Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

:( Çok üzüldüm içim gitti. Söylemek zorundayım

Motovento
    REKLAM ALANI
    cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    sen sıkma canını arkadaşım senin suçunyok insanlar ne yapsın motorla makas atıp evine 5dk ka önce gidince madalya alıyolarya senin hiç suçun yok bu laf birazda kendime.
    ATATÜRK diyorki "Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bazıları hak ediyor ...
    boş verrr................

Motosikleti
    BEVERLY 250
    Merhaba Arkadaşlar, kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, en kısa zamanda eski sağlığına kavuşmasını diliyorum.
    Saygı görmek istiyorsan Saygı göster :bounce:

Alıntı nankör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazıları hak ediyor ...
    boş verrr................
    Bence söylediğiniz biraz fazla olmuş ne demek hak ediyor olayın tam olarak nasıl gerçekleştiğini bilemezsiniz neyse.

Abi sende takma kafana yola çıkıcakmışsın yanlış hatırlamyırsam istanbul adapazarı arası gidip gelicektin sınav için mi ehliyet için mi sen dikkatli kullan tam korumalı ol kafi.Arkadaşada geçmiş olsun umarım ciddi bir şey yoktur belkide MT üyesidir.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    yazık ya inşallah bi tarafı kırılmamıştır en kötüsüde o, ya cinli yada 1000cc insanı öldürür

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herzamanki gibi akşam işten çıkıp motoruma atladım mecidiyeköyden köprü trafiğine girdim...

Hafif yağmur yağıyor...
    Yerler ıslak ve kaymaya müsait...

Köprünün tam üzerindeyim yavaşça seyir ediyorum...
    Arkamda AsyaMotorlu bir genç çok yakın takip ediyor...
    Herzamanki gibi yol veriyorm Vınnn.. diye geçiyor ama endişeliyim onun için...

Köprüyü geçiyoruz Göztepe köprüsüne doğru inen yoldan sağdan yavaşça ilerlliyorum...

Trafik aniden tıkanıyor ve çok acı araba ve fren sesleri geliyor birkaç yüz metre geriden sanki olanları biraz görüyorum...

Trafik akarken öndeki arabalar aniden duruyor beyaz bir opel astra frenlere asılıyor kaymaya başlıyor ve araba olduğu yerde yalpalayıp kayarak ters dönüyor..
    Tam arabanın arkasında hızla gelen ASYA MOTOR'lu genç araba ile burun buruna kalıyor ve arabanın tam ortasından dalarak sağından uçuyor...

:( :(

Hemen duruyorum genç yerde acılar içinde kımıldayamıyor motor pert olmuş vaziyetde heryeri dağılmış halde yatıyor ve benzin akıtıyor...

Ambulansı arıyoruz..

Bacağı ve kalçası yamuk duruyordu ve kolunuda kıpırtadamıyordu yarım kaskı ve eldivenden başka koruması yoktu içim gitti çünki ona yol vermiştim belki o yüzden daha hızlı gitti :( :(

İçim gitti çünki bende 9 ay önce kaza geçirmiş ve aynı şekilde yerde yatıyordum :( :(

Opel'in sahibi motosikletin çok hızlı ve arabaları sollaya sollaya indiğini söylüyor kendiside bir motor kullanıcısı olduğundan motorlar konusunda son derece dikkatli ama...

Aşırı hız, Frene bassan durmaz çin malı motosiklet ( malasef ) korumaların yetersizliği, dikkatsizlik...

Of off...

Ambulans geliyor genç hastaneye kaldırılıyor... Geriya kalan meraklı bakışlar tanınmaz halde bir motosiklet.. Sorular, korkular...

Marşa basmaya elim gitmiyor, korkuyorum ancak hayat bir şekilde devam etmeli...

Hoşça Dostça

ee yağmurlu hava da vıııın diye gidersen ..........
    olacağı bu !!!!!! ne yani............
    sonuçta iki tekerlek bu meret ...
    dur deyince durmaz ki ....
    2004 ten u yana yağmur da ,ıslak yol da motosiklet kullandım ...
    Hiç ...Vııınnnnnnn... diye gittiğimi hatırlamıyorum.....................

trophy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    geçen seneydi. ehliyetim yoktu o zamanlar. 50-60 km hızla gidiyodum. ışıklara 30m kala kırmızı yandı. öyle ani değil normal bir firenle durdum. acemilikten olacak kenarda değilde ortada durdum. arkadan gelen sürücü ne beni ne kırmızı ışığı farketti. 50km hızla bana vurdu. allaha şükür 4-5 gün yattım ve kalktım kırık çıkık yok. aman sizlerde dikkat edin arkadaşlar mümkün olduğu kadar yolun en sağında durmaya çalışın. herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum;)

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar...

bi ''motorcu'' vardır... birde ''motor kullanan'' vardır...

az çok herkes ikisinin arasındaki farkı bilir...

heres az-çok bir şekilde bir takım araçları,taşıtları,el aletlerini kullana bilir... ama ne şekilde kullandığı çok önemlidir...

scooter kullanmak kadar kolay bir şey yok!!! gazı çeviriyorsun gidiyor-frene basıyorsun duruyor... vites derdi vs.'de yok....

çoğu insan yukarıda yazdığım gibi düşünüyor... bilinçsizce,cahilce,umarsızca motosiklet kullanıyoruz...

dün kırmızı ışıkta durdum,yeşil yanacak ve ben sağ'a doğru döneceğim...yanımda 1.5 mt. boşluk ve minibüs var,sol dikizden arkaya baktım;müsait... 2 sn. içinde yanımdan jet gibi motor geçti... sanırım ybr tarzı bişeydi,paket servis motoruydu... tamda kalkmak üzereydim!!! yani belkide 15-20 cm ilerlesem bana vuracak!!! arkamda da artıçı olarak annem vardı...

bu kadar güven,macera,dengesizlik,risk... bunlar nerden geliyor böyle...

çok klasik olacak ama; gerçektende

EĞİTİM ŞART...

buda çok sert olacak belki ama;

EŞŞEĞE ALTIN SEMER VURMUŞLAR,EŞŞEK GENE EŞŞEĞİM DEMİŞ....

İstediğiniz kadar eğitim verin,karşınızdaki o eğitimi almadıktan sonra ne yapasak boş... tabiki bu yazdıkları sadece motosiklet sürücüleri için geçerli değil... tüm motorlu ve motorsuz araç kullananlar içinde geçerli...

yinede üzüldüm tabiki... allah (c.c) acil şifalar versin....

Motosikleti
    GSXR-1000
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazık ya inşallah bi tarafı kırılmamıştır en kötüsüde o, ya cinli yada 1000cc insanı öldürür

Cinli yada 1000 cc lik makina öldürmez dostum.Cok sacma bir mantık.İnsanı öldüren dikkatsizlik tedbir almamaktır.umarım bu fikrin değişir.Bende çin motoru var hala ölmedim.Neden acaba ?

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Öncelikle kaza yapan arkadaşa (hatalı yada hatasız) geçmiş olsun diyorum umarım önemli bir durumu yoktur..Bizde (üç birader, yeğen) Perşembe günü biraderin arabasıyla İst.Eyüp'teki biraderimizde kalmakta olan annemi almaya hemde ziyarete geldik. Yolda Gebze taraflarında biz soldan ikinci şeritte ilerlerken yanımızdan (markalarını ve cc.lerini bile göremediğim) üç motor çok süratli bir şekilde geçti. Biri bize sürtünürcesine geçti bir tanesi en sol şeritte olduğu halde yavaş giden araba sürücüsüne çeşitli hareketler yaptı ve sonra gözden kayboldular. Hareketlerini gözlemlediğim kadarıyla resmen "ecelle dalga" geçiyor gibiydiler.(Allah sonlarını hayır etsin) Ayrıca dün dönmeden önce biraz Bayrampaşa'da dolaştık o kadar çok motor vardı ki şaşırdım. (ilaç, evrak, lahmacun vs.dağıtıcısı) Birçoğunun kaskının olmadığını trafik kurallarına pekte uymadan dolaştıklarını gördüm bu durum pek hoşuma gitmedi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar...

bi ''motorcu'' vardır... birde ''motor kullanan'' vardır...

EĞİTİM ŞART...

buda çok sert olacak belki ama;

EŞŞEĞE ALTIN SEMER VURMUŞLAR,EŞŞEK GENE EŞŞEĞİM DEMİŞ....

İstediğiniz kadar eğitim verin,karşınızdaki o eğitimi almadıktan sonra ne yapasak boş... tabiki bu yazdıkları sadece motosiklet sürücüleri için geçerli değil... tüm motorlu ve motorsuz araç kullananlar içinde geçerli...

yinede üzüldüm tabiki... allah (c.c) acil şifalar versin....
    Otomobil kullananlar arasında nasıl direksiyon şöförü varsa ,motosiklet kullananlar arasında da var.
    Motorun ve kendi limitlerini bilmeden gitmenin bir sonucu olacak elbette.

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    kimsenin başına gelmesini istemediği üzücü bir olay,kardeşimşize çok geçmiş olsun umarız çok ciddi birşeyi yoktur.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    öyle ya da böyle. allah hiçkimseyi madur durumda bırakmasın....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    yani.. belki de dağda taşta kullanmak en mantıklısı..

AYGÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah acil şifalar versin.
    Umarım önemli birşeyi yoktur

Bu konuda sizin bir suçunuz yok ki. Dibinize kadar gelmiş yol vermişsiniz, gayet normal. Motor kullanmak illa aralardan vızır vızır geçmek degildir ki. Kendi canını taşıyorsun ve ona göre kullanman gerekmez mi? Zaten çoğu kullanıcı bilir yollar ıslak kaymaya müsait ee bide İstanbul trafiği nerde ne çıkacağı belli olmuyor.

Büyük geçmiş olsun motorcu arkadaşımıza

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Otomobil sürücüleri kaza yaptıklarında, bu olaydaki gibi ucuz atlatabiliyorlar. Adam resmen düz giderken frene basınca ters döndü.
    Ancak motosikletli sürücüler olarak o kadar şanslı değiliz. Kaporta kendi bedenimiz olduğundan en ufak bi dikkkatsizliğimizde ağır bedeller ödeyebiliyoruz.
    Araba sürücüsü 1 dikkat ediyorsa bizim 10 dikkat etmemiz gerekiyor.

Çok şükür bugun sağsağlım adapazarına gittim geldim. Sabah taktırdığım yeni lastikler oldukça faydalı oldu yarın tekrar gideceğim.

herkese kazasız, sağlıklı dikkatli sürüşler dilerim...

Alıntı AYGÜL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah acil şifalar versin.
    Umarım önemli birşeyi yoktur

Bu konuda sizin bir suçunuz yok ki. Dibinize kadar gelmiş yol vermişsiniz, gayet normal. Motor kullanmak illa aralardan vızır vızır geçmek degildir ki. Kendi canını taşıyorsun ve ona göre kullanman gerekmez mi? Zaten çoğu kullanıcı bilir yollar ıslak kaymaya müsait ee bide İstanbul trafiği nerde ne çıkacağı belli olmuyor.

Büyük geçmiş olsun motorcu arkadaşımıza

Haklısınız. Bu vesile ile tekrar sesleniyorum arkadaşlar, şerit ihlali yaptığımız durumlarda aralardan geçerken zaten olabildiğince risk alıyoruz. Birde biz bu halde iken birbirimizden yol istemeyelim. Ben 60 ile gidiyorsam sen orayı en az 80 ile geçeceksin Büyük bir risk bundan sonra benden kimse yol istemesin vermiycem arkadaş yavaş yavaş peşimden geleceksiniz
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    motosikletlere 77km/h yi geçemeyecek şekilde sensör falan taksalar keşke.
    Şu olayı 2-3 gün önce yaşadım ve ozamandan sonra 650 km yol yaptım :( 80'i geçmem diyordum 130'dan aşağı inmedim.
    kendimizi hızlı gitmemek konusunda nasıl tenkit edeceğiz ?
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    DL 650
    çok üzücü bidurum böylesine ciddi bir kazaya hiç tanık olmadım olmakta istemem allah korusun bütün motrcuları, önce tedbir sonra tevekkül, arkadaşlar neolur herkez dikkatli olsun butür haberleri umarım birdaha duymayız.
    Ey Mehmed ! Ahmed-i Muhtar'ın Mucizeleriyle
    Umarım Galip Olur Din Düşmanlarına Devletim "
    F.S.M.HAN

Motosikleti
    Tabanvay
    çin malı motorlarla motor 120 basıyo diye 120 yapmamak lazım.. hele hele şehir içi trafiğinde hızlı gitmemek gerekiyor. umarım bu hataları yapan kardeşlerimiz bu mesajı okur diye kendi kendime dua ediyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler