Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kararsızım hangisiyle başlamalıyım yardım ltf...

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar ; forumda yeniyim 31 yaşında evli ve ankara'da ikamet ediyorum..Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var..

2003-2005 yılları arasında iki yıl boyunca 125 cc minsk marka ukrayna motoru kullandım..Daha çok Ankara trafiğinde ve genelde hatta arkamda kız arkadaşımla uzun uzun gezmiştik,daha sonra askerlik sebebiyle bu motoru sattım ve tekrar bir motor satın almadım...Yani uzunca bir süre 3-4 yıl boyunca başka bir motora da binmedim..

2008 yaz aylarında bir arkadaşımın hyosung gt250 naked marka motorunu 7-8 kez yine şehir trafiğinde sorunsuzca kullandım ve yaklaşık belkide 1000 km. yapmışımdır 1 ay boyunca...Önceleri biraz zorlandım fakat çok çabuk ve kolay alışarak sanki yıllardır kullanıyormuşum gibi yine eski günlere döndüğümü hissetmeye başlasam da dürüst olmak gerekirse bu motorda yüksek hızlarda 110-120 gibi viraj almada yada basit dönüşlerde kimi zaman çok korktuğumu ve zorlandığımı hissettim..

Şimdi ise 2010 başında tekrar kendime ait bir motor almak istiyorum fakat bu konuda yardımınıza ihtiyacım var yukarıda bahsettiğim tecrübem ve eksiğim doğrultusunda sizce 250 cc bir motorla devam etmem ve ona iyice alıştıktan sonra bir üst aşamaya geçmem doğru olur yoksa elimdeki parayla mesela en kötüsü bir hyosung gt650r veya CBR600F gibi bir motora gönül rahatlığıyla binebilirmiyim ?? Henüz 250 üstü bir SS kullanmadım..

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    HONDA CBX 250 TAVSİYE EDERİM...
    hyosung gt 250 comet de olabilir.

daha yükseğini şimdilik tavsiye etmiyorum. çünkü anladığım kadarıyla özgüven ve tecrübe eksiğiniz var. 600 cc 4 silindir makinalar gerçekten de aşırı ivme isteyen ve ağır motorlardır. yalnız frenaj konusunda honda derim. yere sağlam banasan makinalardır. güzel bir tecrübeden sonra ( en az 20.000 km ) bir 600 f makinanın hakkını verebilirsiniz sanırım.

hakkınızda hayırlısı olsun
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    keeway outlook 150
    merhaba,

bence motora binmek bisiklete binmek gibi unutulmayan bir öğrenim.ancak uzun zaman kullanmayınca tedirginlik korku vs olabilir bu da normal.Sizin yazdıklarınız da bunu destekliyor.

Ancak motoru unutmamış olmak yinede tedbirsiz davranmayı gerektirmez bu sebeple bence yine çok güçlü olmayan vitesli 250 cc civarı bir motorla başlamanız sizin için iyi olacaktır.Tecrübenizle böyle bir motora hakim olmanız daha kolay olacağından güveninizi de hemen geri kazanıp tedirgin olmadan kullanabilirsiniz, daha sonra da satar büyütürsünüz motoru.

Ek olarak hemen bir super sport kullanmaktansa naked ,touring tarzı daha rahat kullanımlı bir motor seçmeniz hem daha güvenli olacak hemde artçınız içinde konforlu olacaktır.Evliyim dediğiniz içi bu şekilde bir öneride bulunuyorum.uzun yolculuklarda ss ile arkada artçı varken sanırım pek rahat edmezsiniz.

Kazasız mutu sürüşler.Umarım gönlüne göre bir motor bulursun.

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    HONDA CBX 250 Tavsiye ederim diyicem fakat..
    yedek parçası aşırı derecede pahalı diye duymuştum
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    honda cbr 600 f
    açıkçası bendede 94 model bi minsk var ve halende kullanmaktayım 125 cc den direk 600 cc ye geçiş yaptım korkulacak bi şey yok önemli olan kendine güven

Motosikleti
    ZX-6 R 2010
    bence olay kişide bitiyor kendinize en çok hangi cc'de güveniyorsanız onunla başlayın,ben direk 600cc ile başladım çok şükür hiç sorun yaşamadım.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    250 cc den daha yüksek bir motosiklet kullanmaya çalışmanız çok doğru olmayacakmış gibi görünüyor. hız ne kadar fazla ise hata yapma şansınız o kadar az.. iyi düşünün. ufak tefek de olsa hata yaparım diyorsanız 600 lüklerden uzak durun.

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Oldu ya kendiniz büyük makinaya karar verdiniz. O vakit güzel özel kurslar var. Aslında hepimizin bu özel kurslarda iyice sürüş tekniklerimizi pekiştirmemiz doğru olur kanısındayım.
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Cevaplar için çok teşekkür ederim arkadaşlar tabi motor kullanmak unutulacak bişey değil 2 yıl boyunca 125 cc motoru her yerde kullandım fakat sonra ara verince gt250 ye çok kolay alışmama ve özgüvenimde çok kuvvetli olmasına rağmen yine de eleştiri yapmak gerekirse dönüşlerde ve 120 km gibi yüksek sayılabilecek hızlarda viraja girerken sağa sola yatmalarda kendimi çok iyi bulmuyorum o yüzden sanırım bir 600 lük motor kullanıp denemeden satın almak pek akıllıca olmıcak...

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı SMELLTYRES adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar ; forumda yeniyim 31 yaşında evli ve ankara'da ikamet ediyorum..Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var..

2003-2005 yılları arasında iki yıl boyunca 125 cc minsk marka ukrayna motoru kullandım..Daha çok Ankara trafiğinde ve genelde hatta arkamda kız arkadaşımla uzun uzun gezmiştik,daha sonra askerlik sebebiyle bu motoru sattım ve tekrar bir motor satın almadım...Yani uzunca bir süre 3-4 yıl boyunca başka bir motora da binmedim..

2008 yaz aylarında bir arkadaşımın hyosung gt250 naked marka motorunu 7-8 kez yine şehir trafiğinde sorunsuzca kullandım ve yaklaşık belkide 1000 km. yapmışımdır 1 ay boyunca...Önceleri biraz zorlandım fakat çok çabuk ve kolay alışarak sanki yıllardır kullanıyormuşum gibi yine eski günlere döndüğümü hissetmeye başlasam da dürüst olmak gerekirse bu motorda yüksek hızlarda 110-120 gibi viraj almada yada basit dönüşlerde kimi zaman çok korktuğumu ve zorlandığımı hissettim..

Şimdi ise 2010 başında tekrar kendime ait bir motor almak istiyorum fakat bu konuda yardımınıza ihtiyacım var yukarıda bahsettiğim tecrübem ve eksiğim doğrultusunda sizce 250 cc bir motorla devam etmem ve ona iyice alıştıktan sonra bir üst aşamaya geçmem doğru olur yoksa elimdeki parayla mesela en kötüsü bir hyosung gt650r veya CBR600F gibi bir motora gönül rahatlığıyla binebilirmiyim ?? Henüz 250 üstü bir SS kullanmadım..

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim saygılar...
    Merhabalar, 2010 yılının başında almayı düşünüyorum demişsiniz. Malum 2010'a daha çok var o zamana kadar yeni modeller gelecektir unutumamalıki.

Daha yüksek hacimli motor kullanma konusuna gelince. Kendiniz kullanabileceğinizi düşünüyorsanız yükselmeniz için bir sebebte yok. Fakat elbetteki motor alacağınız zamana kadar arkadaşlarınız aracılığı ile pratiklerinizi eksik etmeyin, kendinizi geliştirin.
    Önce emniyet, sonra hareket...

mustafa3265 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bencede önce 250cc bi motorla biraz daha devam edin 10000-30000 km(en az)
    gib bi tecrübenizi artırın daha sonra 600cc'ye geçersiniz.
    bu benim düşüncem ama tabi karar sizin.
    size kazasız günler diliyorum.

Bende ilk defa geçen ay bir motor aldım, 6 ay önce hyo gt250r alayım diyodum sonra büyük gelir öğren falan dediler, bende paramı yedim, öğrenciyim. Dolayısıyla, geçen ay bi hevesle gittim 110 ft aldım, şimdi çevre yoluna çıkıyorum 120 ile son gaz giderken yanımdan bir magane rahat 30 40 km fazla hızla geçiyor ya, motordan soğuyorum, şimdi tekrar kenara para koyup büyütme derdine düştüm, eğer 1 ay sonra motor yetersiz gelecekse, kendinize güveniniz varsa, büyük alın kullanın derim nacizane...

Bende aslında bu yüzden biraz gelip gidiyorum kendime güveniyorum şimdi bi tane 600 olsa biner giderim trafikte falan rahatça kullanırım belki ama uzun yol yapabilirmiyim yada otobanda yana yatıp hızla viraj alabilirmiyim onu bilmiyorum , ehh korktum 250 ye devam ediyim desem tamam güzel kullanıyorum aslında ama benim için ömri belkide 3-4 ay olucak sonra bende soğuyabilirim...en güzeli biraz alıştırma yapmak bakalım şu aralar Ankarada motor kiralayabileceğim bir yer varsa araştırıyorum bi denemek lazım...Hem 250 hemde 600 cc kullanmış bir arkadaşım olsa ve bana aman kardeş 600 lüğe henüz geçme dese tamam dicem

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Comet GT 250 kullanıyorum. Daha önce 750 cc'de kullandım. Kısaca, 250 cc en fazla 1 ay sonra tatmin etmeyecektir. Comet'le uzun yola çıkınca gazı köklerken sinirleniyorum

not : 600 cc'ye geç, ama dikkatli ol. Kendine çok güven, diğer sürücülere asla.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    maddi durumun varsa ve kullanım alanına uygunsa kesinlikle 600 lük al.benim kullanım alanıma uymadığı için 600 lük almadım
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Al baba sen 600 lüğü seninde gönlün var. Ama 3-4 ay rölantide git, 250 likmiş gibi hareket et, hem fazla benzinde yemezsin... Alışıncada gazlarsın, basarsın uzun yola gidersin, zaten şehir içinde hız yapıcak birine benzemiyosun... Yapmada zaten... Ben yapıyorumda noluyo Motor gitse yapmam tabi..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Arkadaşım bende senin yaşlarındayım.Liseden kullandığım mobiletten sonra geçen yaz cbf150 ile başladım.Ancak cbf150'den sonra bu yaz cbf250'ye geçtim ve hemen sattım.Tabiki maddi zarar ettim.Hem cbf150'den hem de cbf250'den.Sen zaten 250'likle tecrübe kazanmışsın.Maddi zarara uğramadan direk 600 cc'ye geçmen lazım.Hyosung 250'den sonra attan inip eşşeğe binme derim.Pişman olursun.Zaten arada başka cc yok ki.Fazer al piyasası çok sağlam.Alırken de satarken de zarar etmezsin.Sakın diğer modellerle vaktini ve paranı boşa harcama.

shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    abı oncelıkle 250 cc ıle alıs dıcam ama bu seferde paranın bı kısmını werdıgın ıcın motor alırken 600f ı alamıcaksın eyer hyosungu baya ıyı kullanmaya alıstıysan hıc ugrasma al 600 f i derım artık 250 cc ıle arasında dunya kadar fark war ama onu da artık yawas yawas zaman gectıkce alısmaya calıs we alısacaksında ama ılk basta alısana kadar basma hız yapma 600f benzemez hyo... ya bence honda derım abı yınede karar senın
    Rüzğarı_hissSet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    600'lük naked alınız,bininiz,biraz alışınca da asılınız şöyle,yaslayınız,kökleyiniz....

200 cc motosikletim var,asılıyorum asılıyorum gitmiyor.Daha alalı 1 ay oldu...

Siz akıllı binecek birine benziyorsunuz o yüzden alın 600'lük naked makinayı derim ben...

Çok sağolun arkadaşlar sanırım bu gidişle 600 lük bi makine alıcam inşallah hayırlısı olur zamanla alışırız yavaş yavaş

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)