Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

racıngcıler bi yardımcı olabilirmisiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yakında olacak
    arkdaşlar gsxr 600 le gsxr1000 arasında çok yakıt farkı varmıdır?yardımlarınız için şimdiden teşekürler

http://www.sahibinden.com/muthis_efs...XQQdisplayitem nası motor yardımcı olablirmisnz
    [B][U][/U][/B]varmı ss gibisi :)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    olmaz olurmu 600 bide 1000 çok fazla değidlir ama yinede fazladır....
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

maGma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı super adlı üyeden alıntı Mesajı göster

anlamamak ben, 600 lük mü 1000 lik mi çok yakmak.

vukuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 TrAnSaLp SİYAH İNCİ
    arasında nerden baksan suzukıyı bılmıyorum ama honda 600rr 116 beydır 1000rr ıse 176 beygır olması lazım yanlıs hatırlamıyosam arada nerden baksan 40 beygır kadar fark var oda benzınde baya bı fark demek sızıkıde aynı 1000 lık le 600 arasında baya bı fark var sonucta benzını fazla ceker ama sahıbınden com da bı ılan koymussun benım dusuncem yanasma derım cok duzuk model ve km cok 36000 gelmıs ımkanın varsa daha dusuk km ve daha yuksek bı motor almaya calıs model olarak hıc yoktan kafan rahat olur ustam zaten kucuk motor degılkı bu makıne artık onun omru bıtmıstır ne kadarda olsa tabı benım dusuncem sen daha ıyı bılırsın ALLAH hayırlısını nasıp etsın
    booş kooooooooooyyyy gitsin

Motosikleti
    yakında olacak
    Alıntı vukuat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arasında nerden baksan suzukıyı bılmıyorum ama honda 600rr 116 beydır 1000rr ıse 176 beygır olması lazım yanlıs hatırlamıyosam arada nerden baksan 40 beygır kadar fark var oda benzınde baya bı fark demek sızıkıde aynı 1000 lık le 600 arasında baya bı fark var sonucta benzını fazla ceker ama sahıbınden com da bı ılan koymussun benım dusuncem yanasma derım cok duzuk model ve km cok 36000 gelmıs ımkanın varsa daha dusuk km ve daha yuksek bı motor almaya calıs model olarak hıc yoktan kafan rahat olur ustam zaten kucuk motor degılkı bu makıne artık onun omru bıtmıstır ne kadarda olsa tabı benım dusuncem sen daha ıyı bılırsın ALLAH hayırlısını nasıp etsın
    teşekürler ama yeniyede durumum yok
    [B][U][/U][/B]varmı ss gibisi :)

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    bana kalsa alma derim daha sonrada başına bir sürü masraf çıkartabilir elden çıkartmak için çok uğraşabilirsin ardındanda her parçasınıda ole kolay kolay bulamıyorsun biraz pahalı (=
    yani kullanırken hatalarını belli etmez ama usta bi motorcuya bi götürürsün adam sana der şlurası şole burası bole yaptırmazsan olmaz yaptırsan dünya masraf ...
    sradlar biraz değişik makinalar..
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı super adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullandınnmıda biiliyorsun tam olarak ne kadar fark ediyor

eskişehir(okul dolayısıyla) aslen iskenderunluyumdur
    Motosikleti
    benzin 2 tl olana kadar ss yok
    600 ile 1000 lik makinalar arasındaki yakma söylendiği gibi fazla fark yoktur.neden?
    600 lük makina daha yüksek devirlerle hızlanırken,1000lik makinalr sahip oldukları daha yüksek tork sebebiyle düşük devirle o hızlara ulaşırlar,
    demem oki sen makinayı pistte kullanmayacağına göre,yakıt konusunda çok fazla farklılık hissetmeyeceksin
    ve benm görüşüm şehir içi kullanacaksan gündelik kullanım için 600 lük daha ideal,zaten 1000lik makinaya vites verme ihtiyacı duymuyosn şehirde,uzun yollar içinde 600 lük yetecektr,
    hem aradığın fiyat aralığında daha yüksek model 600 bulman daha kolay.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250 c
    Güc istersen yakıtına da göz yumacaksın 176 bg tabiki fazla yakar...
    :cat: Kendi Kader Taininde Her İnsan Bir Kumarbaz :cat:
    :bounce: [COLOR="Red"]DRFİRARİ:[/COLOR][COLOR="DarkGreen"]SINAVA KALEMSİZ GİREN COCUK[/COLOR]

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    cevap vermeyin şuna ya
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    116 beygir ile 176 beygir arasında ,nasıl 40 beygir fark olur anlamadım ben
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Git gel Kartal-Yeşilköy-Kartal ortalama 115km mesafede cbr1000rr 29ytl, cbr600rr 35ytl yakıt harcıyor.

Her iki motor içinde ortalama sürat 150 ve üstü, tüneller köprü altları redline geçişli olarak defalarca aynı rakamları verdi.

Suzikiyi bilmem ama Honda denince 600rr en çok yakan listesinde 1 numaraya oturuyor.

Sanırım bu farkın sebebi, motor devrinin yüksek oluşu, dişli vites oranları, inilen hızda rampa yukarı çıkmak için düşük cc'den kaynaklanan torq farkını kapamak için verdiğimiz gaz farkı v.s. bir çok sebep olabilir.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250 c
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Git gel Kartal-Yeşilköy-Kartal ortalama 115km mesafede cbr1000rr 29ytl, cbr600rr 35ytl yakıt harcıyor.

Her iki motor içinde ortalama sürat 150 ve üstü, tüneller köprü altları redline geçişli olarak defalarca aynı rakamları verdi.

Suzikiyi bilmem ama Honda denince 600rr en çok yakan listesinde 1 numaraya oturuyor.

Sanırım bu farkın sebebi, motor devrinin yüksek oluşu, dişli vites oranları, inilen hızda rampa yukarı çıkmak için düşük cc'den kaynaklanan torq farkını kapamak için verdiğimiz gaz farkı v.s. bir çok sebep olabilir.
    İİ mis 1000rr honda nın garıban motor u az yakar cok kacar cinsten
    :cat: Kendi Kader Taininde Her İnsan Bir Kumarbaz :cat:
    :bounce: [COLOR="Red"]DRFİRARİ:[/COLOR][COLOR="DarkGreen"]SINAVA KALEMSİZ GİREN COCUK[/COLOR]

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    Alıntı no_name adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullandınnmıda biiliyorsun tam olarak ne kadar fark ediyor
    illa kullanmak mı gerekiyo akıl VAR mantık VAR 600cc ile 1000cc aynı benzinimi yakacak..

örneğin:tofaşla bmw aynımı yakıyo ????

aralarında çok bi fark yok ama yinede fark var....

Haksızmıyım
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    [QUOTE=aYe;1221267]
    Her iki motor içinde ortalama sürat 150 ve üstü, tüneller köprü altları redline geçişli olarak defalarca aynı rakamları verdi.[QUOTE]

Şu kısmı sevdim demek o adam sensinn....
    Guzel guzel....

[CENTER][U]% 100 Koruma % 100 Yaşam [/U] [COLOR="Indigo"]| Kaskını Tak..! |[/COLOR]
    [B][COLOR="Black"]EndurO TourinG [/COLOR][/B]:bounce:[/CENTER]

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    10 lira 15 lira fark oluyor bağzen 5 lira gazlamaya göre değişiyor
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    116 beygir ile 176 beygir arasında ,nasıl 40 beygir fark olur anlamadım ben
    buna gülünmez mi şimdi
    BAŞKALARINI SIK SIK AFFEDİN, AMA KENDİNİZİ ASLA

Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim bildiğim ikiside hemen hemen aynı yakmalı. Senin hesaba göre 600rr 8,6lt/100km fakat 600rr(2007 ve üstü model) yüksek devirli kullanımda dahi 7lt/100km. yakıyor diye biliyorum. Nereden mi biliyorum Almanların bir sitesi vardı oraya, kullanıcılar tüketim değerlerini (tabi bir kerelik tüketim değil, ayrıca motorun bakım durumu modifiyeleri ıvır zıvır bir sürü değer vardı) giriyordu. Geçmiş zaman eki kullanıyorum çünkü formatı yiyince makina gitti, siteyi bilen varsa linki verebilir bu arada.

Murat sen şimdi onu bunu bırak da bu 600'lüğü nasıl kullanıyorsun onu de bakalım ne yapıyorsunda 9lt.'ye yakın yakıyor bu alet, 1000'liğe torpil geçmek için Allah ne verdiyse mi diyorsun. Alamanın yapamadığı şey ne?

Bir de konuyu başlatan arkadaşım, hayatta yakıt tüketiminden daha elzem şeyler var, eğer motor tecrüben 250'lik hyo ise zaten 1000'lik almaman en sağlıklısı olacaktır. 600cc. bir race makina seni oldukça tatmin edecektir.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim ikiside hemen hemen aynı yakmalı. Senin hesaba göre 600rr 8,6lt/100km fakat 600rr(2007 ve üstü model) yüksek devirli kullanımda dahi 7lt/100km. yakıyor diye biliyorum. Nereden mi biliyorum Almanların bir sitesi vardı oraya, kullanıcılar tüketim değerlerini (tabi bir kerelik tüketim değil, ayrıca motorun bakım durumu modifiyeleri ıvır zıvır bir sürü değer vardı) giriyordu. Geçmiş zaman eki kullanıyorum çünkü formatı yiyince makina gitti, siteyi bilen varsa linki verebilir bu arada.

Murat sen şimdi onu bunu bırak da bu 600'lüğü nasıl kullanıyorsun onu de bakalım ne yapıyorsunda 9lt.'ye yakın yakıyor bu alet, 1000'liğe torpil geçmek için Allah ne verdiyse mi diyorsun. Alamanın yapamadığı şey ne?

Bir de konuyu başlatan arkadaşım, hayatta yakıt tüketiminden daha elzem şeyler var, eğer motor tecrüben 250'lik hyo ise zaten 1000'lik almaman en sağlıklısı olacaktır. 600cc. bir race makina seni oldukça tatmin edecektir.
    motor tecrübesi sadece 1 ay 200cc zealsundan ve arada bir benim xt yi sürmesinden ibaret
    Bu yüzden 600lük yada 1000lik alması pek birşey farkettirmeyecek
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor tecrübesi sadece 1 ay 200cc zealsundan ve arada bir benim xt yi sürmesinden ibaret
    Bu yüzden 600lük yada 1000lik alması pek birşey farkettirmeyecek
    O zaman Tequ, sen engel ol bari arkadaşa biraz hyosung ile pişsinde öyle alsın ne alacaksa, motorlar kaçmıyor ya... Benim biraz dediğim de 2 yılcık, çabucak geçer.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)