Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kasksız sürücü duvara çarparak öldü

Motovento
    REKLAM ALANI
    vukuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 TrAnSaLp SİYAH İNCİ
    ALLAH rahmet eylesın her zaman tam koruma arkadaşlar
    booş kooooooooooyyyy gitsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    allah rahmet eylesin..

kasklardan birini taksa iyi olurdu ama takmamış kendi taktiri ne diyelim..
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Turintr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 Sport
    Allah rahmet eylesin herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı mexplayer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ecel kapınızı caldımı kask bahane olurrr bende takmıyorum ama hız yapıyorumm bos alanda tabıı ALLAH cc rahmet eylesinn
    ecelın kapıyı caldığı doğru ama bunu nasıl kask takmakla takmamakla bütünleştırırsın anlamıyorum .Yani şöyle anlatayım bırak motosıkleti arabanla bir viraja 60 ile girmen gerekırken 120 ile girıyorsun sonra fızık kanununa göre virajdan dışarı takla atıyorsun sonra arkasından ecelı geldi öldü diyorsun fiili işlenen olayın adı ecel olduğu doğru dur. Ama burada ecelın kapısını sizin caldığınızda doğrudur. bunun örneklerı cok ama insanlara kader oyunu oynayıp bende kask takmıyorum ecelim geldiyse zaqten yapacak bir şey yok diyemezsınız o zaman akşamları neden kapılarımızı kitleriz varsa kaderımızde soyulmak zaten soyuluruz . öyle değil işte önlemimizi almamız gerekır ha aldık ama yıne olan oldu işte ben o zaman ecel kader derım . arkadaşımızın başı sağolsun ALLAH yakınlarına sabır versın sizde kötü örnek teşkıl etmeyın arazi boşta olsa KASKINIZI TAKINIZ

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Allah Rahmet Eylesin

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ecel kapınızı caldımı kask bahane olurrr bende takmıyorum ama hız yapıyorumm bos alanda tabıı ALLAH cc rahmet eylesinn
    şaka gibi
    arkadaşım sen herşeyi allaha bırakmadan önce önlemini al daha sonra allah nasıl takdir ederse onu yapar zaten..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    rabbim rahme4t eylesin

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Alıntı RoMe0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durmasada Devam etse Hangi Ss te Plaka Görünür ? Yada Şöyle Söyliyim Kuyuruk Altı plaka Kullanmaya Ss makine Varmıdır ?
    ----

Kaza yapan motosiklet KTM , ktm ile ss in yarisiyor olmasi cok dusuk bir olasilik olsa bile , benim bahsettigim Ingiliz konsoloslugu guvenlik ekipmani emin ol 240 ile giderken goz rengine kadar secebilicek duzeyde , polis yada aileden birilerinin ikinci motosikleti ve surucunun esgali icin kesinlikle basvurmali diye dusunuyorum.
    First Day Of My Life

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Allah rahmet eylesin , böyle şeylere hiç üzülmüyorum ...bile bile lades...

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende güvenlik tam olursa hiç bişey olmaz bi arkadaşımın abisi kaza yapmıştı adam da full koruma vardı sadece morarıklaral atlattı

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Konu eksik denetimin disinda farkli bir sey degil benim fikrim bu yonde , evvelki mesajlarimda da belirttigim gibi gunun her saatinde istanbulun ilinin diger ilcelerinin hemen hemen hepsinin toplami kadar gorevli kolluk gucu olacak bunlar denetim ve gorevlerini tam anlami ile yerine getirecek bizde buna ragmen korumasiz motosiklete binicez , bu biraz sacma.

Anlatmak istedigim , katil katil'de be arkadas olenin hic mi sucu yok ?
    First Day Of My Life

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzülmemek eldemiki sonuçta gencecik bi insan hayatını kaybetmiş her ne olursa olsun Allah rahmet eylesin

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Allah rahmet eylesin.Geride kalanlara sabır versin...

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Ne kadar bir hızdan bahsediyoruz ?
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Allah rahmet eylesin.

Alıntı RoMe0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durmasada Devam etse Hangi Ss te Plaka Görünür ? Yada Şöyle Söyliyim Kuyuruk Altı plaka Kullanmaya Ss makine Varmıdır ?
    Ben plaka gömmem.

eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200

Kaskını taksa ölmeyecekti
    İstanbul'da yanında iki kask bulunmasına rağmen kask takmayan Mete Yılmaz geçirdiği motosiklet kazasında hayatını kaybetti. Geriye ise arkadaşlarının bu feryadı kaldı.

İstanbul Beyoğlu'nda önceki gece arkadaşlarıyla eğlendikten sonra evine dönen Mete Yılmaz (36), Tarlabaşı Bulvarı İngiliz Konsolosluğu önünde motosikletinin kontrolünü kaybetti.

Habertürk'ün haberine göre, savrulan 34 NLE 69 plakalı KTM Adventure 890 marka motosiklet kaldırıma çarptıktan sonra takla atmaya başladı. Motosiklet bir ağaca çarptıktan sonra dururken, başında kaskı bulunmayan Yılmaz, İngiliz Kon solosluğu'nun duvarına çarptı. Ağır yaralanan Yılmaz'a ilk müdahaleyi arkadaşı yaptı.

Kaskını taksa ölmeyecekti

Olayı gören bir polis memurunun 112'ye araması üzerine sağlık ekipleri kısa süre içinde kaza yerine geldi. Ancak Yılmaz'ın kalbi durmuştu. Sağlık ekipleri kalp masajı yaparak Yılmaz'ı hayata döndürmeye çalıştı. Yılmaz'ın arkadaşları kurtarma çalışmaları sırasında “Ne olur geri dön Mete” diyerek gözyaşı döktü. Yaklaşık yarım saat süren hayata döndürme çalışmaları bir işe yaramadı.

‘BIRAKMADIN ŞU İLLETİ'
    Hayatını kaybeden motosiklet sürücüsünün, kazayı haber alarak olay yerine gelen yakınları Yılmaz'ın cesedini görünce sinir krizi geçirdi. Yılmaz'ın bir yakını “Ben sana daha önce kaç kez motoru bırak dedim. Bırakmadın şu illeti, neden takmazsın kaskını anlamıyorum.” diyerek sinir krizleri geçirdi.

mynet
    farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    Alıntı souvarine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bu kaskı takarken, sadece kendimizden ve sevdiklerimizden sorumlu olmadığımızı, ayrıca bütün motosiklet sürücülerinin "imaj"larından ve sevdiklerinin endişelerinden de sorumlu olduğumuzu anlamak gerekiyor. yani tamam kendimizi düşünmüyoruz ama diğer motosiklet sürücülerini ve onların yakınlarını, sevdiklerini düşünmek zorundayız.
    ısrarla kask takmayan arkadaşlar; bi duvarı karşınıza alın, 50-60 metre öteden koşarak (bak motorla falan da demiyorum, sadece hızlı koşarak) duvara bodoslama girin, bu şekilde bile kafanıza hayati tehlikeye neden olabilecek bir darbe alabilirsiniz. kaldı ki 20km-30km gibi yavaş hızlarla dahi düştüğünüz düşünün. yine tehlike çok büyük
    bir kaza duyduğumda, bir ölüm haberi aldığımda hemen empati kurabiliyorum, hepimiz kurabiliyoruz. peki ya ailelerimiz, sevdiklerimiz? kask takılsa belki sadece ufak sıyrıklarla yahut kırıklarla atlatılabilecek bir kaza yüzünden ölenleri görünce, haberin detayına da vakıf olmayınca insanlar motosikletleri bir cinayet aracı gibi görüyor. motor kullandığımı öğrenen her yakınım tanıdığım bana tehlikesi hakkında diskur çekmeye kalkıyor. bir yakınım tv'de gazetede bir kaza haberi duysa hemen beni arıyor. ben bu insanlara her seferinde motosikletin arabadan daha tehlikeli olmadığını anlatmak zorunda mıyım?
    lütfen koruma ekipmanlarımızı her sürüşte doğru biçimde kullanalım. kendimizi düşünmeyebiliriz tamam ama motosikletin üzerindeyken bi çok insanın hakkını sırtımızda taşıdığımızı unutmayalım.

ölen arkadaşımızın yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum ne yapılabilir ki başka...
    çok doğru yazmışsın arkadaşım tamda düşündüklerime tercüman olmuşsun bizler sadece kendimizden mesul değiliz bütün motor kullanan insanlarında hayatını etkileyen bu tür kazalar hem bizi hemde ailelerimizi son derece üzüyor ölen arkadaşımıza allahtan rahmet diliyorum yakınlarına da baş sağlığı.
    ATATÜRK diyorki "Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Motosikleti
    BMW F-650
    olayı hala kadercilikle açıklayanların dünya görüşüne hayretler içerisinde bakıyorum. şaşırmamak mümkün değil.

olay fizik kanunu, eşyanın tabiatıdır.
    Alkol+motosiklet=Kaza
    Hız+Korumasız kullanım= Ölüm/Sakat kalma.

MMB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 400z
    Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabir versin.
    hava sicak diye takmayan cok goruyorum bende bazen dahil

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Bende tv'de izledim,kask takmadığı gibi adam bide sarhoşmuş
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler