Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosikletli Yunusun yaptığı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    snaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zc
    ah bu polisler laf desen bi dert demesen bi dert
    OTOBÜSCÜ DEYİLİZKİ HOSTESİMİZ OLSUN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    amma da yükleniyorsunuz şu polislere ya.
    ayda 4-5 tane başlık açıp duruyorsunuz bu şekilde.
    diger devlet memurlarıyla ilgili veya halk otobüsü, belediye otobüsü şöförleri hakkında bu şekilde başlık açan yok.
    her alanda işini bilmeyenler, lakait tipler çıkıyor. dokunuyorsa sana gerekli merciilere şikayet, başvuru vs. bulunursun.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    böyle başa böyle tarak
    böyle başa böyle tarak
    böyle başa böyle tarak

şu lafı iyice anlayalım diye tetkrar tekrar söylüyorum

böyle başa böyle tarak

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    yahu polislerin dokunulmazlığı warda ceza yiyemez diye bir ibare yokki gidin istediğiniz polise sorun başka bir polise kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle ceza kesebilme yetkisi var he yapmıyorlar aralarını iyi tutmak için ama bole bi resimli deliller çekip bi mahkemeye versen misal o zaman olaylar olur değişiklikler olur
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı deliberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu yunuslara zaten akıl sır erdiremiyorum sadece kafada kask başka hiçbişi yok 1200cc motorun üstünde iki kişi koruma denen bişi yok kask ceneden acık sürekli bi can güvenliği yok beni nasıl koruyacak merak ediyorum bide gecen gün ışıkta yanıma geldi tesadüfen bana dikkatli sür diyor bende benim en dikkatsizim halimde bile muhtemelen ölmem dedim anladımı bilmiyorum ama bende kask mont pantolon eldiven yazın bile takım giyerim ama onlar kısa kollu thsirt le
    sen günde kaç saat motosiklet kullanıyorsun da o adamlarla kendini bir tutuyorsun.
    doğru yada yanlış.onlar bizim can ve mal güvenliğimizi sağlıyorlar.
    polisin emniyet kemeri ve ya kask KULLANMAMA hakkı vardır.
    Orgazma Dudak Büktürür

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    eee ne demişle hoca verir talkımı kendi yutar salkımı

geçenlerde amcamın başına şöyle bir olay gelmiş. yolda aracıyla giderken durdurmuşlar içinde ailesiyle beraber. evrakları vermiş eksik yok. sonra demiş arabanın arkasında niye Türk bayragı var. amcam aynen şunu demiş sanane. ben türküm ve bu bayragı taşımakla gurur duyuyorum kanı bozuk musun sen. bu devletten maaş alıyorsun demiş sonra polis susmus. daha sonra bayragın yanında galatasaray bayragı varmış niye bu var demiş. amcam sinirlenmiş. aracımda türk bayragı ve yanında herhangi bir takımın bayragı takamayacagıma dair bir kanun mu var demiş. araçtan inip az ilerdeki komserin yanına varmış durumu anlatmış daha sonra komiser o polisi yanına çagırıp rezil etmiş. amcamdan özür dilemek zorunda kalmış her ikiside.

sözün özü şudur. siz kurallara uyun eksik evragınız olmasın bu tür olaylarda şikayet etme şikayeti takip etme hakkınız herzaman vardır. devletin verdigi üniformayla kimse artislik taslayamaz. çünkü onlar düzgün vatandaşa hizmet için maaş alıyorlar. kimsenin dokunulmazlıgı felanda yoktur. mahkeme önünde herkes eşittir.

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Alıntı Doru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen yanlarından geçerken aklıma gelmiyor değil . Acaba (olur ya kıskanır , çekemez ) durdurup ehliyet , ruhsat isterlermi diye (tabi hepsi mevcut) ama kanımca Ankaramız da bu tür olaylar pek olmuyor.
    gazeteleri, interneti karışıtrırsanız polisin kaç tane olaya karıştığı yazar, daha geçenler de antalyada bir çocuğu vurdular, onlar ne yaparsa yapsın haklıdır,polis kabahat işlemez..
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

Motosikleti
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen günde kaç saat motosiklet kullanıyorsun da o adamlarla kendini bir tutuyorsun.
    arkadaşım kurallara uymak zoruna gidiyorsa polislerin yapmasın istifa etme hakları var. vatandaşa örnek olması gerekiyorlar.

can ve mal güvenligimizi saglamaları kurallara uymamaları için mazeret degildir. zaten bunun için maaş alıyorlar. kimse sen polis olacaksın diye diretmiyor zorla görev yaptırmıyor. gönülü olarak bu işi yapıyor. operasyon sırasında bazı hatalar hızlı araç kullanımı vs göz ardı edilebilir.

kömür madeninde çalışan bir adam da o zaman ben 8 saat tünelde çalışıyorum üstüm başım kömür tozu oluyor girmek istemiyorum derse ne olur işine son verilir. örnekler çogaltılabilir.

polislerin çogu toplum tarafından sevilmez. nedeni işte bu şekilde lakayıt artislerin yüzündendir. kurunun yanında yaşta yanar. başlarındaki amir düzgün bir adamsa kimse böyle davranamaz.

Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah be mehmetay kardeşim polıs bizim polisimiz nıye ıbreti alem yapalım tabıki o arkadaşların yaptıkları doğru değil en azından bırak amirini cevreden vatandaş görse ne der diye düşünmeleri lazım pek tabii cünkü onlar zaten halkın her kesımınden ilgiyle izlenen sevılen polislerımız zaten kım var ki askerımızden polisimizden özellikle yunuslarımızdan başka ben onların bir cok hanı bızım polisimizden beklemediğim güzel hareketlerıne denk geldım hep şaşırdım takdir ettim .Yani hep genç arkadaşlar belki aşkı vardır yani olmadıkmı yapmadıkmı ben bir kere aşkım yüzünden işten nazıkçe kovuldum . neyse saygılar
    Onlar da her vatandaş gibi kurallara uymak zorundalar. Biz vergimizi verelim, onlar da bizim vergilerimiz ile maaş alsınlar, kim kime hizmet etmek zorunda bir düşünün. Halk polisten üstündür.

Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmirde yaşayanlar bilir toplum polisleri var
    Bildiğim kadarıyla onlar polis statüsünde değil ve çok sınırlı yetkileri var. Örneğin tutuklama, ceza kesme, vs gibi yetkileri yok. 'Toplum destekli polis' (TDP) bilem kendisini kuralların üstünde görüyorsa, Türkiye olarak bizim daha çok yol almamız lazım.

TDP gelip polis olduğunu iddia ederse, ona gerçekten polis olmadığını söyleyin

Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır, ben halktan biri olarak kendimi polisten üstün tutuyorum. Polisin görevi halka hizmet. Her vatandaşın görevi belli, kanunlara ve anayasalara göre onlara da halka hizmet görevi üstlenmiş. Herkes görevini bilmek ve ona göre davranmak zorunda.

Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçenlerde amcamın başına şöyle bir olay gelmiş. yolda aracıyla giderken durdurmuşlar içinde ailesiyle beraber. evrakları vermiş eksik yok. sonra demiş arabanın arkasında niye Türk bayragı var. amcam aynen şunu demiş sanane. ben türküm ve bu bayragı taşımakla gurur duyuyorum kanı bozuk musun sen. bu devletten maaş alıyorsun demiş sonra polis susmus.
    Bayrak arka camı kaplıyor ve polis trafik güvenlğine bir engel olduğunu düşünüyorsa tabi ki uyarmak zorunda. Türk bayrağı ile gurur duymak mı daha önemli, yoksa trafikte Türk canlarını korumak mı?

Bu olayın kan bozukluğu ile alakası yok. Ben de görüş açısını engelleyecek bayraklara ve aksesuarlara karşıyım, isterse Türk bayrağı olsun. İlk önce Türk halkının can ve mal güvenliği, sonra bayrak.

Memotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 gün önce saat gece 12:00 cıvarlarında bostancı mevkıınde yavasca ılerlıyorum.baktım yunus ekıplerı gidiyor.yanlarından gectım.vapur ıskelesının oraya gelırken bı baktım bı yunus tek basına ılerlıyor kafasında kask yok.allah allah dedım bıraz daha yanına gelınce bı baktım elde cekırdek cekırdek cıtlıyor bı yandan

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    ne olacaktı adamların işi gücü hava hava hava.bide güneş gözlüğü vardı dimi gözünde.kaskıda takmamıştır
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o polislere bak ne oluyor .. 1900 lira maaşı sonra başka hangi işten kazanabilirlerki?

izmirde yaşayanlar bilir toplum polisleri var beverly 500 scoter ile geziyorlar kasklar yanlarda asılı, siviller. geeçen gün lambada beklerken geldi . dedim taksana kaskını iki kişiler, biri utandı da taktı diğeri pişkin polis diyor. bendeki cevap da hemen hazır. ne o polis olunca kafa taştan mı oluyor dayanamadı gülmekten ışık yeşile döndü hala lambada gülüyordu.
    hııı, polise bunu diyecen sonra da keşke kalbim taştan olsaydı diyecen. yok yoook, fincanı taştan oyarlar türküsünü söyleyecen...

söyletirler, inanmalısın
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Allah ıslah etsin

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hııı, polise bunu diyecen sonra da keşke kalbim taştan olsaydı diyecen. yok yoook, fincanı taştan oyarlar türküsünü söyleyecen...

söyletirler, inanmalısın
    Onlar polis değil ki.... Toplum destek polisi deyince polismiş gibi bir izlenim veriyor ama onlar daha çok destek memuru gibi birşey.

ADAMLARIN KENDİLERİ KURALLARA UYMUYORKİ.
    BENCE TOPLUMUN AYNASI DEVLETİN MEMURLARIDIR.
    BEN MALİ MÜŞAVİRİM GELİN DEVLET DAİRELERİNİ BİR GÖRÜN KAFAYI YERSİNİZ EĞER KALMIŞSA !!!!!
    KAFASI OLAN KASK KULLANIR

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polisler hakkında daha dikkatli konuşun...... saygıyı elden bırakmayın. Onlar sizin abileriniz. NEYİ ISPATLAMAYA çalışıyorsunuz. yani sizler (çok ciddi eleştirenler yerden yere vuranlar)sizler sütten çıkmış ak kaşıksınız tertemiz. değilmi ki öyle olsa bizim ülkemiz her konuda bir ingiltereden japonyadan farksız olurdu. artık durumu siz değerlendirin.
    103 hp

Motosikleti
    Motoran , Furia 125
    daı bu poLısLer heb sısın bsım ysumusden boyLeLer adamLar sehırLer ıcınde mafyaLar resmen bzm paramısLa qecını0rLar ama bızı ezı0rLar her trLu herkes poLısLerden k0rku0r nerdeyse bu bır yaLan deıL boLe oLacaqına efendı oLsaLar keske qercek sucLuLara karsı oLe oLsaLar adamLar hıc bı sucu oLmıan ınsana bıLe ana awrat sowu0rLar kafaLarına q0re o ysden tum poLısLerden qcık kapı0rm

Motosikleti
    2008Honda ShadowVT750C -2006Bmw Gs Adventure 1150
    trafik polisleri hakkında yorum yapmasam daha iyi olur kendileriyle aram hiç iyi değil pek hoşlaşmayız

Motosikleti
    Alıntı ali777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bayrak arka camı kaplıyor ve polis trafik güvenlğine bir engel olduğunu düşünüyorsa tabi ki uyarmak zorunda. Türk bayrağı ile gurur duymak mı daha önemli, yoksa trafikte Türk canlarını korumak mı?

Bu olayın kan bozukluğu ile alakası yok. Ben de görüş açısını engelleyecek bayraklara ve aksesuarlara karşıyım, isterse Türk bayrağı olsun. İlk önce Türk halkının can ve mal güvenliği, sonra bayrak.
    arkadaşım söz konusu araç transit connect komple camlı. bagaj kısmında bulunan karşılıklı iki adet cama üçgen şeklinde olan küçük bayraklardan asmıs. bunun trafikle görüş açısıyla ne alakası var. böyle bir yasagın da kanunda yeri yok. belliki o polis türkiye cumhuriyetinde yaşıyor güvenlik güçlerinde görev yapıyor ama vatan ve bayrak sevgişini içine sindirememiş biri. ne demek istedigimi anlayan anlar.

gerçi balık baştan kokar. mevcut hükümet Türküm demeyi yasak hale getirdi.

hiçbir kusuru olmayan tüm evrakları tamam olan bir araca sırf kendi egosunu tatmin etmek için böyle bir davranış sergileyemez.

bakınız 4 yıl önce başımdan şöyle bir olay geçti. ailecek çarşıya çıktık. aracıda uygun bir yere park ettim. işimiz kısa sürer diye park yasagı olup olmadıgına dikkat etmedim. ancak aracı koydugum yer hiçbir şekilde trafigin akışına mani olacak bir yer degildi.

geldiğim zaman aracın silecegine takılmış ceza makbuzunu gördüm. aracı bıraktıgımda yanında bir seyyar satıcı vardı bizim ailecek indigimizi görmüş. ve polise ailecek geldiler aracı çekmeyin magdur olurlar diye söylemiş.

sıkı durun sen misin bunu diyen diye seyyar satıcıyı dövmüş o polis. aracıda çektirmemiş. durumu çevre esnafta onayladı. adamın telefonunu alıp eve döndüm bizimkileri bırakıp adama 3 gün iş göremez raporu aldık. ceza tutanagıyla beraber emniye müdürlüğüne gittik. tutanakta ismi yazıyordu. müdüre savcılıga ve gazeteye vereceğimi söyledim. bizi öyle iyi karşıladı ki. sonrasında ben halledecem dedi bende takip edecegim bu durumu dedim.

sonrasında polis görevi kötüye kullanmaktan açığa alındı. daha sonrada sürgüne gitmiş.

siz siz olun ortada haksız bir durum varsa aman ugraşmayayım demeyin.

Bilgilendirme

İlk önce tanışalım istedim.
    Adım şener, 12 yıllık Polis Memuruyum. Mesleğe İstanbul Motosikletli Polis Timlerinde yunuslarda başladım. şuan şark görevimi yapıyorum yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.
    nette gezinirken sitenize rastladım. Sitenizdede yunuslarla ve polisle ilgili sitem ve yorumlarınıza, okuduktan sonra biraz bilgilendirme biraz özeleştiri birazda sitem etmek istedim.
    Polisler halkla en çok yüz yüze karşı karşıya gelen memurdur. Bu yüzden yıpranması kolaydır.
    Her polis memuru aynı yetkiye sahiptir bunu sakın unutmayın toplum destekliside trafikçiside çocuk poliside yani kanunlar polisi bu şekilde ayırmaz bu tamamen bir uydurmadır toplum polisi sizi tutuklayabilir. Yani kanununen toplum polisinin yetkilerini düzenleyen bir durum yok tüm polisler 3201 sayılı kanun ile yetki alır ve tck gibi tüm kanunları uygulamakla mükelleftir. yani bir cinayet yada kapkaç hırsızlık olayı yada herhangi bir olay olduğunda her polis buna müdahale etme her türlü kabahat kanunları da olsa yetkisi vardır. siz siz olun sakın sen trafik polisimisin, sen asayiş polisimisin demeyin çünkü bu yanlızca teşkilat içinde bir yapılanma modelidir. kısacası yine tekrarlayalım Polis Memuru dediğiniz anda hangi braşta olursa olsun aynı yetkiye sahiptir.
    Gelelim benim tabirimle Yunusken sazan olan polis arkadaşlara, Yunuslar yani Motosikletli Polis Timleri 1993 yılında İstanbul İlinde Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı bir birim olarak kuruldu. Seçilen Polisler en az bir yabancı dil, üniversite mezunu, sosyal hayatı düzgün olan, türkçeyi güzel konuşan ve diksoyonu mükellem memurlardan seçildi. Hatta Amerika Birleşik Devletlerine kadar ünleri gitti ve buraya davet ettiler. Şuan aynı modeli amerika bizden alarak uygulamaktadır. Ancak daha sonra yunusların bu kadar sivrilmesi birilerine battı. İlk önce Emniyet genel müdürlüğünden alınarak İl müdürlüğüne bağlandılar, diğer illerdede mantar gibi ürediler. akabinde torpiller olmaya başladı 175 in altında adam alınmayan yere 165 ler türkçeyi konuşamayanlar alınmaya başlandı (torpil), özellikle motosiklet kullanmayı bilmeyenler arasından seçilirdiki yanlış bilgilerin düzeltilmesi zordur biliyorsunuz. Sıfırdan eğitim verilenler daha süper oluyor. hemen bir örnek vermek istiyorum.
    Asayiş Uygulaması.
    ilk yunuslar : uygulama noktasında sağ el kaldırarak aracı işaret eder ve uygulama noktasına çeker, uygulamayı yapacak polis araca eğilmez ve dialektiği "İyi günler/İyi akşamlar beyefendi/hanfendi asayiş uygulaması lütfen aracını durdurup evraklarınızla birlikte araçtan aşağı inermisiniz ?"
    torpille yunus olan ve dejenere yunus : hoop dursana kardeşim in arabadan aşağı ver bakayım evraklarını kör müsün dur diyoruz bu ne nereden geliyorsun ne iş yapıyorsun sen bakayım :( (ki bu benimde başıma gelmiştir.)
    yani kısacası durum bu
    birde üzüldüğüm bir konu var genelde polis arkadaşlarla karşılaştığımız konu bu dur "sen kim oluyorsun kardeşim senin maaşını ben ödüyorum benim ödediğim vergilerle maaşını alıyorsun" sizce bu doğru bir söylem mi ? evet bize maaşımızı devlet ödüyor buraya kadar doğru ama bireysel olarak siz ödemiyorsunuz biz devlet memuruyuz özel güvenlik elamanı değil ikinciside bizim maaşımızdan öyle bir vergi kesiliyor ki bir polisten bordrosunu isterseniz görürsünüz. yani bu devlete bizde vergi ödüyoruz hemde peşin vergi indirimi vergi affı gibi bir durumumuz yok yada bir kaç ay vergi vermeyeyim gibi bir durumda yok
    Polisin eğitiminle ilgili bir yorum yapmayacağım malum çünkü teşkilat zaten eğitimli insan istemiyor eğitim deyince sizin aklınıza hemen üniversite geliyor bu safsatadan başka birşey değil ne üniversitesi kardeşim zaten o dediğiniz 80li yıllarda kalmış bir durum polisin yüzde doksanı üniversite mezunu bunun üniversite ile alakası yok polis seçilirken başlıyor arıza kurallar net işlemiyor düzgün konuşamayan, kılık kıyafeti yerinde olmayan aile terbiyesi almamış adamın ne işi var polislikte ama oluyor işte
    henüz toplum olarak da kurallara uyma ve uyarma alışkanlığımızda yok olduğunu kabul edelim. Birde eskiden beri bir polis düşmanlığı vardır gerek yaşananlardan gerekse yalan dolan muhabbetlerden dolayı mesala şu muhabbeti duymayayınız yoktur abi trafikçiler durdurdu neyse koydum ruhsatın içine 5 lira hallettik, bunun olmadığını söylemniyorum. Ya rüşveti veren alan mı suçlu veren mi suçlu ikiside aynı halt ama bununla övünmenin yani ben rüşvet verdim demenin ? benim yanımda birisi bunu dese hemen işlem yaparım çünkü suç arkadaş rüşvet almakta vermekte suç
    kimse kimsenin üstünde olmadığını bir kere anlayalım ne polis halkın üstünde nede halk polisin üstündedir. Üstte olan tek şey uygarca yaşamamızı sağlayacak olan konmuş yasalardır. Ağız muhabbetiyle lafla hareket edeceğimize yasalarla göre hareket etmek sizce daha iyi değil mi ? Şuan İzmir Yunusların başında İstanbul Yunusların kurusucu olan Hakan Müdür var izmirli olan arkadaşların yunuslarda olan değişikliği fark edeceklerini biliyorum. Yakında görürsünüz. Hoşçakalın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:58 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:36 AM ----------

Bu arada unutmadan facebook da gurubumuz var YUNUSLAR (Motosikletli Polis Timleri) buradan eski yunusları görebilirsiniz mazi işte ne yaparsınız

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler