Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çok Ciddi Bir Zincirleme Kazadan Döndük!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Allah Bu Gibi Kazaları Motor Sever Arkadaşlarımızdan Uzak Tutsun Aman Diyorum Dikkat!!! Bazen Hepimiz Gaza Gelebiliyoruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    İstanbul taşı toprağı tehlike... Acil şifalar umarım durumu ciddi değildir Allah hepimizi korusun...

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Umarım arkadaşın sağlık durumu iyidir, çok üzüldüm. Motordan anlaşılıyor ne kadar kötü düştüğü. Çok geçmiş olsun çok...
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artı 6 ay önce orda Actıve kuryeden bi arkadaş arabanın ani sağa kırmasıyla yan bariyerlerde patladı...olaydan 1 dakika sonra ordaydım...sol ayak diz altı sadece kaval kemiği vardı yerinde...başkada bişey yoktu diz altında...3 gün kendime gelemedim...
    metehan abi içimi kararttın ya
    bende motosiklet hevesiyle yanıp tutuşan sana göre genç sayılabilecek arkadaşlardanım
    bizi motive etmek yerine neler anlatıyosun abi
    aşkolsun

alpibox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER

ben zaten geçmiş olsun dedim!

[QUOTE=pininfarina;1087753]Hocam arkadas pert olmustu, motor pert olsa ne olur! Kaskosu varmiş diye konusuluyordu kaskodan bi-sekilde alir parasını ancak bir tırnagının ucu kırılsa dunyayı verse alamaz maalesef!!! [/QUOT
    ben zaten geçmiş olsun dedim!

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    geçmiş olsun
    Orgazma Dudak Büktürür

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    Sevgili arkadaşlar kaza yapan kardeşimize geçmiş olsun inşallah bir an evvel sağlığına kavuşur.
    burada yazdıklaınız bilgileriniz ,uyarılarınız okuyan veya yeni üye olan veya bilnçlenmeye çalışan herkeze bilgi oluyor .
    Bu bağlamda önlem almaya çalışıyoruz trafik yaşam gibidir toplumda yaşam nasılsa trafiktede aynıdır kanısındayım ülkemiz malüm o yüzden sizlere ihtiyacımız var lütfen yazılarınızdaki gibi uyarın kaza olabilecek yerleri veya durumları bilgilendirmeye çalışın mutlaka kulaklarda küpe olacaktır ne zamanki yollarımız ve sürücüleimşiz bir düzeye gelir o zaman rahatlayacağız.
    biz görürmüyüz o günleri bilmem ama eğer bu sevdayı tutkuyu yaşıyorsak her birimiz bir ucundan tutmalı birbirimizi uyarmalı destek olmalıyız kanısındayım .
    Tüm katkıda bulunan kardeşlerime teşekkür ediyorum hatta tehlikeli yol güzergahları diye bir bölüm yapılıp o bölgelerin goggle dan haritasını koyup oralara dikkat çekilmesi lazım taraftarıyım mesela ben bugün yola çıktım motosiklet için tehlikeli bir yol durumu gördüm onu burada bildirip bir başka arkadaşımızın orada kaza yapmasını engellemeye çalışmak! bu sistem bir anda oturmaz ama zamanla tehlikeli yerler belirlenirse en azından hem fikir olunursa trafik müdürlüğüne bile şikayette bulunabiliriz .
    admin erhan kardeşimin dikkatine ....sevgilerimle..
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı CAGLARK532 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi içimi kararttın ya
    bende motosiklet hevesiyle yanıp tutuşan sana göre genç sayılabilecek arkadaşlardanım
    bizi motive etmek yerine neler anlatıyosun abi
    aşkolsun

Genç kardeşim, metehan'nın yaptığı doğru ve destekliyorumsende untma inşallah motosiklet alacak olursan!
    Motosiklet üzerindeyken bazı kişiler kendini adeta bir tank içerisindeymiş gibi sergiliyor!
    Olmayacak yerde tapa gaz ve düz gitmekten aciz.....hava yapacaklar ya......
    motosiklet üzerindeyken kaza ihtimalini gözardı edenler genelde kazayı hafife alan ve kaza yapanlardır!

NOT: Olmayacak yerde tapa gaz ve düz gitmekten aciz.....hava yapacaklar ya......bununla kaza yapan kardeşimizi kastetmedim! sakın ola yanlış anlaşılmasın!
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

tüm kavşaklar

sevgili arkadaşlar;
    benim söylemek istediğim bişeyler var. bakın ben dikkat ediyorumda hiç bir motorsiklet sürücüsü düz yolda giderken kontrolü kaybedip takla atmıyor, eğer bu oluyorsada eminim %5 bile değil.
    kazalar genellikle kavşaklarda oluyor.. kavşaklara girerken dikkatli olmuyoruz. biz ne kadar dikkatli olsakta otomobil kullanıcıları motorsikletleri hiç umursamıyor ve kavşaklarda kafasına göre dönüyor, çıkıyor kafasına göre takılıyor.
    burda bence iş bize düşüyor, onların bu tavrını kabullenip dikkatli olmaktan başka çaremiz yok. kafa tutmanın faydası yok.
    bence bir proje başlatılmalı hemen tüm şehirlerde motorsiklet kullanıcılarının kavşaklara yavaş girmesi gerekirse durup beklemesi konusundan uyarı afişleri yada dikkat çekici başka uygulamalar yapılmalı.
    ben bu konuda önlemler alınıp insanlar bilinçlendirilirse kazaların sayısının 10!a bire düşeceğine eminim.
    her motorsiklet kazası haberinde içim acıyor... hepimiz bişeler yapmalıyız.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/B]

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Alıntı desperadost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatta tehlikeli yol güzergahları diye bir bölüm yapılıp o bölgelerin goggle dan haritasını koyup oralara dikkat çekilmesi lazım taraftarıyım mesela ben bugün yola çıktım motosiklet için tehlikeli bir yol durumu gördüm onu burada bildirip bir başka arkadaşımızın orada kaza yapmasını engellemeye çalışmak! bu sistem bir anda oturmaz ama zamanla tehlikeli yerler belirlenirse en azından hem fikir olunursa trafik müdürlüğüne bile şikayette bulunabiliriz .
    Katiliyorum hocam guzel bir fikir hatta ISTANBUL RED-LİNE YOLLARI olsun çalışmanın ismide

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    çok geşmi olsun dikkat etmek lazım :(:(
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    bu düşen arkadaş sanırım başka araçlara çarpmadı, sadece freni kitleyip motoru yatırdı ve sürüklendi. ABS olsaydı belkide sıyrılıp yoluna devam edecekti, ama en önemlisi hız yapmaması gereken bi yerde hızlıydı ve kaçış planı yoktu ve önündeki trafiği yeterince kontrol etmiyordu, orası yokuş aşağı bi yer olduğundan o geri gelenler yukardan rahatça görülüyor, benimde başıma geldi bi kaç kere, sapağı kaçıran çok oluyor..

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    Alıntı pininfarina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katiliyorum hocam guzel bir fikir hatta ISTANBUL RED-LİNE YOLLARI olsun çalışmanın ismide
    neden olmasın zaten herbirimiz yollardayız sabit topik olur diyelim sabah çıktın akşam eve geldin tehlikeli bir yol güzergahı veya kazılıp bırakılmış yol hemen ikaz topiğine yazılacak
    örneğin: şu cadde tehlikeli arabalar ters dönüyor veya şurası tehlike yaratıyor veya şurada yol kayganlaşıyor (mesela).hemen oranın goggle dan fotosu ve durumu gösterilerek üyelerimize uyarı baktıkki hala oradan aynı dönüşler aynı yalnışlıkla araçlar tarafından yapılıyor veya hala aynı tehlikeler devam ediyor yetkili merciilere mail atarız gerekirse gider söyleriz ve demeyinki ilgilenmezler diyen varsa benim attığım ve bana teşekkür attıkları maili past edebilirim yeterki biz zamanla bu uygulamalara geçelim ve bunu yapan ilk site olalım zamanla bu uygulamanın başlaması dileklerim var sevgilerimle.
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

Motosikleti
    Alıntı barisozcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu düşen arkadaş sanırım başka araçlara çarpmadı, sadece freni kitleyip motoru yatırdı ve sürüklendi. ABS olsaydı belkide sıyrılıp yoluna devam edecekti, ama en önemlisi hız yapmaması gereken bi yerde hızlıydı ve kaçış planı yoktu ve önündeki trafiği yeterince kontrol etmiyordu, orası yokuş aşağı bi yer olduğundan o geri gelenler yukardan rahatça görülüyor, benimde başıma geldi bi kaç kere, sapağı kaçıran çok oluyor..
    Motor X9 500 ABS idi. Bu kazada kendi payına dusen bence en önemli ve buyuk hata gereksiz yere aşiri hızlı gidiyor olmasıydı...

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    cana geleceğine mala gelsin. Büyük geçmiş olsun
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    üzüldüm. ama üzülmekle olmuyor.

yolda yürüyemeyen insan trafiğe çıkarsa ne yapmasını bekliyoruz ki.. herkes bir mal...

lık yapıyor bir şekilde...

kimi sinyal vermiyor, kimi etrafını kontrol etmiyor, kimi yol sadece onun için yapılmış gibi araç kullanıyor..

adamın dünya umrunda değilki etrafındaki motosiklet sürücülerinin hayatıyla oynamak umrunda olsun..

Motosikleti
    Mobylette Super51&Kanuni Tigrina 100 & Masai Grand Eagle
    Alıntı garrage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşlar;
    benim söylemek istediğim bişeyler var. bakın ben dikkat ediyorumda hiç bir motorsiklet sürücüsü düz yolda giderken kontrolü kaybedip takla atmıyor, eğer bu oluyorsada eminim %5 bile değil.
    kazalar genellikle kavşaklarda oluyor.. kavşaklara girerken dikkatli olmuyoruz. biz ne kadar dikkatli olsakta otomobil kullanıcıları motorsikletleri hiç umursamıyor ve kavşaklarda kafasına göre dönüyor, çıkıyor kafasına göre takılıyor.
    burda bence iş bize düşüyor, onların bu tavrını kabullenip dikkatli olmaktan başka çaremiz yok. kafa tutmanın faydası yok.
    bence bir proje başlatılmalı hemen tüm şehirlerde motorsiklet kullanıcılarının kavşaklara yavaş girmesi gerekirse durup beklemesi konusundan uyarı afişleri yada dikkat çekici başka uygulamalar yapılmalı.
    ben bu konuda önlemler alınıp insanlar bilinçlendirilirse kazaların sayısının 10!a bire düşeceğine eminim.
    her motorsiklet kazası haberinde içim acıyor... hepimiz bişeler yapmalıyız.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/B]

%100 haklısın garrage pek çok kaza ihtimali tehlikenin gelişme yönü görüş açımızda ise tecbüre ve dikkat ile atlatılabilir.Özellikle karşı yönden gelişin görünmediği kavşaklara dikkat.Kavşaklara 2 kere kontrollü girip yolu açık görüyorsanızda en güvenli ve kısa sürede terkedin derim.Yoksa benim gibi 10-15 km hızla dönüşünüzü tamamladığınız kavşakta sağdan patlatırlar

Motosikleti
    jınlun 150cc choper 150cc racing skyjet
    ya arkadaşlar yeni üyeyim bu pokit mi diolar ismine sitede bir konu açmak istediğimde nasıl yapcam yardımcı olurmusunuz
    hızlı yaşa genç öl cesedin yakışıklı olsun handsome_boyy:queen::queen::queen::bounce:

Motosikleti
    Alıntı handsome_boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar yeni üyeyim bu pokit mi diolar ismine sitede bir konu açmak istediğimde nasıl yapcam yardımcı olurmusunuz
    "Pokit" o da iyiymiş

Topic hocam sayfanın basındaki "yeni konu aç" a tıkla bitti gitti

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    Büyük geçmiş olsun arkadaş umarım hafif atlatır. O yolu biliyorum özellikle sağdan katılan araçlar ve en soldan sağa ani geçenler sıkça tehlike yaratıyor buraya gelince daha dikkatli olmak gerekiyor.
    Bir de başka bir konuya değinmek istiyorum motorlu kaza durumlarında işimiz çok önemli değilse durup kaza yapan arkadaşın yanında olmak çok önemli zaten biliyorsunuz ama buradaki birlik mesajı karşı tarafa verilmeli ve güzel ülkemdeki motorcuların az sayıda ve aciz olarak algılanılmasının önüne geçilmeli
    geçenlerde bir arkadaş video yayınladı drag yapan motorların önünü tehlikeli bir biçimde kesen polis otosunu oradaki motorcular tahrip etti ve nerede ise polisi çıkarıp linç edeceklerdi.(Ağır yaralanan bir motorcu yerdeydi)
    yazdıklarımdan şiddet uygulanması önerdiğim algılanmasın sakın ama motorcuların bu ülkede diğer araç sahiplerinden bir farkı olmadığını vermeliyiz diye düşünüyorum... saygılarımla tekerleriniz düz bassın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)