Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

169 km/h de devir kesti :?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    hyosung GT250r marka motosikletim var .Dün akşam halı saha maçından dönerken önceden 180 km/h gördüğüm motorumla tekrardan bir hız denemesi yapıyım dedim rüzgar gayet iyi hava güzel gece saat 00:45 civarıydı.herşey güzeldi .

Fakat benim hyo 169 km/h ı geçmemekte inatçılık yaptı gazı açtıkça motor yığılma yaptı tam 169 da gücü kesiyor ve tekrar veriyordu bir kaç kere gazı kapattım tekrardan dip gaz açtım yine aynı snuç oldu,devirde inanılmaz bir şekilde 11500 civarındaydı(olmaması gerekn yerde) normalde 180 le giderken o civarda oluyordu.

lütfen yardımcı olurmusunuz kafama çok takıldı. ve neden devir kesiyor tam o süratte. normalde o sürate rahat ulaşıyor fakat düng ece orada takıldı kaldı..
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    debriyaj balatalarına baktır arkadaşım
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    kaçkm de motorun? debriyaj balata sıkıntısıdır muhtemelen..
    GKN MOTORS

Motosikleti
    motorum 5800 km de
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı bygrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorum 5800 km de
    Len senin hızla ne işin var yetmiyormu 169 km.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    motorum 5800 km de
    debriyaj balatası km ile biten bi parça deildir, tamamen kullanım şekli ile alakalıdır..
    250kullanıcıları genellikle bumotoru öğrenmek maksatlı aldığı için bu tip sıkıntıların yaşanması normal tabi..
    muhtemelen balataların kaçırmaya başlamış eğerki aaynı devirde daha düşük hız yapıyorsa
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Len senin hızla ne işin var yetmiyormu 169 km.
    korkut abim bir sorun var demekki 169 u geçmiyor her zaman çıktığım bir sürat değil fakat gördüğün hızı tekrar görememek insanı rahatsız ediyor..10 km bir farkla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:46 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:45 PM ----------

GKN

benim debriyajın ayarı sık sık manet in oradan kaçıyordu ve ayar yapıyordum muhtemelen yanlış ayardan olsa gerek...yola çıkmadan ayarlamıştım çünkü..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:46 PM ----------

bugün debriyajımı tekrardan ayarlatıyım fakat sorunun tam olarak ondan olduğunu düşünmüyorum çünkü 4 sendeir motor kullanıyorum ve şuana kadar hiç debriyaj balatası bitirmedim..ayarladığımda kavraması ayırması güzeldi..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Arkadaşım bende de aynı motor var.Biliyorum bu motor asfaltta uzun yolda çok iyi gidiyo.İnsana güven veriyo.Dengesi , ağırlığı yüksek hızlar için çok uygun.Ancak unutmaki bu motor 30 beygirlik bir motor.Yapacağı en son 160 zaten.Ben de 158'i gördüm.Fazla zorlamaya gerek yok bence.Zaten 150'den sonra rüzgar direnci kendini ciddi şekilde hissettiriyo ve motorun zorlandığını anlıyosun.Böyle sürat denemeleri yaptığın zaman bence motoru dinlendirmeyi ihmal etme.Uzun süre böyle kullanırsan problem çıkarabilir.Ne de olsa hava soğutmalı bir motor.Altındakini 650 cc su soğutmalı sanma sakın.160 gibi süratler 250 cc için fazla.

hyosung GT250r marka motosikletim var .Dün akşam halı saha maçından dönerken önceden 180 km/h gördüğüm motorumla tekrardan bir hız denemesi yapıyım dedim rüzgar gayet iyi hava güzel gece saat 00:45 civarıydı.herşey güzeldi .

Fakat benim hyo 169 km/h ı geçmemekte inatçılık yaptı gazı açtıkça motor yığılma yaptı tam 169 da gücü kesiyor ve tekrar veriyordu bir kaç kere gazı kapattım tekrardan dip gaz açtım yine aynı snuç oldu,devirde inanılmaz bir şekilde 11500 civarındaydı(olmaması gerekn yerde) normalde 180 le giderken o civarda oluyordu.

lütfen yardımcı olurmusunuz kafama çok takıldı. ve neden devir kesiyor tam o süratte. normalde o sürate rahat ulaşıyor fakat düng ece orada takıldı kaldı..
    dün akşam Alper ve barbarosların halı saha maçına senmi gittin hyosungla. a2tekerde resimlerini gördüm.
    gelelim sorununa , muhtemelen debriyaj balatası olabilir . yinede görmek lazım bu yüzden bi ustaya baktır oky

Motosikleti
    2006 fazer a
    takipteyim görkem
    [COLOR="Blue"][B]FAZER size asfalt da uzamak dan ve cadde de bakışları üzerinize çekmekden çok daha fazlasını verir:cherry:[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bende de aynı motor var.Biliyorum bu motor asfaltta uzun yolda çok iyi gidiyo.İnsana güven veriyo.Dengesi , ağırlığı yüksek hızlar için çok uygun.Ancak unutmaki bu motor 30 beygirlik bir motor.Yapacağı en son 160 zaten.Ben de 158'i gördüm.Fazla zorlamaya gerek yok bence.Zaten 150'den sonra rüzgar direnci kendini ciddi şekilde hissettiriyo ve motorun zorlandığını anlıyosun.Böyle sürat denemeleri yaptığın zaman bence motoru dinlendirmeyi ihmal etme.Uzun süre böyle kullanırsan problem çıkarabilir.Ne de olsa hava soğutmalı bir motor.Altındakini 650 cc su soğutmalı sanma sakın.160 gibi süratler 250 cc için fazla.
    o süratleri denediğim süre max 20 sn gitmişimdir hadi bilemedim 1 dakika çok fazla o süratte gaz açık gitmiyorum benim kafamda soru oluşturan daha önce gördüğü sürat i neden yine görmüyor.. yoksa bende motordan aşırı bişey beklemiyorum yaptığı sürati bana tekrar göstersin bena yeter..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:30 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:29 PM ----------

Alıntı VALEO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün akşam Alper ve barbarosların halı saha maçına senmi gittin hyosungla. a2tekerde resimlerini gördüm.
    gelelim sorununa , muhtemelen debriyaj balatası olabilir . yinede görmek lazım bu yüzden bi ustaya baktır oky
    evet a2 tekerde mod olan abim benimde çok yakından tanıdığım bir abim bizide davet etti izlemeye taraftar olmaya gittik..

Alıntı orcunmavis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    takipteyim görkem
    tamamdır orçun abi..

birde şunu söyliyeyim o motordan herzaman 180 gibi hızları bekleme

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    1. vitesten itibaren yüksek devirlerde vites atıp dene bakalım birde
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

Motosikleti
    debriyajda problemin olmasını şöyle beklemiyorum seri vites attığımda kavramada sorun yok yani makinayı silkelemiyor.hani devir kendi başını alıpta gitmiyo hız artmıyor fakat devirde alıp başını gitmiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:12 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:12 PM ----------

Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. vitesten itibaren yüksek devirlerde vites atıp dene bakalım birde
    dediğiniz gibide denerim...

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Benzin deposuna yapış..

Motosikleti
    Alıntı VALEO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde şunu söyliyeyim o motordan herzaman 180 gibi hızları bekleme
    her zaman yapsın istemiyorum uygun şartlarda o sürati yakalasın bana yeter. he illa tam 180 yazıcak diye bir kaide yok fakat,ona yakın ibareler göstersin oda yeticek..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:17 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:14 PM ----------

Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin deposuna yapış..
    benzin deposuna kaskımı değdiriyorum arka selenin başladıüı kısmada tam k...ım geliyo o şekilde yatabiliyorumm

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ya bu motor 170-180 yapıyor mu?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    böyle bir problem olmadan önce yapyordu..

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    olum bakımı geldi zaten motorun yani öyle hatırlıyorum bakımda güzelbiyerde güzel bi bakımını yaptır sorun gider heralde ?
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Bu degisiklik hiz gostergenden de kaynaklaniyor olabilir. Belki de eskiden dogru gosteriyordu simdi yanlis gosteriyor veya tam tersi
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler