Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kasksız sürücü duvara çarparak öldü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı souvarine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bu kaskı takarken, sadece kendimizden ve sevdiklerimizden sorumlu olmadığımızı, ayrıca bütün motosiklet sürücülerinin "imaj"larından ve sevdiklerinin endişelerinden de sorumlu olduğumuzu anlamak gerekiyor. yani tamam kendimizi düşünmüyoruz ama diğer motosiklet sürücülerini ve onların yakınlarını, sevdiklerini düşünmek zorundayız.
    ısrarla kask takmayan arkadaşlar; bi duvarı karşınıza alın, 50-60 metre öteden koşarak (bak motorla falan da demiyorum, sadece hızlı koşarak) duvara bodoslama girin, bu şekilde bile kafanıza hayati tehlikeye neden olabilecek bir darbe alabilirsiniz. kaldı ki 20km-30km gibi yavaş hızlarla dahi düştüğünüz düşünün. yine tehlike çok büyük
    bir kaza duyduğumda, bir ölüm haberi aldığımda hemen empati kurabiliyorum, hepimiz kurabiliyoruz. peki ya ailelerimiz, sevdiklerimiz? kask takılsa belki sadece ufak sıyrıklarla yahut kırıklarla atlatılabilecek bir kaza yüzünden ölenleri görünce, haberin detayına da vakıf olmayınca insanlar motosikletleri bir cinayet aracı gibi görüyor. motor kullandığımı öğrenen her yakınım tanıdığım bana tehlikesi hakkında diskur çekmeye kalkıyor. bir yakınım tv'de gazetede bir kaza haberi duysa hemen beni arıyor. ben bu insanlara her seferinde motosikletin arabadan daha tehlikeli olmadığını anlatmak zorunda mıyım?
    lütfen koruma ekipmanlarımızı her sürüşte doğru biçimde kullanalım. kendimizi düşünmeyebiliriz tamam ama motosikletin üzerindeyken bi çok insanın hakkını sırtımızda taşıdığımızı unutmayalım.

ölen arkadaşımızın yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum ne yapılabilir ki başka...
    Sonuna kadar katılıyorum. Bence 3-5 kişilik takımlar halinde organize olup "kask devriyesi" diye bi uygulamaya gidelim. Kask takmayan adamı motordan indirip dövelim. Pizzacı kebapçılar dahil. Bütün gün adam dövmek için bahane oldu gibi. Ama gerkeçten İstanbul'un göbeğinde bile o kadar çok insan kasksız dolaşıyor ki hava sıcak diye..

Son 1-2 haftadır kasksız sürücü görürsem vizörü açıp bağırıyorum "KASK TAK KAAAAAAAASK !!!" diye. Belki anlayan çıkar...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    izmirli_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    allah rahmet eylesin...
    İnsanın değeri bir kesirLe ifade ediLecek oLursa;,,payı gerçek kişiLiğini gösterir,paydası da kendisini ne zannettiğini.......Payda büyüdükçe kesrin değeri küçüLür.........* ToLstoy *

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler