofset.com
    www.sesinoks.com.tr

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Öhöm.. Ben hiç gitmedim.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

okkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 DRAGSTAR
    valla ben ne doktora gittim nede muayene oldum kurs ver 15 tlyi dedi verdim bide baktım saglık raporum hazır nasıl oluyosa artık :D

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde direksiyon sınavını gör,sonra tekrar izlenimlerini yaz.
    Ben görmedim, arkadaşımın yalancısıyım. Direksiyon sınavında motoru durduramayıp da sınav komisyonunun arasına dalan bir kıza dahi ehliyet vermişler....

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    sana gene bişey demişler , ben gittiğimde (Gerçi B ehliyetim vardı) varmı bir sağlık sorunun dedi , yok dedim iyi dedi.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı susruta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- içeri girerken postürüne bakar yani duruşuna duruşundan birçok rahatsızlık teşhis edilebilir neredeyse muayenenin yarısıdır
    2- kırmızı kitap derken hem renk körlüğü hem de göz bozukluğunu kontrol ediyordur
    3- kırmızı kitap derken kulağını bile kontrol etmiştir algını ve işitmeni bakışından anlar
    başka da birşeye gerek yok zaten ehliyet alırken en önemli şeyler göz, kulak ve beyincik bu üçünü de kontrol etmiş oluyor yani çok da sallama bir iş değil arkadaşlar kararında bir muayene sayılabilir =)

söylediklerinize harfiyyen katılıyorum.yanlız benim durumum neolacak peki,ben aile sağlık hekimine eşimi gönderdim kimliğimle beraber.benim adıma sağlık raporu ala bildi.bu nasıl oluyor ?
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı serimotorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bugün ehliyet için sağlık raporu almaya gittim . Giderken kafamda bir sürü soru işareti vardı. Şimdi bu doktor neleri kontrol edicek,Neleri soracak Vs.
    Neyse girdim doktorun odaya sağlık raporu ne için dedi ? Ehliyet için dedim.
    Şu karşıdaki kitaplıktaki kırmızı kitabı gördün mü dedi. Gördüm dedim. Ne yazıyo orda dedi . Şimdi hatırlamıyorum ama iki kelimelik kocaman bir yazı yazıodu onu okudum. Bi imza çaktı tamam dedi sonra hadi yallah Ben daha bekliyorum rakam getirecek harf getirecekte okuyacaz die ama nerde ...

Şimdi bu ne perhiz ne lahana turşusu ,Bu ne saçma hayat , Bu ne biçim yaşam tarzı ...
    Bu kadar kolay mı yani sağlık raporu vermek . Sadece gözle bitiyorsa nie daha küçük yazıları okutmadı bu adam .
    rapor almak için en azından doktora kadar gitmişsin
    burada gitmeden alan bir çok kişi var )
    hele ki B ehliyetin varsa hiç çağırmıyorlar
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Motosikleti
    as t1
    sana yinede okutturmuş bişeyler doktor kim alıcak raporu dedi hemşire beni gösterdi hiç konuşmadım bile bana göz ucuyla bir baktı imzaladı raporu gitti
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

il_ragazzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS - BMW K 1300 R
    Alıntı susruta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bunu anlatmaya çalışmıştım asıl rezillik direksiyon sınavında bence...

Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komik diyorsun ama niye kırmızı kitap diye soruyor,hiç düşündünmü?
    Böylece renk körlüğü denilen göz kusurun olup olmadığını anlıyor.Renk körleri kırmızı ve yeşili ters görürüler.Harfleride okumuşsun.Yazılı sınavda kitapçıkdaki soruları ezberle bir senelik fıkra konusu elde edersin.Birde direksiyon sınavını gör,sonra tekrar izlenimlerini yaz.
    Altına imzamı atarım üstad
    Ben direksiyon sınavında bir ara scooterla 95-100 arası bir hıza çıktım.
    Sınavı tamamladığımda gözetmenlerden biri sen hala gitmedin mi? ; diğeri de ne çabuk geldin motorda bir şey yok değil mi ?demişti
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi de ne beklediniz ki giderken ?
    kum torbası niyetine insan evladının kullanıldığı bir ülkede yaşıyoruz.
    bazı memleketlerde ehliyet bir aracı sürebileceğinize dair eğitim aldığınıza delalettir, bizim memleketimizde ise olası bir trafik uygulamasında olmadığından dolayı ceza almamanızı sağlayan ve devlete ve saz arkadaşlarına olan maddi borcunuzu ödediğinize delalettir.

Kursuma sadece kurs ücretini ve evrakları vermek için gitmiştim; hiç bir şekilde çalışma göstermediğim halde ehliyet elimdeyse bir yerde arza vardır değil mi ?

Ben sağlık ocağından ücretsiz almıştım raporumu.
    Doktor hanım bana Kapıya yaslan ve oku şunları dedi.
    İlk satırı bitirdim ikinciye geç dedi; başını bile kaldırmadan. İkinciyi de okudum ama bir baştan bir sondan bir ortadan. Bir ara olmayan bir harf de söylemiştim yanlış hatırlamıyorsam

Topu topuna sağlık raporumu almam 1 dakika 27 saniye sürdü bilginize

Ne güzel işte ya sorun çıkmamış )))

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    Bana yaptılar bildiğin kontrol yok parmak ucunda dur oku falan lensle gitmiştim soylemesem çakmayacaklardı ama yazdı lens gozluk diye
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bunlardan daha komik olanları var...... bizim tuncelili bir abimiz var araba almış kullanmayı bilmiyor.. bana öğretirmisin dedi... bende neden olmasın dedim... muhabbetle birlikte her şey dökülmeye başladı.... dedim keşke ehliyeet alıp daha sonra araba alsaydın..dediki sağolsun abim kendisine alırken bir tanede bana almış.... dedim neee... evet dedi eskiden kurslarda sınav olur ve sınav yerinde millieğitimden görevli bir kişi olurmuş ve sınavda istedikleri gibi kopya çektirirlermiş.... hatta evrak resimlerini değiştiriip en son istedikleri kişinin resmini koyarlarmış... 1995 beş yılına ait ehliyetmiş yanlış hatırlamıyorsa..... şimdi yine iyi... en azından sınavı hakkınla geçmek zorundasın... hoş sınav çok basit ama neyse....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    benden başka kimseye çök-kalk yaptırmadılarmı sağlık raporu için?

Motosikleti
    Honda CBF 150/ Honda Titan 125
    Şimdide o doktor okuduğun yazıyı hatırlamadığını duysun imzasını geri siler..
    [B]Bir tutkudur içimizdeki özlemi yollara vuran..[/B]:bestmt:

Motosikleti
    GT 250 R
    Alıntı iyireklam10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende pazartesi gidip araba ehliyetimi alıcam ben hiç doktoru bile görmedim parasını veridm rapor geldi ..

halbuki gözlüksüz araç ehlityi verilmemesi gereken bir durum söz konusu bende

burası türkiye maksat parayı ver gerisine karışma...

ilk ehliyetimde kulagıma fısıldadagı rakamları .. renk scalasından renk körü tespiti
    sonra görme açısından uzak yakın yazı okutması vb. bir teste tabi tutulmuş ve motorsikelt ehliyeti gözlüksüz alamaz raporu vermişlerdi 2002 de
    ama tabi malum herşey para azcık ısrar edip parayıda verince gözlüksüz kullanabilir bu çocuk sapsaglam raporunu aldık..
    ama devir değişmiş şimdi direk para veriyorsun ve gidip raporunu alıryorsun hatta gitmiyorsun onlar kursa gönderiyorlar
    arkadaşım madem böyle bir durum var, neden sorumlular hakkında bir şey yapmıyorsun? ne güzel elinde delil var. Unutma bu yollarda o doktorun rapor verdiği nice kişiler var, senin benim veya onun kardeşi, annesi, babası, çocuğu bu yolları kullanıyor. trafiğe çıkan herkesin her bireyin sorumluluğu olduğu gibi, trafiğe çıkabilmek için gereken ehliyetin verilmesinde kontrolör bir rolü olan doktorlarda aynı özeni göstermeli.
    eğer o doktor kurallara uymuyorsa uyar. bu tür insanlar her yerde demeyin, çünki hep böyle düşünmemizden dolayı bu tür olaylar çoğalıyor.

herkese iyi forumlar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:06 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlardan daha komik olanları var...... bizim tuncelili bir abimiz var araba almış kullanmayı bilmiyor.. bana öğretirmisin dedi... bende neden olmasın dedim... muhabbetle birlikte her şey dökülmeye başladı.... dedim keşke ehliyeet alıp daha sonra araba alsaydın..dediki sağolsun abim kendisine alırken bir tanede bana almış.... dedim neee... evet dedi eskiden kurslarda sınav olur ve sınav yerinde millieğitimden görevli bir kişi olurmuş ve sınavda istedikleri gibi kopya çektirirlermiş.... hatta evrak resimlerini değiştiriip en son istedikleri kişinin resmini koyarlarmış... 1995 beş yılına ait ehliyetmiş yanlış hatırlamıyorsa..... şimdi yine iyi... en azından sınavı hakkınla geçmek zorundasın... hoş sınav çok basit ama neyse....
    ah benim güzel ülkemin güzel yurttaşı. şimdi nerde böyle olaylar. neyseki zaman ilerledikçe gereken düzenlemeler yapılıyor. ama yeterince hızlımı yapılıyor, tartışılır..

Motosikleti
    Suzuki GSF 600 Bandit S
    ben hastanede çalıştığım için raporu özellikle kadın doğum uzmanından aldım.alltaki onay kısmını da üroloji uzmanına onaylattım fakat hiçbir sıkıntı çıkmadı.al sana perhizin lahana turşusunun kralı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler