Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

itiraf ediyorum, motorum hacizli

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    sayın arkadaşlar maliki bulunduğum 2006 model asya marka 200cc cross kırması motosiklet hacizlidir.
    ankarada bir galeriden taksitle 2.el olarak almış idim, noter satışından sonra ruhsat için emniyete gittiğimde hacizli olduğu çıkto ortaya. noter satışında hacizli görünmüyodu, satıştan bir hafta önce konmuş haciz ve bilgiler güncellenmemiş emniyetin sisteminde.
    esas sahibiyle telefonda bir kere görüşebildim, ben bittim zaten, çulsuzum, herşeyim hacizli dedi. vekaletle satan galeri bizim günahımız yok, hacizden haberimiz yoktu diyo.
    çok avukatlar gezdim, dava açarız satışın iptali için, 6 ay sonra kazanırsak bu seferde tahsil için başka dava açmamız gerekecek diyor.
    şu aralar yeni bi motosiklet alma hevesindeyim ama motoru satamıyorum.
    malın bedeli 1600 TL civarı.
    bu işin içinden çıkılır mı?
    konuya hakim arkadaşlar, bi el atın vurduralım şu yokuşta
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Geçenlerde ticari taksinin birisi üstüme kırdı bende kapısını çizip tamponunu indirdim motor nasılsa devrilmedi arkama bile bakmadım devam ettim yoluma.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sana satan bayi ayipli mal satmis olmuyormu abicim bu durumda.
    Geri almak zorundalar.

Musti'nin mesajini da simdi gordum.
    Benim bisey yazmama gerek kalmamis.
    Herseyi açiklamis Musti.

Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde ticari taksinin birisi üstüme kırdı bende kapısını çizip tamponunu indirdim motor nasılsa devrilmedi arkama bile bakmadım devam ettim yoluma.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah yardımcın olsun

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende geçenlerde balık tutmaya gittim,
    ama oltayı her attıgımda takıldı ve yeniden takım sarmak zorunda kaldım oltaya

Yaww Musti Arkadaşın Açtığı Konu İle Senin Yazdığın msj arasında ben bir bağ kuramadım,

Yinede Geçmiş Olsun İkinizede,
    umarım aradıgın cvp'ı bulabılırsın dostum,

''Güncel''
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Mustinin dediği her durumda kaçıcaksın yoksa trafik te plakan tespit edilirse işin zor motorunu alırlar
    Geçmiş olsun arkadaşım aynı durum bnm çok yakından tanıdığım bi arkadaşımda var korkusuna çıkamıyor trafiğe+ ehliyetide yoktu onun

Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende geçenlerde balık tutmaya gittim,
    ama oltayı her attıgımda takıldı ve yeniden takım sarmak zorunda kaldım oltaya

Yaww Musti Arkadaşın Açtığı Konu İle Senin Yazdığın msj arasında ben bir bağ kuramadım,

Yinede Geçmiş Olsun İkinizede,
    umarım aradıgın cvp'ı bulabılırsın dostum,

''Güncel''
    Ne bilim la itiraf topiği sandım..

neuremencer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun motosikleti aldıgın şahısla muhatap olmalısın temizlenir ama zor iş kolay gelsin
    "SULAR YÜKSELİNCE BALIKLAR KARINCALARI YER, SULAR ÇEKİLİNCE DE KARINCALAR BALIKLARI. KİMSE BUGÜNKÜ ÜSTÜNLÜĞÜNE VE GÜCÜNE GÜVENMESİN.KİMİN KİMİ YİYECEĞİNE SUYUN AKIŞI KARAR VERİR"

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Öncelikle geçmiş olsun, gerçekten üzüldüm. aklımın yettiğince, vaktimin elverdiğince yanındayım.

öncelikle şu şartlarda motosikleti güvenilir bir yere kaldırmak sanırım daha doğru olur. galericiye gidip tekrar konuşabiliriz istersen. burada işi temizlemesi gereken muhatab o çünki.. ayıplı mal satmak da neymiş..

ki dürüstçe söyleyeyim mi arkadaşım, hiç bir galericinin bu tarz bir hata yapabileceğine ihtimal vermiyorum. onlar kurt olmuşlardır yaş tahtaya basarlar mı hiç.. öyle yada böyle telafi etmek zorundalar, varsa ellerinde başka bir motosikletle takas edersin bişiler bulunur..

umarım benimkilerden daha yararlı fikirler de çıkar.

Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı neuremencer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun motosikleti aldıgın şahısla muhatap olmalısın temizlenir ama zor iş kolay gelsin
    Aynen bende bunu dedim özel msj ile aynısı başımıza geldi adamı yakaladık köşeye sıkıştırdık..

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana satan bayi ayipli mal satmis olmuyormu abicim bu durumda.
    Geri almak zorundalar.

Musti'nin mesajini da simdi gordum.
    Benim bisey yazmama gerek kalmamis.
    Herseyi açiklamis Musti.
    musti direk yıkalım diyo galiba

üstadım valla 4-5 avukatla görüştüm, papağan gibi aynı şeyleri söylediler. olmazsa bide tüketici hakları mahkemesine anlatayım meramımı, dediğiniz gibi sonuçta mal ayıplı. ama vekaletle sattığı için galeri adece aracılık etmiş gibi görünüyor. dur ben yarın ayıplı mal olayından gireyim. ayıp bişey yahu!

Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    musti direk yıkalım diyo galiba

üstadım valla 4-5 avukatla görüştüm, papağan gibi aynı şeyleri söylediler. olmazsa bide tüketici hakları mahkemesine anlatayım meramımı, dediğiniz gibi sonuçta mal ayıplı. ama vekaletle sattığı için galeri adece aracılık etmiş gibi görünüyor. dur ben yarın ayıplı mal olayından gireyim. ayıp bişey yahu!
    Vallaha abicim avukat felan işlerini geç ... Sen kalbinin sesini dinle..

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    İkinci el satıslarda hazıran 2009 ıtıbarıyle satıcı ikinci el olarak sattıgı malın satış gununden ıtıbaren bır sene boyunca arkasında durup sorumlusu oldugu resmı gazete yayınlanıp onaylanmıstır.Yanı aldıgın tarıhten ıtıbaren satıcı sana tahahhut ettıgı sartların dısında bır durum soz konusu oldugunda sorumluluk satıcıdadır.Motorun ılk sahıbı bu durumda galerı aracılıgıylada satmıs olsa sana ıbraz ettıgı bır temız kagıdı var ve aracında herhangı bır borc olmadıgını belgelıyor ve sen satısını buna gore yapıp alıyorsun noterde onaylıyor.Bu durumda sen satısın reddını ısteme hakkın var ama buda mahkemne yoluyla olur.Avukatın dedıgı gıbı ugrasırsın kafayı yersın.Motordakı hacızın oldugu vergı daıresıne ruhsat ıle gıdıp borcun mıktarını sor ne kadarlık bır borca mahsuben motoru kac para deger ıle hacızledıklerını ogren mıktar cok deıl ıse parayı odeyıp haczı kaldır mahkeme ve avukat masrafından daha az odeyecsındır emın ol.
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun, gerçekten üzüldüm. aklımın yettiğince, vaktimin elverdiğince yanındayım.

öncelikle şu şartlarda motosikleti güvenilir bir yere kaldırmak sanırım daha doğru olur. galericiye gidip tekrar konuşabiliriz istersen. burada işi temizlemesi gereken muhatab o çünki.. ayıplı mal satmak da neymiş..

ki dürüstçe söyleyeyim mi arkadaşım, hiç bir galericinin bu tarz bir hata yapabileceğine ihtimal vermiyorum. onlar kurt olmuşlardır yaş tahtaya basarlar mı hiç.. öyle yada böyle telafi etmek zorundalar, varsa ellerinde başka bir motosikletle takas edersin bişiler bulunur..

umarım benimkilerden daha yararlı fikirler de çıkar.
    sağol gencay, adam benim hiç günahım yok, şerrefsizim hiç haberim yoktu diyo. aslında tarihlere bakıyorum, motorun pazarlığını ettiğimizde haciz konmamış, ama aldıktan öncede konmuş. kimin topuğuna sıkacağımı şaşırdım.

Abi yerinde olsam 2 sinede sıkarım Nolacag yaf kurşunun yoksa haber et bi kutu gönderiyim

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı yalnız_kurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el satıslarda hazıran 2009 ıtıbarıyle satıcı ikinci el olarak sattıgı malın satış gununden ıtıbaren bır sene boyunca arkasında durup sorumlusu oldugu resmı gazete yayınlanıp onaylanmıstır.Yanı aldıgın tarıhten ıtıbaren satıcı sana tahahhut ettıgı sartların dısında bır durum soz konusu oldugunda sorumluluk satıcıdadır.Motorun ılk sahıbı bu durumda galerı aracılıgıylada satmıs olsa sana ıbraz ettıgı bır temız kagıdı var ve aracında herhangı bır borc olmadıgını belgelıyor ve sen satısını buna gore yapıp alıyorsun noterde onaylıyor.Bu durumda sen satısın reddını ısteme hakkın var ama buda mahkemne yoluyla olur.Avukatın dedıgı gıbı ugrasırsın kafayı yersın.Motordakı hacızın oldugu vergı daıresıne ruhsat ıle gıdıp borcun mıktarını sor ne kadarlık bır borca mahsuben motoru kac para deger ıle hacızledıklerını ogren mıktar cok deıl ıse parayı odeyıp haczı kaldır mahkeme ve avukat masrafından daha az odeyecsındır emın ol.
    aga, bi ara bi avukat adliyeden dosyayı inceledi, borcu ödeniyo parça parça dedi, borç kaç paradır, ne kadarı ödendi ne zaman bitecek bişey söylemedi. avukatlarında yanaşmak istemediği bi dava türü, 1500 liralık mevzu, 1 sene - 2 dava
    vergi dairesinden mi öğreniliyo borç?
    plaka 06 BB 6608

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:03 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:01 AM ----------

Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi yerinde olsam 2 sinede sıkarım Nolacag yaf kurşunun yoksa haber et bi kutu gönderiyim
    şiddete karşıyız
    olmazsa sicilyaa usulü mesaj gönderecem elemana, at kafası koyacam yatağına

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    sağol gencay, adam benim hiç günahım yok, şerrefsizim hiç haberim yoktu diyo. aslında tarihlere bakıyorum, motorun pazarlığını ettiğimizde haciz konmamış, ama aldıktan öncede konmuş. kimin topuğuna sıkacağımı şaşırdım.
    hep şerefsizim haberim yok olur şaka bir yana günah almaya gerek yok ama; az çok galericinin kulağına bile bişeyler geldiğini tahmin edebiliyorsun..

borç zamanla ödeniyorsa sesini çıkarma bin diyeceğim ama buda ayrı bir dert.. tüketici mahkemesi de zor. zor derken yarım saatini alıyor bir dilekçe 5 pul.. ama hakem heyetinin durumu incelemesi bile en az 2 ay alıyor. haklı görülürsen sana dava açma hakkı veriyorlar..

bu şartlarda borcun miktarını ve ödenme durumunu öğrenebilirsen önünü görebilirsin.. gidip grupça konuşalım dersen bana da haber ver

her halikarda bu yaz bineceğin bir motosikletin var,
    ben 1 yıl önce sattığım motosikleti geri alıp tekrar satmak zorunda bile kaldım oluyor işte.. tecrübe deyip geçeceğiz..

[/COLOR]

şiddete karşıyız
    olmazsa sicilyaa usulü mesaj gönderecem elemana, at kafası koyacam yatağına
    Şiddete karşıyız ona karşıyız buna karşıyız usta bunların soyunu kurutmak lazım Yoksa çok insanın canını yakarlar Ulem böyleleri bana rastlamasın ya hayattan bıkmış olması lazım ya kaybedicek birşeyi olmaması lazım

Motosikleti
    xt 600
    teşekkür ederim Gencay. şimdilik tek tesellim adliyeden bir tanıdığımızın verdiği "çevirmede olsa motorunu bağlayamazlar, sadece satış yapamazsın" sözü.

bide rahatsızız, evden çıkamıyoruz bu ara, sahibinden.com'u geziyoruz işte ağzımızın suyu akarak.

ben borcun durumunu öğreneyim, bide tüketici hakları derneklerinden fikir alayım yarın en iyisi.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    ANK.28.İC.MÜD.2005/4841 tarih.. 09.07.2008

bakıyorum ama bedeli öğrenebilecek yada bilgi alabilecek bir site bulamadım hala.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:25 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:22 AM ----------

Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şiddete karşıyız ona karşıyız buna karşıyız usta bunların soyunu kurutmak lazım Yoksa çok insanın canını yakarlar Ulem böyleleri bana rastlamasın ya hayattan bıkmış olması lazım ya kaybedicek birşeyi olmaması lazım
    boynuz kırmakla bitmez ki arkadaşım.. ki herkesin de gücü bir yere kadar.. yüreğine güvenirsin bikaç tane kırarsın, bileğine güvenirsin bikaç tane daha.. sonra? sonrası malum..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler