Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Susturun şu motorlarınızı!!! (Bence haklı..)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda XL 200
    Alıntı murat gürgen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bence kontak kapama eylemi yapmak en güzeli birde motorları birbirine zincirle bağlarsak akşama soluğu karakolda alırız :D
    evet bir de "sesli motorculara karşı sessiz eylem" diye pankart açarsak tam olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaa arkadaşlar, aranızda kasksız dolaşıp kafasını üşütenlermi oldu?

Gözünüzü seviyim saçmalamayın... Millet bize serseri muamelesi yapıyor, seslisinizi, gürültü yapıyorsunuz, diyor sizde onları haklı çıkartmak içinmi böyle buluşmak eylem yapmak gibi planlar yapıyorsunuz? Hepiniz aklı başında adamlarsınız yapmayın aramızda çok genç kanı hızlı akan arkadaşlar var bi cahillik yapıp söylediklerinizi ciddiye alırlar kadının kapısına dayanırlar. Biz o insanlara efendiliğimizle cevap vereceğiz. Biz kendimizi savunmayacağız, biz kendimizi olması gerektiği gibi göstereceğiz onlarda diyecek bu çocuklar işe yaramaz motor üstünde gezmekten başka işe yaramayan serseriler değil gayet efendi adamlar diyecekler. İşte o zaman başarılı oluruz. Yoksa Pakize hanımın evinin önünde SS'e bile gerek yok 3 tane egsozu delinmiş MCT yada Superlight tamam. Ama çözüm bumu? İyi düşünün şikayet ettiği gibi motocular olmak yerine özenilen örnek gösterilen insanlar olmalıyız. Ayrıca inanın bana geceyarısı hastası olan yada çocuğunu uyutmaya çalışan insanlar dışında hiç kimse 600 RR' ın sesinden nefret etmez eminim. Motoru seven sevmeyen herkes bu sesi sever, egolarını okşar çünkü, tahrik edici bir sestir. Ama sizlerin tarif ettiği gibi diğer 125-150-200 cc' lik motorların delinmiş egsozları çok kötü kabul edelim, kulak tırmalıyor. Aklımızda kaskımızda başımızda kalsın ;)

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Arkadaşlar bende taraftar değilim egsoz deldirmeye çok iğrenç bir sesi var doğru Ama pakize hanımın doğru yazdığı kadarda yanlış yazmış genelleme yapmamış bütün motosiklet sevdalılarını aynı kefeye koymuş 1000 cc lik makinada dahil 50 cc lik makinada dahil bu yazdıklarına Pakize hanım acaba iyi bakmışmı eminmi motosikletten geldiğine sesin belkide şahin bmw yada başka bir otomobildir çünki önce uçak zannetmiş daha sonra motosiklet ..bence gözlerini kapaltıp yeniden kafasında canlandırsın neydi acaba diye!!!!

gürültüden şikayet ediyor gitsin ortaköy e sabahlara kadar ne gürültüler oluyor onları yazsın trafik sorununu yazsın gürültü kirliliğimi o zaman trafikte gereksiz kornaya basanlarıda yazsın gece bile çalışan inşaat makinalarından çıkan sesleride yazsın ama yazmaz...işine gelmez. bence pakize hanım arabasıyla trafikte sıkıştı kaldı yanındanda bir motosiklet sürücüsü trafiğe takılmadan geçti(tegu olabilir) bu olayda zoruna gitti sonra motosikletcileri düşman belledi ve ben size gösteririm dedi bence yazıyı bu nedenle yazdı...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı Marlboro Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gürültü kirliliği yapılmadan sıkışık trafikte race nasıl kullanılır aragazı yapmadan motor nasıl soğutulur.Onlarıda bir izah ederse ne güzel olur sevgili ablamız.

Hemen tüm yorumları okudum ve bir iki ılımlı yaklaşımın dışında herkes gürültüden yana ne hikmetse
    1 - Performans egzozu mutlaka orijinalinden fazla ses çıkartıyor.
    2 - Egzoz'unu özellikle modifiye edenler az değil! bence son derece yersiz ve
    yarardan fazla zarar.
    3- Mahalle aralarında aşırı derecede gürültü yapılmasını ben kesinlikle tasvip
    etmiyorum! nedenide: Yaşlısı,hastası,bebeği, evinde huzur bulmak için bulunan insanları ( hatta hayvanları! bizim kediler korkudan çıldırıyor ) aşırı gürültyle huzursuz - rahatsız etmnenin faydasını kim makul ve mantıklı bir şekilde izah edebilir?
    Marlboro Man, Race motosikletini ARA GAZI ile bağırtarak nasıl soğuttuğunu doğruzu merak ettim! belki buradan paylaşırsında, geçen yıl Manisa mesir macunu şenliğine katılan ve konvoyda ( düşük hız nedeniyle ) Su soğutmalı olan hemen TÜM RACE makineleri su kaynattı!!!! arkadaşlar önerilerini dikkate alırlar bence motosikletini bu yolla soğutmaya çalışıyorsan çooook motor yaptırırsın
    Arkadaşlar, eğri oturup doğru konuşalım, Pakize Suda hatalı değil tam aksine haklı.Boş gürültü birşeye yaramaz.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    Honda XL 200
    özer arkadaşımıza katılıyorum...
    ayrıca ara gazı vermekle motor soğutulmaz tam tersine daha da ısınır...
    conta bile yanabilir... sıcaklarda eğer yavaş gitmek zorunda isen, düşük devirde gitmek en iyisidir... (vitesi yüksekte tutup, gazı çok az vererek)

trafikte fark edilmek adına fazla ses çıkartmak da bence bir bahane... fark edilmek istiyorsan şehir içinde daha yavaş gideceksin... motorlar arabalara göre çabuk hızlanıyor... araba kullanan adam 3 saniye öncesinde dikiz aynasına baktığında, uzakta olduğunu görüyor ve 3 saniyede yanında olabileceğini tahmin edemiyor. motor ne kadar bağıra bağıra geliyoruuummm dese de boşuna yani

vlamix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konuyu okudumda bizim lahmacuncu geldi aklıma

bi tek yakalasam alacağım aklını söküp o motorundan soba borusunu başka yere takacam

ss motorlar sokak arasında tamam geç saatlerde rahatsız edermi derseniz eder fakat eminim terbiyeli bir ss sürücüsü hiç bir zaman pancar motorlu zibidiler kadar terbiyesizlik yapmaz. ( mahalle arasında)

caddede+temde ver gazı alayına

heredot1923 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns200
    yav sanki motorsiklet kullananların bütün haklarını sağlıyorlarda bide eleştiriyorlar .yazıyı yazan şahsiyet bile yolda motorsiklet görse arabasıyla sıkıştırır gelmiş burda güya nasihat veriyor sen önce araba kullananlara ders ver adam açmış son sesi korna çalıyorum duymuyor.Seni protesto ediyorum Pakizeeeeeeeee
    maşrabamız küçükse deryayı suçlamaya hakkımız yoktur

Alıntı muratoygur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz abartmışş bence, yazacak konu bulamamış buna takmış, gidip trafikte çektiğimiz eziyetleri, olmadık zamanda yapılan akaryakıt zamalarını, yada yolsuzlukları yazsın, Sahipsiz olan bizlere saldırmak,atıp tutmak yazarlıksa, bende yazarım Alide yazar Velide yazar Gönülde...
    Şımarık medya goy goycusu seni
    ben oldum olası karsıyım bu ses olayına

Motosikleti
    keeway150 sl
    kule memuru pakize suda iniş izni istiyorum acil durum mahalle ..pardon pist müsaitmi acaba meydey meydey
    [COLOR="red"]bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri dolaşıyorsa orada güneş batıyor demektir.[/COLOR]

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    kadın amacına ulaşmış gibi. biz can pazarındayız bunlar gibi anlayışsızlardan dolayı, hatun kişi motor sesinden rahatsız olmuş gastelerde bar bar bağırıyo.yazmayın buraya, düşsün gündemden, kaybolsun tarihin tozlu koridorlarında pakize denen kadın. kızdım bak.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı nf500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kule memuru pakize suda iniş izni istiyorum acil durum mahalle ..pardon pist müsaitmi acaba meydey meydey
    zuhaeuah müthişsin abi
    bunların sokakta uzay mekiği de fırlatıyolardır
    five.. four... three.. two.. one... zero...
    bu cama çıkar...
    2 gün sonra gazetede "susturun şu uzay mekiklerinizi"
    facebook.com/kaskafa

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Yerden göğe kadar haklı kadıncağız.

Kendini gürültüyle var etmeye çalışan içimizdeki görgüsüzleri savunmayalım ve bizzat çevremize rahatsızlık vermiyorsak da üzerimize de alınmayalım.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

Motosikleti
    roadstar 250 (cok guzel ya)
    her kez hadiine dusmeyen yazılar yazıyo sanane sırf fark edilmedigi için hayatını yitiren okadar insan varken ne konusuyosun sen ?? eskiden dili olan konusurdu artık eli olan yazıyo bide yazar diyolar bunlara
    [COLOR="Red"][B]
    Önce Topraktım Simdi Agaç OLdum.
    Derya DenizLer Gibi DaLgaLandım Simdi DuruLdum.[/B][/COLOR]

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı serdar23_Bilgem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerden göğe kadar haklı kadıncağız.

Kendini gürültüyle var etmeye çalışan içimizdeki görgüsüzleri savunmayalım ve bizzat çevremize rahatsızlık vermiyorsak da üzerimize de alınmayalım.
    kadıncağız???? bütün motorları motorcuları yakacaklar gaz döküp ellerinden gelse. egsoz dumanının, trafik gürültüsünün kaçta kaçını motorlar salıyo etrafa? lüzumsuz bi sitemi çok ciddiye aldınız. destek olacak bi tarafı yok. susturun şu motorlarınızıymış! gel sustur.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Alıntı aargh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 silindir 600lük yada 1000lik motorun sesi bana ninni gibi türkü gibi geliyor.

Trafikte farkedilmek açısından çok güzle bir olay. Mahalle arasında motoru bağırtmak tabi bizlerin tasvip etmeyeceği birşey. Arkadaşlar yüksek cc motoru olnlar bilhassa olmadık yerlerde vermeyin aragazı.

Katılıyorum Bana ninni gibi diilde Müzik gibi gelıyor kulağa hoş gelen.

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    dünyanın en güzel 3 sesi nedir
    1.su sesi
    2.para sesi
    3.motor sesi

[COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda
    Bazen bu düşünmeden yazanlara o kadar kızıyorum ki...

Sanki memleketin otomobil/otobüs/minibüs/taksi sürücüsü hep aynaya bakıp yol veren düzgün adamlar da, biz eşşeklikten patırtılı egzozla geziyoruz.

O egzoz, otomobil içinde giden kafası uyuşmuş adamın beni fark etmesi için çalışan tek sigorta.

Yaa Pakize hanım.

Bu köşe yazarlarının alayı motosiklet düşmanı.

Programda bunu işleyeceğiz.

Slmlr
    Brkn

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    kesinlikle saçmalamış...
    1000 rr ın yolda giderken ki sesinden zevk almayan birisi yoktur içimizde...
    hele ki uzarken...
    bir daha kine pamuk tıkasın kulaklarına, yada şahin ve doğanların ekzoz takıp müziği son ses verip gezmelerine odaklansın...

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    600 RR 1000 RRın normal geçip gitme sesi tamamda ya o eşşek arısı gibi bağıran mopetlere soba borusu gibi eksoz takan cublara ne demeli yada gecenin olmadık vakti x cafede y barda yada zdiscoda ne bileyim her nerde ne şekildeyse alkol duvarını aşıp arkadaşında kız arkadaşı koluna taktığı kaskıyla SS motoruyla küçük viteslerde kesiciye (tabi varsa -ki çoğunda olmaz) girecek kadar gaz verip olmadık saçma sapan hareketler yapan ve bu kez olmasada bi dahaki seferine sağa sola patlamaya aday yaratıklara (yaratık diyorum çünkü gün olur uslanırlar aramıza karışabilirler belki diye hakaret etmek istemiyorum yada diyecek bi kelime bulamıyorum) ne demeli ve BELKİDE EN ÖNEMLİSİ onların yaptığı taşkınlıklar ve densizlikler yüzünden bizler gibi doğru düzgün motosiklet kullananların tabiri caizse başına patlayan kabaklara ne demeli. Elma ile armutu ayırt etmek lazım bence
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Carl Gustav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen bu düşünmeden yazanlara o kadar kızıyorum ki...

Sanki memleketin otomobil/otobüs/minibüs/taksi sürücüsü hep aynaya bakıp yol veren düzgün adamlar da, biz eşşeklikten patırtılı egzozla geziyoruz.

O egzoz, otomobil içinde giden kafası uyuşmuş adamın beni fark etmesi için çalışan tek sigorta.

Yaa Pakize hanım.

Bu köşe yazarlarının alayı motosiklet düşmanı.

Programda bunu işleyeceğiz.

Slmlr
    Brkn
    Aha Barkin'da yoldan çikti.
    Barkincim,lütfen Pakize ablamizi üzme.
    Kendisi benim açimdan çok degerli biridir.
    Ben bir sarkisina katlanamazken o Gökhan Güney'in kendisine yillarca katlanarak,gözümde azize meryem ve saz arkadaslari mertebesine erismis, çok degerli bir sahistir.
    Muhtemelen ablamizin egzioz sesine olan garezi, GGnin osuruk sesine yillarca katlanmaktan mütevellit bir hastalik olabilir.
    Bu nedenle pek üstüne gitmeyelim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)