Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1 hafta boyunca trafik denetimi!

Motovento
    REKLAM ALANI
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugüne kadar nerdelerdi. paraya sıkışıp ekonomik kaynak bulamayınca cezalardan medet umuyorlar. sigara yasağı gibi buda ekonomik kaygılar sonucu olan denetimler. yapılmasın demiyorum, yapılsın fakat denetimin sebebi halkın düşünülmesi olsun. halkın sırtından kaynak yaratmak değil.
    denetim yaparsın suç, yapmazsın o da suç
    devlet olmakta zor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF250
    Alıntı RoMe0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bu Yaa Denetimler İnş. Hep Böyle Devam Ederde Apaçiler Yüzünden Karalanan İmajımız Birazda Olsun Temizlenmeye Başlar...
    Kesinlikle katılıyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:42 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:41 PM ----------

Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tebrikler... bi gün umarım herkes senin gibi gönül rahatlıgı ile girer polis kontrollerine...
    Tşk. ederim, insanların bilinçlendiğini düşünüyorum az da olsa.
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi yapma bak yaşı tutmayıp plakalı kasklı dikkatli bi şekilde kullananlarda var lütfen böyle düşünmeyin 2010 ağustos için gün sayıyorum keyfi dolaşmıyorum
    kardeş olay kasklı dolaşman değil ki
    Allah göstermesin ama ölümlü bir kazaya karıştın
    ne olacak
    ya da yaralamalı bir kaza oldu diyelim
    sende hiç suç yok ama şansa bak ki ehliyet de yok

neyse
    ne yapacağını kişinin en iyi kendisi bilir

cümleten kazasız belasız sürüşler
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    yarın inş bende ehliyetimi alacağım yanlız arkadaşlar bişi soracağım benim b ehliyetimde gözlükle yazıyo şimdi yeni rapor da gözlük yazmadılar ne olacak gözlük te kullanmıyorum artık sadece pc başında kullanıyorum acaba yinede gözlüklemş yazarlar

Motosikleti
    -
    Alıntı ali_gv250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın inş bende ehliyetimi alacağım yanlız arkadaşlar bişi soracağım benim b ehliyetimde gözlükle yazıyo şimdi yeni rapor da gözlük yazmadılar ne olacak gözlük te kullanmıyorum artık sadece pc başında kullanıyorum acaba yinede gözlüklemş yazarlar
    raporda gözlük yoksa eski ehliyeti verirken belirt
    yoksa eskide ne varsa aynısını yazıyorlar
    sonra nerde senin gözlüğün diye uğraştırabilirler
    biz eşime A2 alırken gözlük+lens diye ilave ettirdik çünkü mesai arkadaşım lens ile araba kullanırken problem yaşadı

bu konu her açıldığında aklıma bizzat yaşadığım şu olay geliyor

uludağa çıkıyoruz
    milli park gişelerde jandarma kontrol yapıyor
    bana sordu ehliyet varmı diye var dedim (göstermedim bile sadece var dedim)
    sonra kafayı uzattı ve diğerlerine de sordu ehliyet varmı diye
    evet var dedik
    sonra merak, hayırdır diğerlerine neden sordun dedim
    cevap muhteşem
    - komutanım ehliyetsiz kimseyi yukarı salma dedi

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    hehehehe ben hastanede çalışıyorum özellikle rapora gözlük kullanmasına gerek yoktur yazdırdım ama bizim doktor dediki eğer kıl birine denk gelirsen tam teşekküllü devlet hastanesinden heyet raporu isteyebilirler dedi bende çok rahatsız oldum bu durumdan çünkü araç kullanırken bile takamıyorum gözlük bakalım ne olacak

Motosikleti
    -
    Alıntı ali_gv250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hehehehe ben hastanede çalışıyorum özellikle rapora gözlük kullanmasına gerek yoktur yazdırdım ama bizim doktor dediki eğer kıl birine denk gelirsen tam teşekküllü devlet hastanesinden heyet raporu isteyebilirler dedi bende çok rahatsız oldum bu durumdan çünkü araç kullanırken bile takamıyorum gözlük bakalım ne olacak

benim memurum işini bilir diye boşuna denmemiş

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    benim için no problem....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim memurum işini bilir diye boşuna denmemiş
    bencede bilir

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    Aslında Uyarmamak Lazım...
    niye sen de var bizde yok ondanmı alıcaz bizde nasıl bi yaklaşımdır bu ya aslında uyarmamak lazım mışş. ayıp sana yakışmadı bu forumda böle bişeyi görmedim daha önce adam borca harca girmiş motor almış 3 ay sorada ehliyetini alıcak ya da 5 ay sora mesela o adam benim 3 ay sora alıcam ehliyeti alahtan topici açan arkadaş uyarmış sağolsun kişiliği düzgün bi insan bak ben hiç bilmiyordum biraz yalvarsam yırtarım diyordum hiç afları yokmuş onu öğrendim biraz daha tedbirliyim şimdi sağol arkadaşım sanada yakışmadı romeo

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Custom Cruiser Chopper
    Bir Musibet Bin Nasihattan İyidir...

Öderlerse 700 Tl yi Akıllanırlar...

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Saçma sapan bir denetim. Ehliyetin var mı? Trafik sigortan var mı? Var iyi geçççççç... Bunun yerine kask takmayana yaptırımı yüksek çok büyük cezalar getirilsin. Mont giymekte mecburi tutulsun. Ehliyet sormak yerine sınıfına göre motosiklet eğitim sertifikasına bakılsın. Kaskım yok montum yok ama kapı gibi ehliyetim var olduuu

Bu arada yanlış anlaşılmasın siz şimdi saldırırsınızda ehliyetsiz trafiğe çıkmaktanmı yanasın die ASLA!!! Ehliyetin yanısıra bu yazdıklarım ;)
    i.V.i.B.i

shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    Alıntı excellium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün evimden iş yerine gidene kadar 2 trafik polisi tarafından durduruldum. 1 hafta boyunca sıkı denetimin olacağını ve ehliyetsiz yakalanan sürücülerin hiç affa uğramayacağını belirtti trafik polisi. ehliyetsiz arkadaşların dikkat etmesi,gerekirse ehliyet almadan trafiğe çıkmamalarını tavsiye ederim.
    2003 de cevirme sırasında ehliyetim olmadığı için oopark parası hariç 700tl kadar bi para ödedim.. şimdi bu kriz ortamında bu para çok büyük bir para.

yolunuz aydın,kazasız ve belasız günler dinlerim..
    nıye uyarıyorsunkı ınsanları??bu şekılde motora binen zaten bilinçli sürücü degılkı..
    Düş kurmaya cesaret edenler,onları gerçekleştirmeye de cesaret eder

Motosikleti
    Burgman AN 650 ABS
    Alıntı shule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nıye uyarıyorsunkı ınsanları??bu şekılde motora binen zaten bilinçli sürücü degılkı..
    bilinçlendirmek için uyarıyorum.. "ya biri şöyle dediydi ama biz kulak asmadık" desinler diye

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:26 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:16 AM ----------

Onu Çorba İhtiyacı Şekline Dönüştürmezlerse Kask Kontrolü Falanda Yapılıyodur Aslında Ama Türkiye işte Mont + Sertifika olayıda Yau Bizler Bunu Düşünebiliyoruzda Okadar Maaşlar ALıpta Tepede Olan İnsanlar Neden Bizim Kadar Düşünemiyorlar ?

hayatta en çok başımıza gelen müsibetlerden ders alırız. ya da bir arkadaşımızın başına geldiğinde kendimize de pay çıkarırz " ya benim başıma da gelirse" diye.. ben bu forumda başımdan bi olay geçmiş ve aktarmısım neden benim cahilliğimden.. çünkü o zamanlar benim ders çıkaracağım yada bana "olum şu şöyle olur ilk önce eksikliklerini tamamla" diye birşey sölemedi. daha çocuğum. bide gençliğin vermiş oluğu cesaret var tabiki. ilk yazdıklarımda da söyledimm. ben ödediğim cezaya değil söylediğim sözlere pişman oldum diye. ehliyetsiz kasksız montsuz arkadaşlar gelin bu eksizliklerinizi tamamlayalım

saygılar.
    Burgman AN650 ABS Executive

KONTROLSÜZ GÜÇ, GÜÇ DEĞİLDİR!!

Motosikleti
    -
    niye sen de var bizde yok ondanmı alıcaz bizde nasıl bi yaklaşımdır bu ya aslında uyarmamak lazım mışş. ayıp sana yakışmadı bu forumda böle bişeyi görmedim daha önce adam borca harca girmiş motor almış 3 ay sorada ehliyetini alıcak ya da 5 ay sora mesela o adam benim 3 ay sora alıcam ehliyeti alahtan topici açan arkadaş uyarmış sağolsun kişiliği düzgün bi insan bak ben hiç bilmiyordum biraz yalvarsam yırtarım diyordum hiç afları yokmuş onu öğrendim biraz daha tedbirliyim şimdi sağol arkadaşım sanada yakışmadı romeo
    ya arkadaşlar
    kanun var kural var nizam var
    uygulanıp uygulanmadığına birşey diyemeyeceğim ama
    senin mantığınla gidersek adam kendisine uçak alsa onu da pilot sertifikası olmadan kullanması gerek
    yapmayın ya
    alın ehliyetinizi paşa paşa kullanın
    almıyorsanızda binbir mazeret üretmeyin
    suç işlediğinizin farkındasınız
    bunun da mazereti olmaz

ha tatlı dille polisi bağlarım diyorsan o da hem senin hem de o polisin hepimize attığı sağlam bir kazık olur
    lafa gelinde yaa avrupada yasalar şöyle kurallar şöyle herkes motorculara saygılı yol veriyor vs vs
    neden yol veriyor, keyiflerinden mi yol verip kurallara uyuyorlar
    hayır
    biliyorlar ki
    eğer denk gelir de bir şekilde yakalanırlarsa bunun cezası büyük
    hemde çok büyük

kardeş
    seni tanımam etmem
    yazdıklarımın direkt olarak seninle bir alakası yok
    ama biz toplum olarak böyleyiz
    kurallara ne uyarız ne de uygularız
    ondan sonra "ya trafikte neden böyle"
    "neden yüzlerce arkadaşımız ölüyor binlercesi kaza geçiriyor" diyoruz
    misal
    kırmızıda geçmenin cezesı 1milyar olsa ve istisnasız her ışığa kamera konulsa ve bu ceza uygulansa kim bir daha kırmızı da geçmeye cesaret edebilir
    kimse
    bir bakmışsın ki 5 sene içerisinde o gıpta ile baktığımız avrupa daki trafik kültürü bizde de oluşmuş

ama
    "yaa ben polisi bağlarım" zihniyetiyle belki kendimiz kurtulabiliriz ama farkında olmadan hepimize zarar vermiş oluruz

ilk temennimi tekrar ediyorum
    umarım ne kadar kasksız ehliyetsiz plakasız gezen varsa hepsine ceza yazılır

Motosikleti
    Burgman AN 650 ABS
    Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar
    kanun var kural var nizam var
    uygulanıp uygulanmadığına birşey diyemeyeceğim ama
    senin mantığınla gidersek adam kendisine uçak alsa onu da pilot sertifikası olmadan kullanması gerek
    yapmayın ya
    alın ehliyetinizi paşa paşa kullanın
    almıyorsanızda binbir mazeret üretmeyin
    suç işlediğinizin farkındasınız
    bunun da mazereti olmaz

ha tatlı dille polisi bağlarım diyorsan o da hem senin hem de o polisin hepimize attığı sağlam bir kazık olur
    lafa gelinde yaa avrupada yasalar şöyle kurallar şöyle herkes motorculara saygılı yol veriyor vs vs
    neden yol veriyor, keyiflerinden mi yol verip kurallara uyuyorlar
    hayır
    biliyorlar ki
    eğer denk gelir de bir şekilde yakalanırlarsa bunun cezası büyük
    hemde çok büyük

kardeş
    seni tanımam etmem
    yazdıklarımın direkt olarak seninle bir alakası yok
    ama biz toplum olarak böyleyiz
    kurallara ne uyarız ne de uygularız
    ondan sonra "ya trafikte neden böyle"
    "neden yüzlerce arkadaşımız ölüyor binlercesi kaza geçiriyor" diyoruz
    misal
    kırmızıda geçmenin cezesı 1milyar olsa ve istisnasız her ışığa kamera konulsa ve bu ceza uygulansa kim bir daha kırmızı da geçmeye cesaret edebilir
    kimse
    bir bakmışsın ki 5 sene içerisinde o gıpta ile baktığımız avrupa daki trafik kültürü bizde de oluşmuş

ama
    "yaa ben polisi bağlarım" zihniyetiyle belki kendimiz kurtulabiliriz ama farkında olmadan hepimize zarar vermiş oluruz

ilk temennimi tekrar ediyorum
    umarım ne kadar kasksız ehliyetsiz plakasız gezen varsa hepsine ceza yazılır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:38 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:36 PM ----------

Alıntı snaken adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korktum gittim hemen karakola birde baktım çıkmış ehliyet sorun kalmadı artık
    hayırlı uğurlu olsun kardeşim
    kzasız günlerde kullanasın
    Burgman AN650 ABS Executive

KONTROLSÜZ GÜÇ, GÜÇ DEĞİLDİR!!

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    bence bu denetimler daha da artmalı...

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    Bende Var Sende Yok Diye Almayacaksın Kardeşim Kanun Nizam Bunu Emrediyor.

1- Kişiliğini Sadece Bir Klavye Yazısından Çözebiliosan İnsanların Helal Olsun Sana...
    2- Yaralamalı Veya Ölümle Sonuçlanan Bir Trafik Kazasına ( Allah Korusun ) Karıştın Diyelim Hangi Konumda Olacaksın Sence ???
    3- Cümlelerini Kurarken Seçici Ol Şahsına Hakaret Gelmesin...
    peki senin bu yaptığın yazı biçim ne ASLINDA HİÇ UYARMIYACAKSIN derken ehliyetsiz dolaşanlara diyorsun sen ilk motor aldığın gün hemen ehliyetini aldınmı ya da bi arkadaşının motosikleti vardı arkadaşın sana al bi kullan dene bakayım hoşuna gidecekmi dediği zaman dur ben bi koşu ehliyet alıp geleyimmi dedin bencil olma elbet alacağız bazen insanın istekleri herşeyin önüne geçiyor ki ben bu motosikelti alırken zevk için değil işe gidip gelmek için alıcam tasarruf yapmaya çalışıcam anladıysan maddi konuda iyi değiliz o yüzden ehliyet olayı biraz erteleniyor kaskımı takıp adam akıllı sürdüğüm sürece bişey olmaz kanun nizam bunu gösteriyor diyorsun hiç kanunsuz iş yapmıosun sanki sen tabi ya şimdi ehliyeti olmadığı zaman insanın bu ülkede ülke ekonomisi batar para burdan geliyor sermaye böle dönüyor ülkede ahh be kardeşim keşke biraz daha düzgün bir şekilde yazzsaydın daha kibar olurdu ha bu arada kibarlık demek insanların insanlara düzgün bi şekilde tabir,konuşma, ve davranış biçimine deninr bunu bi dene işine yarar emin ol

Motosikleti
    -
    Alıntı chopper_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki senin bu yaptığın yazı biçim ne ASLINDA HİÇ UYARMIYACAKSIN derken ehliyetsiz dolaşanlara diyorsun sen ilk motor aldığın gün hemen ehliyetini aldınmı ya da bi arkadaşının motosikleti vardı arkadaşın sana al bi kullan dene bakayım hoşuna gidecekmi dediği zaman dur ben bi koşu ehliyet alıp geleyimmi dedin bencil olma elbet alacağız bazen insanın istekleri herşeyin önüne geçiyor ki ben bu motosikelti alırken zevk için değil işe gidip gelmek için alıcam tasarruf yapmaya çalışıcam anladıysan maddi konuda iyi değiliz o yüzden ehliyet olayı biraz erteleniyor kaskımı takıp adam akıllı sürdüğüm sürece bişey olmaz kanun nizam bunu gösteriyor diyorsun hiç kanunsuz iş yapmıosun sanki sen tabi ya şimdi ehliyeti olmadığı zaman insanın bu ülkede ülke ekonomisi batar para burdan geliyor sermaye böle dönüyor ülkede ahh be kardeşim keşke biraz daha düzgün bir şekilde yazzsaydın daha kibar olurdu ha bu arada kibarlık demek insanların insanlara düzgün bi şekilde tabir,konuşma, ve davranış biçimine deninr bunu bi dene işine yarar emin ol
    sen de olaylara bu kadar dar bakma

en kısa zamanda ehliyetini alman dileği ile

Motosikleti
    HArley Davidson Softail Heritage Deluxe
    Arkadaş ehliyet sınavını kazandı dosyasını teslim etti ,ertesi günü trafikten ehliyetini alacak... motorla trafik şubesine giderken trafik şubesinin önünde cevirme yapmışlar. arkadaşıda çeviriyorlar tabe. Bi güzel cezayı basıyorlar. Her ne kadar ehliyeti hemen şurda alacağım ırt zırt dediysede adama okkalı bir ceza geçirdiler. Bisikletle gelseydin dediler... çok acı olay vallaha )) İlanen duyrulur..Vay ben duymadiim vay ben anlamdim yok...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler