Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Ayna İle Motosiklet Sürmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @canali
    280'le gitmeye hadi laf etmedim diyelim de, sizi örnek alanlar var, çoğu da genç, sizin öğütlerinize rağmen kocaman motorlar alıp sizin yaptıklarınızı yapmaya çalışıyorlar.
    Kimse kimseyi örnek almıyor merak etmeyin, beni örnek alsalar otobanda gazlayacaklarına piste girerler. Ben birçok kez insanları piste götürüp kendilerinin ve motorlarının limitlerini orada zorlamayı, yolda uygulanamayan teknikleri pistte uygulayıp tekniği doğru şekilde öğrenmeleri için elimden geleni yaptım. Kimsenin birşey öğrenmeye niyeti yok. Yarış motoruna binen herkes bu süratlerde kullanıyor zaten, kimsenin minimum 120 hp gücünde olan bu motorları alıp, otobandaki 120 km/h hız limitine uyduğunu sanmıyorum. Kimseye de otobanda hızlı sürmeyin demem çünkü birçok ülkede otobanda hız sınırı yok. Ülkemizde hala 1960 lardan kalma trafik kuralları uygulandığı için bugün uygulanan hız sınırları son derece düşük. Bugün en dandik arabanın çıkabileceği minimum sürat 170 km/h ve bu sürat bile otoban limitinin çok üzerinde.. Sen araçları sınırlandırmadan, sınırı kurallar ile belirlersen bu kurallara da kimse uymaz. Siz hayatınızda 120 km/h sürati geçmediniz mi? Eğer geçtiyseniz ha 180 km/h ha 280 km/h hiç farkı yok, ikisi de yasa dışı... Ben burada süratin doğruluğu ve yanlışlığı konusunda bir tartışma yaratmak istemiyorum, tek dediğim bu süratlerde bile arkanızı kollamanız gerektiğinden ayna kullanmanız gerektiğini söylemek istedim.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

@boy;

zaten mesajıma dikkat ederseniz 280'le gitme konusuna yorum yapmadım. Ama "280'le giderken biri sizi 299'la geçebilir" yorumunuz da komik olmuş, kabul etmek lazım...

ayrıca başka bir bakış açısına göre 1960'lardan kalma trafik kurallarının (hız limitlerinin) uygulanması mantıklı çünkü otoyollarımız da o yıllardan kalma :D

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Her ne kadar espiri yollu Boy'a takilmis olsakta verdigi mesaji genisletirsek yanlis degil aslinda.
    Yani kendinizi en hizli sanmayin.
    Guvenligi ihmal etmeyin gibi genisletilebilir o mesaj.

Sonuç itibariyle, daha once de yazdigimiz gibi biz ayna meselesini tartisiyoruz ama tartistigimiz konu aynalari çikart-çikartma arasinda kalmadi aslinda.
    Daha once de yazdigim gibi motosikletin veya otomobilin uzerinde ayna takili olup olmamasinin onem arz etmesi için sizin onlari kullanma aliskanligina sahip olmaniz gerekiyor.

Meseleyi bu yonden ele almak daha saglikli bence.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

evet çok haklısınız, konu başka yerlere kaymaktayken çok güzel bir toparlama olmuş, teşekkürler

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @canali
    zaten mesajıma dikkat ederseniz 280'le gitme konusuna yorum yapmadım. Ama "280'le giderken biri sizi 299'la geçebilir" yorumunuz da komik olmuş, kabul etmek lazım...
    Horoz esas anlatmak istediğim şeyi özetlemiş : "Kendinizi en hızlı sanmayın"
    Herkesin "hızlı" kavramı farklıdır, insanlar 280 km/h süratle giderken onlardan daha hızlı bir aracın olabileceği ve yanından geçebileceği olasılığını düşünmüyor. Sen bu dediğimi komik bulabilirsin, belki bu süratler senin için hayali süratler ama işin gerçeği bu. Ben 280 km/h ile giden bir motorun yanından 299 km/h ile geçtim, yine aynı şekilde ben 299 km/h ile giderken bir Hayabusa yanımdan çok daha yüksek süratlerde geçti.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz aynasız süremiyo bi de şerit değiştirmeden önce aynada cisim yoksa bile kafayı yan çevirip ölü noktayı kontrol ediyoruz. ama demek ki arkadaşlar aynasız da kullanabiliyolar.
    olabilir herkesin tercihi saygı duyarım ama arabamla ben sol şeritten giderken aynasız olduğu için beni görmeyip şeridime girenin üstüne çıkarsam da pek vicdani sorumluluk hissetmem. Belki biraz sert oldu ama Allah göstermesin tabi o ayrı konu.
    üstüne söyleyecek söz bulamadım
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)