Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hızlı sipariş sonucu hayatını kaybeden arkadaşlarımız için

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben domino's pizzada çalıştım.30 dk garantisi vardı.Fakat yetiştiremeyince hiçbir problem olmuyordu o pizzanın parası motorcunun cebinden gitmiyordu yada maaşındanda kesilmiyordu.Zaten patronumuz her zaman derdi yavaş gidin boşver yetişmesin ama siz dikkatli olun diyordu.Fakat bu aralardan hızlı giden sipariş motorcuları birazda artislik olsun diye tehlikeli işler yapıyor.Benim düşüncem bu.Herkes kendine dikkat edecek abi.Sonuçta o pizza o adamın canından önemli değil.Ona göre gitsin yolda.Ben çalışırken kesinlikle hız yapmıyordum yada aralardan hızla geçmiyordum banane kardeşim diyordum pizzadan canımdan önemlimi,ve çok yetiştiremediğim kapıda oldu hiç önemli değil pizza önemli olan benim canım.Doğru değilmi arkadaşlar.Motorculara öyle yerlerde yetiştireceksiniz diye bir baskı hiçbir zaman yok.
    Artistlik demişsinde merak ettim..Bende çalıştım Domino'sta allah aşkına üstünde dominos kıyafeti altında activa neyin artistliği sölermisin bana
    Yoksa sen R1'Le falan siparişe çıkıyordunda bize mi o motorları verdiler
    İşLek 1 domino'sta çalışan birine sor bakıyım bide müdürler siparişler yetişmeyince napıyor
    Kimse zorunLu oLmasa kendini tehlikeye atmaz.Ben kaza yaptım fakat arabaların arasından geçerken veya kırmızı ışıkta geçerken olmadı düz yolumda süratli giderken m.büsün arkasından önüme sazanın biri atladı
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Hanginiz iş yerinize veya evinize yemek şipariş ederken geç kalınca öfkelenmiyorsunuz ? Önce bunu düşünmek lazım bence.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hanginiz iş yerinize veya evinize yemek şipariş ederken geç kalınca öfkelenmiyorsunuz ? Önce bunu düşünmek lazım bence.

Öle müşteriler çıkıyordu ki bazıları gıcıklığına 2 dk'nın lafını yaparken,bazıları yağmurlu hava falan olduğunda müdürden rica ediyorlardı getirecek kurye dikkatli olsn ve yavaş gelsin diye..
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öle müşteriler çıkıyordu ki bazıları gıcıklığına 2 dk'nın lafını yaparken,bazıları yağmurlu hava falan olduğunda müdürden rica ediyorlardı getirecek kurye dikkatli olsn ve yavaş gelsin diye..
    İşimi bilen bilir eczanedeyim. Yağmurlu havalarda sipariş vermiyorum. Zaten memleketim gereği yağmur bütün gün yağmıyor. Çok ısrar eden hastalara da bişey diyemiyorum, şiparişimi veriyorum. 10 dk da gelmesine rağmen mırın kırın ediyorlar kafayı yiyorum..

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar. Sitenizde yeniyim, aslına bakarsanız bu ilk mesajım. Bazı arkadaşların tepkileri beni hayret içinde bıraktı, bu sebeple yazmak istedim.

Burada tartışılan konu Türkiye'deki iş güvenliği sorunu değil mi? Nasıl oluyor da kendi hataları denilebiliyor? Hata yapanlar ölmeyi hak mı ediyor?

Bu başlığı açan arkadaşa teşekkürler. Bu gerçekten önemli bir konu. Yalnızca motosiklet kullananlar için değil, yeterli iş güvenliği sağlanmadığı için risk altında olan herkesin yanında mücadele edilmeli. Kimilerinin kar hırsı insanların sağlığına hatta canına mal olmamalı. Daha dün 15 yaşında bir çocuk sigortasız işçi olarak çalışırken hayatını kaybetti. Biraz duyarlı olunmalı.

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşimi bilen bilir eczanedeyim. Yağmurlu havalarda sipariş vermiyorum. Zaten memleketim gereği yağmur bütün gün yağmıyor. Çok ısrar eden hastalara da bişey diyemiyorum, şiparişimi veriyorum. 10 dk da gelmesine rağmen mırın kırın ediyorlar kafayı yiyorum..
    Ben 6 aydır ilaç kuryesiyim,
    Hangi eczacıdan neler duymadım, kapının önünde sigarasını bitiren müşterisinden neler işitmedim,
    Servis saatimden 10 dakka geç döndüm ama durup lavaboya gittiğime inandıramadım başımdakini, tek seferde 15 eczanenin 20 paketiyle kamyon vaziyetinde çıkar, hepsini acil etiketiyle götürür, 45 dakka içinde şubeme dönmek suretiyle günde 10-15 servis atarım.. 100-150km yol yaparım şehrin en işler cadde ve semtlerinde..
    Tuğba meslektaşlarım adına sana Çok teşekkür ederim
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Sitenizde yeniyim, aslına bakarsanız bu ilk mesajım. Bazı arkadaşların tepkileri beni hayret içinde bıraktı, bu sebeple yazmak istedim.

Burada tartışılan konu Türkiye'deki iş güvenliği sorunu değil mi? Nasıl oluyor da kendi hataları denilebiliyor? Hata yapanlar ölmeyi hak mı ediyor?

Bu başlığı açan arkadaşa teşekkürler. Bu gerçekten önemli bir konu. Yalnızca motosiklet kullananlar için değil, yeterli iş güvenliği sağlanmadığı için risk altında olan herkesin yanında mücadele edilmeli. Kimilerinin kar hırsı insanların sağlığına hatta canına mal olmamalı. Daha dün 15 yaşında bir çocuk sigortasız işçi olarak çalışırken hayatını kaybetti. Biraz duyarlı olunmalı.
    aynen asıl konu iş güvenliği. tuzla tersanesi, maden ocakları, hepsi birbirisinin aynısı.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    zor konular bunlar kardeş, zamanımızın köleleri işçiler, tabi hepsi değil, çoğusu, eskiden esir alınıp satılırlardı, mazlum insanlar, günümüzde az para ile ağır şartlar altında, hayat mücadelesi veriyor işçi adı altında insanlar, olay bu, bir kısım ahlaktan, dinden, insanlıktan uzak patronlar ve makam, mevki sahipleri, dünyayı esir pazarına çevirmiş, işbirlikçi leri ile olay bu, gerisi hikaye, elbette dikkat etmek lazım, ama bu şartlarda zor, herkes kötü demiyorum ama demekki daha çok kötü varmışki dünyada, 6 milyarı geçindirecek para, birkaç yüz binde bulunuyor, ALLAH sabır versin, akıl versin, artık bu dengesizlere, ne diyelim,,,

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 6 aydır ilaç kuryesiyim,
    Hangi eczacıdan neler duymadım, kapının önünde sigarasını bitiren müşterisinden neler işitmedim,
    Servis saatimden 10 dakka geç döndüm ama durup lavaboya gittiğime inandıramadım başımdakini, tek seferde 15 eczanenin 20 paketiyle kamyon vaziyetinde çıkar, hepsini acil etiketiyle götürür, 45 dakka içinde şubeme dönmek suretiyle günde 10-15 servis atarım.. 100-150km yol yaparım şehrin en işler cadde ve semtlerinde..
    Tuğba meslektaşlarım adına sana Çok teşekkür ederim
    Ne teşekkürü normal olan da bu değil mi zaten ?

Ben motorcu olduğum için anlayışla karşılıyorum peki ya diğerleri ? Bizi bu dünyada sadece motorcular anlarsa işimiz yaş.. Zaten öyle olduğu için bu haldeyiz ya...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    arkadaslar bende domınosda calısdım ama hızlı sur acele et gıbı baskı yapıldıgını hıc gormedım isdeyen motorcu 5 dakkada ısdeyen yarım saatte gıdıp gelıodu tamamen motorcunun kendıne kalmıs bişi bu gercı mudurluk sıstemı ıle yonetılen yerlerde mudurlerin düşündügü tek sey üstlerıne yalanmaktır onun dışında ne kımsenın canını ne kımsenın saglıgını düşünürler recep ivedıgın soledıgı gıbı butun mudurler .... :D arkadaslar youtube bilkent dominos yazın ve izleyin alın işde size kanıtı

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    cahillik bence ters yöne girip kırmızıda geçmek.neymiş patron fırça atacakmış.zaten aklı başında biri olsa patrona koyar postasını der canımı mı alıcaksın?öleyim mi?der ters cevaba birde kafayla karşılık verir.unutmayın candan önemlisi yok.hayat bu şakaya gelmez.çık dominostan git başka bi yere komi olarak gir küllük topla temizle daha fazlasını alırsın kafan rahat olur..bencede parton sıkıştırıyor vs kelimeleri böyle bir durumda asla bahane olamaz

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapacak bir sey yok arkadaslar.
    Yani bu problem o riski alip oralarda çalisan insanlarin problemi.
    Eger çalisiyorsa, riski de goze aliyor demektir.
    Kendisi için bir sey yapmayan adama siz hiç bir sey yapamazsiniz.
    Hiç kimse bu sekilde çalismayi kabul etmese bunlar da bu tur uygulama yapamazlar.
    Bunun baska bir çozum sekli yoktur.

Simdi diyeceksiniz ki, ekmek aslanin agzinda, ekmek parasi vs.
    Zaten basimiza ne gelirse bu hikayeden geliyor.
    Polis de risk aliyor.
    Asker de risk aliyor.
    Komutanlarina soyleyelim de askere ates ettirmesinler gibi bi sey olur bu.

Sonuç itibariyle, eger bu arkadaslarimiz, hizli servis yapmak için trafik kurallarini ihlal ediyorlarsa, polisi gorevini yapmaya tesvik edin.
    Duzeni saglamakla gorevli olanlar gorevini yaparsa, mesele kalmaz.
    Kesinlikle katiliyorum, basimiza ne gelirse bu zihniyetten geliyor.

Turkiye'de herkes memleketi kurtariyor ancak toplu olarak birsey yapmaya gelince, biraz elini tasin altina koymaya gelince, herkes hikaye oluyor malasef.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Katılıyorum ancak tek başınıza birşey yapamazsınız. Bunu ancak meslek odaları, mesleki dernekler ( mesela moto kurye derneği) veya sendikalar( henüz bu iş kolunda yok ama) yapabilir.

Parça başı ücret ödenen sisteme akord ücret sistemi denir. Sendikalar zamanında akord'a karşı az mücadele etmediler, afişler bastırdılar . "AKORD = MORG" diye.

Bu iş dernekler vasıtasıyla olur... " 30 DAKİKADA TESLİM = MORG" diyerek kalkışma başlatmanız lazım. Derneğiniz yoksa dernekleşmelisiniz. Yoksa o 30 dakika yakında 20 dakikaya, 15 dakikaya iner. Nasıl olsa hesabını soran yok, ölmeye hazır işsizler kapıda sıra bekliyorlar...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    hatta "30 dakikada cenaze kapınızda"
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eylem yapılabilir aslında
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    O 30 DK MUhabbeti olan yerde çalışan biri olarak söylüyorum ki...
    hani bişey diycem de uymiycak buraya. şöyle yaziyim. bilen bilir oraya ne kelime gelceğini..
    sıksan bişey değişmez.30 dakika onların para kazanmasını sağlayan en önemli kampanya. millet bedave yeme umuduyla ayılama arıyo. belki geç kalır da beleş yeriz diye.başka yerlerde bu uygulama yok dolayısıyla dominos daha cazip şu anda.
    kim naparsa yapsın hiç bi işe yaramaz.
    ama millet uyanır
    şöyle yapanlar da var..
    ben maltepedeyim. minibüs yolunda. hava normal. yağmur fln var. başıbüyük diye bi yer var ve dağ. bildiğiniz dağ. ve senenin ilk kar'ını gördüm. ağzıma gözüme karlar gire gire (vizör hak getire. kask var mı diye sorun önce) çıktım dağa üstüm başım kar içinde. adamın dediği şey şu : 30 dakikayı geçtii. bu havada imkansız dedim. benim bilgim yok dedi. ve güzelce kapıştım adamla
    bazıları da insan. yağmur var dikkatli gelisn motorcu diyo. bazı hayvanlar da 2-3 dk hesabını yapıyo. müdürle münakaşa yaşamamak için de motorcular ayılama gidiyo trafikte.
    diyeceğim şu. insanlar öküz olduğu sürece , motorun üstünde insanın olduğunu bilmediği sürece,patronlar hadi oğlum hadi dediği sürece daha çok dominos elemanı telef olur.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Mevzu,Dominas pizza ve dolayisiyla yemek muhabbetine donmus.
    Halbuki ben kurye olayina kafayi takmistim.
    Demekki baska sorunlar da varmis.

Acil evrak isini anlarim da, bu acil yemek isini anlayamadim.
    Adam yemek yiyecegini bilmiyor mu?
    Turkiye'de insanlarin aklina aniden gelen bisey mi bu yemek mevzu?
    Bu acele neden?
    Oglen yemek yiyecegini biliyorsun, saatinde arar, su saatte pizza istiyorum der kapatirsin.
    Kimsenin hayatini da tehlikeye atmazsin.
    Ne ki bu 30 dakkada kapinizda muhabbeti?

Dominos Pizza burda da var.
    (Bilmeyen arkadaslar için yaziyorum.Burasi Fransa)
    Hiç boyle bisey duymadim.
    Burada 1 pizza alana 2 tane bedava.
    Yok oyle su kadar dakkada pizza kapinizda muhabbeti.
    Boyle saçmalik olurmu?
    Turkiye'de oluyor.

Ben daha çok acil evrak yetistirme derdinde olan kurye arkadaslarin buyuk problemleri var diye dusunmustum ama oyle degilmis.

Daha once de yazdigim gibi bu isi ancak polis çozer.
    Bazi arkadaslar da yazmis.
    Sen çalismasan baskasi çalisacak.
    Ama siz olaya sadece çalisan açisindan bakmissiniz.
    Peki firma sahibi???
    Rekabet sartlari, firma sahibini buna mecbur ediyor anladigim kadariyla.
    Yani senin firman goturemiyorsa, baska firma goturecek.

Olayin net gorunusu budur.
    Sen çalisanlarina insafli davranan bir kurye firmasi patronusundur.
    Ama bu nedenle evrak gecikir.
    Bir baska firma evragi jet hiziyla yerine ulastirir.
    Sana da bir daha kimse is vermez.
    Asil mesele evragin çabucak yerine ulasmasi ya da pizzanin 30 dakkada iskembeye indirgenmesidir çunku.!!!!

Yani bir isi sen yapmazsan ve alanda bir bosluk varsa, biri gelir yapar kurali geçerli.

Bunu engelleyecek olan tek guç, kanunlari kararlilikla uygulayan kolluk kuvvetleridir.

Bu yapilmadigi surece duzen, dogrulari yutup, yanlislari yucelterek kendini devam ettirecektir.

Bu ise dur diyecek olan polistir.

Bunun için buyuk çaba harcamaya da gerek yoktur.
    1-2 hafta bu ise ayrilsa duzen saglanir.
    Devletin bunu yapacak gucu vardir.
    Fakat bu gucu kullanacak adami varmidir?
    Orasi meçhul.

Isin en aci tarafi nedir biliyormusunuz?

Sizin hayatlarindan endise duydugunuz bu arkadaslarin buyuk çogunlugu, kendi hayatlari için, sizin yariniz kadar bile endise duymamaktadirlar.
    Asil çozulmesi gereken problem budur.
    Bu butun motosiklet alemi için geçerlidir.

Motosikleti
    γaкıηda σLćaк ;}
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Burda asıl yapılması gereken açıklama bu malesef bundan dolayı o hataları yapan insanları kimse suçlu tutamaz...

Arkadaşlar bunu bazı insanlar çok basit düşünüyor.. Ya sonuçta orda aile bakan insanlar da gelebiliyor adam çocukları için ekmek parası için bi iş bulmuş onu da eLinden kaçırmak istemiyor... işsiz kalmak istemiyor.

İşveren sahipleri bu krizi bahane ederek binlerce insanı sokaklara attı. Neden ben daha çok kazanim diye. Malesef bizim ülkemizde insan hakları işçi hakları pek önemsenmez.. Türkler yıllar boyu kökümüzden beri köle gibi çalıştırıldı.. Bu dünyanın heryerinde bu şekilde oldu kim ne derse desin...

Bu işverenin bu o insanların hakkını korumayan hükümetin suçu bence... Bunu şirketlere mail atarak değil direk bu sesimizi hükümete duyararak yapabiliriz...

Ha aranızda diyenler olabilir belki işçi hakları yok mu diye var olması var fakat şimdiye kadar adam gibi hakların korunduğunu bi işçiye insan gibi davranıldığını pek görmedim...
    [COLOR="Black"][B]Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır.
    M. Kemal Atatürk[/B][/COLOR]

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Valla kuryelik yapıpta kask takmayan görmedim bütün kuryecilerde kask var kask kullanmayan ya büfe çırakları,ya evlere su götürenler, oluyor genellikle.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Bianchi bisiklet:)) yakında ybr
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya kardeşim göruyorum yollarda ne koruma ne kask..tersden gidiyoo bide hareket yapıyo...ben bile kızıyorum bazılarına
    Bunu doğru söyledin abicim en çok kazalarda yaralanmalar sırf bu güvenlik ekipmanlarını takmadıkları için başına geliyor.Ayrıca sırf ekmek parası diye can tehlikeye atılmaz ölümle hız yarıştırılmaz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:56 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:55 AM ----------

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kuryelik yapıpta kask takmayan görmedim bütün kuryecilerde kask var kask kullanmayan ya büfe çırakları,ya evlere su götürenler, oluyor genellikle.
    var abicim ya kuryelikte kask takmayan görüyorum buralarda çok var onlardan..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler