Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ayna İle Motosiklet Sürmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    yahu güzelliğe bu kadar önem veren adamlar olsa aptal bi saç sakal stiliyle,aptal kıyafetlerle gezmezler dimi...
    Ayrıca şurda poposuna kazık girmiş bi adam güzel gözükse yüzlerce kişi oturmaya çalışır.Önemli olan fayda ve güzelliğin uyumudur.Eğer güzellik için ömrünüzü kısaltmayı göze alıyorsanız bence bi doktora görünün...
    facebook.com/kaskafa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    apithin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt de yazmaya basladigimdan bu gune kadar israrla uzerinde durdugum sey, gostermek istedigim, anlatmak istedigim sey,buraya yazan bir arkadasin ve baskalarinin da destekledigi zihniyettir.

"size ne?"
    "ne olacaksa bana olacak"
    "keyif benim, riski de goze aliyorum."

Bunu açilan onlarca topicte defalarca gorduk.
    Kask takarim takmam, size ne.
    Keyif benim degil mi?
    Ben boyle kullanmaktan zevk aliyorum.
    Aynalari soktum, motor daha guzel oldu.
    vs.
    vs.

defalarca karsilastik bu zihniyetle.

Nedir bu zihniyetin kokeni?

Hep anlatmaya çalistigim ama bir turlu beceremedigim yanlislarin en basinda gelen iste bu zihniyettir.
    Bu zihniyet ortak yasam duygusunun farkinda olmayan bireysel hesap pesinde kosan zihniyettir.
    Bunu da bilinçli olarak yapmaz.
    Boyle yetistirilmistir.
    Bu zihniyet, trafigin ortak bir kullanim alani oldugunun farkinda degildir.
    Kendi babasinin çiftligi zannettigi için de istedigi gibi hareket edebilecegini zanneder.

Basina bir sey gelirse, bunun onu ilgilendirdigini zanneder.
    Halbuki kazalarin buyuk çogunlugu tek basina gerçeklesmez.
    Ornegin bu topic konusu olan, aynalar!!!!

Aynaniz yok diye kayip dusmezsiniz.
    Muhtemelen goremediginiz bir araç hizla gelip sizi biçer.
    Bundan bana ne degil mi?
    Ya o aracin surucusu bensem.
    Senin sersemligin yuzunden omur boyu tasiyacagim vicdan azabi ne olacak?
    Ya bana da bir sey olursa?
    Evlatlarima kim bakacak?

Tersini dusunelim bir de.

Tek basiniza kaza yapip öldünüz diyelim.
    Yetismeniz için ailenizin verdigi bunca emek,
    ogretmenlerinizin verdigi çaba,
    bir gun evlenme hayali kurdugunuz sevgiliniz,
    sizin yetismeniz için gittiginiz okul, ne olacak?
    benim vergilerimle yapildi o okul.
    Seni yetistirmeye çalisan ogretmen benim vergilerimden maas aliniyor.
    Annen baban yillarca kirtasiye, giyim kusam masraflari ile ugrasip, nice hayallerini yureklerine gommek zorunda kaldilar.
    Onlar ne olacak?

Sen git kendini aptalca parçala diye mi verildi bunca emek?

Ya bir de olmezsen.
    Hastanede seni kurtarmak için gosterilen çaba.
    Verilen ilaçlar.
    Seni kurtarmak için kan verenler.
    Onlar hakkini helal ederler mi saniyorsun sersemligine?
    Ki onlar da bu milletin parasi kullanilarak yapiliyor.

Yani seni ilgilendirmez derken iki kere dusunup oyle konusun.

Hayatinizi harcarken, bizim paramizi, emegimizi de harciyorsunuz.
    Ama bu çati altinda olanlarin derdi bu degil.
    Biz motorcular yasasin ve çogalsin istiyoruz.

Yoksa dogal seleksiyona bir mudahalemiz soz konusu degil.
    Aksine,
    ne kadar az ahmak,
    o kadar çok kaliteli toplum.......
    Sende Hakılısın Buraya Yazan Herkes Haklı Ben Haksızım Ve kabul Ediyorum haksızlıgımı hiç düşünmedim aynam olmazsa kaza yaparmıyım diye yazdıklarını hiç düşünmedim olur bir gün belki benide bulur ama TAKMAM ne derlerse desinler tekrar söyliyim imaj derdinde degilim canıma kastımda yok şehir içi sürücüsüyüm 40 zaten hiç geçmem uzun yola gidersemde takmadan cıkmam konu bu kadar basit

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı apithin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende Hakılısın Buraya Yazan Herkes Haklı Ben Haksızım Ve kabul Ediyorum haksızlıgımı hiç düşünmedim aynam olmazsa kaza yaparmıyım diye yazdıklarını hiç düşünmedim olur bir gün belki benide bulur ama TAKMAM ne derlerse desinler tekrar söyliyim imaj derdinde degilim canıma kastımda yok şehir içi sürücüsüyüm 40 zaten hiç geçmem uzun yola gidersemde takmadan cıkmam konu bu kadar basit
    Anlama sorunun var heralde. Senin 40 ı geçip geçmemen önemli değil. Bütün kazalar hızdan olsaydı büyük motorlar kaza yapardı sadece. Ama en çok kazayı scooterlar yapıyor. Bir gün kamyonun altına girersen o zaman olan sana değil ailene olur. Demek ki neymiş konu bu kadar basit değilmiş.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Ya ne görüntüyü bozacak Sadecek Pırçı Tayfa nın yaptığı bişi başka bir şey değil...
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    Cbr 250
    Kamyonun altına girersem olan bana degil aileme olsun.Konunun basit olan tarafı sadece ve sadece kullanıp kullanmamamla ilgili.Her Seferinde Yazmaktan bıktım.Ayna Takmam anlama sorunu olanları görüyoruz yaklasık 8-10 msjdır bu topic'e yazanlar anlamaya calısmadı anlayısta beklemiyorum zaten

FAHRETTİN METİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BwS100
    herkesin düşüncesi kendıne ister söker ister sökmez nede olsa her can kendınden sorumlu bende söktum aynamı zaten türkiyede sanırsam epey motordada ayna yok etrafa bakılınca mutlaka bı aynasız geçiyor
    YAMAHA RXKING135 2002 ZEHIR YEŞİLİ MOTORUM ÇALINMIŞDIR ANTALYA MERKEZDE 07 YZ 291 PLAKALI GÖRENLER YARDIMCI OLURSA SEWINIRIM 0543 850 89 88

peki sağ aynayı sökme konusunda ne düşünüyorsunuz

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Apithin kardesimize biraz fazla yuklendik galiba.

Benim yazdigim yazi genel anlayisa yonelik bir yazidir.
    Yani yaziyi apithin için yazmadim.
    Bu nedenle uzerinde fazla durmaya gerek yok.

Soyle bir gerçek var.
    Eger surucusu hiç bir zaman bakmayacaksa, aynalarin takili olmasinin bir onemi yok.
    Bu nedenle tartismak gereksiz.
    Herkese kazasiz surusler dilerim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Cbr 250
    Bende o konuya takıldım türkiyede yarıya yarıya aynasız motosiklet kullanan varken ben fikrimi acık acık söyledim diye bu kadar tepki verilmemesi lazım zaten konunun buralara gelecegini bilsem yazmazdım genede anlasıyla karsıladıgın için tşkler

Kamyonun altına girersem olan bana degil aileme olsun.Konunun basit olan tarafı sadece ve sadece kullanıp kullanmamamla ilgili.Her Seferinde Yazmaktan bıktım.Ayna Takmam anlama sorunu olanları görüyoruz yaklasık 8-10 msjdır bu topic'e yazanlar anlamaya calısmadı anlayısta beklemiyorum zaten
    NE,NE,NE anlama sorunu olanlarımı görüyoruz 8-10 mesajdır yahu arkadaşım daha bişi demiyorum sana,aynaları takıp takmaman senin sorunun değil aynaları takıp takmamamn türkiyedeki bütün araç şöförlerinin sorunudur.2 sene önce 153 promil alkollü salağın tek geldi bana arkadan çarptı ve ben ehliyetsizdim 1.5 milyar ceza yedim.işte senin türünden bi insan yüzünden 1.5 mlyar para mahkeme aile baskısı feci duruma geldim.trafik oyun alanı değildir umarım bunu çok geçmeden anlarsın

Motosikleti
    BuKart
    Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sök abim sök motor koruma demiri ne işe yarar ki dimi süs olsun diye takmışlar. Ha birde ayna ne işe yarar dimi arkana dönersin bakarsın yolun durumunu net olarak izlerrsin. Sonra arkana dönünce hoop önden biri gelir birşey olur kaza yaparsın. Sonra motorcuların adı neden kötüye kullanılıyor acaba neden sonra benim gibi insanlarda ailesine motor aldırmak için onları ikna etmek için aylarca çabalar durur. Sen sök abicim sök al eline gidonu öyle gez.
    Aynı durumdayız galiba

Motosikleti
    Cbr 250
    Alıntı anilxx92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NE,NE,NE anlama sorunu olanlarımı görüyoruz 8-10 mesajdır yahu arkadaşım daha bişi demiyorum sana,aynaları takıp takmaman senin sorunun değil aynaları takıp takmamamn türkiyedeki bütün araç şöförlerinin sorunudur.2 sene önce 153 promil alkollü salağın tek geldi bana arkadan çarptı ve ben ehliyetsizdim 1.5 milyar ceza yedim.işte senin türünden bi insan yüzünden 1.5 mlyar para mahkeme aile baskısı feci duruma geldim.trafik oyun alanı değildir umarım bunu çok geçmeden anlarsın
    kapat artık su konuyu kardeşim tartısmak istemiyorum alkol almıs sana carpmıs benim sorunum degil alkolu alan o 2 sene önceki konuyu nie bana havale ediyosun ki ehliyetsiz yemişsin cezayı ehliyetli olsan o yicek.Agzınla dusuyosun Madem ehliyetsizdin bana ne hakla ayna tak diyosun ki ben sana ehliyetle kullan diye bişey dedim mi trafik oyun alanı degil herkesin kullanım alanı farkındayım bütün msjlarımdada haklı oldugunuzu söylüyorum ama ayna takmak istemiyorum.Bunu Anlatamadım

Cezayı sana kendi türün yedirmiş o alkollu sen ehliyetsiz.Yazdıklarını bilmeden konusma ehliyetsiz trafige cıkmıssın daha bide alkollu kullanana laf ediyosun.

kapat artık su konuyu kardeşim tartısmak istemiyorum alkol almıs sana carpmıs benim sorunum degil alkolu alan o 2 sene önceki konuyu nie bana havale ediyosun ki ehliyetsiz yemişsin cezayı ehliyetli olsan o yicek.Agzınla dusuyosun Madem ehliyetsizdin bana ne hakla ayna tak diyosun ki ben sana ehliyetle kullan diye bişey dedim mi tarif oyun alanı degil herkesin kullanım alanı farkındayım bütün msjlarımdada haklı oldugunuzu söylüyorum ama ayna takmak istemiyorum.

Cezayı sana kendi türün yedirmiş o alkollu sen ehliyetsiz.
    niye sana havale ediyorum o bilinçsiz bi halde bana çarptı sende bilinçli bi halde başkasına çarpıp o kişinin hayatını karartacaksın bende sana bunu anlatmaya çalışıyorum.
    Açıkcası senin aynayı takmanda takmamanda benim hiçmi hç umrumda değil ama senin gibiler yüzünden motorculara serseri damgası vuruluyor,yoksa kazamı yapcan kazamı etcen banane

ayrıca o alkollüyle ehliyetsizi aynı kefeye koyma kendi sokağımda arabayla çalışırken park halinde vurdu bana o kişi motor çalışır vaziyette poliste bana verdi cazayı,konuyu bilip bilmeden konuşma

tartışma istemiyorum istemiyorum diyosun çıkıp ben ayna takmam takmam diyip duruyosun e anladık o zaman sen takma daha ne üsteliyosun bizde senin hatanı irdeliyoruz başka kişiler düşmesin diye

Motosikleti
    Cbr 250
    Benim üzerimden irdeleme o zaman senin türün falan fılan laf etme lafı atıp irdeliyoruz söyle yapıyoruz deme.Ayna takmayanların geneline konus 15 yıldır motor kullanırım bi defa arkamdan serseri diyen olmadı olmazda. Senin aynan var sen serseri degilsin yoluna devam et arkadaş.Bana bulaşma yeter.Madem konuyuda anlatmıssın detayınıda anlat ki millet hakkında yanlış düşünmesin.

Benim üzerimden irdeleme o zaman senin türün falan fılan laf etme lafı atıp irdeliyoruz söyle yapıyoruz deme.Ayna takmayanların geneline konus 15 yıldır motor kullanırım bi defa arkamdan serseri diyen olmadı olmazda. Senin aynan var sen serseri degilsin yoluna devam et arkadaş.Bana bulaşma yeter.Madem konuyuda anlatmıssın detayınıda anlat ki millet hakkında yanlış düşünmesin.
    15 senedir motor kullanıyorsun yani minimum 30 yaşında olmalısın,ve aynaları sökmeyi düşünüyorsun.hhmmm ok.diyecek bişeyim yok diyeceğimi dedim
    ben sadece aynasız çıkıp trafikte dolaşma kelimesini duyunca sinirlendim ve bunları yazdım ve şimdide yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım.ayrıca milletin hakkımda yanlış düşünmeside hiç umrumda değil ben başıma geleni bilirim,kimseye bişiyin detayınıda anlatmak zorunda değilim.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı anilxx92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 senedir motor kullanıyorsun yani minimum 30 yaşında olmalısın,ve aynaları sökmeyi düşünüyorsun.hhmmm ok.diyecek bişeyim yok diyeceğimi dedim
    ben sadece aynasız çıkıp trafikte dolaşma kelimesini duyunca sinirlendim ve bunları yazdım ve şimdide yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım.ayrıca milletin hakkımda yanlış düşünmeside hiç umrumda değil ben başıma geleni bilirim,kimseye bişiyin detayınıda anlatmak zorunda değilim.
    arkadasım ne dıye uzatıyosun hala naparsa yapsın mıllet, herkesın kendine gore farklı yasam anlayısı, yasam seklı ve yasam sevıyesı vardır
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @ boy

Örneğin ben otobanda 280 km/h ile giderken, her zaman arkamdan benden daha hızlı gelebilecek birinin hiç beklemediğim bir anda beni geçebileceği ihtimalini hiçbir zaman aklımdan çıkarmam.
    oleeeeeee

Ayna takmak mecburi ... tamam hatta ok .. takmayan da ahmak ... otobanda 280 legiderken birinin seni geçmesi çokmu akıllıca veya yasal ...

Memedim özledim seni yoksun bu aralar .... yolar pist değildir deyip bi beylik lafta ben kesmek istiyom .. şöle muz orta yapim bi Coq"a
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    bnm hiç aynalı motorum olmadı ki
    oldu ama dayıcıım düşe düşe parçaladı

Ahmet Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Dink 150
    Bu sorunu tamamen toplumumuzdaki bazı kişilerin demokrasiyi algılama sorunuyla aynı görüyorum. Özgürlük evet ama başkasının özgürlüğünü ve sağlığını tehlikeye sokmayacak şekilde. Bilinçli olmak toplumumuzun enbüyük sorunu. Ülke şartlarından bunu görebiliyoruz zaten. Çok fazla konuşmaya gerek yok burası bir forum sayfası sonuçta. üstelik bazı arkadaşlarımızın dediği gibi düşük hızda kullanıyorum diye bir maazeret olamaz. Düşük hızlarda aynaya daha çok ihtiyaç duyarız. (Çünkü arkamızdan gelen araçların bizi daha fazla sollama ihtiyacı olacaktır.) Bu konuda çok şey yazmak isterim ancak böyle bir konuda karşı görüş olmasını anlamak bile bence mümkün değil. Aynasız motosiklet kullanan kişiler; bence beyniyle değil hormonlarıyla davranan kişilerdir.
    Grand Dink 150cc

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Motosiklete başlamadan önce yıllarca yarış tipine benzer bisiklet kullandım ona bile ayna taktım.

Bu zorunluluktur bence trafikte başka türlü içim rahat etmez 1 mt.bile aynasız gitmem.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)