Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

KASK SİZCE NE KADAR GÜVENLİ??!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2teker
    Kaskın en pahalısı en iyidir diye bir durum yok. Bir seviyeden sonra artık konfora ve havalandırmaya önem vermeye başlıyor çook pahalı modeller. Örneğin USA'de $100 civarına testlerde çok iyi sonuçlar veren kasklar alınabilirken, öte yandan $500 'lık kasklar da satılıyor. Türkiyede bu işin bir standardı olduğunu sanmıyorum. O yüzden yurtdışındaki standardlara uyan kasklardan almaktan başka yapacak birşey kalmıyor.

Bu arada kask boyu sorusu. Eğer ısmarlama alacaksan bile git bir motosiklet mağazasında alacağın kaskı (aynı marka ve modeli) dene. Kaskın küçük veya büyük olması demek sana sağlayacağı korumayı tamamen unutabilirsin demek.

Oktay
    (Okumadan imzalamam)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halitde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar,

Kask ve kaza dediniz aklıma geldi.
    Benim uzun zaman önce tanıdığım bir satış müdürü vardı. Acayip zekiydi 1 liralık malı pazarlama yeteneği ile alabilene 10 liraya satardı. Ayrıca AKUT'da görev alıyordu, Mahruki ile bir çok dağa çıkmıştı sportmen birisiydi.
    Bir akşam kız arkadaşı ile motorsiklete biniyor. Kız arkadaşı kaskı kafası yerina koluna takıyor. Bizim arkadaşta kask var bir dönemeci alamıyor ve kaldırıma çarpıyor. Motorsikletin üzerinden fırlayıp bir yerlere çarpıyorlar. Kız arkadaşının kafası parçalanıyor. Bizim arkadaş bir süre komada kalıyor. Şu anda sağ tarafı tutmuyor ve birisinin yardımı olmazsa bazı ihtiyaçlarını gideremiyor.
    Sırf olaylara şahit olduğum için motorsiklet almaktan vazgeçtim. Şu anda kendi kendimi " O çok hızlı gidiyormuş, Dikkatsiz kullanmış" gibi sözlerle kandırıyorum. Ancak içimdeki korkuyu yinede atamadığımı itiraf etmem gerekir.
    Sonuçta 1 kişi öldü diğeri ise ömürboyu sakat kaldı.

Ben tüm bu olaylara yakından şahit oldum.Hadi ölen kişi bir anlık acı ile öldü ve gitti ancak bukadar sportmen ve hayat dolu bir insanın ömür boyu sakat kalması ömür boyu çekmesi, esas acı olan bu.

Aman arkadaşlar kaskka güvenip hız denemesi veya dikkatsiz motor kullanmayın. Kendinizi ve sevdiklerinizi düşünün.

halitde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada doktorların söylemesine göre çarpmanın etkisi ile kaza yapan arkadaşın beyin lopları oynamış ve hasar görmüş.O yüzden beynin bir bölümü işlevini yitirmiş.

aliberkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750S
    gerçekten üzücü bir olay ama kask takmayanla takanın farkını çok iyi anlatıyor...
    sayfayı açan arkadaşa iyi bir cevap olmuştur sanırım...
    06 AB 3263
    0 Rh+
    Bugün kaç motorcuya selam verdin?

Motosikleti
    2teker
    Kısmet meselesi. Kask taktın diye bu başına gelmeyecek değil. Kaskla alakası hiç olmayan "omurilik" zedenelenirse yine benzer etkileri olur mesela.

Oktay
    (Okumadan imzalamam)

Nuestra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSR600
    Walla işin aslı arkadaşlar ben 15 miyona Safe Bet diye bir kask aldım ve en yakın zamanda kaliteli bir marka ile değiştirmeyi düşünüyorum. Fakat birkaç gün aönce bir kaza yaptım arkadan kamyonete 20 km hızla çarpttım daha doğrusu motor değil ben çarpttım kask sayesinde kafam zarar görmedi.

Eğer illaki kaskın bir işe yarayıp yaramdığını kendi gözlerinizle görmek istiyorsanız kafanızı ilk önce kasklı bir şekilde duvara vurun sonrada kasksız bir şekilde...Ama bence yinede denemeyin
    SUZUKI - Ride The Winds Of Change

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    nuestra bende de var lem safebet sirkeciden aldım senin kinin bir üst modeli. 20 milyona aldım. eve gelince kaskı takıp kafamı duvardan duvara vurup yerde debelendim. baktım baya güsel..-)))))))))))))))
    racing racing ve racing.............

burakusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaslar,
    Oktay arkadasimizin butun dediklerine katiliyorum. Amerikada satilan kasklarda Snell ve DOT diye adlandirilan 2 ayri standard bulunmaktadir. Uretilen her kask bu standardlara uygun olarak test edildikten sonra piyasaya surulmektedir. Kaskin pahalisi daha guvenlidir cumlesinin dogrulugu tartisilabilir. Ornegin burada en pahali kask markasi Arai ve Shoei. Bunlarin diger daha ucuz kasklardan(KBC,HJC,ICON VS.) en buyuk farki kullanilan materyalin hafif olmasi ve havlandirma sistemleri. Son 4 ay icerisinde maalesef 2 tane kask parcaladim. En son kazamda bir yaris esnasinda cok yuksek bir suratle dustum ve KBC kask hayatimi kurtardi. $150 lik kaskin $500 lik kaskla ayni gorevi yapacagindan emin olabilirsiniz uzerinde snell yada DOT damgasi oldugu surece.
    Herkeze iyi gunler,
    Burak 03 R6
    WERA #996

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    yani KBC yi tavsiye ediyosun. nerde buluruz baba kaçpara bu.

burakusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Turkiyede distributor u varmi bilmiyorum ama assagidaki internet adreslerinden alabilirsin bu kasklari.Benim kullandigim VR-1 modeli idi.

www.helmetharbor.com
    www.parts411.com
    www.kneedraggers.com
    Burak 03 R6
    WERA #996

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    yurtdışıya baya para bayılıcaz demek

swoosh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bennn motor alınca böle sipsssiiiyahhhh kask istiyorum hane böle camı felan da siyah heçbişiy görünmü ulen ne karizma oluo yaa uleeennn beeeee
    [img]http://blackrex.hypermart.net/hophop.gif[/img]

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    ben motor aldım siyah kaskı da aldım ama camının siyahı bir türlü gelmiyor. sonunda araba camına film çekiyolar ya ondan yaptırtacaklar bana.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    2teker
    burakusa, SNELL ve DOT damgalarını TR'de satılan kasklara basmıyorlar. Aynı marka/model, kısaca aynı kask olduğu halde. Onun için biraz araştırma yapmaları gerekecek. Eminim bunun dengi bir avrupa standardı da vardır.
    (Okumadan imzalamam)

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    abi bide yandan düğmeye basınca beyaz cam laaps diye siyah olan kasklar var. onlar kaçpara ya

Rain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaf zaten kask sıkıcı bi şey bide siyah cam hiç bi boq gözükmez
    Cikolota disLeriMizi.. Hayat DusleRimizi curutuyoR...

Motosikleti
    motor sporlari, muzik
    merhaba arkadaslar su kask olayi, ben de kapali 75$ lik "dandik" pardon "diamond" marka bi kas var, onu kullanıyordum, babam yazın kullanayım diye motorcu bi arkadasından su cocukların bisiklete binerken kullandığı kasklara benzeyen, meshur "safebet" denen kasklardan almış.
    neyse fazla uzatmayayim 2 kısı binerken onu arkadasıma veriyorum, ama benimde korkularım depresti, ona yeni bi kask alsak mi kapali? boyla yari acik kask kullanan var mi aranizda?

[url=http://www.steppenwolf.com/lyr/brntbwld.html]
    born to be wild[/url]
    :::mtnet4

Eski başlıklar.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    viper_1, napıyon sen yawww ısın yok heralde....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler