Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

itiraf ediyorum, motorum hacizli

Motovento
    REKLAM ALANI
    crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ANK.28.İC.MÜD.2005/4841 tarih.. 09.07.2008

bakıyorum ama bedeli öğrenebilecek yada bilgi alabilecek bir site bulamadım hala.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:25 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:22 AM ----------

boynuz kırmakla bitmez ki arkadaşım.. ki herkesin de gücü bir yere kadar.. yüreğine güvenirsin bikaç tane kırarsın, bileğine güvenirsin bikaç tane daha.. sonra? sonrası malum..
    Su testisi su yolundamı kırılır diyorsun Zaten testim kırılmış kırılcağı kadar şu saaten sonra bişe olmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı yalnız_kurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el satıslarda hazıran 2009 ıtıbarıyle satıcı ikinci el olarak sattıgı malın satış gununden ıtıbaren bır sene boyunca arkasında durup sorumlusu oldugu resmı gazete yayınlanıp onaylanmıstır.Yanı aldıgın tarıhten ıtıbaren satıcı sana tahahhut ettıgı sartların dısında bır durum soz konusu oldugunda sorumluluk satıcıdadır.Motorun ılk sahıbı bu durumda galerı aracılıgıylada satmıs olsa sana ıbraz ettıgı bır temız kagıdı var ve aracında herhangı bır borc olmadıgını belgelıyor ve sen satısını buna gore yapıp alıyorsun noterde onaylıyor.Bu durumda sen satısın reddını ısteme hakkın var ama buda mahkemne yoluyla olur.Avukatın dedıgı gıbı ugrasırsın kafayı yersın.Motordakı hacızın oldugu vergı daıresıne ruhsat ıle gıdıp borcun mıktarını sor ne kadarlık bır borca mahsuben motoru kac para deger ıle hacızledıklerını ogren mıktar cok deıl ıse parayı odeyıp haczı kaldır mahkeme ve avukat masrafından daha az odeyecsındır emın ol.
    mantıklı bi düşünce borc ödeniyorsada sesini çıkarma devamlı dosyayı takip et bu aradada bineceksen istersen plaka sökülü bin galeriye motoru geri verip verdiğin parayı almayı dene ama hiç biri olmaz vede uğraşamam diosan motoru kırsal bi yere plakasız ruhsatsız evraksız olarak sat bence ZARARIN NERESİNDEN DÖNERSEN KARDIR zor bi durum Allah yardımcın olsun

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su testisi su yolundamı kırılır diyorsun Zaten testim kırılmış kırılcağı kadar şu saaten sonra bişe olmaz
    aslında daha farklı bi ifade kullanacaktım da samimi değiliz, o sebeple yanlış anlamanı istemedim.

sonra kırılan boynuz seninki oluverir diyecektim..

nerden mi bliyorum tecrübe Allahtan benim boynuzun teki yaş küçükken kırıldı da akıllandım, diğerini elzem zamanlar için muhafaza etmeyi öğrendim..

Düzeltemiyorsun etrafını, kolay değil gerçekten.. formda necati var anlatır istersen.. popüler bi çocuktuk az çok, güzel bir yüzümüz, az çok cesaretimiz vardı üniversite yıllarında kendi çapımızda. elimden geldiğince de arkadaşlarımı ezdirmemeye çalışırdım. ama bi gün öyle bir duvara/-ler -lar tosladık ki.. bir hafta kimse yüzüme bakamadı, mide bulantısından diğer yara bereyi saymıyorum..

izlerin tamamen geçmesi bir yılı buldu,

ocağı basıp beni çıkaracak ve sonrasında arkamı kollayacak kadar cesur birkaç arkadaş olmasaydı da çoktan silinmiştik aslında..

ha ben ne öğrendim, ne ders aldım? "bir daha mafyalığı meslek edinmiş insanlara karışma.."

o yüzden tek boynuzumu da vatan millet yada ailem için saklarım.. sen hazır kırılmamışken ikisini de sakla

"hani derler ya tüfek icat oldu mertlik bozuldu.." bu bizim işe yaramaz atasözlerimizden biridir. amerikalılar ise bu durum için şöyle bir atasözü söylemindedirler.. "silah insanları eşitleştirir".. bence birgün insan ciddi bir hak arayışı içine girecekse, ve eşit hale gelmek için karşısındakiler gibi silah almayı düşünürse eline.. bu tarz bir sebep olmalı..

aslında daha farklı bi ifade kullanacaktım da samimi değiliz, o sebeple yanlış anlamanı istemedim.

sonra kırılan boynuz seninki oluverir diyecektim..

nerden mi bliyorum tecrübe Allahtan benim boynuzun teki yaş küçükken kırıldı da akıllandım, diğerini elzem zamanlar için muhafaza etmeyi öğrendim..

Düzeltemiyorsun etrafını, kolay değil gerçekten.. formda necati var anlatır istersen.. popüler bi çocuktuk az çok, güzel bir yüzümüz, az çok cesaretimiz vardı üniversite yıllarında kendi çapımızda. elimden geldiğince de arkadaşlarımı ezdirmemeye çalışırdım. ama bi gün öyle bir duvara/-ler -lar tosladık ki.. bir hafta kimse yüzüme bakamadı, mide bulantısından diğer yara bereyi saymıyorum..

izlerin tamamen geçmesi bir yılı buldu,

ocağı basıp beni çıkaracak ve sonrasında arkamı kollayacak kadar cesur birkaç arkadaş olmasaydı da çoktan silinmiştik aslında..

ha ben ne öğrendim, ne ders aldım? "bir daha mafyalığı meslek edinmiş insanlara karışma.."

o yüzden tek boynuzumu da vatan millet yada ailem için saklarım.. sen hazır kırılmamışken ikisini de sakla

"hani derler ya tüfek icat oldu mertlik bozuldu.." bu bizim işe yaramaz atasözlerimizden biridir. amerikalılar ise bu durum için şöyle bir atasözü söylemindedirler.. "silah insanları eşitleştirir".. bence birgün insan ciddi bir hak arayışı içine girecekse, ve eşit hale gelmek için karşısındakiler gibi silah almayı düşünürse eline.. bu tarz bir sebep olmalı..

Ben kimseye kırılmam tamam samimi deiliz ama forumdanda olsa tanışıyoruz Beni burda bilen biliyor , senin kısaca hayat hikayenin bir parçasını özet olarak şimdi okudum, sende benim bi ara hayat hikayemi okursun veya dinlersin bak bakalım bizim başımızdan neler geçti Bende çok ama çok özetliyerek söyleyeyim. Kısaca cehennemi gördüm geldim

Neyse konumuz bu deil Başka sefere konuşmak üzere.

reflexiv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mantıklı bi düşünce borc ödeniyorsada sesini çıkarma devamlı dosyayı takip et bu aradada bineceksen istersen plaka sökülü bin galeriye motoru geri verip verdiğin parayı almayı dene ama hiç biri olmaz vede uğraşamam diosan motoru kırsal bi yere plakasız ruhsatsız evraksız olarak sat bence ZARARIN NERESİNDEN DÖNERSEN KARDIR zor bi durum Allah yardımcın olsun
    mukemmel bi çözüm...sattığı adam ne yapcak.aldığı adama söverken kendi aynı duruma düşmücek mi? hey Allah'ım..

Motosikleti
    Alıntı reflexiv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mukemmel bi çözüm...sattığı adam ne yapcak.aldığı adama söverken kendi aynı duruma düşmücek mi? hey Allah'ım..
    Ucuz ve durumu söyleyerek verecek karşıdakide kabul ederse alacak(evraksız ve plakasızda binerim nasılsa köy yerinde bincem deyipte kabul eden insan çok çünkü ) boşuna plakasız ve evraksız sat demedim

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi yerinde olsam 2 sinede sıkarım Nolacag yaf kurşunun yoksa haber et bi kutu gönderiyim
    Ana Polat Alemdar bizim forumdaymış ya
    Biz gökyüzüne inanırız, sunroof'a değil . . .

[B][COLOR="Blue"]MerT ÇiftÇi[/COLOR][/B]

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    aynı durum 1 buçuk yıldır başımda savcılığa suç duyurundan tut yapmadıgım şey kalmadı ama elime birşey geçmedi.Türkiyede üç kağatçılar hırsızlar ve dolandırıcılar mağdur kalmaz ama namuslu ve dürüstler sen ve ben gibi sakata gelir ve buna ne devlet ne polis çıtını çıkarmaz.geçmiş olsun dert ortağım..

lucky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni deer 152
    hacizde olan araç satılamaz...dava aç,kısa sürede iptali gerçekleşir...sordum arkadaşa (avukat) sistem sorunu senin değil...notere de güvenilmeyecekse işimiz zor.birde başka motor versinler sana.bunu ciddi ciddi konuş satanlarla.yoksa dava et onlarıda...zaten geri vites yapacaklardır...çok geçmiş olsun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:57 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:54 AM ----------

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kırsal bi yere plakasız ruhsatsız evraksız olarak sat bence ZARARIN NERESİNDEN DÖNERSEN KARDIR zor bi durum Allah yardımcın olsun
    buda fena fikir değil...bu şekilde kullanan çok insan var...
    brunch gibi değil dimi hop... bu sokak tipi,biz yapınca girer böyle bi tarafınıza kramp gibi...

Alıntı ruckerpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ana Polat Alemdar bizim forumdaymış ya
    Kerata elimde büyüdü

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    son havadisler - şok şok şok

yaşasın adalet!

selam muhteremler;
    geçtiğimiz perşembe günü hacizli motorum polis çevirmesinde bağlandı.
    el-sebeb: noter satışını aldığım motorun ruhsat devrini yapmamış olmak.
    be hey kanun adamları, motor hacizli çıktı, ruhsatı devredemiyoruz diye feryat figan etsemde nafile.

bağlayıp götürdüler çifte su verilmiş çelik aygırımı.
    can havliyle bi telaş, aradım borçlunun telefonunu buldum.
    motorumu kurtar, kitlemek için yanlış adamı buldun dedim
    buluşup çekilen parka gittik, memur haczin kalkıp ruhsatı üstüne alman lazım, başka türlü çıkaramazsın dedi. bir seneyi geçkindir dizginlediğim asaplarım boşaldı, istenmeyen şiddet sahneleri yaşandı, devrek işi bastonum 3 parçaya bölündü

saygıdeğer borçlu abiyle adliyeye gittik, alacaklı avukatları parayı ödemeden motoru bırakmam dedi, abi ağladı, param yok zaten borçta benim değil cart curt dedi.
    abiyi evine gönderdik, kafamda psikopat planlar kurarak adliye koridorlarında dolaşırken alacaklı vekiliyle karşılaştık.
    etme usta, ezdirme bizi bu üçkağıtçılara dedim, ağladım, günahım yok dedim.
    avukat insafa geldi, köhne hukuk çarkları gacırdayarak dönmeye başladı, bi a4 kağıdına bişeyler karalayıp haczi kaldırttı.
    evrakları tamamlayıp emniyete verdim.
    yarın 15:00 gibi yepisyeni ruhsatım elimde olacak bi-iznillahi teala.

savaşkayan rumuzlu abime, _alp_ rumuzlu saygıdeğer arkadaşıma ve fikir verip yardımcı olan herkese teşekkürü borç bilirim.

eş-dostla, rica-minnetle ite kaka yürüyen hukuk olmaz olsun.

buda bana ders olsun.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çarşı Hacizi kaldırılmış motorsikletlere karşı
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Tam tersi olay benim başımda var.Nisan 2009 da Mondialimi sattım.Noter satışını üzerine aldı fakat trafiğe gidip üstüne almamış.Motorda bizim şirketin üstüneydi.Şirkete haciz gelince motoruda yazmışlar ve şuan sattığım motor hacizli.Sattığım kişi bunu bilmiyor ve yapacak hiçbirşeyi yok bu saatten sonra.Ya haciz kalkacak ya kalkacak.Yani seninde yapabileceğin hiçbişey yok.Motoru kimse geri almak zorunda değil öyle bir kanunda yok.Zamanında emniyette üstüne alsaydın yada iyice araştırsaydın.Kötü bir durum.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam tersi olay benim başımda var.Nisan 2009 da Mondialimi sattım.Noter satışını üzerine aldı fakat trafiğe gidip üstüne almamış.Motorda bizim şirketin üstüneydi.Şirkete haciz gelince motoruda yazmışlar ve şuan sattığım motor hacizli.Sattığım kişi bunu bilmiyor ve yapacak hiçbirşeyi yok bu saatten sonra.Ya haciz kalkacak ya kalkacak.Yani seninde yapabileceğin hiçbişey yok.Motoru kimse geri almak zorunda değil öyle bir kanunda yok.Zamanında emniyette üstüne alsaydın yada iyice araştırsaydın.Kötü bir durum.
    yok hacım, çözdük o işi, az yukarda yazdım neticeyi

binde bir hacizli çıkar bize denk gelir.
    binde bir o haciz kalkar, oda bize denk gelir
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Şanslı insanmışsın gerçekten.Sevindim.Geçmiş olsun.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    ANK.28.İC.MÜD.2005/4841 tarih.. 09.07.2008

bakıyorum ama bedeli öğrenebilecek yada bilgi alabilecek bir site bulamadım hala.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:25 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:22 AM ----------

boynuz kırmakla bitmez ki arkadaşım.. ki herkesin de gücü bir yere kadar.. yüreğine güvenirsin bikaç tane kırarsın, bileğine güvenirsin bikaç tane daha.. sonra? sonrası malum..
    eski ruhsat sahibinin tc no su ile www.uyap.gov.tr den vatandaş portaldan bakabilirsin. uyapı kullanın arkadaşlar. herhangi bir davanızdada size bilgi verebilecek bir sayfadır.
    sana satan suçlu değil. sana satışı yapan noter suçlu.
    noterde alınan borcu yoktur yazısına ek internetten araç sorgu ekranı çkar.hani şu bizim de plakayı yazarak baktığımızdan. onun bir baskısını ekler satışa. bazı noterlerde bu yoksa yani interneti yoksa satış yapan dan tahahüt alır. Aracın borcu yoktur diye. satışa yazar yeminli ifade sayılır. Bu yemin noter huzurunda olur. sonradan borcu çıkarsada satışı yapanın vay haline. tahahüdü ihlal davası bile açılabilir. izmirde olsaydın sana çok yardıcı olurdum.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son havadisler - şok şok şok

yaşasın adalet!

selam muhteremler;
    geçtiğimiz perşembe günü hacizli motorum polis çevirmesinde bağlandı.
    el-sebeb: noter satışını aldığım motorun ruhsat devrini yapmamış olmak.
    be hey kanun adamları, motor hacizli çıktı, ruhsatı devredemiyoruz diye feryat figan etsemde nafile.

bağlayıp götürdüler çifte su verilmiş çelik aygırımı.
    can havliyle bi telaş, aradım borçlunun telefonunu buldum.
    motorumu kurtar, kitlemek için yanlış adamı buldun dedim
    buluşup çekilen parka gittik, memur haczin kalkıp ruhsatı üstüne alman lazım, başka türlü çıkaramazsın dedi. bir seneyi geçkindir dizginlediğim asaplarım boşaldı, istenmeyen şiddet sahneleri yaşandı, devrek işi bastonum 3 parçaya bölündü

saygıdeğer borçlu abiyle adliyeye gittik, alacaklı avukatları parayı ödemeden motoru bırakmam dedi, abi ağladı, param yok zaten borçta benim değil cart curt dedi.
    abiyi evine gönderdik, kafamda psikopat planlar kurarak adliye koridorlarında dolaşırken alacaklı vekiliyle karşılaştık.
    etme usta, ezdirme bizi bu üçkağıtçılara dedim, ağladım, günahım yok dedim.
    avukat insafa geldi, köhne hukuk çarkları gacırdayarak dönmeye başladı, bi a4 kağıdına bişeyler karalayıp haczi kaldırttı.
    evrakları tamamlayıp emniyete verdim.
    yarın 15:00 gibi yepisyeni ruhsatım elimde olacak bi-iznillahi teala.

savaşkayan rumuzlu abime, _alp_ rumuzlu saygıdeğer arkadaşıma ve fikir verip yardımcı olan herkese teşekkürü borç bilirim.

eş-dostla, rica-minnetle ite kaka yürüyen hukuk olmaz olsun.

buda bana ders olsun.
    Fatih abi geçmiş olsun. Geç de güç de olsa sorunu çözdüğünüze sevindim
    [B][COLOR="Red"]Ankara-Akvaryum Motosiklet Grubu[/COLOR][/B]

[COLOR="Black"]::xs26::.....TEHDİT.....::xs26::[/COLOR]

Motosikleti
    Eh hadi gözünaydın bakalım çok sevindim kardeş.

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Geçmiş olsun Fatih abi sevindim vallahiAma bu ne saçmalıktır böyle ne güzel adam hacizi koysun 1 hafta sonra güncelleniyo yha hani ertesi gün bizi çağırsın motoru filan üstümüze alalım evrakları tamamlayalım mutlu mesut evimize gidelim.Bir hafta sonra çevirmenin birinde mtorun hacizli desinlerNE İŞŞŞŞŞŞ
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende geçenlerde balık tutmaya gittim,
    ama oltayı her attıgımda takıldı ve yeniden takım sarmak zorunda kaldım oltaya

Yaww Musti Arkadaşın Açtığı Konu İle Senin Yazdığın msj arasında ben bir bağ kuramadım,

Yinede Geçmiş Olsun İkinizede,
    umarım aradıgın cvp'ı bulabılırsın dostum,

''Güncel''

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler