Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Araç muayene hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Yeni aldığım motosikletimde trafiğe çıkış tarihi: 12.07.2006 olarak gözüküyor.İlk muayene geçerlilik süresi: 12.07.2008 yazıyor.Normalde ilk araç aldığında 3 yıl muayene olmama olayı yok muydu.Bunda neden böyle yazıyor
    Şimdiye kadar ilk aldığım motosikletimin ruhsat işlemleri ile uğraşmıştım.Şimdi bunda da ben çıkaracağım da merak ettiğim bu muayene yapılmadan ruhsat çıkaramaz mıyım?Göztepe'deki muayene istasyonuna yakın oturuyorum normalde ama motor Bağcılar/İstanbul'a kayıtlı.Göztepe'den muayenesi yapılabilir mi illaki de yapılacaksa?Bu işlem nasıl oluyor, uzun sürer mi, masrafları nelerdir?
    Yeni konu açmamın sebebi bir an önce ruhsatı çıkarmaya çalışacağım.Ne kadar çabuk öğrenirsem bu işleri iyi olacak
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben hiç motoru muayene ettirmedim ama normal araç muayenesi gibiyse fazla sürmez muayene istasyonu önemli değil istedğin yerden yaptırırsın bende 3 yıl diye biliyorum muayene süresini sen onu bi sor yaptırmadan önce

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    2006da muayene konusunda yasa değişikliği mi ne olmuş kimine 1 kimine 2 kimine 3 şansa geçirmişlerBenim motora da 2 gelmiş işte.Yarın sabahtan götürüp yaptırmayı düşünüyorum bir yandan da.Bunun için ne belgeleri lazım? Neye bakacaklar?Ne kadar tutar??
    Bir de acaba feribotlardaki gibi sıra beklemeden direk önden gitme hakkımız var mı
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    borcu yoktur alıcaksın sadece sanırım bende hiç yaptırmadım ki arabayı yaptırdım ama şimdi sana yangın tübü sağlık çantası falan al dersem komik olur hee bide lpg gaz kaçırmazlık alman gerek
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Borcu yoktur alınır o mesele değil de sadece o mu yoksa yanında başka şeyler de lazım mı?Orada napıyorlar ayrıca?Motoru çalıştırıp eksoza mı bakıyorlar ne cins işler yaw

uzun far kısa var park lambaların sinyallerin cam silcekleri şey pardon bu arabada vardı

bu kadar aklıam gelen :S

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Benim ön sinyaller yok bu arada.Napcaz

o zaman bi masraf daha... taktıracan..
    benım anlamadıgım sen alırken tescil tarihine nasıl bakamdın?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Baktım tabiki.Seve seve yaptıracam artık muayeneyi dedim onu mu düşüncem

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Borcu yoktur alacaksın ve muayene makbuzu kestireceksin (65 YTL ) ...

Vergi dairesinden kesiliyor.. Muayeneyi istediğin yerde yaaptırabilirsin...

Sinyal konusuna gelince ordaki müfettişlere kalmıs bişi
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

sinyal konusunu atlama bence yaptır derim hem gerekli zaten sinyaller

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Muayeneyi her yerde yaptırabilirsiniz.

Beylikdüzü M. istasyonunda şu şekilde yapılıyor;

1- süresi bitmemiş zorunlu trafik sigortan yanında olsun. (bittiyse yenile, öyle gel)
    2- istasyon girişinde, sagdaki ikinci barakaya girip, tam karşındaki bankodan muayene için "borcu yoktur" yazısı alıyorsun.
    3- vezneye 55 ytl yatırıyorsun
    4- elindeki makbuzları vezne karşısındaki müdüre imza ve kaşe yaptırıyorsun,
    5- dışarı çıkıp sıraya giriyorsun.
    6- sıran geldiğinde memur, muayene yapıyor. (önceden farını, sinyalini, stopunu vs. kontrol et. çalışır durumda olsun.)
    7- memur tarih yazıp ruhsatı geri veriyor, yan taraftaki pencereye uzatıp, paraf alıyorsun,
    8- oradan, ilerideki son barakaya gidip, ruhsatı sol pencereye veriyor, sağ pencereden imzalı ve soğuk damga basılmış olarak alıyorsun.
    hologramlı pulu yapıştırdıklarına dikkat et. (ne hikmetse, 2 kez unuttular bende.)

yanlış veya eksik hatırladığım yerler olabilir, görevlilere sorarsın, yönlendirirler.

kolay gelsin.
    http://www.motosiklet.net/forum/fayd...kenler-17.html
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Borcu yoktur alacaksın ve muayene makbuzu kestireceksin (65 YTL ) ...

Vergi dairesinden kesiliyor.. Muayeneyi istediğin yerde yaaptırabilirsin...

Sinyal konusuna gelince ordaki müfettişlere kalmıs bişi
    Peki sadece 65 ytl'lik muayene makbuzu ile kurtuluyor muyum?Muayene istasyonunda herhangi bir şey ödenecek mi?
    Ayrıca sıra bekleme oluyor mu?

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Sıfır araçlarda muayne süresi bilmem kaçıncı kanunla 3 yıla yükseltildi. Benim ilk motorumunda 1 yıl görünüyordu ama bağlı bulunduğu trafik şubesine gidip düzelttirdim ruhsattan. Nereye bağlıysa oraya git, 50 lira sanırım muayne ücreti. En azından bir sene daha vaktin olur.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır araçlarda muayne süresi bilmem kaçıncı kanunla 3 yıla yükseltildi. Benim ilk motorumunda 1 yıl görünüyordu ama bağlı bulunduğu trafik şubesine gidip düzelttirdim ruhsattan. Nereye bağlıysa oraya git, 50 lira sanırım muayne ücreti. En azından bir sene daha vaktin olur.
    Bu işlemi yapan bazı şubeler para istiyorlar, bazıları istemiyor.
    para vererek 1 yıl uzatacaksan, hiç bir kıymeti yok.
    muayene yaptırmak daha avantajlı.

çok uzun bu konu. vaktin varsa, yukarıda verdiğim linki baştan sona okuyabilirsin

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Motor Bağcılar'a bağlı arkadaşlar.Açıkcası ben de şu anda muayene yaptırmak istemiyorum.Ön sinyallerim yok.20*2 = 40 $ + kdv + işçilik masrafı da olacak sadece muayene ile kalsa yine iyi.Eğerki böyle bir hakkım varsa Bağcılar Emniyet'e başvursam yapılma ihtimali var mı?Azcık parası neyse veririm o sorun değil.Sonuçta muayene artı sinyalden kurtulacağım.Bu arada ben motorun sadece noter satışını aldım sonuçta ruhsatını çıkarmadım kendi adıma.Yine de hak sahibi olarak bu gibi işlemler için başvurabiliyorum değil mi?

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işlemi yapan bazı şubeler para istiyorlar, bazıları istemiyor.
    para vererek 1 yıl uzatacaksan, hiç bir kıymeti yok.
    muayene yaptırmak daha avantajlı.

çok uzun bu konu. vaktin varsa, yukarıda verdiğim linki baştan sona okuyabilirsin
    Benden para mara istememişlerdi. Hatta ruhsatı gösterir göstermez daha söylemeden anladı ne istediğimi. 15-20 dakika sonra gel al dedi. Gittim, 7 nin üstüne 9 rakamını yapıştırmışlardı. Oldu bitti yani. Yine de karar arkadaşın. Ben olsam gider şansımı denerdim.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    BMW F650FB
    Bağcılar trafik tescil şubesi, düzeltme yapmak için para istiyor. (benden 40 ytl. istemişlerdi)
    bu yüzden muayene yaptırıp 2 yıl kazanmak daha mantıklı gelmişti.

Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr için; üsküdar trafik şubesine gittim, memur bey 40 ytl karşılığında ruhsatı değiştirmemi söyledi. elimdeki ruhsat üzerinde değişiklik yapıp paraf atılabileceğini, arkadaşlarımın bu şekilde yaptırdığını söylediğimde, üstüne basa basa "bir motosikletçi için bunu yapmayacağını" istiyorsam, parasıyla ruhsatı değiştireceğini söyledi.
    acayip moralim bozuldu ve bu tutumundan dolayı, beddua ederek oradan ayrıldım.

kt için, ruhsatı muameleci arkadaşıma verdim, 1 ay sonra telefon edip, yaaa ben onu unuttum yaaa... dedi, gidip hemen ruhsatı geri aldım.

zongshen için: başka bir muameleci arkadaşıma verdim, şık-şık, tık-tık 2 günde halledip 5 kuruş masrafsız işi bitirdi.

3-4 gün önce de, evimin karşısındaki muayene istasyonuna gidip, 108,4 YTL ödeyip kt ve ybr'nin muayenelerini yaptırdım.

bu işlerin müsebbibi kim ise, hakkım olsun. çatır çatır alırım nasıl olsa...
    http://www.motosiklet.net/forum/newr...reply&p=576872

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    35 lira oraya verilir abi o kadar da fazla değilmiş.Ben muayene istasyonlarında uğraşmak istemiyorum.Zaten motoru ömür boyu kullanmak gibi de bir düşüncem yok.Seneyeki muayenesi gelene kadar satarım zaten

Bu arada yukarıda bir arkadaş muayene için 65 ytl yatırılması gerektiğini söylemişti...

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35 lira oraya verilir abi o kadar da fazla değilmiş.Ben muayene istasyonlarında uğraşmak istemiyorum.Zaten motoru ömür boyu kullanmak gibi de bir düşüncem yok.Seneyeki muayenesi gelene kadar satarım zaten

Bu arada yukarıda bir arkadaş muayene için 65 ytl yatırılması gerektiğini söylemişti...
    35-40 lira 1-2 yıl önceydi.
    şu an bildiğim kadarıyla muayene 55 lira.
    sen bilirsin tabiiki. fikir vermesi bizden.
    9 ay sonra motoru satmaz/satamazsan, ve yine muayene ihtiyacın olursa, çift ödeme yapmış olursun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)