Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Trafik Cezası 128 YTL

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Geçen gün Antalya Korkuteli istikametinde ailem ile seyahat ederken aşırı hızdan dolayı 128 YTL ceza yedim. İçeride 3 yaşında iki çocuğum ve eşim var iken!

Olay, Opet'ten gaz aldıktan sonra arabamı genelde ekonomik olsun diye 90-100 km arası kullanırım. Aracım Honda Civic 1.6 olduğu için otogazı bu hız aralığında çok ekonomik kullanır ve seyahatlerde yakıt tasarrufu yaparım.
    Hal böyle iken; Opet'ten çıktım hızım 95 km iken Yörükoğlunun iki adet tırı önümde belirdi. Yola baktım kesik kesik çizgiler var ama yaklaşık 2 km sonra yol ilerideki tepenin ardına kıvrılıyordu. Yol müsait iken bende geçeyim tırları dedim ve o sırada 100 km ye hızımı artırdım. Tırları 100 km ile geçince hoopp ekip beni çevirdi.

102 km ile radara yakalanmışım dendi. Şaşkınlıktan eeee deyiverdim. N2olcak? 128 YTL denilince yolda sürekli 90 km lik hız tasarrufumun sonuna hatta içeriye girdiğimi fark ettim.
    Ama dedim, önümde kamyon vardı onu geçmek için hızımı 100 km yaptım deyince Trafik polisi oldukça sinirli bir şekilde çocuklerımın ve eşimin önünde bana bağırarak "Napalım hem hız yapın hem itiraz edin, ödeyeceksin" dedi.

Bende ama memur bey yol 2 km sonra tepe ardına giriyordu dedim.
    Oda bana devletin bana sollamak için +9 km hız tahsis ettiğini en fazla 99 km hızım olması gerektiğini sanki Türkiyede değil de İsviçrede yaşıyormuş gibi izah etti.

Ama benim arabamda takometre yok ki hızım 98 olduğunda ikaz etsin kaldı ki sollama yaparken ben karşı yöndeki aracı süzerim hızımın 98 yada 99 olduğunu kontrol edemem ki deyince daha bir sert şekilde makbuzu kesip elime verdiler.

Bence Türkiyedeki temel sorun her işin göstermelik olasıdır.

Avrupanın her yerini cm cm gezmiş birisi olarak aramızdaki temel farkta budur.
    Onlar cezalarını kurallarını çiğneyenlere keserken bizler cezalarımızı Maliye nin emrettiği gibi " bütçede açık var 2.000.000 YTL ceza kesin vatandaşa" deyip düzgün vatandaşlarımızıda mağdur ediyoruz. Halbuki; trafikte istenilse magandalara 5.000.000 lira ceza kesilir ve de onlarda düzene girer.
    Ama nerde o kafa?
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün Antalya Korkuteli istikametinde ailem ile seyahat ederken aşırı hızdan dolayı 128 YTL ceza yedim. İçeride 3 yaşında iki çocuğum ve eşim var iken!

Olay, Opet'ten gaz aldıktan sonra arabamı genelde ekonomik olsun diye 90-100 km arası kullanırım. Aracım Honda Civic 1.6 olduğu için otogazı bu hız aralığında çok ekonomik kullanır ve seyahatlerde yakıt tasarrufu yaparım.
    Hal böyle iken; Opet'ten çıktım hızım 95 km iken Yörükoğlunun iki adet tırı önümde belirdi. Yola baktım kesik kesik çizgiler var ama yaklaşık 2 km sonra yol ilerideki tepenin ardına kıvrılıyordu. Yol müsait iken bende geçeyim tırları dedim ve o sırada 100 km ye hızımı artırdım. Tırları 100 km ile geçince hoopp ekip beni çevirdi.

102 km ile radara yakalanmışım dendi. Şaşkınlıktan eeee deyiverdim. N2olcak? 128 YTL denilince yolda sürekli 90 km lik hız tasarrufumun sonuna hatta içeriye girdiğimi fark ettim.
    Ama dedim, önümde kamyon vardı onu geçmek için hızımı 100 km yaptım deyince Trafik polisi oldukça sinirli bir şekilde çocuklerımın ve eşimin önünde bana bağırarak "Napalım hem hız yapın hem itiraz edin, ödeyeceksin" dedi.

Oda bana devletin bana sollamak için +9 km hız tahsis ettiğini en fazla 99 km hızım olması gerektiğini sanki Türkiyede değil de İsviçrede yaşıyormuş gibi izah etti.

Ama benim arabamda takometre yok ki hızım 98 olduğunda ikaz etsin kaldı ki sollama yaparken ben karşı yöndeki aracı süzerim hızımın 98 yada 99 olduğunu kontrol edemem ki deyince daha bir sert şekilde makbuzu kesip elime verdiler.

Onlar cezalarını kurallarını çiğneyenlere keserken bizler cezalarımızı Maliye nin emrettiği gibi " bütçede açık var 2.000.000 YTL ceza kesin vatandaşa" deyip düzgün vatandaşlarımızıda mağdur ediyoruz. Halbuki; trafikte istenilse magandalara 5.000.000 lira ceza kesilir ve de onlarda düzene girer.
    Ama nerde o kafa?

yerden göğe kadar haklısın. mevzuat biçimsiz, uygulama göstermelik. sürekli devlete karşı arkamızı kollar haldeyiz.

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burası TÜRKİ(YE)

yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    geçmiş olsun diyelim aman dikkat et

forumda pusuya yatmış hareketli radarlar var hemen çatıyorlar
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Devletin,insanların sırtına bir kambur gibi çöktüğü yegane ülke herhalde T.C dir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:46 PM ----------

Alıntı yt_servan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı yt_servan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

nası yani?? şimdi burda radar mı var? o zaman yavaş gidelim..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamamen katılıyorum yazdıklarına...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

AYGÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o kadar haklısınız ki
    kesilecek o kadar ceza varken !!!
    büyük geçmiş olsun

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Selçuk çok geçmiş olsun... Başının gözünün sadakası olsun de geç valla yapacak bişey yok.

Ama daha beteri de var inan. Benim arkadaşın başına geldi. Adam motorunu kenara çekip ekip otosundaki polise birşey sormak için yanına gidiyor. Polise daha sorusunu soramadan, ehliyet ruhsat isteniyor. Tabi arkadaş gayet normal bir şekilde veriyor evrakları. Daha sonra polis arabanın camını kapatıp içeride ceza yazmaya başlayınca arkadaş şoka giriyor. Ben ne yaptım niye ceza yazıyosunuz dediğinde ise "park edilmez yere motorunuzu park ettiniz o yüzden ceza yazıyorum" demez mi. "Yahu ne parkı ben size bir şey soracaktım, park ettiğim felan yok" desede nafile dinlemiyor asil memur! arkadaş. Sonunda bin bir küfür ederek (içinden elbette) ayrılıyor ordan ve paşa paşa yatırıyor park cezasını. Gelde isyan etme böyle adamlara şimdi.
    ..::.. GO ..::..

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selçuk çok geçmiş olsun... Başının gözünün sadakası olsun de geç valla yapacak bişey yok.

Ama daha beteri de var inan. Benim arkadaşın başına geldi. Adam motorunu kenara çekip ekip otosundaki polise birşey sormak için yanına gidiyor. Polise daha sorusunu soramadan, ehliyet ruhsat isteniyor. Tabi arkadaş gayet normal bir şekilde veriyor evrakları. Daha sonra polis arabanın camını kapatıp içeride ceza yazmaya başlayınca arkadaş şoka giriyor. Ben ne yaptım niye ceza yazıyosunuz dediğinde ise "park edilmez yere motorunuzu park ettiniz o yüzden ceza yazıyorum" demez mi. "Yahu ne parkı ben size bir şey soracaktım, park ettiğim felan yok" desede nafile dinlemiyor asil memur! arkadaş. Sonunda bin bir küfür ederek (içinden elbette) ayrılıyor ordan ve paşa paşa yatırıyor park cezasını. Gelde isyan etme böyle adamlara şimdi.
    ceza tutanagında cezayı yazan polisin ismi cismi mevcuttur. bu tür haksız yazılan cezalarda baglı oldugu kurum amirine şikaette bulunmak en mantıklısı. yok amirde aynı kafadansa genel müdürlüge şikayet dilekçesi yazmaktır.

geçmiş olsun radara yapacak bişe yok. asıl dogru düzgün yollar yapmayıp yollara radar atan zihniyete sövmek lazım.

rizakara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı MCT 250
    vatan sağolsun dicen ödicen , zaten o nokta radar için özel seçilmiştir. sollamaya müsait rahat hızlanabileceğin bir yer .

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Bu radar konusuna, 2 gün önce yediğim 260 TL'lik ceza nedeniyle ben de takmış durumdayım.
    Dağ başında bir yolda 135 km hızla giden bir motosikleti durdurup 260 TL ceza kesmek, ancak aynı gün köprü girişinde yanımdan silme bir şekilde tahminen 170 civarı bir hızla geçen kırmızı Ferrariye ilişmemek acizlikten başka birşey değildir.
    Belirli saatlerde, belirli yerlerde tutabildiğine ceza kesmeyi başka şekilde nitelendiremiyorum.
    Kesilen cezaların belirli bir sistematiği, düzeni olsa; zaman ve mekan fark etmeden herkese uygulansa, suçluyum verdiğim para da helal olsun der sineye çekerim. Ancak bu şekilde sadece haram olsun diyorum

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Orhan'cığım bu anlattığın durum çok daha vahim. Aklıma bir sözü getirdi. "Ne Şeytanı Gör, Ne Selavat Getir".

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Allah tekrarını yasatmasın...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    yok
    geçmiş olsun
    Life is what happens when you are busy making plans

bu işte sen yerden göge kadar haklısın ama bu türkiye kanunları kanun degil bunu göz önüne almak gerek

Motosikleti
    fz6 fazer, honda xl1000v
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ama nerde o kafa?
    radara yakalandıktan sonra polisin insiyatif kullanma yetkisi kalmıyor arkadaşlar mecburen ceza yazmak zorunda.

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Ama nerde o kafa?[/QUOTE]

SONUNA KADAR KATILYORUM

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Teşekkürler....

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    milli piyango!
    sizede çıkabilir
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler