Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyetsiz trafik polisine yakalandık

Motovento
    REKLAM ALANI
    CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Dua et çevirmeye dahil olmuşsun ya bir kazaya dahil olsaydın?????????????? EHLİYETSİZ ARAÇ KULLANANLAR KONTAK AÇMADAN ÖNCE TEKRAR DÜŞÜNÜN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    dün 11,05,2009 edirnede de vardı bi çekici doldurmustular.

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eYvahh yaa üzüldüm bak şimdi geçmiş olsun

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    üzüldüm açıkçası ama bazen böyle şeylerin işe yaradığıda oluyo;)ben ehliyetsiz ceza yedim ehliyet aldım..korumasız kaza yaptım..şimdi 2 adımlık yere korumayla gider oldumİş İşten geçmeden önce yapsak bunları daha doğru olur ama..
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun :( :(

çünkü polis amcalar çorba parası alıyorlar heryerden çekiciden otoparktan vs vs
    demek ki artık çorba içmeye paris'e uçmaya başladılar
    vatandaşın sırtından geçinen herkes Allah'ından bulsun...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Daha önce de yazmıştım, 1993 yılında A2B ehliyet aldım, bu ehliyet ne işe yarar; aradan 16 yıl geçti hala anlayabilmiş değilim.

Şöyle ki;

1) Yerden bir taş alıp sürücü kursuna göndersek, ehliyet alır.Çünkü; bu taşın, ehliyet alması değil, almaması anormal olur.

2) Sürücü kurslarında yeterli eğitim-denetim yok.
    -"ooo...aslanım, sen tamasın, derslere gelme, eğitimede gerek yok, sen biraz çalış sınava gir, gerisini merak etme" ve "Bizde motor-kask yok, seninkini kullanıversinler" tarzı lakayıtlıklar...

3) Bir motorlu aracı, sürücüsü kullanır, ehliyet değil.Hergün trafiğe çıkıyorum, onlarca hödük görüyorum, cebinde ehliyeti var, ama, kanun-kural bilmeden araç kullanıyor, kazaya sebep oluyor, bir şekilde de suçu karşısındakine yüklüyor.

4) Ehliyet neyi ispat eder:

a-Kişinin 18 yaşından gün almış olduğunu: Bunu, kimilk kartımla da ispat edebilirim
    b-Kişinin, o aracı kullanmayı bildiğini: O aracı kullanmayı bilmesem, zaten yola çıkamazdım

c-Kişinin trafik dersi aldığını: Yeterli ders aldığımız için, nüfus/kaza ortalamsında dünyada başa güreşiyoruz

d-Kişinin ilk yardım dersi aldığını: Bir kaza anında, o şokta kim kime yardım edebilecek? O alınan dersi aklında tutup, uygulayabilecek kültürde, bu memlektte ne kadar insan var?

e-Kişinin motor dersi aldığını: Ee...Motor dersi aldık, kullandığımız aran arıza yaptı, temsil: fren hortumu patladı, yağ yere akıyor, ya da motorun zinciri kırıldı, krank kesti, ...Ne olacak?
    Bunları yolda nasıl yapabileceğiz?Parça değişecek...
    Arkamızda yedek parça taşıyan bir kamyonet mi gezdireceğiz?

achilesos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    ben sana demedim mi yakalanırsan motoru polis amcaya ver diye

ARkadaşım Motorun fiyatı ne kadar dı acaba?????

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:10 PM ----------

arkadaşım motorun fiyatı ne kadar dı acaba????
    Geç gitmek hiç gitmemekten iyidir....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RacerS200
    benmde şöyle bi sıkıntım olmuştu ehliyetimi almaya emniyet müdürlüğüne gidiyordum fakat trafikçi arkadaşlar çevirdiler.

ehliyet yok diye 265 olay yerinde geçirdiler
    ardından mahkemeye sevk ettiler
    mahkemeye gitmeden önce emniyete gittim aynı gün ehliyetimi aldım
    sonra mahkemeye gittim elime 600+265 lira ceza verdiler (600 mahkeme 265 ise ruhsat başkasına ait olduu için)
    ardından gittim motoru garajdan aldım ama tabii ruhsat sahibiyle gittik orada da 60 lira geçirdiler...

TOTAL 1190 lira geçmiş olsun dediler

şimdi elimde 3 adet belge var

* birincisi ehliyet 4.4.2009 tarihli
    * ikincisi ceza kağıdı 265 TARİH: 4.4.2009 (eyvallah)
    * üçüncüsü mahkemenin sonuç kağıdı 5.4.2009 tarihli (4 ünde ehliyetim var ama ayın 5 inde ehliyetsizlikten mahkeme 865 ceza veriyor çık işin içinden hadi bakalım...)

Motosikleti
    JİNLUN 250-5
    geçmiş olsun arkadaşım...
    benimde motorum yatıyor ehliyetsizlik yuzunden bu ay sonunda alacam ehliyeti... bıraz sabır gerektiriyor... bizlere ders olur insallah...

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Alıntı serdark2381 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benmde şöyle bi sıkıntım olmuştu ehliyetimi almaya emniyet müdürlüğüne gidiyordum fakat trafikçi arkadaşlar çevirdiler.

sonra mahkemeye gittim elime 600+265 lira ceza verdiler (600 mahkeme 265 ise ruhsat başkasına ait olduu için)
    ardından gittim motoru garajdan aldım ama tabii ruhsat sahibiyle gittik orada da 60 lira geçirdiler...

* üçüncüsü mahkemenin sonuç kağıdı 5.4.2009 tarihli (4 ünde ehliyetim var ama ayın 5 inde ehliyetsizlikten mahkeme 865 ceza veriyor çık işin içinden hadi bakalım...)
    ilginç bir durum. bir avukata danışırsan sanırım dava açabilirsin ama buna değer mi bilmem. yaşadığımız ülke belli, ülkenin kanunları belli uygulanıp uygulanmadıkları da belli ... daha fazla yazmayayım hayırlısı olsun.

Motosikleti
    -
    Alıntı serdark2381 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

böyle bir durumda bulundurmama cezası yemen gerekmiyormu??
    bencede itiraz et..

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    bende yemişdim ceza ehliyetsizlikten hemde todayle2006 yılında çok kötü bir durum

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Geçmiş olsun, umarım bir daha ehliyetsiz motora binmessin
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı kutlay006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11.05.2009 tarihinde sabah işe gideken yol üzerinde sık aralıklarla trafik ekipleri çevirme yapıyordu, tabi bu çevirmeye bende dahil oldum ve ehliyetim yoktu, motorda, ruhsatta ve giyimimde hiçbir hata bulamadı, ehliyetinide ver diyince aha zıçtık dedim, kursa yazıldım bunlarda evrakları dedim ve gösterdim, omaz ehliyet diye tutturdu, olmadığını söyledim, çekeceğiz dedi, tüm dil dökmelerime rağmen ikna olmadı, sıcakların başlaması ile motosikletlet üzerinde yoğun çevirmeler başladı, ehliyetsiz kullaan çok uğraştırma beni dedi polis, ve çekici geldi parka çekildi. mahkemeye sevk edildim. bende çıkan masrafıda aşağıda belirtiyorum, Benim gibi düşünüp amaaan o kada araba içinde benimi çevirecek diye düşünen ehliyetsiz motosiklet kullanan arkadaşlara küpe olsun, ben dersimi aldım inşallah sizler almazsınız

Ödediğim Masraflar
    EHLİYETSİZ KULLANMA CEZASI : 600 tl
    TRAFİK CEZASI : 61 TL
    ÇEKİCİ PARASI : 151 TL
    PARK PARASI : 89 TL

TOPLAM : 901 TL - git gel için ödediğim taksi paraları hariç
    EHLİYETSİZMOTOSİKLET KULLANANLARA DUYURULUR
    Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.
    Bir an önce A2 ehliyetli bir arkadaşını görevlendirerek motosikletini parktan aldır yoksa orada durduğu her gün için ödeyeceğin para katmerlenir benden söylemesi.

GakkosAtalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 SUZUKİ GSX 600 F
    Bu Krizde OLAcak işmi?? Arkadaşımm 400 Lirayı BuLabiLsek Tamam Gidip Alacagız EhLiyeti. Yok Anasini SAtayım.. oLmayınca oLmuyor işde.. Para İçinde Yüzüpde Almayan Utansın..
    OyLe Oh oLmuş iyi oLmuş DiyenLer Elinizi Vicdanınıza Koyun... b2 si oLupta Motoru Yerinden KaLdıramayan Size Yüzlerce isim SAyarım..
    Elazığ Motosiklet ve Motor sporları Kulübü Derneği-Motosiklet23/Moto23

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Gecmiş olsun. Tekrarını yaşamssın inşallah...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    geçmişolsun dün bende baya bi cevirme gördüm hatta çok sıkılaşmıştı hafta sonları felaket cevirme var yanımda giden pek çok motoru cevirip ceza yazdılar ben gülmekten kendimi alamadım hatta çok hoşuma gitti kaskı yok bide üstüne ters şeride girip otobüsle beni solladı ve polis önüne atladı süper oldu, hala kask takmayıp ehliyeti önemsemeyenler var ben polis olsam askerde çavuşken nasılsam öle olurdum Allah korusun.
    sen neyseki kasklı ve ehliyete yazılmış vaziyettesin sana yazık olmuş öteki tek ayagını yere sürterek agzında sigarayla bagıran tersten giden tipler yer inşlh cezaları

Motosikleti
    Artık Yok...
    niye yapdığınız hatalardan polisi ve devleti suçluyorsunuz bende bunu anlamıyroum ne yani avrupada amerikada hatta çin de bile ehliyetsiz motor kullanmanın cezası ağırdır adamlar bunu kendi keyiflerine değil sizlerin hayatını düşündüğü için koymuşlar bu kuralları her şeye muhalefet olmadan önce bir kerede iyneyi kendinize batırın sözüm anlayana..

arkadaş bile konuyu açarken kıyafetim kaskım ruhsatım tamdı ehliyet yokdu demiş keşke yani sanki bir mazaret miş gibi söylemiş buda yanlış onlar zaten olması gerekenler

bir arkadaş çorba parası demiş alakası yok o çekiciler mazot yakıyor o çekicilerin yakdığı mazotu sen biliyormusun trafiğin parkına kadar o motoru götürüyor... o kamyon su ile çalışmıyor ayrıca otoparkda otopark ücretide vericek sonuçda dışarda bile otoparka koysanız ücret vermiyormusunuz

polisler inanın çok samimi söylüyorum çok hoş görülü bile davranıyorlar etrafda kasksız gezen atletiyle motora binen motorun saçma sapan arap işi hint işi şeyler takıp takıştıran hem kendi hem yoldaki diğer şöförlerin dikkatini dağıtan tehlikeli motor sürenler dikkatsiz şekilde bir ton yüz binlerce motorcu var adamlar esas bunlara ceza yazmaya kalksa caddelerde motorcu kalmazdı ....

Motosikleti
    19A
    sevgili logaritma kardeşim ben mazeret olsun diye söylemiyorum ehliyetsiz motor kullanan arkadaşlar polise yakalanırsa karşılaşacağı sorunları ve ödeyeceği miktarı belirtmek istedim. elbetteki ehliyetsiz kullanmak doğru değil. ama şeytan durtüklüyo motor boşta dururken binmemek biraz zor. ödediğim miktr belli ve bir o kadarda oraya git buraya git akıllandım sanırım. ehliyet alana kadar binmeyeceğim. yorum yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Kazasız sürüşler dilerim hepinize

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)