Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Trafik Cezası 128 YTL

Motovento
    REKLAM ALANI
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    bende 1.5 ay önce radara girdim mersinde konyaya gitmek için merzifon konya yolunu kullanmıştım 124 ile radara girmişim isuzu d-max'le iş için kullanıma verilen bir araçtı netice olarak 1km hız farkından 128 liralık cezayı yedim bende sollamaya çıkmıştım aynı şekilde tırı ama şöyle bir durum var maalesefki merakımdan sorup öğrenmiş oldum ama 125 ile girseydim radara 260 küsürlük bir cezası vardı....

polis araçlarının içlerindeki radarların 2km net görüş mesafesi var yani siz onu tam gördüm derken o sizi çekmiş oluyor çoktan ve resim olarak merkezede aktarıldığı için insiyatif durumları olmuyor maalesef
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    presto 125-a
    devletın parası bıttmıs senden benden kazanmasa nasıl donecek butun trafık polıslerınden nefret edıyorum

ntticaret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Antalya da 1,5 yıl kalmış biri olarak bende il zamanlarda 160 km ile 259 TL ceza yemiştim, (şirket aracı idi) azdaha sonra tam 15 gün 90ı geçmeden araç kullandım ve tüm radar yerlerini öğrendim (Antalya merkezden Alanyaya kadar ). Hal öyle oluncada 260 TL nin acısını öyle bi çıkardım ki hiç gam yemedim. BAsıyodum soldan 160-180 i hoop ilgili yere yaklaşınca hemen sağa geçiyordum, hatta bazen radarı bilmeyenlere bile sağdayken elimi camdan çıkartıp yavaşla işareti yapıyordum, tabii radarı geçince bi sürü teşekkür korna falan sayemde birçok kişi cezadan da kurtulmuştur.

Birde şu mantık bence daha doğru;
    radar ne için kurulur? Sürücülerin yavaş gitmesini sağlayarak kazaları önlemek için. Günümüzde bilmemkaç yılından kalan hız limitleri geçerli olduğu için ve o bilmemkaç yılındaki arabalar max140 yapabildikleri için haliyle 90 la tın tın gitmek koca 403 şöförünün bile canını sıkıyor, ilk olarak bu limitlerin artması gerekli. Gelelim konuya. Radar kurulan yere mecburen bu yolda radarla hız kontrolü yapılmaktadır tabelası kolunması gerekiyor kanuna göre. Şimdi sürünü tabelayı görür görmez geçiyo sağa, tın tın gidiyo, kamyon solluycak sollayamıyor, km saatine bakıyo ulan acaba 90 ı geçtikmi, yol abakmak yerine sağ tarafa yol kenarına bakarak uzun antenlere sahip o meçhul aracı arayarak gidiyor v.s. v.s. Ee nerede kaldı o zaman bu radar konulmasının amacı, dimi??
    Biber muhakkak yakar; ya girerken ya çıkarken...

mert961 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun yapıcak bişey yok

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Öncelikle geçmiş olsun.Dikkat edeceğin arabalar toyata corolla,Hundai accent,reno Europa bunlar sağda burnu sana dönük olduğunda hemen frene bas...Özellikle viraj ağızına ve tepelere koyuyorlar...Radara yakalanmamak için cruise controle alıyorum rahat oluyor
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler