Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Neden bütün motorlar Tertemiz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    sen beni hiç görmemişsin o zaman motosikletimle her cıkışımda motosikleti yıkattırım ama her yıkattırmamdan sonra en fazla 1 km muhakak camurlu yada ıslak bir zemin beni bulur ))
    ::tutkuy::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motorum pert oldu çamur deryası halinde resmi malesef hiç yok, ama çamur içindeki tulumun resimlerini çekip koyabilirim.

Yaz kış biniyorum, hatta kışın SS kullanmak daha zevkli.

İlk motorumu her gün ya yıkar ya silerdim, ikincide şevkim biraz azaldı ama üçüncüyü zor elde edicem o yüzden onuda her gün yıkar silerim kanımca.

Pek cc ile alakalı değil, kişiyle ruh haliyle motorunu sevmesiyle alakalı bir şey.

Şu da var tabi, ör bir scooter'a bakarken odak pislik olur çünkü bakan kişinin o motordan beklentisi o, bir SS'e bakarken insanlar daha çok hatlara odaklanıyor, genel görüntüye bakıp ohaa demekle meşgul oluyor o yüzden de detaylar es geçiliyor.

Her hangi bir SS'i yakından sahibiymiş gibi, bulmacada ipucu ararmış gibi izleyin, gördüğünüz çiziklere kırıklara pisliklere sorunlara inanamazsınız.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Başlığı ilk gördüğümde hemen aklıma 2.el satışı aklıma geldi böyle bir soru ummuyordum . Sorunun cevabı basit; malına değer veren herkes ister motosiklet olsun, isterse otomobil olsun gerekli titizliği gösterir. Küçük hacimli motosikletlere gerekli titizliği gösteren çok az. Fakat yüksek cc'li motosikletlerde bu durum farklı. Bunun nedeni ise küçük cc'li motosikletlerde (Çang çing Çong) işimi görsün beni götürsün mantıgı varken, yüksek cc'li motosikletlerde ortada daha yüksek maaliyetler ve motorla tamamen bütünleşme, onun bir parçası olması yatmaktadır. Motosiklet hastalık, bir aşk ve sen aşkına iyi bakmazsan o aşk ne kadar sürer ?
    Önce emniyet, sonra hareket...

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Millet arabaya hastalık diye degil işini görsün diye bindigi için bu kirli arabaları görmek dogal birşey. Ama modifiyeci arkadaşların arabaları temiz ve gıcır gıcırdır onlardada hastalık var.

Gel gelelim motorcu tayfasına, onlar motora neden biner?
    cvp: onlar aşıktır,motor onları heyecanlandırır,üstüne cıktıgınıda motorundan başka bişiy düşünmez,motoru cocugu gibi görür.
    Zaten bu düşkünlük olunca cocugumuz gibi bakarız motora temiz olmasıda gayet normaldir.

Kuryeci kardeşlerimizde motoru iş için kullanan ve bütün günleri hep onun üstünde geçiriyorlar. Eminim onların iş dışında kullandıgı motorları varsa cok temiz bakıyorlardır. İş saati içinde temizlik yapmakta zor gelir zaten.

Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    Alıntı dark_face adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genel olarak öyle sanırım. bende biraz kılımdır bu konuda yağmurda motorla giderim kapalı yere koyunca hemen silerim sularını kurularım asla ıslak bırakmam. yola çıkmadan önce genel kontrolleri yaptıktan sonra mutlaka bir kez üstünden bezle geçerim. motorumu pis görmek hoşuma gitmiyor. onu kirli görünce sanki bende öyleymişim gibi geliyor.
    bende aynen senin gibiyim..motor kirli görününce kenidimin de pis olduğunu düşünüyorum...evde tadilat var sabah bi bakıyorum motor bi karış toz sinir oluyorum..babam pazar günü elimde kova görünce arabayı yıkayacağımı zannediyor ama ben motorumu yıkıyorum...motor kirliyken rahat olamıyorum....

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    kirli motoru severim çünkü yol yapmıştır. yıkanıp cilalanıp kentin piyasa caddesinde iki vınvın yapılıp garaja sokulan motoru sevmemmmmm.......
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arabamda temiz motosikletimde

KILIm ben KIL :D
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Motorumu asla kirli göremezsiniz,ıslak mendillerle jantlarını silerim kokulu temizleyiciler kullanırım,bide onunla konuşurum sizde deneyin bakın siz ona nasıl davranırsanız o da size öyle davranır.Kimse motosikletinin pis olmasına tahammül edemez.
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    REKLAMLAR
    http://www.sahibinden.com/basincli_y...XQQdisplayitem
    REKLAMLAR

İşte sebebi
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehueuhe Bak bu süperdi işte.
    Önce emniyet, sonra hareket...

shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    ben motoru bı yıkardım karterıne kadar pırıl pırıl yapardım magzadan yenı cıkmıs gıbı olurdu zaten ole sewerdım pıs oldumuda guzel oluyo ama uzun yoldan geldımı guzel oluyu motoru bı yıkardım tam 3 saat sılmesıyle falan 4 saatı buluodu cıdden harbı arkılerım sen cinssin dıyodu dogruymus
    Rüzğarı_hissSet

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Motosikleti bir tutku olarak görüyorsak temiz tutulması korunması gayet normal.

Motosikleti
    hyosung GV650
    temizlik imandandır

Forumdan Uzaklaştırıldı ferrari_tayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    biri kirli 600rr mı görmedim dedi.

Motosikleti
    DUCATI 1198
    benim titizligim bir baska demineralised (ari su) ile yikiyorum motorlari durulamaya gerek kalmiyor zaten.ozellikle chopper cruiser larin kromajini yepyeni yapiyor

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    abi tarifi yok istem dışı gerçekleşen bi olay ben motorla gezme niyetine giriyorum.Bir de bakmışım ki elimde bez silmeye başlamışım .İçgüdüsel

motor zevk iişi o yüzden motoru okşuyoruz siliyoruz devamlı

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    Alıntı ferrari_tayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biri kirli 600rr mı görmedim dedi.

hah işte budur ya

FAHRETTİN METİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BwS100
    kirli 600r ın resmını görunce almakdan wazgeçdımTemizliği acaba kaç saat sürüyo bunun
    YAMAHA RXKING135 2002 ZEHIR YEŞİLİ MOTORUM ÇALINMIŞDIR ANTALYA MERKEZDE 07 YZ 291 PLAKALI GÖRENLER YARDIMCI OLURSA SEWINIRIM 0543 850 89 88

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı melcor09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım bu motor sevdası, herkez tertemiz olmasını istiyor kendileri gibi cünkü o bizim vucudumuzun bir parcası bak aynı kisilerin arabalarına gel bak benim arabaya rengi artık camur (kurumus camur) rengi:D

yani motorlar onlara duyulan asktan sevgiden dolayı temiz bana gore!
    bu soruya verilebilinecek en yerinde cevap

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler