Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

250cc Scooter Almayı Düşünüyorum Sizce Hangi Markayı Almalıyım ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kalipso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sbuyukkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde almak istediğin motorların üzerine muhakkak otur.
    Oturuş pozisyonu, boyun kilon, dızlerin kırıklığı, ayakların yere basışı v.s

Bunlarda önemli etken olabilir.

Haklısın zaten alacam motoru test sürüşü yapmak istiyorum hem motorun kullanabılırlıgı ıcın hemde darbelı olup olmadıgı ıcın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de foresight'ı düşün derim.Muzaffer abi de sağolsun anlatmış o kadar.Ben foresight kullanmadım ama onun kardeşi olan dylan sahibiyim.Honda'nın kalitesine diyecek yok.İlk başlarda cbr 125 mi, beat mi, runner vxr 200 mü diye araştıradururken bir anda gidip Dylan'ımı aldım.250 cc civarı değil de biraz ufak desen gözün kapalı dylan derdim ama madem ki istediğin o al bir foresight bak keyfine
    Bu arada 250'lik foresight'a da dylanınki gibi 140 ibre koymuşlar.En son kaç yaptın sen Muzaffer abi?
    Mhyen arkadaş,

Dylan ile tek kişi olan arkadaşım ve ben eşimle yola çıktık. 150 Km gibi TEM den gidilen bir geziydi ve Dylan beni deli etti Hiçbir zaman açık ara fark yapamadım, beraber gittik beraber döndük, 150 lik sınıfının standart motorunda Dylandan başka yoktur Son hız olarak, melmekete giderken CBF li Buraki arkadaşlarla, düüüümdüz yolda 2 kişi yüklü bagaj (yaklaşık 15 kg9 tammm 140 noktasına dayadık. Yaklaşık 15 dakika bu hızda tam gaz devam ettik O sırada motorum henüz 3000 km de idi ve benimde inanmadığım ama görerek şahit olduğum bir durum var ki, Honda motorlar 10000 km den sonra tam anlamı ile coşuyorlar Bizim için hız hiçbir zaman çok önemli olmadı ama motorumu da test etmiş oldum. Biz TEM de bile yol müsaitse 100 ü geçmeyiz Seyrede baka gezeriz. Coşkun arkadaşımız ki sitemizin üyesidir ve inanılmaz gezen bir arkadaştır, tüm diğer Dylanl kullanan arkadaşlarla çıktıkları gezide herkesi arkalarda bırakıyor 155 km/h son hıza çıktığını Servet ile beraber test etmişler. dediğim gibi Son Hız aslında bizim için motorun performansını görmek için bir değer, hiçbir zaman o hızlarda motor kullanmayı adet edinmedim

Herkese kazasız belasız sürüşler (hee bu arada, bugün bagaj anahtarı tık diye bir ses çıkarttı ve boşa dönüyor artık Pazartesi servise yollanacağım, bagaj açılmıyor)
    Poturdak

b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    7-8 milyar verebiliyorsan eğer bence aprilla gilera runner al. 250 cc
    hem italyan ki kalitesi şüphesiz. Hemde en güçlü scooterlardan.

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mhyen arkadaş,

Dylan ile tek kişi olan arkadaşım ve ben eşimle yola çıktık. 150 Km gibi TEM den gidilen bir geziydi ve Dylan beni deli etti Hiçbir zaman açık ara fark yapamadım, beraber gittik beraber döndük, 150 lik sınıfının standart motorunda Dylandan başka yoktur Son hız olarak, melmekete giderken CBF li Buraki arkadaşlarla, düüüümdüz yolda 2 kişi yüklü bagaj (yaklaşık 15 kg9 tammm 140 noktasına dayadık. Yaklaşık 15 dakika bu hızda tam gaz devam ettik O sırada motorum henüz 3000 km de idi ve benimde inanmadığım ama görerek şahit olduğum bir durum var ki, Honda motorlar 10000 km den sonra tam anlamı ile coşuyorlar Bizim için hız hiçbir zaman çok önemli olmadı ama motorumu da test etmiş oldum. Biz TEM de bile yol müsaitse 100 ü geçmeyiz Seyrede baka gezeriz. Coşkun arkadaşımız ki sitemizin üyesidir ve inanılmaz gezen bir arkadaştır, tüm diğer Dylanl kullanan arkadaşlarla çıktıkları gezide herkesi arkalarda bırakıyor 155 km/h son hıza çıktığını Servet ile beraber test etmişler. dediğim gibi Son Hız aslında bizim için motorun performansını görmek için bir değer, hiçbir zaman o hızlarda motor kullanmayı adet edinmedim

Herkese kazasız belasız sürüşler (hee bu arada, bugün bagaj anahtarı tık diye bir ses çıkarttı ve boşa dönüyor artık Pazartesi servise yollanacağım, bagaj açılmıyor)
    Haklısın Muzaffer abi.Dylan hakikaten ne yapacağı belli olmayan fişek gibi bir motor.Bir haftadır binmiyordum bugün ilk kez çıktım.Fakat motorda bir dengesizlik var gibi geldi.Ümraniye D&B motora servise gittim.Daha önce de buraya uğradığımda benimle ilgilenen arkadaş test için benim motoru aldı.Ben de kendisine artçı oldum.Hani şimdiye kadar dylan'ı ben hep sakin sakin sürüyormuşum.Mahalle sokak aralarında dolaşırken bile rüzgardan gözümden yaşlar boşaldıZaten bu arkadaş da bir dylan sahibiymiş ve 12 yıldır motor kullandığını, o sınıfta dylan kadar zevk aldığı motor olmadığını söyledi.Bu arada benim motorda da arkadaki shad 46 lık çantada kilitler olduğundan onlar biraz dengesizlik yapıyormuş.Kilitleri sele altına atınca biraz daha düzeldi
    Honda hayat onda hakikaten

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın Muzaffer abi.Dylan hakikaten ne yapacağı belli olmayan fişek gibi bir motor.Bir haftadır binmiyordum bugün ilk kez çıktım.Fakat motorda bir dengesizlik var gibi geldi.Ümraniye D&B motora servise gittim.Daha önce de buraya uğradığımda benimle ilgilenen arkadaş test için benim motoru aldı.Ben de kendisine artçı oldum.Hani şimdiye kadar dylan'ı ben hep sakin sakin sürüyormuşum.Mahalle sokak aralarında dolaşırken bile rüzgardan gözümden yaşlar boşaldıZaten bu arkadaş da bir dylan sahibiymiş ve 12 yıldır motor kullandığını, o sınıfta dylan kadar zevk aldığı motor olmadığını söyledi.Bu arada benim motorda da arkadaki shad 46 lık çantada kilitler olduğundan onlar biraz dengesizlik yapıyormuş.Kilitleri sele altına atınca biraz daha düzeldi
    Honda hayat onda hakikaten
    Heheheh, iyi ki Gökhan arkadaşla tecrübeye çıkmamışsın artçı olarak virajda dizin yere değince anlardın nasıl bir hataya düştüğünü
    Poturdak

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heheheh, iyi ki Gökhan arkadaşla tecrübeye çıkmamışsın artçı olarak virajda dizin yere değince anlardın nasıl bir hataya düştüğünü
    Valla arkadaşa ismini sormadım ama çocuk değildi.Usta ya da kalfa pozisyonunda olması lazım.Yanında çıraklara birşeyler tarif ediyordu.Hatta gel binelim dediğinde yanındaki çocuklar "Aman sıkı tut, bunun arkasına binilmez" falan diyorlardı

Motosikleti
    Yamaha X City 250
    Bütçene göre... Yamaha x city 250 öneririm, 16 inç jantı sınıfının en kullanışlısı, performansıda gayet iyi, 100 km de 3,5 lt yakıyor. 9200 tl + plaka masrafı 9400 tl yi bulur.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)