Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hızlı sipariş sonucu hayatını kaybeden arkadaşlarımız için

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    (Doğru yeremi açtım tam bilmiyorum ama değilsede değiştirilir artık)

Arkadaşlar yoldayken farketmişsinizdir, sipariş yetiştirmek için aralardan giden, tehlikeli işler yapan motorcu arkadaşlarımızı. Bazen sallamamışızdır bazende sağlam küfür etmişizdir arkasından ama sonuçta hiçbirinin keyfinden öyle riske girdiğini sanmıyorum.
    Yani bu kadar tehlikeli kullanmalarının sebebi malum, 30dk da sipariş benzeri uygulamalar.
    Düşündüğüm şey bu firmalara karşı bi eylem yapamazmıyız? Sonuçta oralarda çalışanlar da biziz, arkadaşlarımız, sevdiklerimiz ve göz göre göre her gün ölüyorlar.
    Nasılki köprüde bozuk para eylemi yapılıyodu eskiden şimdide buna benzer bişeyler olamazmı? veya en basiti bu firmalara mail yağdırmak.
    Sonuçta ben oralarda çalışmıyorum, ölüyolar bana da bi zararı yok ama kanıma dokunuyor. Sizde benim gibi düşünüyosanız boş durmayalım diyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:58 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:55 PM ----------

siftahı yaparak yemeksepeti.com ile de konuştum, bu tarz yerlerle çalışmayın yada bu uygulamayı kaldırın diye, en son geçen gün izmitli bi arkadaşın öldüğünü söyledim (muhtemelen yemeksepeti.com dan sipariş alınmıştı).
    geri dönüş yapılacağı söylendi ancak "haa peki o zaman, artık böyle uygulaması olan yerlerle çalışmayız" diyeceklerini düşünmüyorum. 1 kişiden birşey olmaz çünkü
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Bunun en güzel yolu, çevrenizde bulunan ve motokurye ile evlere sipariş yapan yemek yerlerine bizzat gidip müdürleriyle sohbet etmek.
    Senden, benden daha hassas olanları da vardır eminim.
    Kimseye yargısız infaz yapılmamalı.

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun en güzel yolu, çevrenizde bulunan ve motokurye ile evlere sipariş yapan yemek yerlerine bizzat gidip müdürleriyle sohbet etmek.
    Senden, benden daha hassas olanları da vardır eminim.
    Kimseye yargısız infaz yapılmamalı.
    AbLacım bende bundan 2 ay önce dominosta çalışıyodum zaman meselesi yüzünden kaza yaptımdükkana gidip benm kaza yaptığımı sölediklerinde müdürün tepkisi yedek motor yok napıcaz olmuşTabiki insanına göre değişir ama bence müdürlerle konuşarak bi yere varılmaz gibi geliyo bana
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yapacak bir sey yok arkadaslar.
    Yani bu problem o riski alip oralarda çalisan insanlarin problemi.
    Eger çalisiyorsa, riski de goze aliyor demektir.
    Kendisi için bir sey yapmayan adama siz hiç bir sey yapamazsiniz.
    Hiç kimse bu sekilde çalismayi kabul etmese bunlar da bu tur uygulama yapamazlar.
    Bunun baska bir çozum sekli yoktur.

Simdi diyeceksiniz ki, ekmek aslanin agzinda, ekmek parasi vs.
    Zaten basimiza ne gelirse bu hikayeden geliyor.
    Polis de risk aliyor.
    Asker de risk aliyor.
    Komutanlarina soyleyelim de askere ates ettirmesinler gibi bi sey olur bu.

Sonuç itibariyle, eger bu arkadaslarimiz, hizli servis yapmak için trafik kurallarini ihlal ediyorlarsa, polisi gorevini yapmaya tesvik edin.
    Duzeni saglamakla gorevli olanlar gorevini yaparsa, mesele kalmaz.

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    30 dk lezzet kapınızda..
    slogan budur..
    buradaki amaç müşteri memnunniyeti motokuryeleri düşünen yok.
    elemanın canını tehlikeye attıgı gibi diger sürücüleride etkileyen hız ve hareketleri kötü sonuçlar maal olabiliyor..
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya kardeşim göruyorum yollarda ne koruma ne kask..tersden gidiyoo bide hareket yapıyo...ben bile kızıyorum bazılarına
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç kimse bu sekilde çalismayi kabul etmese bunlar da bu tur uygulama yapamazlar.

Polis de risk aliyor.
    Asker de risk aliyor.

Sonuç itibariyle, eger bu arkadaslarimiz, hizli servis yapmak için trafik kurallarini ihlal ediyorlarsa, polisi gorevini yapmaya tesvik edin.
    +10000

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    bence sorumluluk kuryelerde, 15 dakikada gidilecek yere siparişin 10 dakikası kaldı diye tüm kuralları ihlal edip, canlarını tehlikeye atıyorlar...bırakın sipariş geç gitsin, sizin suçunuz değilki yarım saat garantisini veren firma düşünsün...
    hiçbir patronda kuryeye kırmızıda geç,ters yöne gir ne yaparsan yap yetiştir diyemez sonuçta...
    tüm kuryeler birlik olup bedava pizzaların sayısı artınca firmada bu zaman kısıtlamasını kaldıracaktır diye düşünüyorum...
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AbLacım bende bundan 2 ay önce dominosta çalışıyodum zaman meselesi yüzünden kaza yaptımdükkana gidip benm kaza yaptığımı sölediklerinde müdürün tepkisi yedek motor yok napıcaz olmuşTabiki insanına göre değişir ama bence müdürlerle konuşarak bi yere varılmaz gibi geliyo bana
    Valla haklısın ama tam tersi olan insanalarda var. Ben çalışanımı korumasız motora bindirmem, önce onun sağlığı gelir gibi düşünenler yani.

Ya butür fastfoot yerleri Yabancıya ait değil mi?
    En olmadı global şirketlerin yazışma adreslerine iyi ingilizce bilen birileri gerekli yazayı yazar. İnsan hakları vs. falan girdimi işin içine durumlar değişmez mi?
    Aklıma başka bir şey gelmiyor valla...
    Mucize falan beklemiyorum ama en azından müdürlerin tavrı değişsin.

Polis de risk aliyor.
    Asker de risk aliyor.

Polisi teşvik etmekte mantıklı tabi. Ama kesilen ceza ruhsat sahibine değil, motoru kullanana kesilecek.
    Onu müdür bey ödeyecekse tamam.

Şimdi bu durumu polisle askerle kıyaslayamazsınızki.
    Dediğinizden yola çıkarsam, poliste askerde riskli iş bu biz çalışmayız desinler kökten çözülsün bu işte...

Bir işi 10 liraya yapacak çok insan vardır, ama biraz ararsanız 1 liraya çalışacak daha çok insan bulabilirsiniz. Bunu düşünebilen her insan, işi ne kadar riskli olursa olsun çıkmak istemiyor.
    Çalışan boykot etse, birinden biri cinslik yapıp ben çalışırım diyecek çünkü çoluğuna çocuğuna yemek götürmek zorunda.
    Hem işverende suç hem de çalışanda.

En kötü ihtimalle , koruma giysilerini ve motorun güvenilirliğini tam anlamıyla denetleme ve uygulama gibi bir zorunluluk getirilir. Bunlara uymayan müdürler ve şirketlerde para cezası yada hapis cezasına maruz kalır.
    Böyle böyle, zamanla belki ilkelleştirilebilirler.

Zaten daha fazlasını da beklemem...

Ben kaçıyorum, sonra katılırım yazılanlara. Motoruma boya sıçratmış namussuzlar, onla ilgilenmem gerek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK

Polis de risk aliyor.
    Asker de risk aliyor.

İste Süper bı yazı...

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Ben kaçıyorum, sonra katılırım yazılanlara. Motoruma boya sıçratmış namussuzlar, onla ilgilenmem gerek.

Kolay geLsin Ablacım

Motosikleti

Polis de risk aliyor.
    Asker de risk aliyor.

bunun polisle askerle ne alakası var, onların görevi bu, yanlarında silah taşıyolar, işleri savaşmak, çatışmak. ki ölüm de doğal bu halde. ama sipariş götürürken ölmenin neresi doğal.
    ki senin mantığınla tuzla tersanesinde ölenler, maden ocaklarında ölenler, hepsi normal. çalışmasınlar o zaman.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:12 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:08 PM ----------

az önce dün izmitte ölen burger king kuryesinin arkadaşıyla konuştum. firma için çok sıkıştırıyolar diyo. napsın bu insanlar. başka iş bulamadıkları için bu işleri kabul ediyolar zaten, işi bırakmak kolay değil öyle. rahatı yerinde olan anlamaz tabiki

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:16 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:12 PM ----------

Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sorumluluk kuryelerde, 15 dakikada gidilecek yere siparişin 10 dakikası kaldı diye tüm kuralları ihlal edip, canlarını tehlikeye atıyorlar...bırakın sipariş geç gitsin, sizin suçunuz değilki yarım saat garantisini veren firma düşünsün...
    hiçbir patronda kuryeye kırmızıda geç,ters yöne gir ne yaparsan yap yetiştir diyemez sonuçta...
    tüm kuryeler birlik olup bedava pizzaların sayısı artınca firmada bu zaman kısıtlamasını kaldıracaktır diye düşünüyorum...
    firma düşünür tabiki ve işten çıkarılırsın. bu kadar basit ve kolay, kuryelerin hepsi harcanabilir onlar için. bakın üstteki arkadaş ne diyor. kaza yapmış, müdürü başka motor yok diye endişe ediyor. durum bu
    kuryelerin birlik olma işi de ütopya. türkiyede yaşıyoruz(!)
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Ben domino's pizzada çalıştım.30 dk garantisi vardı.Fakat yetiştiremeyince hiçbir problem olmuyordu o pizzanın parası motorcunun cebinden gitmiyordu yada maaşındanda kesilmiyordu.Zaten patronumuz her zaman derdi yavaş gidin boşver yetişmesin ama siz dikkatli olun diyordu.Fakat bu aralardan hızlı giden sipariş motorcuları birazda artislik olsun diye tehlikeli işler yapıyor.Benim düşüncem bu.Herkes kendine dikkat edecek abi.Sonuçta o pizza o adamın canından önemli değil.Ona göre gitsin yolda.Ben çalışırken kesinlikle hız yapmıyordum yada aralardan hızla geçmiyordum banane kardeşim diyordum pizzadan canımdan önemlimi,ve çok yetiştiremediğim kapıda oldu hiç önemli değil pizza önemli olan benim canım.Doğru değilmi arkadaşlar.Motorculara öyle yerlerde yetiştireceksiniz diye bir baskı hiçbir zaman yok.

Motosikleti
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben domino's pizzada çalıştım.30 dk garantisi vardı.Fakat yetiştiremeyince hiçbir problem olmuyordu o pizzanın parası motorcunun cebinden gitmiyordu yada maaşındanda kesilmiyordu.Zaten patronumuz her zaman derdi yavaş gidin boşver yetişmesin ama siz dikkatli olun diyordu.Fakat bu aralardan hızlı giden sipariş motorcuları birazda artislik olsun diye tehlikeli işler yapıyor.Benim düşüncem bu.Herkes kendine dikkat edecek abi.Sonuçta o pizza o adamın canından önemli değil.Ona göre gitsin yolda.Ben çalışırken kesinlikle hız yapmıyordum yada aralardan hızla geçmiyordum banane kardeşim diyordum pizzadan canımdan önemlimi,ve çok yetiştiremediğim kapıda oldu hiç önemli değil pizza önemli olan benim canım.Doğru değilmi arkadaşlar.Motorculara öyle yerlerde yetiştireceksiniz diye bir baskı hiçbir zaman yok.
    hiçbir zaman deme. öyleki senin patronun mantıklı bi adammış ama çoğunluk öyle değil, zorlamasalar kimse canını tehlikeye atmaz, delimi bu insanlar. ha artislik yapanlarda vardır orası kesin. ama sorduğum kişiler sıkıştırıldıklarını söylüyolar ki durup dururken yalan söylicek halleri yok.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Eğer öyleyse bu işi yapmasınlar yada patronlarını şikayet etsinler.Yemek sepeti.com gibi şirketler o kadar ciddi çalışıyorlarki bu konuda kesinlikle taviz vermiyorlar firmalara.Motorcular onlar için önemli.Derhal yemeksepetine şikayet etsinler.Yada çalışmasınlar.

Motosikleti
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer öyleyse bu işi yapmasınlar yada patronlarını şikayet etsinler.Yemek sepeti.com gibi şirketler o kadar ciddi çalışıyorlarki bu konuda kesinlikle taviz vermiyorlar firmalara.Motorcular onlar için önemli.Derhal yemeksepetine şikayet etsinler.Yada çalışmasınlar.
    onlar çalışmasa başkası çalışıcak, kendimizi kandırmaya gerek yok.
    bugün yemeksepeti.com lada konuştum, geri dönücekleri söylediler, bakalım
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Valla herkes hayatını düşünse çalışmasa yada herkes eylemini gerçekleştirse motorcu bulamayacakları için patronlar mecbur motorcuya baskı yapamaz.Kardeşim sende haklısın o kkadar çok çaresiz insan varki Türkiye'de millet para için canını tehlikeye atıyor ne diyimki.

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (Doğru yeremi açtım tam bilmiyorum ama değilsede değiştirilir artık)

Arkadaşlar yoldayken farketmişsinizdir, sipariş yetiştirmek için aralardan giden, tehlikeli işler yapan motorcu arkadaşlarımızı. Bazen sallamamışızdır bazende sağlam küfür etmişizdir arkasından ama sonuçta hiçbirinin keyfinden öyle riske girdiğini sanmıyorum.
    Yani bu kadar tehlikeli kullanmalarının sebebi malum, 30dk da sipariş benzeri uygulamalar.
    Düşündüğüm şey bu firmalara karşı bi eylem yapamazmıyız? Sonuçta oralarda çalışanlar da biziz, arkadaşlarımız, sevdiklerimiz ve göz göre göre her gün ölüyorlar.
    Nasılki köprüde bozuk para eylemi yapılıyodu eskiden şimdide buna benzer bişeyler olamazmı? veya en basiti bu firmalara mail yağdırmak.
    Sonuçta ben oralarda çalışmıyorum, ölüyolar bana da bi zararı yok ama kanıma dokunuyor. Sizde benim gibi düşünüyosanız boş durmayalım diyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:58 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:55 PM ----------

siftahı yaparak yemeksepeti.com ile de konuştum, bu tarz yerlerle çalışmayın yada bu uygulamayı kaldırın diye, en son geçen gün izmitli bi arkadaşın öldüğünü söyledim (muhtemelen yemeksepeti.com dan sipariş alınmıştı).
    geri dönüş yapılacağı söylendi ancak "haa peki o zaman, artık böyle uygulaması olan yerlerle çalışmayız" diyeceklerini düşünmüyorum. 1 kişiden birşey olmaz çünkü
    Benimde üzerinde düşündüğüm bir konuydu. Motorlu dağıtıcılar tabiki olacaktır ama özellikle zaman sınırlaması koyan şirketleri protesto etmemiz lazım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Pek şirketlerin işi olduğunuda düşünmüyorum, bu kuryelerin çoğu kask dahi kullanmıyor.

Dün bir tanesi makas atacam diye neredeyse arabama arkadan patlıyordu, o kadar hızlıydıki ve sanırım kaskı olmadığı için rüzgardan dolayı gözlerini kıstığı için benim silyal verdiğimi, dolayısıyla az sonra dönmek için yavaşlayacağımı farkedemedi.

Tek amacı vardı makas atmak, patronları benim için ölün derse kaçtanesi intehar eder?

Bu modeller 2 dakkada siparişi götürür 28dk da manita kovalarlar, tabi patlamazlarsa.

Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek şirketlerin işi olduğunuda düşünmüyorum, bu kuryelerin çoğu kask dahi kullanmıyor.

Dün bir tanesi makas atacam diye neredeyse arabama arkadan patlıyordu, o kadar hızlıydıki ve sanırım kaskı olmadığı için rüzgardan dolayı gözlerini kıstığı için benim silyal verdiğimi, dolayısıyla az sonra dönmek için yavaşlayacağımı farkedemedi.

Tek amacı vardı makas atmak, patronları benim için ölün derse kaçtanesi intehar eder?

Bu modeller 2 dakkada siparişi götürür 28dk da manita kovalarlar, tabi patlamazlarsa.
    +9.9
    herkezin dedigi gibi ne kask var ne bi ozel mont...benim oturdugum sehirde kask takmayanların altındaki motoru alıp 1000$ para cezasi veriolar...
    ne kadar da ekmek aslanin agzinda olsa cok az bisey tecruben olcak!!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler