Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

:( Çok üzüldüm içim gitti. Söylemek zorundayım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Herzamanki gibi akşam işten çıkıp motoruma atladım mecidiyeköyden köprü trafiğine girdim...

Hafif yağmur yağıyor...
    Yerler ıslak ve kaymaya müsait...

Köprünün tam üzerindeyim yavaşça seyir ediyorum...
    Arkamda AsyaMotorlu bir genç çok yakın takip ediyor...
    Herzamanki gibi yol veriyorm Vınnn.. diye geçiyor ama endişeliyim onun için...

Köprüyü geçiyoruz Göztepe köprüsüne doğru inen yoldan sağdan yavaşça ilerlliyorum...

Trafik aniden tıkanıyor ve çok acı araba ve fren sesleri geliyor birkaç yüz metre geriden sanki olanları biraz görüyorum...

Trafik akarken öndeki arabalar aniden duruyor beyaz bir opel astra frenlere asılıyor kaymaya başlıyor ve araba olduğu yerde yalpalayıp kayarak ters dönüyor..
    Tam arabanın arkasında hızla gelen ASYA MOTOR'lu genç araba ile burun buruna kalıyor ve arabanın tam ortasından dalarak sağından uçuyor...

:( :(

Hemen duruyorum genç yerde acılar içinde kımıldayamıyor motor pert olmuş vaziyetde heryeri dağılmış halde yatıyor ve benzin akıtıyor...

Ambulansı arıyoruz..

Bacağı ve kalçası yamuk duruyordu ve kolunuda kıpırtadamıyordu yarım kaskı ve eldivenden başka koruması yoktu içim gitti çünki ona yol vermiştim belki o yüzden daha hızlı gitti :( :(

İçim gitti çünki bende 9 ay önce kaza geçirmiş ve aynı şekilde yerde yatıyordum :( :(

Opel'in sahibi motosikletin çok hızlı ve arabaları sollaya sollaya indiğini söylüyor kendiside bir motor kullanıcısı olduğundan motorlar konusunda son derece dikkatli ama...

Aşırı hız, Frene bassan durmaz çin malı motosiklet ( malasef ) korumaların yetersizliği, dikkatsizlik...

Of off...

Ambulans geliyor genç hastaneye kaldırılıyor... Geriya kalan meraklı bakışlar tanınmaz halde bir motosiklet.. Sorular, korkular...

Marşa basmaya elim gitmiyor, korkuyorum ancak hayat bir şekilde devam etmeli...

Hoşça Dostça
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

:(:(
    Ali abi naptın akşam akşam yaw.:(
    İnşallah çok bişeyi yoktur arkadaşın üzüldüm yaw.:(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    birgun cbr 125 ile arkadaşla gidiyoruz

kavşaktayiz

arabalarin geçmesini beklerden cat noldu ?

magane yan tarafinda gecmeye calişan bisan cup bir motora giydiriyor

iki kişiler kask yok bişey yok adam hemen indi arabadan pardon diyecekken motoru kullanan adam kafayi indiriyor

tabi biz ordan guluyoz alanacak halimize daha sonrasini bilmiyorum

bastim gittim...

böylede anlatılmaz ki içimizdeki korku depreşti birden.
    kaza yapan arkadaş biren önce iyileşir insallah.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    çok kötü olmuş.inşallah pek fazla birşeyi yoktur arkadaşın.bugün bende seyir esnasındayken başladı yağmur.tam kayma zamanı yarı ıslak yarı kuru yol..korkumdan 50'nin üstüne çıkamadım.mopedler,küçük scooterlar yanımdan hızla geçiyorlar.inşallah birşey olmaz onlara diye düşünerek 20 km kadar seyir yaparak eve döndüm..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    çok güzel anlatmışsın.. anlatımınla neler yaşadığını daha iyi anlayabildim sanada geçmiş olsun motorluyada abicim..

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnanki bunu okurken aklımdan neler geçti klavyeye dökemiyorum birde kanald'de Asi dizisinin acılı müziğiyle beraber yerle bir oldum sanki o anı yaşadım inşaallah dostumuzda ciddi problem olmaz.

lijoluna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR-600F vardı çalınanakadar :(
    umarım iyidir dicem ama yazdıklarına göre kalça fln durum baya kötü olabilir allah şifasını versin valla üzüldüm....

bende bu akşam iş çıkışı gelirken yusuf kardeş devamlı arkadaydı 3 vitesden yukarı çıkmadım japon-çin dinlemez yağmur fena hele akşam
    çamur olsa bile göremiyosun..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    bu akşamki trafik o yüzdendi demek bizim servis arkadan kaçtı. işallah durumu iyidir arkadaşın.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı halilihsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnanki bunu okurken aklımdan neler geçti klavyeye dökemiyorum birde kanald'de Asi dizisinin acılı müziğiyle beraber yerle bir oldum sanki o anı yaşadım inşaallah dostumuzda ciddi problem olmaz.
    Özür dilerim dostum bende hala o yerle bir olmuş vaziyetteyim ya orada ağlamamak için zor tuttum kendimi. Oturup hüngür hüngür ağlayacaktım. Kaza geçirmiş biri ne hissettiğimi çok daha iyi anlar. Ve hafta sonu motorla 500km yol yapmam gerekiyor bu olayı aklımdan atamıyorum. Sizlerle paylaşmak istedim hem belki yükümü hafifletirim hemde ne kadar dikkatli olmamız gerektiğini daha iyi kavrarız diye düşündüm.

Sağlıcakla...
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Umarım iyidir, geçende benim başıma garip bir olay geldi, orta şeritten Kozyatağı Carrefourun önünden geçiyorum, önümde ki clio symbol ani bir şekilde yavaşladı, en sola attım kendimi ama clio bu seferde sol şerite geliyor, ulen dedim ne oluyor tekrar orta şeride attım kendimi, hala gözlerimin önünde olay, araba iyice sola geldi ve tretuvara bindirdi, arka tekerlekler havaya fırladı, beton parçalandı ama nasıl film izler gibi izliyorum, sonra yanından geçtim, 2 tane şahıs ama hiç bir tepki yok devam ediyorlar, sevgilimle beraber şok olduk ne oluyor, kamera şakası mı diye....

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    hiçbirimiz evden çıkarken bu gün ben kaza yapıcam diye çıkmayız.. biraz temkinli olmak iyidir.. bazı arkadaşlar TEMKİNLİ olmayı KORKAKLIKLA karıştırıyorlar.. sonra keşke demek birşeyi değiştirmiyor.. umarım iyidir şuan tez zamanda ayağa kalkar ve biraz temkinli şekilde mutlu mutlu motoruna biner.. ayvalıkta çocukken 7 metrelik küçük bir kayıkla balığa çıktık.. babam ve öğretmen arkadaşları.. pancar motorlu balıkçı teknesi egzostu açıkta (bilen arkadaşlar vardır) teknenin ortasında durup oradan sallıyorum oltayı.. babam , bak o sıcaktır dokunursan yanarsın dedi.. hı hı hı dedim geçiştirdim babamı... 20 dakika sonra midilliye giden büyük bir gemi biraz açıktan geçti ve dalgaları bizi salladı.. dengemi kaybedip tutundum biyere.... evet tutunduğum yer egzost sonra teknenin en ucundan hiç biryere kıpırdamadım.. çünkü ; ACIDI.. ACIMASINA İZİN VERMEDEN SÖYLENENLERE KULAK VERMEK LAZIM.. tekrar tekrar geçmiş olsun kaza yapan arkadaşımıza..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    Çan Çin Çon ZAT 150
    abi korku filminden mi fırladınız ya tüylerim diken diken oldu geçmiş olsun...
    dikkatli olun dicem de herzamanda olunmuyor olunmadımı da böyle üzücü olaylar yaşanıyor...
    geçmiş olsun....
    Practice makes Perfect
    Çin malı motor kanser yapıyomuş.

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    abi ellerine saglık öyle bir anlatmışsınki sanki kendi gözlerimle gördüm olayı :( arkadaşımıza üzüldüm yazık hız yapmaması gerekirdi
    Seni Sevdimde Ne Oldu Efes Ve Turkcell Zengin Oldu

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    vay anasına satayım bee:(:(:(

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    umarım en kısa zamanda iyileşir,çinmallarının lastiklerini değiştirmek lazım çok tehlikeli hele ki yagmurda.bende ön çamurlugum yokken yamgura yakalndım yolda suyu hep yüzüme attı üstüm başım çamur oldu.motor kullanan adam çok dikkatli olmalı çoook

Motosikleti
    2007 .honda cbr 600rr
    inşallah bişisi yoktur arkadaşın dikatlı olalım arkadaşlar surat yapmayalım .

thecoolzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    insanın içi parçalınıyo harbiden okudukça ama dikkatli gitmekten baska yapabilcegimiz bişey yok.arkadasa acil sifalar diliyorum fakat neden cin malı motor diye vurguladıgınızı anlayamadım.aynı adamın altında bmw gs 1100 olsa daha mı iyi olcaktı durumu yoksa daha deli gidip daha mı kötü olucaktı.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    adamdan ziyade yagmurda motorların hakimiyeti konusunda uyarı var bende 6 sene oldu çin malına biniyorum japonada bindim kışın metzeller lastik kullandım farkı anlıyorum yani yagmurda gerek lastik gerek fren sistemi denge vs,uyarıyoruz yani burda birsürü kişi var daha dikkatli olurlarsa bunun kime zararı olur?

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynen Serk21'in dediği gib:Çin işinin orjinal lastikleri alındığı gün değiştirilmelidir.Ben motorumu sattım ama ilk 5000km'sinde orijinal lastikleri kullandım.Sonradan kötüde olsa duro'larla değiştirdim.Abartıyorum sanacaksınız ama sanki başka bir motora biniyordum.Bide yağmurlu havada iki kere düştüğüm için nasıl gidilmesi gerektiğini ilk elden öğrenmiştim.Ümmet abinin dediği gibi, geç gitmek hiç gitmemekten daha iyidir.Arkadaşımızda en az hasarla kurutlur inşallah.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler