Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Servo ile plaka gizleme sanatı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hegemonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    forumda arıyorum ama bulamadım herhangi bir bilgi. link bilen paylaşırsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sistem hazir olarak satiliyor.

Tiklayayim Alayim hemen bir tane

Gevur yapmis ama bizimkiler daha iyisini yapar.

Iste Turk zekasi.

Ustelik orjin alinden daha saglikli.
    Sistem led isigiyla kontrol ediliyor.
    Plaka açikken led yesil, kapaliyken kirmizi.

Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

eyvallah coq, ama minimum 80 dolar'a bulduğum için ilgimi çekmedi hazır yapılanlar. 15-20 dolarlık bir tek servo ile çözüp kendim yapmak varken 80 dolar vermek istemiyorum.

forumda bastırıp parayı, yapmak isteyenler olabilir, 3-4 farklı yerde ortalama 100 dolar civarı, kablolu ve kablosuz iletişim kurabilien, led ikazlı cihazlar mevcut. hatta olayı abartıp "lcd privacy glass" denilen mekanizmayı da kullanabilirsiniz.

http://www.ktunnel.com/index.php/101...361b3459615672

http://www.ktunnel.com/index.php/101...f5eb82dac15672

burada bilenlerden ricam servoyu istediğim şekilde çalışmaya nasıl ayarlarım??

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Benim anlamadigim dalga ne isinize yarayacagi.
    Turkiye'de sabit radar yok ki poponuzun resmini çekip yollasinlar.

Benim popom baya meshurdu burda bir aralar.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

neden öyle diyorsunuz, bizim de eds'miz ,ogs'miz var.

şaka bir yana, hobi olarak düşünün. kurcalamayı seviyorum.

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakma ama legal değil
    amacın ne? neyin peşindesin?köprüden beleşmi geçmek amacın?yada suçmu işliceksinde kaçak işler peşindesin?bankamı soycanda arkandan plakanı almasınlar? neyin peşindesin?

Alıntı matpcy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amacın ne? neyin peşindesin?köprüden beleşmi geçmek amacın?yada suçmu işliceksinde kaçak işler peşindesin?bankamı soycanda arkandan plakanı almasınlar? neyin peşindesin?

çalıştığınız bankayı soyacağım, siz adres verin yeter.

ya sabır...

hani diyelim benim amacım suç işlemek, sizin amacınız ne bunları yazarken. beni alı mı koyacak bu şekilde , bu yazdıklarınız?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yamaha yzf r1
    aslında süper bişey ama evet evet süper valla lazım yeter abi trafik kurumunu zengin ettim ben haftada enaz 80 falan yatırıyorum

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumumuzda nasil yapildigindan tut, nasil kullanilacagina kadar tum detayli bilgiler mevcut.

Arama yaparsan bulursun.
    Yasadisi bir islem oldugundan ve ilk icat eden de avrupali Turkler oldugundan (sene 2004) ben daha fazla açiklama yapmam.
    ilk türklermi yapmıştır bilemem ama ben ilk bi mavi beyaz sradın altında görmüştüm bunu 3 sene önce youtubede servo motor yerine ufak hidrolik bir sistem kullanmış hidrolikpiston (yada havayla çalışıyordu pnömatik) artçı koltuğunun altındaki bagaj kısmındaydı servo motora göre daha kapalı bir alanda ve bozulma ihtimali daha düşük pisten kirden dolayı bence

Alıntı hegemonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah coq, ama minimum 80 dolar'a bulduğum için ilgimi çekmedi hazır yapılanlar. 15-20 dolarlık bir tek servo ile çözüp kendim yapmak varken 80 dolar vermek istemiyorum.

forumda bastırıp parayı, yapmak isteyenler olabilir, 3-4 farklı yerde ortalama 100 dolar civarı, kablolu ve kablosuz iletişim kurabilien, led ikazlı cihazlar mevcut. hatta olayı abartıp "lcd privacy glass" denilen mekanizmayı da kullanabilirsiniz.

http://www.ktunnel.com/index.php/101...361b3459615672

http://www.ktunnel.com/index.php/101...f5eb82dac15672

burada bilenlerden ricam servoyu istediğim şekilde çalışmaya nasıl ayarlarım??
    plc veya buna benzer birşey kullanıcaksın bunun için plc fiyatları nedir tam olarak bilemem ama çokta ucuz olabileceğini sanmıyorum aslına bakarsan kodlamasıda çok kolaydır internette ararsan bulursun ister mantık olarak akıldan kodlarla istersen kodlamayı şemasal olarak işleyip makinaya yükleyebiliyorsun çoğu programda

Benim anlamadigim dalga ne isinize yarayacagi.
    Turkiye'de sabit radar yok ki poponuzun resmini çekip yollasinlar.

Benim popom baya meshurdu burda bir aralar.
    bence en güzeli ve en ucuz yolu
    durmak işinize gelire plakaın bi kısmını yada tümünü kağıt bantla kapatmak 3 5 kat geçerek
    birde şu var beyaz yada siyah tercihinize kalmış kızların kafalarına taktığı o geniş bantlardan alıp lastikli plakanın üst kısmına rahatlıkla geçirip kapatabilirsiniz

coq anlamadığın kısma gelince işin büyük kısmı sadece gösteriş başka birşey değil kalanı ise köprü geçişlerinde ogs'yi ügs (ücretsiz geçiş sistemi) haline getirmek
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı matpcy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Race motorlardaki plaka bütün görüntüyü bozuyor..
    Seninki dananın altında buza aramak olmuş

Pardon yaaa matpcy haklıymış.. Bende plakalık iptaliyle ilgili bişeyler sanmıştım.. İlk videolar onunla ilgiliydi.. Plaka komple yok oluyordu.. Kusura bakma matpcy..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    bence PIC e hiç gerek yok arabaların arka silecek motoru ile yaparsın bunu
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    Alıntı hegemonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çalıştığınız bankayı soyacağım, siz adres verin yeter.

ya sabır...

hani diyelim benim amacım suç işlemek, sizin amacınız ne bunları yazarken. beni alı mı koyacak bu şekilde , bu yazdıklarınız?
    yoo ben sadece soruyorum merak ettim plakayı gizlemek neden gerekir diye sadece

Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Race motorlardaki plaka bütün görüntüyü bozuyor..
    Seninki dananın altında buza aramak olmuş

Pardon yaaa matpcy haklıymış.. Bende plakalık iptaliyle ilgili bişeyler sanmıştım.. İlk videolar onunla ilgiliydi.. Plaka komple yok oluyordu.. Kusura bakma matpcy..
    önemli değil ben arkadaşa sordu msadece o alınıyor.benim merak ettiğim bi motorcu plakasını ne amaçla gizlemeye ihtiyaç duyar sadece????

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    kusura bakma ama legal değil
    ne kadar tutarsız bir söz önce yasal degil sonra her motorda olması lazım

bence her motorda olması gereken bişey, gişelerde radarlarda falan
    budur forumun geldiği son nokta
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

Motosikleti
    HondaVFR800(Dad),HD NightRod(Dad)Yeni,HondaCBR125
    RC Araçlara ilgim olduğundan servoları baya iyi bilirim.
    Servoyu -1 konumuna getirmek için servoyu açıp içindeki dişliyi istediğiniz yere sabitlemeniz yeterli. 1 dakikanızı alır anca...

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Videolar açılmıyo bizde.
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Forumumuzda nasil yapildigindan tut, nasil kullanilacagina kadar tum detayli bilgiler mevcut.

Arama yaparsan bulursun.
    Yasadisi bir islem oldugundan ve ilk icat eden de avrupali Turkler oldugundan (sene 2004) ben daha fazla açiklama yapmam.
    Konuyla ilgisi yok, sadece merak ettim:
    ‘Rabbine sordu; Cleveland dedi’
    Rabbime ben de sordum; SSK dedi

Hikayesi nedir?

Bir de, Motosikleti: sirzhm5dUbU

ne demek Coq...

hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    millet bu doğru değil yasal değil falan demiş bence bunları söyleyenler bi daha düşünmeli..
    devlet bize ne kadar para geçiriyor?
    köprüden geçerken bi dünya para veriliyor otoyollarda da öyle peki bizim bu yaptığımız mı adaletsizlik??
    bizim ülkemiz böyleyken bence bu sistem her motorda olmalıdır!!!
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Elbette bu kadar motorcunun içinden çıkacaktır bu tip arkadaşlarda;

Kimi arkadaşımız sabah akşam uğraşıyor, motosiklete saygı duyulsun, motor kültürü gelişsin, kalite servis ve tüketiciye bakış değişsin, kimi arkadaşımızda ; yok hayabusaya otoyolda 330 kilit, yok temde yanlama, yok arkaya led takın ogs okumuyor.yok plakayı nasıl saklarım, gibi konularla uğraşıyor..

Arkadaşım en basitinden köprü ve gişelerden kaçak geçmek için düşündüğünü sanıyorum...Google "köprüden kaçak geçtim yardım" diye yaz bir ara bakalım çıkan sonuçları..Polis molis değil karayolları ekipleri kovalayıp yakalıyor milleti

Cezalı geçiş filan değil, yargıtay kamuya karşı işlenmiş nitelikli dolandırıcılık sayıyor, plakayı saklayarak geçmeyi alnına yapışır kalır ömür boyu, 3 YTl den kaçayım derken, ...

hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbette bu kadar motorcunun içinden çıkacaktır bu tip arkadaşlarda;

Kimi arkadaşımız sabah akşam uğraşıyor, motosiklete saygı duyulsun, motor kültürü gelişsin, kalite servis ve tüketiciye bakış değişsin, kimi arkadaşımızda ; yok hayabusaya otoyolda 330 kilit, yok temde yanlama, yok arkaya led takın ogs okumuyor.yok plakayı nasıl saklarım, gibi konularla uğraşıyor..

Arkadaşım en basitinden köprü ve gişelerden kaçak geçmek için düşündüğünü sanıyorum...Google "köprüden kaçak geçtim yardım" diye yaz bir ara bakalım çıkan sonuçları..Polis molis değil karayolları ekipleri kovalayıp yakalıyor milleti

Cezalı geçiş filan değil, yargıtay kamuya karşı işlenmiş nitelikli dolandırıcılık sayıyor, plakayı saklayarak geçmeyi alnına yapışır kalır ömür boyu, 3 YTl den kaçayım derken, ...
    ben kaç kere geçtim bi halt olduğu yok zaten millete boş boş yolladıkları cezalarla karşılıyorlar herşeyi!
    bu köprülerin ücretli olması yapım aşamasında harcanan paralar ve bakım için harcanan paraları karşılamak amaçlıdır. fakat ülkemiz maliyetten ziyade kar amaçlı çalışıyor hemde adaletsiz bi şeklide!!
    arabalardan 3 3,5 nese alınıyor tamam ama motosikletlerden neden aynı para alınıyor?? bunu hiç düşünen var mı??
    içinde 2 den fazla kişi taşımaya yönelik 1 tondan fazla ve bi motosiklete göre 6 kat fazla yer kaplayan bi taşıttan bu para alınırken neden bizden de aynı para alınıyor??? bu tam bi saçmalık!! halkımız da bu şekilde alternatif yolları deniyor çaresi yok...
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    ülkemizde otoyol ve köprü geçiş ücretleri gerçekten yüksek. dolaylı vergiler yüksek. tamam doğru ama bunların hiçbiri suç işlemeyi mazur göstermez.
    ben bu cümleyi konu sahibi arkadaş için yazmıyorum. uslübundan anladığım kadarıyla bu işi biraz eğlence amaçlı yapmayı düşünen elektroniğe meraklı biri.
    ama yazılan cevaplar tedirgin edici maalesef.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler