Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

kanuni tiger 250 alıcam

Motovento
    REKLAM ALANI

keeway yada raptor düşün bence jinlun bile kanuniden iyidir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

benim anlamadıgım cin malılan tigeri niye kıyaslıyorlar burdada arkadaslarımta aldı gördük iki aydır barca beklıyorlar benim böyle sıkındım yok allaha şükür bakkalta bile barcası var ben memnunun olmayanları bilmem hergesın zevki farklıdır

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Benim Kendi Fikrim Alma... çünkü Sorunlu Bir Makine.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    FYM 250 cooper
    arkadaşlar,, bu arkadaş tiger soruyor,bi arkadaş link veriyor bak diye açıyoruz...ilk açıklama keevay sp.chadov,altında ramzey yazıyor vee resim jinlun...ne güzel iş. fark eden oldumu acaba??

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı memoli_61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadas dıyorkı görünüşü güzel ama yakından inçeledınmı kötü ben iddayılıyım isderseniz dura cıkalım bakalım gımınkı bozuluyor lütfen bilmeden yorum yabmayalım bennim motorum diye konusmuyorum bensıze yamahayı met edmıyorumya türkmalı bukadar olur be kardesım ne yabalım barasına göre bukadar
    Kanuni türk değil çinden parçası gelıyor burda bırlestırıyorlar o kadar...
    HONDA

Dogin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Ben kullanıyorum 6 saatte ankaradan antalyaya gittim 2 kerede mola verdim 570km yol yani ortalama hızım 120 idi yine giderim yolda kalırsam o motoru kaldıgı yerde yakarım uzun yolda şehir içinde çok manyak bir makine görüntüsünede diyecek yok kanunin bütün yazılarını sök shadovun yanına koy hangisi daha çok dikkat çekiyo gör ben denedim bu fiyata bu gösterişe bu gidişe piyasada alınacak tek makine

Dogin Arkadasım Kulanıcı Odamı Yalan Söylüyor Ankaradan Antalyaya Giddi Daha Ne Olacak Herges Kötülüyor Kac Sahadlık Yol Gidmis Demekki Bence Benzeri Cokdur Ama Eşi Yokdur Kanuni Tiger S Diyorum

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    kardeş ben o kadar olumsuz yorumu pek de dikkate almıyorum olumsuz yazanların hepsi o kadar abartmış ki kağıttan yapılmış sanarsın bence o kadar da olumsuz bi makine değil kullananların yorumu süper kullanmayanlar yerden yere vurmuş çelişkili bi durum değil mi bu
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Motosikleti
    ZX6-R
    benim bundan önceki motorumdu gayet sağlam ufak tefek şeyler olsada tavsiye ederim yolda bırakmaz

Motosikleti
    kanuni-Tiger
    Merhaba arkadaşlar öncelikle şunları söylemek istedim; ben 2008 mayıs ayında aldım kanuni tiger imi. Almadan önce bu formu çok takip ettim hakkında yapılan olumsuz o kadar çok yorum olmasına karşın aldım. Aldıktan sonrada yapılan yorumları takip ediyorum... Öncelikle bu makine japon değil onlar kadar kaliteli olamayabilir ama burada okuduğum şeyleri hak etmediği kesin. Hakkındaki düşüncelerim ise; az da olsa vibrasyon var ama buralarda abartıldığı kadar değil (ki zaten bununda çözümü formumuzda var.) motorun ağırlığının gücüne göre fazla olduğu söylenmiş (bunu söyleyen arkadaşların mühendis olduğunu da düşünmüyorum.) ben bu görüşe katılmıyorum eğer bu ağırlıkta bu kadar atak olabiliyorsa hafif halini düşünemiyorum. Konforu ve performansı bu paraya göre çok iyi. yedek parça sorunu da yok. Motorumla çok fazla uzun yol deneyimim olmadı ama şehirler arası yolda da konfor ve performans olarak beni tatmin etti. Ve şuan tiger i tercih ettiğim için memnunum

Arkadaşlar önemli olan sizin motordan ne istediğinizdir tercihinizi buna göre yapmalısınız.
    KULA BELA GELMEZ HAK YAZMADIKÇA HAK BELA VERMEZ KUL AZMADIKCA :bounce:

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mondi al daha iyi mct

hergesin yorumu farklıdır tabi ama ben kayed memnunum bende mz 250 vardı ranbayı birlen cıkdıgım tiger 250 s üçlen çikiyorum hemde iki kişi rahadlıgı daha iyi agır yola daha iyi yadıyor yayla yollarında şüber daha ne olacak arkadaslar bu baraya bukadar daha ilerisini bekleyemezsin

pulvo47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung 250R Speedgear
    Tiger fabrika çıkışı itibarı ile ciddi problemli bir motordur. Ben 1 yıl önce hemen hemen her gün bu motoru araştırdım,forum karıştırdım. Bir türlü de vazgeçemedim. En sonunda Urla lı Sabri Usta nın dediği gibi olduğunu anladım:
    Motorun mekaniğini yapanlarla elektriğini yapanların birbirinden haberi yok!
    Motoru alıp hemen kontak açanların başı dertten kurtulmamış. Birçok örneğide yukarıdaki yazılarda olduğu gibi tamamen gerçek ve doğrudur. Arkadaşlar tecrübelerinde çok haklılar. Bununla beraber araştırmalarım sonucu bu motoru tabiri caiz ise adam eden arkadaşların belli değişiklikler yaptığını ve sonrasında da kilometrelerce zevkle bindiğini gördüm. Öncelikle konjektör ve akü hemen değiştiriliyor. Çalıştırma ve elektrik sorunlarının başı bu ikisi. Orjinal konjektörler hemen arıza veriyor ve şarj etmiyormuş. yamaha konjektör öneriliyor.Akü ise sulu ve adi olduğundan en ufak bir yanlamada suyu azalıyor ve hücreleri devre dışı kalabiliyormuş. İlerleyen zamanda bu da çalıştırma sorunu çıkartıyormuş. Daha sonra ön dişli 14 ten 16 ya çıkartılıyor. 14 olan ön dişli ile orjinalinde şasi ile uyumsuz görünen,sürekli titreyen motordan şikayet ediliyor.16 lık ile değiştirilince uzun devir aralığı,rahat çalışma,ekonomi ve en önemlisi orjinalinde olan aşırı vibrasyonu bitiriyor. Zayıf arka saplamalar ve bu mekanik aksamın güçlendirilmesi ile motor binilebilecek duruma geliyor.

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Asagidaki linkte bir inceleme yazisi var. Yazinin altindaki yorumlari da okumani tavsiye ederim

http://www.motosiklet.net/forum/test...5Btest%5D.html
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

benim uzun yol yabmadım yaban arkadasım var trabzontan sinoba gidib geliyor kayed memnun benim motor daha sibob ayarı yabılmamıs ama 145 basdım bukadarıda yeder bence benim motorum diye söylemiyorum ben memnunum kim ne söylerse söylesin herkes hürdür

birdek aldıgımda buroblem arka amöserde yasadım boyu kısaymıs servıs degısdı baskada bıse yok suan

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    Alıntı özgenç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar öncelikle şunları söylemek istedim; ben 2008 mayıs ayında aldım kanuni tiger imi. Almadan önce bu formu çok takip ettim hakkında yapılan olumsuz o kadar çok yorum olmasına karşın aldım. Aldıktan sonrada yapılan yorumları takip ediyorum... Öncelikle bu makine japon değil onlar kadar kaliteli olamayabilir ama burada okuduğum şeyleri hak etmediği kesin. Hakkındaki düşüncelerim ise; az da olsa vibrasyon var ama buralarda abartıldığı kadar değil (ki zaten bununda çözümü formumuzda var.) motorun ağırlığının gücüne göre fazla olduğu söylenmiş (bunu söyleyen arkadaşların mühendis olduğunu da düşünmüyorum.) ben bu görüşe katılmıyorum eğer bu ağırlıkta bu kadar atak olabiliyorsa hafif halini düşünemiyorum. Konforu ve performansı bu paraya göre çok iyi. yedek parça sorunu da yok. Motorumla çok fazla uzun yol deneyimim olmadı ama şehirler arası yolda da konfor ve performans olarak beni tatmin etti. Ve şuan tiger i tercih ettiğim için memnunum

Arkadaşlar önemli olan sizin motordan ne istediğinizdir tercihinizi buna göre yapmalısınız.

süper acıklamışın. sana aynen katılıyorum. zaten japonla kanuniyi kıyaslamak doğru olmaz. japon kaliteli ama fiyatı fazla. yani ne kadar para o kadar kalite. bende tiger da orta kalitede bi makine. ama tiger s tavsiye ederim..

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    tigere binen arkadaslar yorum yazsaydı daha açıklayıcı olurdu evet çin malı motorların kalitesi düşük fakat her malın da bir alıcısı var
    motosiklet kullanıcılarının hepsi mühendis olacak die bişey yok(özgenc) fakat fizik ve matematikten anlamayan adam da motora binemez die bir gerçek var ve bilirsiniz gerçek bir tanedir.
    tiger hantal bir motor devri çok düşük vibrasyon yüksek oturus tabi kullanımda zor turu da kısıtlı bu şartlarda almak istersen parçası heryerde bulunan az yakan bir motor
    ancak elinden biraz tamir işi gelmeli yoksa motorun bedeli 2-3 e katlayacaktır
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Bu tiger konusu beni delirtti.. Bende almak istiyorum 2. El bir TigerS iyi yorumları görünce.. Ama kötü yorum yapanlarda çok fazla.. tabii onların büyük çoğunluğunun fasarya olduğununda farkındayım. Motorun sahibi olmayanlar çoğu. Bilmem kim biniyormuşta şöyle sorun çıkarmış falan.. tabii ki sorun çıkarmayan makina olmaz ama tamirciden çıkamamak da korkutuyor insanı. Şuan kullandığım motor içinde forumda çok olumsuz yazılar okuyorum. Ama hikaye yani çoğu. Şükür ki henüz beni yolda bırakmadı. Rodajı dikkatli yapıldı servisi 1 km aksatılmadı çünkü.. sanayide arkadaşlarım var arasıra motorun sağını solunu elden geçiriyoruz. onun da etkisi olabilir.
    Yani tiger'a bakarsan bence kötü bir motor olmamalı.. Ama işte bir takım sorunları olduğu da aşikar..
    Ha bu arada Kanuni alacağına git mondial MCT al ya da jinlun diyenleri ciddiye almıyorum..
    Diğer bir ciddiye almadığım guruba da şunu söylemek boynumun borcudur. param olsa gidip virago almasını bilirim : ))

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tiger konusu beni delirtti.. Bende almak istiyorum 2. El bir TigerS iyi yorumları görünce.. Ama kötü yorum yapanlarda çok fazla.. tabii onların büyük çoğunluğunun fasarya olduğununda farkındayım. Motorun sahibi olmayanlar çoğu. Bilmem kim biniyormuşta şöyle sorun çıkarmış falan.. tabii ki sorun çıkarmayan makina olmaz ama tamirciden çıkamamak da korkutuyor insanı. Şuan kullandığım motor içinde forumda çok olumsuz yazılar okuyorum. Ama hikaye yani çoğu. Şükür ki henüz beni yolda bırakmadı. Rodajı dikkatli yapıldı servisi 1 km aksatılmadı çünkü.. sanayide arkadaşlarım var arasıra motorun sağını solunu elden geçiriyoruz. onun da etkisi olabilir.
    Yani tiger'a bakarsan bence kötü bir motor olmamalı.. Ama işte bir takım sorunları olduğu da aşikar..
    Ha bu arada Kanuni alacağına git mondial MCT al ya da jinlun diyenleri ciddiye almıyorum..
    Diğer bir ciddiye almadığım guruba da şunu söylemek boynumun borcudur. param olsa gidip virago almasını bilirim : ))
    aynen oyle arkadas internet ortami oldugundan agzi olan konusuyor

tiger da bir ara boyasi soluyordu birde depo uzerindeki gosterge demi depo kapagindami ne sorun vardi bunun disinda sorun duymadim ben pek

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    yaa aslında alıp binicen. iyisiyle kötüsüyle makinanı seveceksin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)