Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

racıngcıler bi yardımcı olabilirmisiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Hyosungu bile yokki neden profile yazmış bende anlamadım
    650lik bir enduro konusunda ısrar ediyorum ama sıralı 4 ün hatunları cezbedici özelliğinden dolayı vazgeçemiyor
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Enduro da cezbeder, nedenmiş o? Zaten hatunu motor değil üstündeki cezbeder, herneyse. Abi sen önce şu hatun olayını anlat arkadaşa, racingle bir halt olmayacağını bilsin. Sonra biraz düşük cc. ile tecrübe yaptır bir de enduro aldır. Hem az yakar hem çabuk kaçar, dağ bayır dinlemez, misler gibi...

İlker, M.Ali ne derse doğrudur abiciğim, offlinesın arkandan çok konuştuk, kusura bakma artık...

Motosikleti
    R' lı bişiler düşünüyom
    Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enduro da cezbeder, nedenmiş o? Zaten hatunu motor değil üstündeki cezbeder, herneyse. Abi sen önce şu hatun olayını anlat arkadaşa, racingle bir halt olmayacağını bilsin. Sonra biraz düşük cc. ile tecrübe yaptır bir de enduro aldır. Hem az yakar hem çabuk kaçar, dağ bayır dinlemez, misler gibi...

İlker, M.Ali ne derse doğrudur abiciğim, offlinesın arkandan çok konuştuk, kusura bakma artık...
    aaa hacı olurmu hiç hatunların %70 i racing e gelir
    ::winkwink[B]zeki çevik ve ahlaksızım beni böle seven manitanın hastasıyım::winkwink[/B]

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dostum buyuk farklar yok ama bunlar hiz makinasidir , bu zevkin karsiligi benzindir tabiki . Boyle bir makina alacaksan cok dusunme derim yakiti bastan. Ayrica 36.000 km deki bir makinaya cok km yapmis demek cok gulunc bir sey. Turkiyedeki az km yapmis arac iidir mantigi malesefki cahilikten geliyor. Zaten motor 12,000 km den sonra gercek gucunu gostermektedir. Benim motorum 50.000 km de tik yok , ve yer yer cidden zorladigim bir makina olmasina ragmen. Yagina ve bakimlarina onem verdiginiz surece bu tip kaygilar yersizdir. Makinayi iyi bir ustaya gosyer yagi temiz cikiyor ise sesi duzgun ise pazarligini yap al. 8000 km de olan race ler gordum hatali rodajdan beceriksiz binicilerden dolayi son viteslerde yayilip kaliyorlar.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    yokki
    Alıntı ilkerhyosung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaşlar gsxr 600 le gsxr1000 arasında çok yakıt farkı varmıdır?yardımlarınız için şimdiden teşekürler

http://www.sahibinden.com/muthis_efs...XQQdisplayitem nası motor yardımcı olablirmisnz
    bu verdiigin urldeki motor 320 küsür hız yapio.....yalannn yani binevi photoshop bence...r1 in gösderge 299da takilio hadi bu takilmio desek bile o motor bu hızı yapmasen fazla 300,,oda zor zaten
    ..::cavit::..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Benim bildiğim ikiside hemen hemen aynı yakmalı. Senin hesaba göre 600rr 8,6lt/100km fakat 600rr(2007 ve üstü model) yüksek devirli kullanımda dahi 7lt/100km. yakıyor diye biliyorum. Nereden mi biliyorum Almanların bir sitesi vardı oraya, kullanıcılar tüketim değerlerini (tabi bir kerelik tüketim değil, ayrıca motorun bakım durumu modifiyeleri ıvır zıvır bir sürü değer vardı) giriyordu. Geçmiş zaman eki kullanıyorum çünkü formatı yiyince makina gitti, siteyi bilen varsa linki verebilir bu arada.

Murat sen şimdi onu bunu bırak da bu 600'lüğü nasıl kullanıyorsun onu de bakalım ne yapıyorsunda 9lt.'ye yakın yakıyor bu alet, 1000'liğe torpil geçmek için Allah ne verdiyse mi diyorsun. Alamanın yapamadığı şey ne?

Bir de konuyu başlatan arkadaşım, hayatta yakıt tüketiminden daha elzem şeyler var, eğer motor tecrüben 250'lik hyo ise zaten 1000'lik almaman en sağlıklısı olacaktır. 600cc. bir race makina seni oldukça tatmin edecektir.
    Yok hocam 600RR'a ömrü hayatımda bir kere bindim, o da Magma(Mustafa)'ya 600RR'ı aldığımızda sürmeyi bilmediği için galeriden garaja kadar ben getirdim herhepsi o, yoksa sığmıyorum zaten motora, süremem ben onu jet motorlu kaykay gibi.

Biz Mustafayla beraber gidip geliyoruz, giderken fulluyoruz depoları, dönünce yine full yapıyoruz, yakıt kapana silme.

Ben alıyorum 29ytl mustafa alıyo 35ytl, bir değil iki değil hep aynı, sonra ben mustafaya pis pis gülüyorum, o da başlıyo 0-100'de 1000RR'ı yio bu bundan seri bişi yok

Neyse mustafanın 600RR 2 ay önce pert oldu özel halk otobüsü geçti bunların üstünden(kazada ağır yaralandı, kafası halen kel hiç saç çıkmıo) şimdi cbr125'e biniyo ducati 848 fiyatı soruo polim yapıo yani

Daaa cbr125'e geçince benzinlikte ben 29 mustafa 9ytl alır oldu acaip bozuluorum.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Mustafa'nın motosiklette bir sorun varmış herhalde çok yakıyormuş gerçekten de. Zaten pert olmuş ya neyse. Mustafa'ya da geçmiş olsun. Şimdi o yol net yeşilköy-kartal sadece gidiş 73 km. git gel 146km. eder otoban ve 2. köprüden, alternatifi e-5 ve 1. köprü 71 km. git gel 142km eder yine. Kartal'dan Soğanlı, Ümraniye'den otoban ve 2. köprü yapıyorsan tek yön 64km eder ki git gel 128km. Zannedersem siz bu güzergahı kullanıyorsunuz. Yani ortalama 138km yol.

Şimdi 1000rr 29ytl benzin alsa 29/3.5=8,25 138km.'de 100km'de=>8,25x100/138=5,9lt. yakar ki gayet normaldir bir 600'lükte aşırı yüklenilmediğinde bu kadar yakmalıdır.

En kısa yolu kullandığını düşünürsek aynı hesapla 6,5lt/100km eder ki bu da normaldir. Bence ikisi de hemen hemen aynı yakar. Gece gece niye böyle bir hesaba girdin dersen ben nasıl vakit geçirecem derim...

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4

üstündekinin cezbetmek için hiç şansı yok ama
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    sym mio
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hocam 600RR'a ömrü hayatımda bir kere bindim, o da Magma(Mustafa)'ya 600RR'ı aldığımızda sürmeyi bilmediği için galeriden garaja kadar ben getirdim herhepsi o, yoksa sığmıyorum zaten motora, süremem ben onu jet motorlu kaykay gibi.

Biz Mustafayla beraber gidip geliyoruz, giderken fulluyoruz depoları, dönünce yine full yapıyoruz, yakıt kapana silme.

Ben alıyorum 29ytl mustafa alıyo 35ytl, bir değil iki değil hep aynı, sonra ben mustafaya pis pis gülüyorum, o da başlıyo 0-100'de 1000RR'ı yio bu bundan seri bişi yok

Neyse mustafanın 600RR 2 ay önce pert oldu özel halk otobüsü geçti bunların üstünden(kazada ağır yaralandı, kafası halen kel hiç saç çıkmıo) şimdi cbr125'e biniyo ducati 848 fiyatı soruo polim yapıo yani

Daaa cbr125'e geçince benzinlikte ben 29 mustafa 9ytl alır oldu acaip bozuluorum.
    Ganguli ben 17ye full yapıyorum nolcekkk
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Mustafa'nın motosiklette bir sorun varmış herhalde çok yakıyormuş gerçekten de. Zaten pert olmuş ya neyse. Mustafa'ya da geçmiş olsun. Şimdi o yol net yeşilköy-kartal sadece gidiş 73 km. git gel 146km. eder otoban ve 2. köprüden, alternatifi e-5 ve 1. köprü 71 km. git gel 142km eder yine. Kartal'dan Soğanlı, Ümraniye'den otoban ve 2. köprü yapıyorsan tek yön 64km eder ki git gel 128km. Zannedersem siz bu güzergahı kullanıyorsunuz. Yani ortalama 138km yol.

Şimdi 1000rr 29ytl benzin alsa 29/3.5=8,25 138km.'de 100km'de=>8,25x100/138=5,9lt. yakar ki gayet normaldir bir 600'lükte aşırı yüklenilmediğinde bu kadar yakmalıdır.

En kısa yolu kullandığını düşünürsek aynı hesapla 6,5lt/100km eder ki bu da normaldir. Bence ikisi de hemen hemen aynı yakar. Gece gece niye böyle bir hesaba girdin dersen ben nasıl vakit geçirecem derim...
    Gidiş geliş 110-115km civarı tabi bizim km göstergeleri normalse.

Evdeki hesap her zaman çarşıya uymuyor işte, çarşıya çıkınca 1000RR'a göre 600RR daha çok yakıyor.

İspatıda aynı benzincideki aynı pompanın koyduğu yakıt miktarı.

Biraz araştırırsan yakıt harcamasına etken tek unsurun motorun cc'si olmadığını göreceksin.

Torq farkından tut dişli oranlarına, motorun çevirebildiği maksimum devire, lastiklerin tipine markasına, çapına çeperine, sürücününü kilosuna(ayı mustafa), oturuş şekline(ağırlık dağılımı) kadar bir çok etken yakıt sarfiyatını etkiler.

Ki en basitinden 1000RR ve 600RR'ın redline'a girdiği devirler arasında uçurum gibi bir fark var.

Alıntı tugcetugce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ganguli ben 17ye full yapıyorum nolcekkk
    Sen önce okulunu bitir edepsiz
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)