Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Motosiklet alacağım yardım… diyenler için..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Hocam bence güzel seçim, motosiklet görünüşü açısından bakarsak daha da güzel bir seçim..

Ancak bakım ve parça maliyetlerini, servis konusunu gözardı etme derim, xt125 ler daha uygun bir seçim olabilir aynı bütçe içinde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

0 yeni çıkan kanuni racer 200 mü yoksa 2.el cbr 125 mi ?

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Motosikletleri kullanan kişilerden fikir almanızı tavsiye ederim. Her modelin bir kullanıcı formu var. Ben gurme değilim

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    valla senden başka yazan yok.

abi güzel olmuş elinize sağlık.. bir şey sormak istiyorum bu ambole olmak ne anlama geliyor bir kaç arkadaşım daha kullanmıştı zamanında.(gerçekten bilmediğim için soruyorum)

Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim arkadaşlar, gerçekten bir cümlesi dahi işe yararsa ne mutlu bana..
    Dediğim gibi eksiklerim olacaktır, siz kapatırsınız.

Bayanların 250 cc kullanması konusuna gelince, tamamen bedensel yetenek istidatlar ve bedensel zekaya bağlı. biraz gücü kuvveti fazla olmalı bunun için, yoksa bence 125 cc genel itibarı ile daha doğru bir çözüm olabilir.
    sıkıştırılma için bence,
    hanım olduğu dışarıdan anlaşılmayacak şekilde giyinmek, saçları kaskın içinde bırakmak daha doğru olabilir..

asıl çözüm ise magandaları elimine etmek.. kanlı yada kansız
    Bu yazının her harfi sana ait ise çok teşekkürler. emeğine sağlık...
    Kadın sürücülere, hiçbiriniz A.Ş.Bilgiç değilsiniz diyorsun, anladığım kadarıyla.
    Gücü kontrol edebilme becerisi ve tekniğini öğrenen her bayan her ccyi kullanır. Bu fiziki gücü ikinci plana atmak değil, işin eğitimi düzgün alma ile bağlantılıdır. Tabi her ehliyet alan doğru araç kullanamıyorsa, her eğitimi alanda bu işi yüzünün akıyla yapacak diye bir kaide yoktur.
    giyim konusundaki kadın sürücülere tavsiyelerinin sebebi magandalardan korunmak için midir?
    selamlar ve tekrardan bu güzel yazı için teşekkürler.
    (2009 yılında yazmış olmana rağmen yeni fark edip okuyabildim, bu da benim şanssızlığım olsa gerek
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

öncelikle paylaşım için teşekkürler çok aydınlatıcı oldu. ama benim merak ettiğim bi iki soru var. ilk olarak seneye yaza doğru bir motosiklet almayı düşünüyorum ama gözüm sürat motorlarından başkasını görmüyor. en aşşa alırım dediğim honda cbr 600 rr düşünüyorum oda yeni başlıyorum diye. ama sizede hak veriyorum. 600 cc küçümsenicek bir motor değil bir nevi bilmeyen için ölüm makinası. ama dediğiniz gibi zevk alamadıktan sonra ne anlamı varki motor kullanmanın ona binmenin. bu konuda kararsızım. yüksek cc lerden başlamak sağlıklı bir düşüncemi merak ediyorum. bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim ilginizden ötürü şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Hocam motorcu şen şakrak adamdır Muhabbeti boldur. İş çeneye gelince muhabbet bitmezzzz . Karşı cinse odaklanmamalı nasıl olsa geçip gidicez. Ha olura durduğumuz yerde bir muhabbet başlatırsak zaten etkileşim sonucu gre bildirim olur "ha seni şurda görmüştüm" diye hubabbet enginleşir. Motorcu arkadaşlar karşı cinsi geçmeyiniz hele bayanları asla övülmekten bilare hoşlanırlar .

Şaka biyana erkek ve bayanların anatomik ve düşüne farklılıkları motorsiklet dürüşlerinin de farklı olmasına yol açtığı düşüncesindeyim (Sport touring makinede bensin depomuza çok yaklaşık sürüyorsak kasislerde kabamızı hafif geriye alalım zira kasisin etkisi sonucu mükemmel bir acı ile oyyyyyy yandımmmm diyebilirsiniz.). Bayanlara ilişkin bilgi paylaşımının yeterli olmadığını dşünüyorum.
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    1) Sakat kalınca hayatımın sonuna kadar idare edebilir miyim kendi
    kendime,(mecbur kalınca insan herşeyi yapar ancak,bilerekte kimse bu soruyukimse içine sindire sindire mantıkla cvplayamaz.)
    2) Motosikleti düşürünce hemen tamir ettirebilecek param var mı(evet)
    3) Benzin parasına yetişebilir miyim(inşallah evet)
    4)daha havalı görünmem sağlığımdan önemlimi(hava için değilarabaya para yetmediği için alıcam)
    5) Ortalamanın çok üstünde bedensel yetilerim var mı (refleks denge
    olayları vs)(reflekslerim yok,ama çok büyük bir kaza olursa tabiki aklımı kaybederim)
    6) Bedensel zekam çok mu kuvvetli
    7) Zeki bir tip miyim? Olayların akışını kafamda birkaç salise içinde
    toparlayıp, karar verip, uygulamaya koyabilir miyim(evet,inş)
    8) Hep çok şanslı bir tip mi olmuşumdur hayatta(şanslıyım,ama trafikte zorda kalınca bilemeyeceğim)
    hepsi evet tutmadı ama,sanırım olabilir.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Alıntı hatis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendime,(mecbur kalınca insan herşeyi yapar ancak,bilerekte kimse bu soruyukimse içine sindire sindire mantıkla cvplayamaz.)
    4)daha havalı görünmem sağlığımdan önemlimi(hava için değilarabaya para yetmediği için alıcam)
    olayları vs)(reflekslerim yok,ama çok büyük bir kaza olursa tabiki aklımı kaybederim)
    8) Hep çok şanslı bir tip mi olmuşumdur hayatta(şanslıyım,ama trafikte zorda kalınca bilemeyeceğim)
    Çok yimser ve kendine aşırı güveniyorsun. Motorsiklet açısından hiçde iyi birşy değildir.
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    "MOTORSİKLET ALMAK İSTİYORUM YARDIM...!" diye Bir ToPiK ZoR Görürüz Artık =)

Düzeltmek istediğim tek yer. 250 CC ler. 140-150 km den çok daha fazlasına RAHATÇA ULAŞABİLİYORLAR AMA (CHOPPER/CRUSİER) hariç.
    >>> Gençliğine Güvenip erken Derken ; Belki Elveda Bile diyemezsin GİDERKEN...!!!

BiLaL_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SuperKing 110-2 [ cup ] Çan Çin Çon =)
    Güzel bir paylaşım olmuş yeni motosiklet alıcaklar ve cc büyütücekler için . Ty For TopiC
    Drumist... Gerisini Sen Anla.. --İSTANBUL / KücükÇekmece ! SuperKıng 110-2 Cup 06 [ 34 EJ 0734 ] [ EDİRNE UzunKöPRü ] Lüü x) bilal___@windowslive.com

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Bu forumda açılan onlarca konunun cevabı neredeyse eline sağlık çok güzel bir yazı olmuş...
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    HONDA CBR 1100 XX-SUZUKİ HAYABUSA
    Güzel bilgiler
    BİZ AMFI-Bİ KOMANDOLAR ZORU BAŞARIR İMKANSIZSA BİRAZ ZAMAN ALIR

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    tek tek cevap vermeye çalışacağım ama..

Alıntı ınnowa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla senden başka yazan yok.
    aksine, formumuzda deneyimli çok fazla arkadaş var. uslubunu beğendiğiniz bilgisine güvendiğiniz birileri çıkarsa, özel mesaj atıp sorabilirsiniz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:55 ----------

Alıntı tantürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi güzel olmuş elinize sağlık.. bir şey sormak istiyorum bu ambole olmak ne anlama geliyor bir kaç arkadaşım daha kullanmıştı zamanında.(gerçekten bilmediğim için soruyorum)
    sayende ben de bir hatamı gördüm. ambale olmak aslı. ambole değil..

“Birini düşünemez duruma getirmek, çok yormak, fazla gaz vererek otomobili çalışamaz duruma getirmek” anlamlarındaki ambale etmek ve “çok yorulup iş göremez, düşünemez duruma gelmek” anlamındaki ambale olmak birleşik fiillerinde geçen bir söz."

TDK da tanımı bu şekilde yapılıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:58 ----------

Alıntı Serpico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazının her harfi sana ait ise çok teşekkürler. emeğine sağlık...
    Kadın sürücülere, hiçbiriniz A.Ş.Bilgiç değilsiniz diyorsun, anladığım kadarıyla.
    Gücü kontrol edebilme becerisi ve tekniğini öğrenen her bayan her ccyi kullanır. Bu fiziki gücü ikinci plana atmak değil, işin eğitimi düzgün alma ile bağlantılıdır. Tabi her ehliyet alan doğru araç kullanamıyorsa, her eğitimi alanda bu işi yüzünün akıyla yapacak diye bir kaide yoktur.
    giyim konusundaki kadın sürücülere tavsiyelerinin sebebi magandalardan korunmak için midir?
    selamlar ve tekrardan bu güzel yazı için teşekkürler.
    (2009 yılında yazmış olmana rağmen yeni fark edip okuyabildim, bu da benim şanssızlığım olsa gerek
    eğer sizi mutlu edecekse, noktalama işaretleri ve es lerine kadar benim. emin olabilirsiniz.

Aslında kadın sürücülere birşey dememeye çalışıyordum. Çünki gerçekten trafikte ne yaşadıkları ile ilgili çok fazla fikrim yok, kafa da yormadım. Sayın A.Ş.B. den hoşlandığımı söyleyemem, tecrübesi konusunda da bilgi sahibi değilim gerçekten. Tek bildiğim benden daha tecrübeli olduğudur, bunu da tahmin yürüterek söylüyorum.. Sadece hanımların daha kolay zarar görebileceklerini düşündüğüm için, bedensel yetileri ile daha az zorlanacakları motosikletleri kullanmalarını temenni ederim. Yoksa benim eline su dökemeyeceğim pilotlar olduğunun gerçekten farkındayım.

Giyim kuşamdaki tavsiyelerimin sebebi - o anda düşününce erkeklerin taciz edebileceklerini düşünmemdi - evet o anda buydu. Ki sonraları ismini bile bilmeden ayaküstü sohbet ettiğim bayanların da bu şekilde bir çözüm geliştirdiklerini bir kaç kez duydum.

Siz vakit ayırıp okuduğunuz için, beğeninizi gösterip beni gülümsettiğiniz için ben teşekkür ederim. Sevgiler, saygılar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:06 ----------

Alıntı acar.anil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle paylaşım için teşekkürler çok aydınlatıcı oldu. ama benim merak ettiğim bi iki soru var. ilk olarak seneye yaza doğru bir motosiklet almayı düşünüyorum ama gözüm sürat motorlarından başkasını görmüyor. en aşşa alırım dediğim honda cbr 600 rr düşünüyorum oda yeni başlıyorum diye. ama sizede hak veriyorum. 600 cc küçümsenicek bir motor değil bir nevi bilmeyen için ölüm makinası. ama dediğiniz gibi zevk alamadıktan sonra ne anlamı varki motor kullanmanın ona binmenin. bu konuda kararsızım. yüksek cc lerden başlamak sağlıklı bir düşüncemi merak ediyorum. bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim ilginizden ötürü şimdiden teşekkürler.
    Ben kendime güvenip oturmuyorum. Sen de bana bunu yazımı okuduktan sonra bile soruyorsan söyleyebilecek çok şeyim yok

Sadece şunları hatırlatayım. Motosikletin her türlüsü her cc si benzer keyif verir. Kullanmakta zorlandığın hangi cc de olursa olsun sadece eziyet verir..

Ölüm makinesi biraz garip bir tabir. Silahlar ölüm makinesi evet. Ama motosikletler bir ulaşım aracı. ona bakarsan evimizdeki priz de bizi ölüme götürebilir.

Sana bir örnek.. Diyelim ki bir diskoya gittin etraf hatun dolu, çoğu boş.. Altın madenine düştün yani.. Tiesto dan hızlı bir şarkı çalıyor bangır bangır.. Kendini göstermek istiyorsun oradakilere.. Pistin ortasına geçiyorsun, başlıyorsun dansetmeye.. Ama dur bi dakika sen dansetmeyi bilmiyorsun ki.. Hiç dansetmemişsin hayatında.. Düşeceğin gülünç durumu yapacağın gülünç hareketleri bir kenara bırakalım, hedefe ulaşabilme yani o diskodan bi kızla birlikte çıkabilme şansın kaldı mı? bence sıfır.. Motosiklete binince ne yazık ki sadece gülünç duruma düşmeyeceksin, bir de çok hoş olmayan tecrübeler yaşayacaksın. Belki bir daha tecrübe yaşamana gerek bırakmayacak şeyler..

Bu arada itiraf edeyim, hiç diskodan kız tavlamadım nasıl tavlanır bilmem..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:14 ----------

Alıntı DeathaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motorcu şen şakrak adamdır Muhabbeti boldur. İş çeneye gelince muhabbet bitmezzzz . Karşı cinse odaklanmamalı nasıl olsa geçip gidicez. Ha olura durduğumuz yerde bir muhabbet başlatırsak zaten etkileşim sonucu gre bildirim olur "ha seni şurda görmüştüm" diye hubabbet enginleşir. Motorcu arkadaşlar karşı cinsi geçmeyiniz hele bayanları asla övülmekten bilare hoşlanırlar .

Şaka biyana erkek ve bayanların anatomik ve düşüne farklılıkları motorsiklet dürüşlerinin de farklı olmasına yol açtığı düşüncesindeyim (Sport touring makinede bensin depomuza çok yaklaşık sürüyorsak kasislerde kabamızı hafif geriye alalım zira kasisin etkisi sonucu mükemmel bir acı ile oyyyyyy yandımmmm diyebilirsiniz.). Bayanlara ilişkin bilgi paylaşımının yeterli olmadığını dşünüyorum.
    Valla övgüyü hakediyorsa övülmeli zaten, sen öv.. benim bu aralar hanımları düşünecek durumum yok. Karşı cinsi es geçmiyorum, onların sıkıntılarını da bir hanım sürücü yazmıştır/yazar..

Sorma daha bir iki saat önce teşkilatı esasiyeyi (umarım böye bir kurum yoktur/varlmamıştır hiç) dağıtıyordum benzer bir sebep yüzünden. Eve dönene kadar seleden yukarıda gelecektim neredeyse..

Bayanlara ait bilgi paylaşımının yetersiz olmadığını düşünüyorsun. Haklısın.. Kadın gibi hissedemediğim ve düşünemediğim için özür dilemeyeceğim kusura bakma.

Sen yaz biz okuyalım. Kadın gibi hissettiğini/düşündüğünü kastetmiyorum emin ol. Sakın alınma. Ama formda zaten şimdiye kadar 3-4 hanım gözüme çarptı. Şimdi kalkıp onlar için yazı mı yazayım. Zamanında benim için önemli olan biri vardı, ölsem bindirmezdim herhalde onu motosiklete. hatta gerekirse motosikletimi yakardım; o kafayla bayanlar için yazacağım tek şey de "motosiklete binmeyin" olurdu.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:22 ----------

Alıntı hatis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım olabilir. Kaç yaşındasın bilmiyorum. Hayat tecrüben ne bilmiyorum. Sanırım ile karar verip kaç mükemmel sonuç aldın onu da bilmiyorum..
    Bak şöyle bir hesap yapalım seninle.. yukarıda sekiz ifade var. her biri için bir sıfır koyalım, içlerinden biri de biri ifade etsin.. 10 000 000.. doğru mudur? elbette doğrudur..

Şimdi bu ülkede diyelim ki 70 milyon insan var. bunun 30 milyonu erkek.. 10 unu çocuğa 10 unu ihtiyara çık.. 10 000 000 kişide 20-35 yaş arası olsun.. Bu insanlardan biri çok düzgün, senin hayatının insanı, senin için en doğru en ideal insan.. Sokağa çıkıp bunlardan birini seç sanırım bu doğrudur diye.. tutturma ihtimalin var mı?

Tutturma ihtimalin kadar da sorun yaşamama ihtimalin var. Gerisi senin kararın. Ben iyi niyetimle, olduğu kadar bilgimle bunu söyleyebilirim sana.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:27 ----------

Alıntı RacingHaRd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "MOTORSİKLET ALMAK İSTİYORUM YARDIM...!" diye Bir ToPiK ZoR Görürüz Artık =)

Düzeltmek istediğim tek yer. 250 CC ler. 140-150 km den çok daha fazlasına RAHATÇA ULAŞABİLİYORLAR AMA (CHOPPER/CRUSİER) hariç.
    Alakası yok, belki en azından 100 kadar başlık açıldı ve eminim ki 90 ı bu yazıyı okumadı yada tenezzül etmedi bile..

Doğru olabilir.. Mesela benim 250 lik iki zamanlı mz im vardı ve ibre 140 ı zorluyordu.. RS125 ler falan daha da hızlıdırlar. Tabi göstergedeki hız ile gerçek hızı da bir düşünmemek lazım. Çünki Japondan koreye, koreden çine gittikçe bu sapma da ciddi şekilde artıyor..

Bu genel bir ifade idi. Sanırım 150 yi hadi bilemedin 160 ı yapan bir 250 lik olabilir. Sonuçta bende her modelin azami gerçek hızını bilemem, genel anlamda bilgi verilmesi açısından öyle yazdım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:32 ----------

Alıntı BiLaL_22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir paylaşım olmuş yeni motosiklet alıcaklar ve cc büyütücekler için . Ty For TopiC
    teşekkürler, beğendiğinize sevindim.

Bu arada cevap verirken bu kadar yorulacağım aklıma gelmezdi emin olun acıktım susadım uykum var..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:34 ----------

Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu forumda açılan onlarca konunun cevabı neredeyse eline sağlık çok güzel bir yazı olmuş...
    barok34, calimati gerçekten teşekkür ederim

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazı İçin Teşekkürler. Çok faydalı olacağına eminim. 112'de Görevliyim, geçen gece(43saat önce) Motosiklet kazasına gittik, 100'lük bir motor. Vatandaş, (sözde) kaskını takmış ama 20 TL'lik olanlardan. Muhtemelen ilk temasta kask kafasından çıkmış. Yoksa yüzünde o kesiler olmazdı.
    "Arkadaşlar KASK ALIRKEN NE İÇİN ALDIĞINIZI BİR DÜŞÜNÜN"

Motosikleti
    Derbi Terra
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bence güzel seçim, motosiklet görünüşü açısından bakarsak daha da güzel bir seçim..

Ancak bakım ve parça maliyetlerini, servis konusunu gözardı etme derim, xt125 ler daha uygun bir seçim olabilir aynı bütçe içinde.
    Abi teşekkürler,xt125 cross tip değilmi?
    Bide bugün ferco motoru aradım artık getirmiyorlarmış terra,sebebi de çok yavaş olmasıymış ..

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    kardeş ellerine sağlık... cidden faydalı bilgilerdi tşkler...
    Bir garip yolcu...

yazınız oldukça yerinde ve bilgilendirici olmuş ancak marka ve model belirtilerek yapılmış olsaydı biz yeni başlayanlar için daha etkili olurdu gibime geliyor teşekkürler
    bir yerden başlamak gerekliydi

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Yok hocam seni kastetmemiştim . Azımsanmayacak kadar bayan sürücü mevcut. İllaki deneyimleri vardır. Sürücü olarak da ardçı olarak ta. Hatta iyi bir ardçınız varsa motorsiklet sürüşü daha bir zevkli hale geliyor. Aslında kimsenin okumadığına inanmıyorum. Bence ciddi alıcılar en az bir kere okumuşlardır. Bende iki kızımı almadan önce ayrı ayrı çok araştırmıştım. Gerçek hayatta seçim yapacakları aldatmaya yönelik pek çok fikir bulunmakta fakat sanal alemde özellikle ciddi forumlarda bu beklenti yok. Kolay,hızlı ve güvenilir bilgi. Eline sağlık .

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler