Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Araç muayene hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Peki sadece ruhsatı ve istedikleri parayı vererek bu iş halloluyor mu?Benden ayrıca ek-1'di, sigortaydı isteyecekler mi?Bunları şu muayene olayı çözüldükten sonra yaptırmayı düşünüyorum da...
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    sigorta şart.
    + ruhsatla "muayene için borcu yoktur" yazısı alıyorsun, vezneye ödemeyi yapıp sıraya giriyorsun.
    başka birşey gerekmiyor.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ben yarına en iyisi öncelikle servise gidip sinyallerimi taktırayım, gerekli kontrolleri yaptırayım.Ardından gidip trafik sigortası yaptırayım.Tabi tüm bunlardan önce vergi dairesinden -önceden alınmış olunan ve bende fotokopisi olan- borcu yoktur kağıdının orijinalinden alıp, muayene ücretini de yatırayım.Sonrada muayeneye gideyim.En azından 2 yıl ertelenir de motoru sattığım adam da uğraşmaz(olası bir satış durumda)

Ben Göztepe'deki muayene istasyonuna gideceğim evime 3 dakika motorla da acaba sıraya giriyor muyuz orada?Hani motoruz diye aradan gitme önceliğim var mı?Bilerek gideyim de küfür yemiyeyim istiyorum

Gültekin abi ayrıca bana Bağcılar İlçe Emniyet'in yerini ve buradaki ruhsat alımdaki işleyişi anlatır mısın?Mesela Dylan için Fatih'e gitmiştim.İlk gün sıra ve ücret yatırma, 2. gün belge teslimi, bir hafta sonrada ruhsat teslimi yaptılar.Burada durum nedir?
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    Moskova-Nınja 250.Türkiye-Kanuni 100 cup
    Gultekin abi benim de bi sorum olacakti sana,yurt disinda oldugum icin yazlari tatile geldigimde binmek icin 100 luk bi motor aldim ama son muanesi 2007 yapilmis ben gelecek sene yaptirabilirim Turkiye ye gelince cezaya girermiyim bi de 100 luk motorda vergi yok boyle olunca borcu yoktur belgesi almak gereklimi?simdiden tesekkur.

Motosikleti
    BMW F650FB
    mhyen dostum;
    yazılanları iyi okumadığın için defalarca tekrarlatıyorsun. bu sıcakta hiç de iyi gitmiyor.

1) motorun sinyallerini, eksiklerini tamamla.
    2) süresi dolmuşsa, zorunlu trafik sigortasını yaptır. (süresi dolmamışsa sorun yok. ruhsatı alırken, bunu mecburen kendi adına tekrar yaptıracaksın. sigortayla tekrar tekrar uğraşmak istemiyorsan, muayene işini devirden sonra yapabilirsin)
    3) muayene istasyonuna git. borcu yoktur yazısını ("muayene için borcu yoktur" satış için olanı değil.) oradan al, ödemeyi oradaki vezneye yap, tüm evraklarla sıraya gir.

Bağcılar tafik ş. yerini tarif edemem, zira hiç bilmediğim bir bölge ve hiç hatırlamıyorum gittiğim yolları.

Alıntı krts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gultekin abi benim de bi sorum olacakti sana,yurt disinda oldugum icin yazlari tatile geldigimde binmek icin 100 luk bi motor aldim ama son muanesi 2007 yapilmis ben gelecek sene yaptirabilirim Turkiye ye gelince cezaya girermiyim bi de 100 luk motorda vergi yok boyle olunca borcu yoktur belgesi almak gereklimi?simdiden tesekkur.
    arabamın muayene süresi geçmişti, (2 ay) dün muayene yaptırdım ve ceza ödemedim.
    alınan borcu yoktur yazısı, muayene istasyonundan kolayca ve ücretsiz veriliyor. gözünüzde büyütmeyin. vergi borcunuz olmasın yeter.
    (zaten vergiden muafsınız. ama usulen isteyebilirler. burası Tr. yine de emin değilim.)
    sadece muayeneyi kapsıyor, satışta kullanılamıyor.
    adı üstünde "muayene için borcu yoktur"

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mhyen dostum;
    yazılanları iyi okumadığın için defalarca tekrarlatıyorsun. bu sıcakta iyi olmuyor.

1 motorun sinyallerini, eksiklerini tamamla.
    2 süresi dolmuşsa, zorunlu trafik sigortasını yaptır. (süresi dolmamışsa sorun yok. ruhsatı alırken, bunu mecburen kendi adına tekrar yaptıracaksın. sigortayla tekrar tekrar uğraşmak istemiyorsan, muayene işini devirden sonra yapabilirsin)
    3 muayene istasyonuna git. borcu yoktur yazısını ("muayene için borcu yoktur" satış için olanı değil.) oradan al, ödemeyi oradaki vezneye yap, tüm evraklarla sıraya gir.

Bağcılar tafik ş. yerini tarif edemem, zira hiç bilmediğim bir bölge ve hiç hatırlamıyorum gittiğim yolları.
    Gültekin abi zahmet verdiysem kusura bakma.Devlet dairesinde olan işlerden oldum olası haz duymam ve de illaki birşeylerim eksik ya da yanlış olur.1-2 sefer sormamın nedeni de arada gözden kaçan bir şey olmasın diyeydi.Bak mesela muayene için olacak olan borcu yoktur yerine ben gidip satış için olanı alırdım

Motosikleti
    Moskova-Nınja 250.Türkiye-Kanuni 100 cup
    arabamın muayene süresi geçmişti, (2 ay) dün muayene yaptırdım ve ceza ödemedim.
    alınan borcu yoktur yazısı, muayene istasyonundan kolayca ve ücretsiz veriliyor. gözünüzde büyütmeyin. vergi borcunuz olmasın yeter.
    (zaten vergiden muafsınız. ama usulen isteyebilirler. burası Tr. yine de emin değilim.)
    sadece muayeneyi kapsıyor, satışta kullanılamıyor.
    adı üstünde "muayene için borcu yoktur"[/QUOTE]

Abi sagol bilgiler icin

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gültekin abi zahmet verdiysem kusura bakma.Devlet dairesinde olan işlerden oldum olası haz duymam ve de illaki birşeylerim eksik ya da yanlış olur.1-2 sefer sormamın nedeni de arada gözden kaçan bir şey olmasın diyeydi.Bak mesela muayene için olacak olan borcu yoktur yerine ben gidip satış için olanı alırdım
    sorun değil dostum. senin işin görülsün yeter.
    ben bu tür bir işe çıkacağım zaman, (önceden aynısını yapmış olsam dahi), küçük bir kağıda herşeyi not alır, hata payımı en aza indiririm.
    bunu da tavsiye ederim.

kolay gelsin.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır araçlarda muayne süresi bilmem kaçıncı kanunla 3 yıla yükseltildi. Benim ilk motorumunda 1 yıl görünüyordu ama bağlı bulunduğu trafik şubesine gidip düzelttirdim ruhsattan. Nereye bağlıysa oraya git, 50 lira sanırım muayne ücreti. En azından bir sene daha vaktin olur.
    Ticari araçlar ilk muayeneleri 1 yıl, Motosikletler 2 yıl, otomobiller 3 yıl....

Motosikletler daha önceden 1 yıldı ilk muayene süresi..Ama 2 yıla çıkarıldı bu en son yasa ile....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ben motosikletlerin ilk muayenelerini 3 yıl olarak biliyorum.Dylanımda ruhsatta çıkış olarak 25.04.2008 yazıyordu.İlk muayenesi de 25.04.2011 idi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)