Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Susturun şu motorlarınızı!!! (Bence haklı..)

Motovento
    REKLAM ALANI
    emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    crownhead sana kesinlikle katılıyorumm

crownhead sana kesinlikle katılıyorumm
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    bence haklı, gürleyen bir cruiser sesi bana güzel geliyor diye herkes beğenmek zorunda değil. hele hele evinde dinlemek zorunda hiç değil...
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Hanımefendi menepoz döneminde anlaşılan bu kadar rahatsız olduğuna göre..Son cümleler oldukça ağır yazılmış madem yaş kemale ermiş bu kadar ses rahatsız ediyorsa durum bunu gösteriyor (ses kirliliğine sadece motorlarmı sebep ?) diğer durumu iyi emeklilerin yaptığını yapsın huzur bulabileceği sakin bir yerlere yaşamına devam etsin...
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    sadık abim malesef öyle şeyler engellenemez.Ama sırf bi iki tane motorcu makas yapıyor egzoz deliyor diye (veya daha fazlası) bütün motorcuları kötüleyemezler.O zaman benim camımı geçen bi adam kırdı bütün adamlar cam kırar şerefsiz onlar hepsine ölüm mü demem gerek?
    facebook.com/kaskafa

Hadi 250cc den 1000cc ye kadar olanların seslerini anladık yüksek cc motor sesleride biraz kaza dokunduğunuzda çok artıyor peki 49cc lik binik vb mobiletlere ne demeli birde susturucuyu söküyorlür bizimburda cır cır diolar bisey takıyorlar yeminle yanımdan gectiklerinde sövüyom yalan değil
    Azraille yarıs bakalım kim daha hızlı (deneyin muhtesem birsey oluyo)

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    abartı eksozlu arabalara veya havalı kornalı minibüslere (daha da arttırılabilir örnekler) niye bir şey demiyor pakize hanım?? bence de mahalle arasında bağırtmak hoş değil, hastası var uyku problemi çeken var, sabah sınava giren öğrencisi var..
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

bazı motorlar gerçekten mahalle aralarında çok yüksek devirlerle geçerken mahalle sakinlerini uyarabiliyor. bir 125 ybr en fazla ne kadar ses çıkarabilir ki. bende ybr 125 sahibiyim ama 2 haftadır mahallemize dadanan ybr 125 in sesini 2-3 mahalle ötesi de duyabiliyor. sadece 600 cc ve daha yukarısı için geçerli değil ses olayı

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence pakize hanım birçok insanın derdine tercüman olmuş.

1. Egzos gürültüsü artsın diye çıkarıp kenara attığınız orijinal susturucu+katalizatöre motorunuzu alırken ne kadar para ödüyor olduğunuzu bilseniz, motorda en çok koruduğunuz parça olurdu.

2. Euro3/Euro4 standardlarını tutturmak için özel teknolojilerle donanmış bu parçayı asetilen kaynağıyla kesip atmakla çevreye zaten fazlasıyla zararlı bir makinayı daha zehirli hale getiriyorsunuz.

3. Uyduruk borulara dünya kadar para sayıp hem kendi kesenize hem de ülke servetine ihanet ediyorsunuz.

4. Çıkan gürültüyle evinde uyuyan, konuşan, hüznünü veya mutluluğunu yaşayan insanları rahatsız ediyor veya yolun kenarındakileri korkutuyorsunuz.

5 Yine çıkan gürültüyle kulaklarınızı duyarsızlaştırıyorsunuz.

Dünyanın gelişmiş ülkelerinde araçlar için belirlenmiş maksimum desibel sınırıları Türkiye'de de bir an önce uygulanmaya başlamalı...
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeri geldikçe hep yazdım .. en iyi eksoz motorun üstünde alırken takılı olandır..oda zati minumum sesle çalışır ..

Biz millet o0larak severiz şahin arabanın eksozundan susturucuyu söker ferrari sesi almaya çalışırız.. ama hiç bir ferrariden o ses çıkmaz

150 cc choperimizin eksozunu makkapla kevgir ederizki 5000 cc bosss hoss sesi alalım .. iyide kardeşim o güç olmadıktan sonra ses olsa ne olacak .. buna motomastürbasyon diyelim ..

trafikte farkedilme kamuflajı altında aslında bir çeşit intikam alma bu ses mastürbasyonu..

farın yeter oysa algılanmaya .. arabasına 5000wat müzik seti takmış adamın eksoz sesi ile dikkatini çekmen mümkünmü..

aç farını gerektiğinde çal kornanı yeteri kadar dikkat çekersin .. ama amaç o değilki amaç saygı sınırlarını zorlamak . ne kadar ekstrem biri olduğunu göstermek .. ama yolu bu değil ..

aslında bulacan çıkma bi f-16 eksozu takacan ses nemiş görsün millet ... bide neonları dayadınmı alta üste ..yanar döner ohhh deymeyin keyfime ... Tüm kızlar bakar hasta olurlar ... ama işin kötüsü erkeklerde hasta oluyo bu sese sonra trafikte bize saygı yok .. senin kime saygın varki mastürbatör kardeş saygı bekliyosun ...

yazan hatunu sevmem ama yazdığı her satırda haklıdır ...
    çok güzel söylemişsiniz

Arkadaşlar evet motorların sesi güzel,ama kime göre güzel,sana bana güzel,nasıl bi jokeyin atının kişnemesi jokeyin hoşuna gidiyosa,bizim için bi anlamı yoksa,oda öyle,pakize hanım haklı,yoşi eksozlu 4 silindirde olsa,soba boru eksozlu scooter da olsa,rahatsız ediclik değişmez,bu kültürü yaşamayan insan için o aşırı ses,tek kelime ile küfür nedenidir bilginize.....
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250 c
    Dogru tabi. Egzozunu modifiye edip baskasına zarar verecek duruma getirmek yanlıs zaten bunun cezasıda var.... Ayrıca yazının son paragrafını beyendim...
    :cat: Kendi Kader Taininde Her İnsan Bir Kumarbaz :cat:
    :bounce: [COLOR="Red"]DRFİRARİ:[/COLOR][COLOR="DarkGreen"]SINAVA KALEMSİZ GİREN COCUK[/COLOR]

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    hanımefendi konuyu fazlaca abartmış.trafikte uygunzus o kadar çok şey var ki? hele hele yazının başlığı ve özellikle sonundaki ağır ithamlar son derece gereksiz. biz biraz geç anlayan bir milletiz ne derlerse desinler veya ne yaparlarsa yapsınlar kendi bildiğimizi okuruz.bu hep böyleydi.çözümü ise eğitimden geçiyor.tamam sokak aralarında ses yapmak pek hoş bişey değil.ama bunu trafiğe genellemek imkansız..... ayrıca hanımefendini yazısından motor hakkında bir bilgisinin olmadığı aşikar. o börekler ve çörekler danteller hakkında yazı yazsın!

not!yazının sonundaki aşağılıyı cümler yazması bence, kendisini rahatsız eden o egzos sesini çıkartan insanlarla aynı kefeye koyuyor...........
    Drift Religion

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    tam şu anda yan caddeden bir ferrari geçti,
    -tabiki sesinden anladım- ve benim için sadece bir gürültüydü, motosiklet sesi olsaydı ( 600cc + ) anında balkondaydım..

zevk meselesi, kimine gürültü,kimine haz
    BAŞKALARINI SIK SIK AFFEDİN, AMA KENDİNİZİ ASLA

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Alıntı reus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mahalle arasında haklı ama trafikte farkedilmek adına, sürücü açısından çok çok iyi olabiliyor. Keşke bir düğmeyle basitçe sesi açılıp kapanabilseydi, herkes mutlu olabilirdi
    basit bi yöntemi var ama as maliyetli olur kimse yanaşmaz
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    o kadarda egzozu açtım içine elyaf doldurdum

timtim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok malesef olcağada benzemior.
    bende onun kart sesine dayanamıyorum oda sussun yada biri onu sustursun konu bulamamış bencede yazmış olmak için yazmış bi tv programında hüsnü şenlendirici hasretinle yandı gönlüm çalarken sözlerini bilmeden o kart sesi ile nasuıl berbat ettiğine bi bakın kimse ona sus demişmi dememişse zaten yazık youtube den bakın görün bıreaksın motorları ülkede bi sorun o mu var bir sürü sorun var onları yazsın mümkünse hiç yazmasın.

Motosikleti
    tvs apache
    ..evinde hastası olan var,küçük bebeği olan var,vardiyeli çalışıpta mutlaka uyumak ,dinlenmek zorunda olanlar var.yaz günü sıcaktan bütün camlar açık yatılıyor o yüzden kışa göre ses daha çok eve doluyor olaya bide bu açıdan bakın bırakalım bağnaz motorculuğu arkadaşlar şu işi adabınca yapalım. şehir içinde olmaz ,şık durmuyor bu tarz hareketler arkamızdan beddua almayalım bakarsın birininki tutar iflah olmayız sonra Allah korusun..motorcu medeni insandır magandalığa vs. asla prim vermez..sevgilerle..
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez:cherry:...

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı JAKOBEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır, benim anlamadığım şey, bizim yanımızdan geçip gidiyorlar, yani alt tarafı üç-beş saniyede "felaket"i geçiştiriyoruz fakat kendileri nasıl katlanabiliyorlar?
    200'den sonra ses duyulmuyoki
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Alıntı timtim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende onun kart sesine dayanamıyorum....

Güldürdün beni akşam akşam

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Güldürdün beni akşam akşam
    beni de yaw
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

Motosikleti
    YK200GY-2 ENDURO
    Alıntı modelxl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PAKİZE SUDA çok biliyor anlaşılan onane motorumuzun sesinden bukadar abartmış uçak iniyormuş ne saçma akıllı olan insan uçakla motosiklet sesini ayırt edebilir 3 yaşındaki çocuk ayırdeder o ayıramıyorsa nasıl hürryete yazar olmuş heralde birisinin torpiliyle yeter be motorlarla uğraştıkları.
    çok haklısın abi karın ağrısı işte yorumuna bakılırsa bu bardaktan akan suyu şelale zannedip yüzmeyede gider

MEDYA = yalanlarla dönen bir rüzgar hortumu
    buda kapılmış bi hortumaya hayırlısı

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    Alıntı modelxl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PAKİZE SUDA çok biliyor anlaşılan onane motorumuzun sesinden bukadar abartmış uçak iniyormuş ne saçma akıllı olan insan uçakla motosiklet sesini ayırt edebilir 3 yaşındaki çocuk ayırdeder o ayıramıyorsa nasıl hürryete yazar olmuş heralde birisinin torpiliyle yeter be motorlarla uğraştıkları.
    bu kadın neden pieryi deve yapıyo pardon bu teyze yok yok bu nine
    anca herşeye eleştiri herşeye muhalefet başkaa işi yok cins ya uyuz oluyom bu nineye

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence haklılık payıda olsa taraflı yazılmış bir yazı. Başlık Susturun şu egzoslarınızı olsaydı. Bir çok kişi haklı bulacaktı. Benim caddemde devir kestire kestire yanlayıp gecen 206 lar golfler 3.20 E30 kasa BMW ler var ne oalcak onların durumu? Kuş serisini saymıyorum bile benim egzozum da orijinal değil. Bunu kabul ediyorum. Sorun egzosda değil ara sokakta gaza basanda bence. Hiçbirimizin motorunun egzosu 76 model Ford kamyon kadar gürültü çıkarmıyor. Ve şu da var; PVc pencerelerin ses yalıtım konusunda üstün başarıları var. Kesinlikle tavsiye ederim. Bir de klima aldın mı eve ne ses nede hava kirliliği...

Ortada bir gürültü varsa bu sadece motosikletin değil, tüm araçlarındır.

Pakize Suda'nın sadece bizi hedef alması garibime gitti. birazda acımasız olduğu kanısına vardım.

Sağlıcakla.
    abi çok ama çok haklısın
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)