Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Susturun şu motorlarınızı!!! (Bence haklı..)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    bmw f650gs
    konuya açıklık getiriyorum olaya şahit oldum... birgün bu hanım kebap söylüyor... hani şu alişanın yediği demetin kro dediği kebap varya... 1.5 çift lavaşlı dürüm siparişi verdi bu hanım... sonra ben yakaladım bunu kebabı alırken... utandı sıkıldı hemen çevirdi ya kardeşim utanmıyormusun motoru bağırtmaya diye hayıflandı çocuğa yanımda... hani ben kebap söylemedim sadece çocuğu fırçalıyorum tavırları... anlıcanız kebapçı motoruydu e haliyle yatması düşmesi var egsoz bu delinmiştir....

KAPAN TOPİK KAPAN...
    İki şeyin değirini elden gitmeden takdir etmek zordur; sağlık ve gençlik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    ohoo şahinler sanki hiç ses çıkarmıyor ayrıca motorun sesi müthiş bence
    facebook.com/kaskafa

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar şuraya 4 sayfa yazı yazılmış toplasan bir sayfa doğru düzgün bişey çıkar. Kimisi şahinlere takmış kafayı kimisi o ses güzeldir demiş. Hepimiz gayet iyi biliyorki, bu yazıda kastedilen motorlar bu sitedeki bikaç üyeninde sahip olduğu 125-150 cc' lik bağırıp bağırıp gitmeyen ses kirliliğinden başka bir işe yaramayan motorlar. Ve görüyorumki, sırf yazmış olmak için bu adamları savunanlar var. Birkaç kişi doğru düzgün yazıyı okuyup anlayarak yorum yazmış. Yazarı pek sevdiğim söylenemez sivri dillidir, ama bence sonun kadar haklı, hiç kimsenin yazının üzerine birşey söylemeye hakkın yok gibi geliyor bana. Lütfen yorumlarınızı yazıyı sonuna kadar okuyup anlayarak yorumlayın, ayrıca scooter' larınızın egsozlarını deldirip deldirip milleti bu hale getirmeyin. Zaten bizi sürekli serseri kopuk olarak görmek isteyen ve bir şekilde buna itilen insanları haklı çıkarmayın. Böyle davranan bir çok kişi yüzünden motor sahibi olmayı hayal eden ama ailesi yada etrafındaki insanların baskısı ile motor alamayan arkadaşlar var. Son olarak, "BAŞKALARINI SUÇLARKEN (GÖSTERİRKEN) 1 PARMAK ONLARI 3 PARMAK KENDİMİZİ GÖSTERİR" Lütfen saygı...

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

serdar.0405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    bence Pakize hn. yazısını yazarken hiç bir motorsiklet sürücüsüyle konuşmadan, motorsikletlerin özelliklerini, üzerlerinde ne tür egzoz bulunmasının araştırmasını yapmadan, neden böyle bir egzoza gerek duyulduğunu bilmeden ( o motorsiklet arızalıda olabilir) sadece camdan bakarak bütün motorsiklet camiasını karalayacak bir yazı yazmış.
    Bunlardan önce ana yollarda motorsikletin içine sığabileceği kadar çukur açıpta kapatmayanları, motorsikleti trafikte araç yerine koymayanları, ara yollara Ağrı dağı gidi kasis yapanları, otobandaki çukurlar kapansın diye içini mıcırla kapatıp otobanın sadece arabalara ait olduğunu sananları, yollardaki logar kapaklarını yüksek yapıp, kapak takmayıp yada bu kapakları çalıpta motorsikletin içine düştüğünde yada üzerinden uçtuğunda ne olcağını düşünmeyenleri, sağ şeritte 100 cc lik motorların arka tekerine kadar gelipte yol isteyenleri, Avrupa ülkelerinde motorsikletlere ait yolların olduğunu, İstanduldaki trafik sıkışıklığına motorsikletle care bulunulabileceğini, 8 yada 6 silindirli cip lerle tek başına gezenleri v.s. v.s. v.s. yazsa ve çözümü için çalışsa bende ses çıkrmasın diye motorsikletimim egzosuna patates bile tıkarım.

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Bence ablamızın mahallesinde motorcu arkadaşlar cok her dk duyup rahatsız oluyor.kesin arabada giderken biri hızlı gecmiş yanından korkmuş ben rahatsız oluyorum diyor.
    tarfiikte bence bunu yapmak sart cünkü dikiz aynasına bakan cok az insan var bari sesi duyup meraklandırmak gerek arac srücüsünü en iyisi ben sesli ss lerden yanayım.
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

DeNNiS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 F \ Peugeot 207
    gitsin sağlık raporu alsın, temiz geçerse bende motorumun egsozuna susturucuları takıcam scooter gibi gezicem.
    motor dediğin sesi olur, bahsettiği ya chopper yada racing, bunları ikisinden biride olsa 5 sn'de geçer gider ve heryerde herzmana görülen motorlarda dğeil, bence bunun başka derdi var yada yazıcak bişey bulamamış,
    pakizecik al ben sağlıklıyım daş gibiyim diye heyet sağlık raporunu bende susturucu taktırcam söz =))

Alıntı serdar.0405 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence Pakize hn. yazısını yazarken hiç bir motorsiklet sürücüsüyle konuşmadan, motorsikletlerin özelliklerini, üzerlerinde ne tür egzoz bulunmasının araştırmasını yapmadan, neden böyle bir egzoza gerek duyulduğunu bilmeden ( o motorsiklet arızalıda olabilir) sadece camdan bakarak bütün motorsiklet camiasını karalayacak bir yazı yazmış.
    Bunlardan önce ana yollarda motorsikletin içine sığabileceği kadar çukur açıpta kapatmayanları, motorsikleti trafikte araç yerine koymayanları, ara yollara Ağrı dağı gidi kasis yapanları, otobandaki çukurlar kapansın diye içini mıcırla kapatıp otobanın sadece arabalara ait olduğunu sananları, yollardaki logar kapaklarını yüksek yapıp, kapak takmayıp yada bu kapakları çalıpta motorsikletin içine düştüğünde yada üzerinden uçtuğunda ne olcağını düşünmeyenleri, sağ şeritte 100 cc lik motorların arka tekerine kadar gelipte yol isteyenleri, Avrupa ülkelerinde motorsikletlere ait yolların olduğunu, İstanduldaki trafik sıkışıklığına motorsikletle care bulunulabileceğini, 8 yada 6 silindirli cip lerle tek başına gezenleri v.s. v.s. v.s. yazsa ve çözümü için çalışsa bende ses çıkrmasın diye motorsikletimim egzosuna patates bile tıkarım.
    + 25 252 525252525252552
    [SIZE="4"]die young and make a beautiful corpse[/SIZE]

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Zevkler ve renkler tartisilmaz , 500cc ve ustu makina alan herkez birazda sesi icin aliyor. Eger Pakize Suda gibi her kez dusunseydi Egzoz firmalari ifals ederdi.Onlar bukadar cok sattigina gore var bunun basit bir aciklamasi. Sahsen benim motorum kendi sinifinda en cok kukreyen motor , ve ben bu sese bayiliyorum hicte kismaya niyetim yok acikcasi tonla parayi sinek viziltisi icin vermedim her halde. Istanbul icinde 20 senedir Ikarus otobusler geziniyor gurultusunden kulagim patliyor , minibuslerin o dizel sesi kornalari bence buna deginmeli mahalesinden es kaza gecen bir motorcu sehir ses kirliliginin simgesi olamaz. Asli destegi olmayan bir yazi.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

cancancan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    bu pakize hanım nerede oturuyor yoshimura egzostu olan 5 6 ss makine gidelim de konser verelim kapısının önünde alışsın kulakları ss sesine
    Life's Too Short , To Ride With Ugly Women

Motosikleti
    var
    Eksozu patlak bir mobiletten çıkan sesten bahsediyordur belki, bi ses ancak bukadar iğrenç olabilir, kulakları kemirircesine. ss lerde ise bize ne kadar hoş bir ses olsada, gecenin bir yarısında bağırta bağırta adamın kapısının önünden geçersen muhakkak kulakların çınlar, hava atacam derken günyüzü görmemiş küfürler yemeye gerek yok. hastası var yaşlısı var ufacık bebeği olanvar, küçücük bebeğin nasıl korkarak uyandığına şahit olursanız hak verirsiniz özellikle kendi çocuğunuz ise!!! şehirler arası bas basabildiğin kadar, fakat şehir içinde yakışıklı olmaz, anlayışlı olmak lazım motorcu efendi olması gerekir..sokak serserisi dedirtmeye gerek yok..

zafer80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı JAKOBEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pakize SUDA'nın bugünkü Hürriyet gazetesindeki yazısı;

Susturun şu motorlarınızı!

PENCEREYE koştum...

Bizim kapıya uçak mı iniyor diye!

Olur olur... Havada arıza yapar...

Tamam, saçmalıyorum. Fakat o gürültünün başka izahı yok!

Ama varmış meğer.

Motor.

Bildiğimiz, iki tekerlekli, üstüne binilip gidilen ulaşım aracı.

Gürültüyü yapan oymuş.

Ama nasıl gürültü... Gün içerisinde bunlardan beş tanesinin çıkardığı sese maruz kalsa insan, akşama yüzde 30 işitme kaybı garanti!

Eskiden de böyle gürültülü mü çalışırdı bunlar yoksa benim işitme yollarımda fazladan bir açıklık mı oluştu?

Aslında tersine kapanmış olması lazım biraz... İnsanın her yanı yaş alırken kulaklarının 20 yaşında kalacak hali yok!

Yani motordan çıkan sesin bir kısmının beynime ulaşmadan yolda ziyan olup gitmesi ihtimali daha kuvvetli. Yani beni "Amanın!" diye pencereye koşturan ses, benim duyduğumdan daha da yüksek belki de.

Neyse ne...

Motor sesi en nefret ettiğim seslerin baş sırasına oturmuş durumda. Matkap sesi ikinciliğe düştü.

* * *

Sahi nedir bu?

Neyin göstergesidir bir motorun bu kadar gürültüyle çalışır olması?

Makbulü bu mudur?

Kulakları sağır etmezse motor motordan sayılmıyor mu?

En önemlisi bunlar böyle mi sürülüyor piyasaya?

Böyle "gürültü nesnesi" olarak mı?

Yoksa öteki aksesuvarlar gibi sonradan "bağırtıcı" gibi bir şey mi takılıyor?

Hani olur ya, edep devrini geride bırakmış insanlar olarak böyle bir icada ihtiyaç duyduk belki!

Hayır, benim anlamadığım şey, bizim yanımızdan geçip gidiyorlar, yani alt tarafı üç-beş saniyede "felaket"i geçiştiriyoruz fakat kendileri nasıl katlanabiliyorlar?

Onlar için "Fiyaka her şeydir, kafalarının şey edilmiş olması hiçbir şey" belli ki.

Bakın, gerçek motor tutkunlarına, "motorcu" olmayı yaşam biçimi haline getirmiş olanlara sözüm yok. Onlar bu alete binmenin adabını biliyorlardır nasıl olsa. Sözüm "Ben buradayım" diyecek başka hiçbir meziyeti olmayan, üstüne çıktığı motoru bağırtarak kendini var etmeye çalışan kifayetsizlere, edepsizlere, görgüsüzlere...

Susturun şu motorlarınızı!

PAKİZE SUDA (Hürriyet 12.08.2008)

Sizce de haklı değil mi?
    ewet ,,,motosiklet son zamanlarda artan kazalar,yeni yeni türemeye başlayan diziler vb benzeri şeyler yüzünden gitgite popüler olmaya başlayan bi gündem halini almış durumda,, sanırım pakize hnm da bu durumdan pay biçip kendine suni gündem yapmış..

ilk olarak motosiklet sesi en nefret ettiğim seslerin başına yerleşmiş demiş,,

nasıl oluyorda bizler, onca trajik kaza olmasına rağmen hala kendimizi farkettirememekden yakınıp dururken,salt ses yüzünden pakize hnm'ın dikkatini çekivermişiz ?
    tamam haklı ama motorsiklet deyince herşeyi bi kenara bırakıp, cımbız'ı eline alarak ses olayını çekip çıkarması motosiklet bilgisini (bilgisizliğini)açıklıyor,,

ayrıca bu rahatsızlığını dile getirirkende bu denli amiyane bi uslub kullanması karekterini gözler önüne seriyor

öyle olup olmadık yerlerde motorlarını yırtarcasına bağırtan arkadaşlara bi çoğumuz kıl oluyoruz ancak sıralı 4 silindir makinaların,yerine ve zamanına göre şiir gibi ses çıkararak uzayıp gitmesi eminim bi çoğumuzunda hoşuna gidiyor

kim ne derse desin ss lere performans egsozu takıp trafiğe çıktığımızda kornadan daha çok dikkat çekiyor dolayısıyla uyarıcı oluyoruz.. bu bahsettiğim kalıplaşmış bi hurafe değil gerçektir!!!

ayrıca edeb devirini geride bırakmışız derken ne kadarda doğru bi tespit yapmış...(!!!!!!!!!!)...

Sevgili Pakize Hnm, trafikde bi çok insan bizi adam yerine ,motorlarımızı ise araç yerine koymuyor bile biz buna alıştık
    bence sizde bizim çıkarttığımız sesleri alışmalısınız...

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    @Sadık1453 abi dediği yanlış bir kere sen 5+1 ses sistemini tak arabaya,kucağında müzik sistemi taşı sokakta konser ver bunların hepsi gürültü yapma yöntemi.Sadece motorsikletlilere gürültücü demiş.E biz de diyoruz ki şahinlerden de aynı ses hatta daha fazlası çıkıyor.Yanlış mı dedik?
    facebook.com/kaskafa

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Susturucuyu delmekle,susturucuya daha fazla para verip daha fazla ses çıkaran başka bir susturucu ile değiştirmekle farkedilemeyiz.

Bu şekilde Farkedildiğimizde de çevreden küfür ve hakaretten başka birşey kazanamayız.
    Ama burda yanlış olan birşey de var.Peki bu performans eksozları madem çevreyi rahatsız ediyorsa niye üretilip uçuk rakamlara satılıyor?
    Not:
    Şimdi konu performans eksozları değil demeyin onlarda özellikle geceleri çok rahatsız edici ses çıkartıyor.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Sadık1453 abi dediği yanlış bir kere sen 5+1 ses sistemini tak arabaya,kucağında müzik sistemi taşı sokakta konser ver bunların hepsi gürültü yapma yöntemi.Sadece motorsikletlilere gürültücü demiş.E biz de diyoruz ki şahinlerden de aynı ses hatta daha fazlası çıkıyor.Yanlış mı dedik?

Güzel kardeşim haklısın, ama biz önce kendi bahçemizi temiz tutalım dimi.? Başkasının bahçesindeki ısırgan otunu göstermeyelim. He biz ne zaman bütün motorcular yada büyük çoğunluk olması gerektiği gibi davranmayı öğrenriz işte o zaman. "Bakın bizim motorlarımızın sesine b..k attınız, hızlı gitmemize aralara girmemize kulp taktınız biz hepsini layıkı ile yerine getirdik. Şimdide siz bizi görün, bize saygı duyun ve önemseyin. Bizim için bişeyler yapın, diğer kötü görünümlü ve sesli motorlu taşıtları da olması gereken hale getirin" diye bilme hakkımızın olması için ilk önce kendimizi düzelteceğiz. Biz kirliyken karşımızdakine eteğinde çamur var diyemeyiz.

Umarım kendimi anlatabilmişimdir. Pakize hanımın avukatı rolünü oynamıyorum tabiki ama sanki onu savunduğumu düşünmeye başladınız. Sadece yazısındaki bahsettiği sıkıntı inanın hepimizin baş ağrısı...

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mahallemde benle birlikte cruiser'ci bir arkadaş daha var ve O'nunda ne zaman gidip geldiği belli bile olmuyor.Buna rağmen 3 tane egzost'u açık civic ve bir tanede şahin var.Gündüz gece ne zaman gidip geldiklerini her daim anlayabiliyorum.Şu yazıyı yazan vatandaşada soruyorum;mahallende daha çok hangi araç ötüyor?Doğrudur kendini bilmez motor sahipleride var(Motorcu değil!),ama 10 katıda 4 tekerli fırlamalar var.Yazsın onlar içinde bir yazı,tarafsızlığını anlayalım.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Forumdan Uzaklaştırıldı ferrari_tayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    tüm yorumları okudum, fazla bişey yazmaya gerek yok, yazan kadın scooter ların egzosunu söküp soba borusu tipinde boru takanlardan bahsediyor olmalı ama keşke bunu bu şekilde yazsaydı.
    ss lerin insanı çokta rahatsız ettiğini sanmıyorum (mahalle arasında basmak dışında)
    scooterin egzosunu söküpte soba borusu takan arkadaşlarıda anlayamıyorum, insanların gözünde küçük düştüklerinin farkında değillermi, yani insan utanır, kimse o iğrenç sesi duyupta vay be ne bastı adam demez yada ne güzel ses çıkarıyorda demez.
    özenti tabiki, ss sahibi olmayı herkes ister alamayıpta ss gibi ses çıkarsın diyede scooter egzosu delinip bi takım işlemlerden geçmemeli.
    bende 3 sene scooter kullandım halada kullanıyorum, ss sahibi olmak için 3 sene bekledim ama gidipte scooterin egzosunu deldirmedim. scooter den beklentim ne ise o amaçla kullandım.
    ss ile rahatsız ettiğim insanlar olduğundan eminim, ama ss ile kasıtlı yaparsak rahatsız edici oluyor, egzosu delinmiş soba borusu takılmış motorlar ise her şekilde rahatsız ediyor.

Egzozu patlak şahinli kıroların motorize versiyonundan bahsediyor olmalı. Çok sağlam hatırlarını soruyorum bu arkadaşların ben de, nasıl rezil bir sestir o!!

Egzozu anıran şahinlisi de kıro soba borulu scooterlısı da kıro sonuçta...

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    bence haklılık payıda olsa taraflı yazılmış bir yazı. Başlık Susturun şu egzoslarınızı olsaydı. Bir çok kişi haklı bulacaktı. Benim caddemde devir kestire kestire yanlayıp gecen 206 lar golfler 3.20 E30 kasa BMW ler var ne oalcak onların durumu? Kuş serisini saymıyorum bile benim egzozum da orijinal değil. Bunu kabul ediyorum. Sorun egzosda değil ara sokakta gaza basanda bence. Hiçbirimizin motorunun egzosu 76 model Ford kamyon kadar gürültü çıkarmıyor. Ve şu da var; PVc pencerelerin ses yalıtım konusunda üstün başarıları var. Kesinlikle tavsiye ederim. Bir de klima aldın mı eve ne ses nede hava kirliliği...

Ortada bir gürültü varsa bu sadece motosikletin değil, tüm araçlarındır.

Pakize Suda'nın sadece bizi hedef alması garibime gitti. birazda acımasız olduğu kanısına vardım.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    bmw f650gs
    çok geyik oldu bu muhabbet akıl veren akıl alanlar toplandı iyice yok hanım haklı yok sen orana bak bu burana bak... mahallesinden 5 tane geçse kulak kaybına uğrarmış... bende gündü 5 kere pakizeyi izlesem ya kadınlardan soğurum yada gözlerimin görme yeteneğini kaybederim... hıh bumu yani... kadın yazacak bişey bulamamış iyi okuyun en nefret ettiğim ses diyor... ön yargıya bakın... lütfen savunmayalım arkadaşlar insanların egzosu patlak olur yaptıramaz ne bilim işte... biz motorcuyu bilmeden kimdir nedir ne durumdadır bilmiyoruz... arızalımı değilmi... lütfen arkadaşlar birbirimizi eleştirmeden önce düşünelim...
    İki şeyin değirini elden gitmeden takdir etmek zordur; sağlık ve gençlik.

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Pakize Suda.....................................Ne söylenebilirki..ne olduğu çok iyi belli..başka laf söylemeyeceğim..

Motosikleti
    SYM SHARK 125cc (Kazadan sonra ne durumda bilmyrm)
    Abilerim arkadaşlarım pakize hanım çok haklı....Motor bi yaşam tarzı oluyo bir çok insan için...Yanlız birşey unutulmamalı ki sadece biz yokuz. Çevreye rahatsızlık vermek yanlıştır.Sadece motosiklet için demiyorum. Arabalar içinde geçerli bu..Çevremize biraz daha duyarlı olmalıyız diye düşünüyorum...Sadece gürültü olarakta değil. Trafikte öyle bir gidiyoruz ki ki buna bende dahilim yayaların olsun araç şöförlerinin hayatlarına hatta kendi hayatlarımızı tehlikeye atıyoruz. Motorcular ince bir ip üzerinde her zaman daha bir dikkatli ve duyarlı olmalıyız.....(Bunları diyorum ben 4 kez kaza yaptım artık akıllandım)
    [B][I]Hakların Mahkum Edildiği Bir Ülkede , Bütün Doğruların Yeri Cezaevidir... Thoreau [/I][/B]

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)