Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Hızlı sipariş sonucu hayatını kaybeden arkadaşlarımız için

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    S&T GV250
    Elbette ki mevzunun bir çok boyutu var ve arkadaşların gönderdikleri her mesajda bu boyutlardan biri yahut bir kaçına değinilmiş. Ortada bir gerçeklik var arkadaşlar ve bence bunu tek bir nedene bağlamak yöntem açısından yanlış.

işsizlik, firma politikaları, kurye arkadaşların bilinçsizliği-sorumsuzluğu, müşterilerin aymazlığı, memleketteki trafik problemleri (bu atlanmış mesela, kimse değinmemiş), yasal boşluklar yahut yasaların hiçe sayılması (sigortasız çalıştırma, tehlikeli iş kolu yönetmeliğinin uygulanmaması) ve sektörde çalışan arkadaşlarımızın örgütsüzlükleri, yani aynı problemlerden muzdarip olan insanların, aynı dertlere sahip insanların, çalışanların biraraya gelerek kendi problemlerine kendi inisiyatifleriyle çözümler üretemiyor olmaları gibi etkenler bir araya geliyor kazalar, ölümler yaralanmalar meydana geliyor. Aynı örgütsüzlük sorunu, motorlu kuryelerin yaşadıkları sorunların kamuoyuna yansımasını da engelliyor ve başta özellikle hayatında hiç motor kullanmamış insanlar olmak üzere herkes kendi açısından bakarak, yahut tekil örneklere bakarak, bütün suçu "hız ve artizlik yapan" motokurye arkadaşlarımıza atabiliyorlar. Elbette ki çalışma saatinin hemen hepsini yollarda geçiren arkadaşlarımız bu tecrübelerinin getirdiği özgüvenle hem kendi canlarını hem de trafik güvenliğini tehlikeye atabilecek riskli hareketler yapabiliyorlar, doğrudur ama bu bütünün sadece bir parçasıdır ve sorunun bence en kolay halledilebilecek yanıdır.

Örgütlenme diyorduk; Tuzla tersanesindeki işçi ölümleri, yahut mesela kot taşlama işinde çalışanların iş güvenliği şartlarının yerine getirilmemesi yüzünden yaşadıkları sıkıntılar, hastalıklar vs böyle bir örgütlü hareket sonucunda kamuoyunun gündemine taşınabilmiş ve böylece belli bir toplumsal duyarlılık yaratılabilmişti. Bu duyarlılık ve kamuoyu baskısı patronları ve sorumluluk taşıyan herkesi de daha temkinli davranmaya iter. Ben şahsen motokurye arkadaşların tersanelerde çalışan işçilerden daha risksiz bir iş yaptıklarını düşünmüyorum. Kendi örgütlülüklerini kurduklarından, ve geçtiğimiz aylarda bu çelik bariyerlerle ilgili çağlayan meydanında "yollarda ölmek istemiyoruz" temalı bir miting yaptıklarından da haberdarım.

Fakat örgütlenme ve çalışanların örgütlü hareketleri, işverenlerin pek hoşuna gitmiyor. çünkü güvenlik ek maliyet getiriyor. İşveren açısından da sendikalı diye örgütlü işçiyi çıkarıp yerine alabileceği on binler arasından o çıkartılan işçinin yerini doldurmak daha basit. Bu da daha büyük bir toplumsal sorun olan işsizlikle doğrudan alakalı tabi.

Motokurye arkadaşların yapabilecekleri en akıllca ve öncelikli iş örgütlenerek kendi canlarına sahip çıkmaları bana kalırsa. Ve bu soruna duyarlı olan diğer insanlar da (motokurye olmayan bizler gibi) arkadaşların çalışmalarına destek olabilir, mesela kuryesi eksik güvenlik tertibatı yahut acele teslimat politikası vs yüzünden ölen ya da yaralanan firmaları boykot edebiliriz. Bu örgütlülük firmaların kaza istatistiklerini de yayınlayarak bir kamuoyu oluşturmaya yardımcı olabilir.

Ben şahsen mc donald's burger king vs gibi frenchisng usülü çalışan amerikan firmalarından yemek yemiyorum mesela...üstelik bunlar kurumsal oturmuş küresel şirketler sözde...hadi ordan, benim mahallemdeki pideci bile kuryesinin kaskını montunu en kalite şekilde tedarik ediyor, güvenliğini ihmal etmiyor...zaten vizyon diyenden küresel diyenden kurumsal diyenden korkçan arkadaş....

boykot diyorum...dominos'u da boykot...

(5 liralık pizzaya menüde 50 lira fiyat çekip indirim kampanya ayaana 40 liraya satan zaten yalan üzerine kurulu bi sistem...yemeyin yedirmeyin)
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Kimse kusura bakmasin ama bir paketcinin 30dk'lik bir mesafede, tersten de girse, kirmizi isikta da gecse, kazanacagi en fazla 2 dk. Ben simdiye kadar gordugumu soyliyim, bu isin 30 dk. ile vs. ilgisi yok.

30 dk. uygulamasi olmayan yerlerde calisan paketcilerde kirmizida geciyor, tersten gidiyor. Hatta, Ankaranin en islek, 3 seritli ve tek yonlu caddelerinden birinde tersten gidip, arabada selektor yapinca da el kol hareketi yapiyorlar. Bu yil ayni caddede bir paketci arkadasimiz hayatini kaybetti.

Hadi paketi yetistirirken 30 dk. Donuste de mi zaman sinirlamasi var da, bizim burada paketciler, donuste de istisnasiz kirmizi da geciyor?

Bir de kask meselesi var. Kask takmayinca motor daha mi hizli gidiyor?

30 dk'yi geciren paketcinin maasindan, pizzanin ucreti mi kesiliyor? Eger oyle bir yer varsa, Allah o yerin sahibini bildigi gibi yapsin. Oyle bir yeri protesto kampanyasi bence daha mantikli...
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    artık şunları yapmaya gayret göstericem Her Telefon siparişinde Pizzacılar olsun diğerleri olsun 30 dk süre olayını istemicem özellikle üstüne basa basa belirticem .

Verdikleri pizza kutusunu da geri veriyordum zaten Ağaçları koruma hesabı.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı souvarine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbette ki mevzunun bir çok boyutu var ve arkadaşların gönderdikleri her mesajda bu boyutlardan biri yahut bir kaçına değinilmiş. Ortada bir gerçeklik var arkadaşlar ve bence bunu tek bir nedene bağlamak yöntem açısından yanlış.

işsizlik, firma politikaları, kurye arkadaşların bilinçsizliği-sorumsuzluğu, müşterilerin aymazlığı, memleketteki trafik problemleri (bu atlanmış mesela, kimse değinmemiş), yasal boşluklar yahut yasaların hiçe sayılması (sigortasız çalıştırma, tehlikeli iş kolu yönetmeliğinin uygulanmaması) ve sektörde çalışan arkadaşlarımızın örgütsüzlükleri, yani aynı problemlerden muzdarip olan insanların, aynı dertlere sahip insanların, çalışanların biraraya gelerek kendi problemlerine kendi inisiyatifleriyle çözümler üretemiyor olmaları gibi etkenler bir araya geliyor kazalar, ölümler yaralanmalar meydana geliyor. Aynı örgütsüzlük sorunu, motorlu kuryelerin yaşadıkları sorunların kamuoyuna yansımasını da engelliyor ve başta özellikle hayatında hiç motor kullanmamış insanlar olmak üzere herkes kendi açısından bakarak, yahut tekil örneklere bakarak, bütün suçu "hız ve artizlik yapan" motokurye arkadaşlarımıza atabiliyorlar. Elbette ki çalışma saatinin hemen hepsini yollarda geçiren arkadaşlarımız bu tecrübelerinin getirdiği özgüvenle hem kendi canlarını hem de trafik güvenliğini tehlikeye atabilecek riskli hareketler yapabiliyorlar, doğrudur ama bu bütünün sadece bir parçasıdır ve sorunun bence en kolay halledilebilecek yanıdır.

Örgütlenme diyorduk; Tuzla tersanesindeki işçi ölümleri, yahut mesela kot taşlama işinde çalışanların iş güvenliği şartlarının yerine getirilmemesi yüzünden yaşadıkları sıkıntılar, hastalıklar vs böyle bir örgütlü hareket sonucunda kamuoyunun gündemine taşınabilmiş ve böylece belli bir toplumsal duyarlılık yaratılabilmişti. Bu duyarlılık ve kamuoyu baskısı patronları ve sorumluluk taşıyan herkesi de daha temkinli davranmaya iter. Ben şahsen motokurye arkadaşların tersanelerde çalışan işçilerden daha risksiz bir iş yaptıklarını düşünmüyorum. Kendi örgütlülüklerini kurduklarından, ve geçtiğimiz aylarda bu çelik bariyerlerle ilgili çağlayan meydanında "yollarda ölmek istemiyoruz" temalı bir miting yaptıklarından da haberdarım.

Fakat örgütlenme ve çalışanların örgütlü hareketleri, işverenlerin pek hoşuna gitmiyor. çünkü güvenlik ek maliyet getiriyor. İşveren açısından da sendikalı diye örgütlü işçiyi çıkarıp yerine alabileceği on binler arasından o çıkartılan işçinin yerini doldurmak daha basit. Bu da daha büyük bir toplumsal sorun olan işsizlikle doğrudan alakalı tabi.

Motokurye arkadaşların yapabilecekleri en akıllca ve öncelikli iş örgütlenerek kendi canlarına sahip çıkmaları bana kalırsa. Ve bu soruna duyarlı olan diğer insanlar da (motokurye olmayan bizler gibi) arkadaşların çalışmalarına destek olabilir, mesela kuryesi eksik güvenlik tertibatı yahut acele teslimat politikası vs yüzünden ölen ya da yaralanan firmaları boykot edebiliriz. Bu örgütlülük firmaların kaza istatistiklerini de yayınlayarak bir kamuoyu oluşturmaya yardımcı olabilir.

Ben şahsen mc donald's burger king vs gibi frenchisng usülü çalışan amerikan firmalarından yemek yemiyorum mesela...üstelik bunlar kurumsal oturmuş küresel şirketler sözde...hadi ordan, benim mahallemdeki pideci bile kuryesinin kaskını montunu en kalite şekilde tedarik ediyor, güvenliğini ihmal etmiyor...zaten vizyon diyenden küresel diyenden kurumsal diyenden korkçan arkadaş....

boykot diyorum...dominos'u da boykot...

(5 liralık pizzaya menüde 50 lira fiyat çekip indirim kampanya ayaana 40 liraya satan zaten yalan üzerine kurulu bi sistem...yemeyin yedirmeyin)
    +1
    Bu sistemde gözünü kar hırsı bürümüş firmalara derdinizi anlatmanın tek yolu boykot... Karlarını düşürmeyecek hiçbir yöntemle bunları kıpırdatamazsın...

dj_embow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hanginiz iş yerinize veya evinize yemek şipariş ederken geç kalınca öfkelenmiyorsunuz ? Önce bunu düşünmek lazım bence.
    ben şahsen dominostan pizza söylüyorum arada geç geliyo 10dk 20 dk geç gelse nolcakki açlıktan ölcezmi sanki geç gelsede hiç sorun çıkarmadım 30dk yı geçti bedava alcam falan diyue sonuçta emek var o pizzayı bedava yemek bana göre helal sayılmaz

Motosikleti
    cbf150
    Benim yorumum; her iki taraftada suç var gibi duruyor.
    Ekmek parası için; kuryeler sağdan soldan hızlı gider, dolmuşçular soldan hemen sağa sinyalsiz geçer, kamyoncular fazla yükü az uyuyarak taşır,....
    Her şey ekmek parası için. Ama değer mi be abicim canını, canımı, canlarımızı tehlikeye atmaya?!
    Fani dünya. Öleceğiz elbet. Takdiri İlahi ama niye deveni sağlam kazığa bağlamıyorsun ?!
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun en güzel yolu, çevrenizde bulunan ve motokurye ile evlere sipariş yapan yemek yerlerine bizzat gidip müdürleriyle sohbet etmek.
    Senden, benden daha hassas olanları da vardır eminim.
    Kimseye yargısız infaz yapılmamalı.
    çiçek bu konuda hiç kimse bizi tınlamaz bence neden dersen adamlar sadece 30 dakkada müşteriye servisi yapıp memnun etme derdinde değil 30 dakkada 1 götürülen siparişmi daha fazla kazandırır 45 dakkada 1 mi 1 güne bölersek 30 dakka daha karlı olacaktır.Bu slogan yoksa neden var sanıyoruzki emperyalizm yapılıyor...

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapacak bir sey yok arkadaslar.
    Yani bu problem o riski alip oralarda çalisan insanlarin problemi.
    Eger çalisiyorsa, riski de goze aliyor demektir.
    Kendisi için bir sey yapmayan adama siz hiç bir sey yapamazsiniz.
    Hiç kimse bu sekilde çalismayi kabul etmese bunlar da bu tur uygulama yapamazlar.
    Bunun baska bir çozum sekli yoktur.

Simdi diyeceksiniz ki, ekmek aslanin agzinda, ekmek parasi vs.
    Zaten basimiza ne gelirse bu hikayeden geliyor.
    Polis de risk aliyor.
    Asker de risk aliyor.
    Komutanlarina soyleyelim de askere ates ettirmesinler gibi bi sey olur bu.

Sonuç itibariyle, eger bu arkadaslarimiz, hizli servis yapmak için trafik kurallarini ihlal ediyorlarsa, polisi gorevini yapmaya tesvik edin.
    Duzeni saglamakla gorevli olanlar gorevini yaparsa, mesele kalmaz.
    kimse ağzını açıpta bişe diyemez
    desekte kimse tınlamaz herkes cebine girecek paraya bakıyor hele şu işsizlikte elimi sallasam ellisi herkes eleman çıkartmaktan kimse çekinmiyor rahatlıkla postayı koyuyor hemen... nasıl olsa o eleman yüküde yenisi gelene kadar diğerlerine binecek adamın umrundamı ?

Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla haklısın ama tam tersi olan insanalarda var. Ben çalışanımı korumasız motora bindirmem, önce onun sağlığı gelir gibi düşünenler yani.

Ya butür fastfoot yerleri Yabancıya ait değil mi?
    En olmadı global şirketlerin yazışma adreslerine iyi ingilizce bilen birileri gerekli yazayı yazar. İnsan hakları vs. falan girdimi işin içine durumlar değişmez mi?
    Aklıma başka bir şey gelmiyor valla...
    Mucize falan beklemiyorum ama en azından müdürlerin tavrı değişsin.
    bütün fastfoot yerleri yabancı olabilir ama yurt dışınada bunla ilgili mail atsak tahminen işi türkiye distribütörüne atıcak onlarda sana bi kaç beleş yemek verelim olayı tatlıya bağlayalım yoksa yok tarzı bir yaklaşım yaparlar en fazla...

bundan 2 sene önce mcdonalt's (neyle ilgili şimdi tam aklımda değil) bir şikayet maili atmıştım sağlam olan şey buydu sadece...

neyse benim işe gitmem lasım bayramdayız diye iyi kaytarıyorum 2 gündür...
    iyi bayramlar herkese bu gün son gün yollarda dikkat edin lütfen...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç bir iş bir insanın hayatından daha kıymetli değil. Hiç bir müşterinin memnuniyeti personelinin hayatınından daha önemli değildir. Lütfen, motorcu arkadaşlar sizler kendi hayatınıza sahip çıkın. Bu tip işletmelerin yöneciticeleri, sizlerde bu zaman kısıtlaması meselesini daha esnek tutun. Kazandığınız para size onlarca yedek motor alabilir, ama hiç bir insanın yedek parçası olmadığı gibi o parayla canını da geri getiremezsiniz...!
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Son durum nedir arkadaşlar? Göz yummaya devam mı?

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sorumluluk kuryelerde, 15 dakikada gidilecek yere siparişin 10 dakikası kaldı diye tüm kuralları ihlal edip, canlarını tehlikeye atıyorlar...bırakın sipariş geç gitsin, sizin suçunuz değilki yarım saat garantisini veren firma düşünsün...
    hiçbir patronda kuryeye kırmızıda geç,ters yöne gir ne yaparsan yap yetiştir diyemez sonuçta...
    tüm kuryeler birlik olup bedava pizzaların sayısı artınca firmada bu zaman kısıtlamasını kaldıracaktır diye düşünüyorum...
    tamamda geç kalırsa maaşından kesiliyor haberin varmı sen çalışmamışsın galiba napsınlar ekmek parası peşindeler ama korumalarını giymeyenleri bende görüyorum ve acıyorum kaza yapmaz inşallah diyorum yapmasa bile maganda çok gelir çarpar örnegin E5 gidiyoruz arkadaşla adam geldi yapıştı resmen benim plakaya gelde bunu hastanelik etme öküz oglu öküz

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Bunu 2 turlu tartismak gerek hem siparisi veren hemde siparisi hazirlayan.olarak
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Bana göre kuryeler de çok suçlu. Tamam aralardan falan geçmelerine hiç bir şey demiyorum.. Ama kırmızı ışıkta geçme, kask takmadan sürme Domino's kuryelerinde de gördüm bunu. Dediğiniz gibi genelde çevre esnaf ve su dağıtan elemanlar kask falan takmıyor. Hadi bunu geçtim, çok aceleci davranıyorlar. Arkadaşların da dediği gibi hayatımızdan daha önemli değil. Ben de paket servis için a2 ehliyet aldım. Başlamayı düşünüyorum okul masrafları için. Bakalım ne olacak..

Mc Donald's gibi gözüküyor ilk durak, baya endişelendim Domino's'tan vazgeçtim.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    En basta tuketici olarak fast food turu yiyecekleri terk etmemiz gerek edemiyorsak bile 1 saat kendimize yemek arasi vermemiz gerek. Saglikli olan sulu ve taze yememiz hem akla hemde bizim icin daha uygunu olan budur. Bu sekilde kurye arkadaslarda herhangi bir olumsuzluk yasamaz
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    inşaatlara girince bir tabelada şu yazar:Önce iş güvenliği

bunu unutmayın ve ondan sonra çaresiz kalarak en son bu işi yapanlara laf atın.

Hobi olarak motor kullanmakla sabahtan akşama motor kullanmak farklı şeyler.Önce bunu kafanızın bir köşesine yazın.

Fabrikada çalışan ve sürekli aynı işi yapan bir işçiyi düşünün.İlk başladığında dikkatli şekilde elini makinaya kaptırmamaya özen göstererek saatte 10 parça iş yapıyorsa 1 yıl sonra hiçbir özen göstermeden çok hızlı hareketlerle saatte 30 parça iş yapar hale geliyor.Özen göstermiyor ama yapılan işte bir eksiklik olmuyor.Öyle olsa zaten işten atarlar.

Beyin aynı işleri yapa yapa bir süre sonra otomatik pilota geçiyor resmen.

Siparişi dükkandan al, çantayı aç at içine.Bin motora çalıştır gazla gazla gazla.İn motordan aç çantayı, al siparişi, çık merdiveni al parayı.Bin motora gazla gazla gazla.Al siparişi aç çantayı bin motora gazla gazla gazla.Çık merdiveni al parayı.Bin motora gazla gazla gazla.Al siparişi...

Bilmem anlatabildim mi...Adam çalışıyor.İşi o.

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    bende paketçiyim tatlıcı olarak ben müşteriye 30-40 dakika diyorum yemekspetinden gelen siparişe gıcıklık olsun diye ortalama 50-55 dakkada yetişdiriyorum zaten yüzde 10 umu kesiyor ben ..siparişelere hızlı gitmiyorum nerden araba insan çıkacağı bilinmez özellikle burda yayla çevresindeki sucular çoğu farları yanmadan gidiyor. vermişler 13-14 yaşındaki çocuğun eline scooter dengesiz sürüş yapıyorlar devreyi gezen polislerde bişeyler diyemiyor benden bu kadar hızlı gitmenin manası yok bu dominosun gereksiz lafı 30 dakikada kapınızda ya zaten bir pizza ortalama 20 dakikada çıkıyor yap şunu 45 dakika ortalama çalışanda rahatlasın

RunemagicK öncelikle seni sosyal duyarlıgın için tebrik ediyorum ...bence çok önemli bi konuyu bizimle paylaşmışsın gerçekten de öyle...... 30 dk kapında ......bu sektörde çalışan arkadaşlarımız can güvenligini cidi bi şekilde tehlikeye atarak çalışmasına sebep oluyo...araç kulanırken bile sürücüdünün eminiyeti için şöförle konuşması nasıl dogru degilse buda motorcu arkadaşlarımıza yüklenmiş pskolojik bi baskıdır.....TABİKİDE bu konunun mücadalesini bu sektörde çalışan arkadaşlarımızın vermesini beklememeliyiz ....bekliyemeyizde.......o arkadaşım zaten kendini o işe uygun gördügü için yada en iyi meslegi o oldu için seçmiştir ....bunun savunucu su o işten zararlı çıkmıcak olan bizler birşeyler yapmalıyız....teşekürler.

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (Doğru yeremi açtım tam bilmiyorum ama değilsede değiştirilir artık)

Arkadaşlar yoldayken farketmişsinizdir, sipariş yetiştirmek için aralardan giden, tehlikeli işler yapan motorcu arkadaşlarımızı. Bazen sallamamışızdır bazende sağlam küfür etmişizdir arkasından ama sonuçta hiçbirinin keyfinden öyle riske girdiğini sanmıyorum.
    Yani bu kadar tehlikeli kullanmalarının sebebi malum, 30dk da sipariş benzeri uygulamalar.
    Düşündüğüm şey bu firmalara karşı bi eylem yapamazmıyız? Sonuçta oralarda çalışanlar da biziz, arkadaşlarımız, sevdiklerimiz ve göz göre göre her gün ölüyorlar.
    Nasılki köprüde bozuk para eylemi yapılıyodu eskiden şimdide buna benzer bişeyler olamazmı? veya en basiti bu firmalara mail yağdırmak.
    Sonuçta ben oralarda çalışmıyorum, ölüyolar bana da bi zararı yok ama kanıma dokunuyor. Sizde benim gibi düşünüyosanız boş durmayalım diyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:58 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:55 PM ----------

siftahı yaparak yemeksepeti.com ile de konuştum, bu tarz yerlerle çalışmayın yada bu uygulamayı kaldırın diye, en son geçen gün izmitli bi arkadaşın öldüğünü söyledim (muhtemelen yemeksepeti.com dan sipariş alınmıştı).
    geri dönüş yapılacağı söylendi ancak "haa peki o zaman, artık böyle uygulaması olan yerlerle çalışmayız" diyeceklerini düşünmüyorum. 1 kişiden birşey olmaz çünkü

dostum doğru diyorsunda bizim ilk önce pizza geç gelsinde bedavaya getirelim zihniyetini bırakmamız lazım
    Now the world is gone. Im just one.

arkadaşlar hiçbişey dışardan göründüğü gibi değil.. 10 dk geç kalsan üvey evlat muamelesi yaparlar adama . müdürlerden gecdim kendi kurye arkadaşların bile her fırsatta laf sokar onlardan daha yavaş olduğun ve onlara daha fazla iş bindiği için . hızlı gitmek yeterli değil sınırları zorlamak kırmızıda gecmek gerekıyor bazen , yüklerler kucağina 5 tane paketi istersen zorlama sınırları , işyeriyle sorun yaşamasan müşterilerle yaşarsın .. o işi yapmasınlar diyen arkadaşlar var . kusura bakmayın ama bekara karı boşamak kolaymış. türkiye şartlarında evini gecindirebileceği bir iş bulun ozman onu yapsınlar , emin olun hiçbiri keyıf almıyor kurye olmaktan ve coğu gercekten takdire şayan insanlar , 35 yaşını geçmiş bircoğu ama inanmazsınız 4 işte birden çalışanı bile var . gündüz ptt de akşam fastfood da gece gazetede haftasonları inşaat sanayi vs yerlerde . sırf coluğunun cocuğunun yüzünü güldürebilmek kimseye muhtac etmemek için .

nadrov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Gerçekten bu ülkede insanların yarını yok .Devlete kapagı atamadınmı açsın kardeşim

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler