Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çok Ciddi Bir Zincirleme Kazadan Döndük!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ocean84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes cuvaldızı kendımızede batıralım degılmı sen 110 gıttıgını soyluyosun ve adam yanından kursun gıbı gecmıs gıtmıs o adam kacla gıdıyodur yanı bı dusunelım otoban olabılır basabılırsın ama o kadar da basılmaz zorlanılmaz motor
    cuvaldız meselesine aynen katılıyorum , tamam araçlar farketmiyor motosikletlere saygıları yok ama sen neyine güvenip iki teker üzerinde o süratlerde gidiyosun, hemde neyin olacağı belli olmayan ülkemizin en yoğun trafiğine sahip yollarından birinde, umarım durumu iyidir arkadaşın, çok geçmiş olsun

bir yerlerden öğrendiğimi size satayım tekrar "hasarı gören kimse kusurlu odur"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artı 6 ay önce orda Actıve kuryeden bi arkadaş arabanın ani sağa kırmasıyla yan bariyerlerde patladı...olaydan 1 dakika sonra ordaydım...sol ayak diz altı sadece kaval kemiği vardı yerinde...başkada bişey yoktu diz altında...3 gün kendime gelemedim...
    E simdi bu yazdıklarını okuduktan sonra izninle bende bir 3 gun izin istiyorum senden!! Kendime gelince gorusmek uzere

Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piaggio sahibi kaza yapan arkadasa büyük geçmiş olsun ALLAH ailesine bağışlasın acil şifalar diliyorum..

pininfarina kardes olay senin basına geldi diye çok korktum sizede geçmiş olsun ALLAH korusun ya sizin başınıza gelseydi..

verilmiş sadakanız varmış..
    Fotografları cektigim an arkadas coktan ambulansla kaldirilmiş, trafige akış verilmiş ve ortalık nispeten biraz sakinleşmişti. Ancak o an'a kadar gorduklerim ve sahit olduklarım karsısında ALLAH DUSMANIMIN BASINA VERMESİN BOYLE BİR KAZAYI diyorum

Çok tesekkur ederim iyi dileklerin için ALLAH hepimizi bu trafikte korusun...

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    inşallah kaza yapan arkadaşımız iyidir ve biran önce sağlığına kavuşurr.

phar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    karsıdan her gelişimde aynı virajı kullanıyorum. Orası berbat biyer hem viraj hem yokuş aşagı hemde hızlı bir yol. Kaza icin daha ne gerekli? Aşırı hız ve salaklar...

Umarım izi bile kalmadan iyileşir. Ve umarım kopru yolunu koy yolu sanan sahıs cezasız kalmaz... Hoş giden gidince ceza neye yarar o da ayrı.
    4 tekerleğin konforu, 2 tekerleğin tadı...

Motosikleti
    Honda 600RR Hannspree

dikkat

O yolun biraz daha ilerisinde harem,hasanpaşa sapağı var. bende orda bir kaza atlattım. Orta şeritte yaklasık 110-120 km hızla giderken ve sağdaki harem sapağına yaklasık 200-300m kala solumda seyreden araç bir anda işaret vermeden sağa doğru kaymaya başladı. gerizekalı herif sağa sapacakmıs, en soldan en sağa geçiyor ve işaretsiz ve son anda. içime mi doğdu nedense tam ben bu herif sağa sapabilir dedim, ona göre hafif hız keseyim derken herif atladı ve ben frenlere asıldım aynı andada kornaya tabiki. neyseki kornayı duyunca sağa gelmeyi kesti bende hemen gazı açıp sağa yatıp onu gectim, sonra aynadan baktım ki sağa sapıyor. o hızla ona arkadan carpsaydım bende o resimlerdeki görüntüye bürünebilirdim. cok dikkat edin arkadaslar, her zaman araçlarla aranızda güvenli kaçış alanı bırakın. kaza yapan arkadaşa cok geçmiş olsun, umarım iyidir. uzun süre motora binemez herhalde bu olayın etkisinden sonra. allah kimseye yaşatmasın. yolunuz ve gündüz uzun farlarınız açık olsun..

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    çok üzücü bir olay.inşallah arkadaşın durumu iyidir.
    Drift Religion

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    büyük geçmiş olsun sizede motorcu arkadaşada umarız sağlığına kavuşur yazık ya...dikkat biraz motor bu şakaya gelmiyor bide beyni yarım çalışan otomobil vs sürücüleri onlara kendinizden daha çok dikkat edin....

Motosikleti
    O ŞİMDİ ANILARDA YAŞIYOR...
    işte yeni bir kaza haberi daha yeter artık ya yeter

uyanık olalım dikkatli olalım biz motosikletciler yola cıktıkmı 2-0 maca yenik başlıyoruz trafikte

motosiklet kullanmayı trafik kurallarını ne kadar da bilsek önsezilerimize ve hislerimizede o kadar güvenmemiz lazım.

ben motosikletin üzerindeyken asla sorunlarımı düşünmem sizlere ukalalık yapmıyorum hep önümdeki aracın ne yapabilecegini düşünürüm hatta kendimi o kadar kaptırırım ki onun önündeki aracın hareketlerini kestirmeye calışırım

lütfen sizlerde motosikleti kullanırken ayık dikkatli uyanık ve önsezilerinizi acık tutun ve asla problemlerinizi motosiklet kullanırken muhasebe yapmaya kalkışmayın

kaza haberleri duymayalım artık insanlar kolay yetişmiyor.

kaza yapan arkadaşa acil şifalar dilerim.

hepinize kazasız belasız günler.
    derdimi dinledim, derdimden iğrendim onun derdini gördüm, derdime imrendim Ömür Dediğin Üç Gündür,
    Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür,

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    kaza geciren arkadasa acil sifalar diliyorum birde merak ediyorum 41 plakali renonun akibeti ne olmus ? kacmismi ne yapmis anlamadim
    First Day Of My Life

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Kaza geçiren arkadaşa geçmiş olsun, ayrıca orada seninle birlikte kim durup yardım ettiyse onlar da çok iyi bir birlik hareketi göstermiş oldular. Böylelikle dışarıdan araba sürücülerini korkutacak bir gösteridir bu. Daha dikkatli davranırlar.

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    o yokuş başlamadan en sol şeride geçiyorum ki soldan baltalama gelen olmasın diye, zira çok hızlı bir yol ve sağa 2 tane sapak var.. ancak tam anlayamadığım bişey var, bende orda sapağı kaçırıp geri gidenlere şahit oluyorum ama zaten mecbur emniyet şeridinden gidiyorlar, nası olmuşta kaza olmuş çözemedim, arkadan gelenlerden birisi onu görüp sağamı kırdı? fotolara bakılırsa harem sapağı değil tem sapağı yanılmıyorsam, orayı gören kamera var, çamlıca kamerası..

Motosikleti
    Alıntı barisozcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o yokuş başlamadan en sol şeride geçiyorum ki soldan baltalama gelen olmasın diye, zira çok hızlı bir yol ve sağa 2 tane sapak var.. ancak tam anlayamadığım bişey var, bende orda sapağı kaçırıp geri gidenlere şahit oluyorum ama zaten mecbur emniyet şeridinden gidiyorlar, nası olmuşta kaza olmuş çözemedim, arkadan gelenlerden birisi onu görüp sağamı kırdı? fotolara bakılırsa harem sapağı değil tem sapağı yanılmıyorsam, orayı gören kamera var, çamlıca kamerası..
    Hocam herif o yolda geri-geri gelirken "aniden sol şeride taşmış!" Bu denyoyu goren ve hızla arkadan gelen araçlarda ani fren ve manevra yapmışlar ve olan olmuş işte. Birde fiat albea vardi herif resmen şoktaydı "az kalsın takla atıyordum abi" diye sayıklıyordu, yerde 15mt zift gibi fren izi vardi!

Bu arada, baltalama olmasın diye o yokuşun başında sol şeride geçmek bence çok'da mantıklı degil. Öncelikle ciddi suratler yapmak zorundasın ve o yolda yokus asagı olan rampanında etkisiyle kolaylıkla 140-160km'lere varan suratlere çıkıyorlar. Şayet sol şeritte biraz olsun yavaş gidiyorsan eger anında arkandan selektör + korna yiyerek hemen taciz ateşine tutuyorlar seni!

Yani sol şeritte o süratle herhangi bir aksilik olsa (şu veya bu şekilde) sonuc fotograftaki motordan farksız hatta çok daha kötü olması kuvvetme ihtimal. Ben onun yerine orta-sag şeritte çok daha kontrollu, ortalama hızlarda ve nispeten rahat durabilecegim hızlarda temkinli gitmeyi tercih ediyorum...

Motosikleti
    HONDA 1000 RR SUZUKİ GSXR1000
    geçmiş olsun inşallah bişey yoktur
    akburak.net

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    1.köprü yoluda teksas anasını satim kimin nerden girdigi kaçla gittiği belli değil Büyük gecmis olsun kaza yapan arkadasa insallah ciddi bisey yoktur en kısa zamanda sağlığına ve yeni motoruna kavusur

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    Alıntı pininfarina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam herif o yolda geri-geri gelirken "aniden sol şeride taşmış!" Bu denyoyu goren ve hızla arkadan gelen araçlarda ani fren ve manevra yapmışlar ve olan olmuş işte. Birde fiat albea vardi herif resmen şoktaydı "az kalsın takla atıyordum abi" diye sayıklıyordu, yerde 15mt zift gibi fren izi vardi!

Bu arada, baltalama olmasın diye o yokuşun başında sol şeride geçmek bence çok'da mantıklı degil. Öncelikle ciddi suratler yapmak zorundasın ve o yolda yokus asagı olan rampanında etkisiyle kolaylıkla 140-160km'lere varan suratlere çıkıyorlar. Şayet sol şeritte biraz olsun yavaş gidiyorsan eger anında arkandan selektör + korna yiyerek hemen taciz ateşine tutuyorlar seni!

Yani sol şeritte o süratle herhangi bir aksilik olsa (şu veya bu şekilde) sonuc fotograftaki motordan farksız hatta çok daha kötü olması kuvvetme ihtimal. Ben onun yerine orta-sag şeritte çok daha kontrollu, ortalama hızlarda ve nispeten rahat durabilecegim hızlarda temkinli gitmeyi tercih ediyorum...
    valla haklısın ama ben tam gaz geçiyorum ordan, 180 falan.. bazen hızlı gitmek yavaş gitmekten daha güvenli. daha öncede aynı yerde ölümlü bi motosiklet kazası olmuştu baltalama sağa geçen bi jeep bi can almıştı..

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Kaza yapan arkadaşımıza geçmiş olsun ve acil şifalar dilerken kötü yaralanmalrının olmadığını ümit ediyorum.
    Koruyucu kıyafetleri varmıydı bari?

Evet hızlı akan trafikte sıkça yaşadığımız bir hadise bu ani sapmalar
    Otoban ya da hızı yüksek yollarda özellikle yol ayrımların geldiğimde önümdeki araçlardan mümkün olduğunca uzak kalmaya gayret ediyorum çünkü otoban kültürü henüz yerleşmiş durumda değil malesef!
    Avrupada bir yol ayrımı kaçırıldımı,50km ileri gitmek zorunda kalsan bile böyle bir manevrayı ASLA bakın ASLA yapamazsınız çünkü biri hatta birileri plakanızı %100 polise bildirecektir ve ondan sonrası kesin mahkeme ve yüzlerce belki bin € ve üstü para cezasının yanısıra başka vukuatlar varsa önceden, daha da ağır yaptırımlar uygulanacaktır.....
    Bu kazaya sebebiyet veren şahsın öncelikle Ehliyetine el konulmalı ve ardından da tekrar Sürücü kursu imtihanına tabi tutulmalı.

İnsan hayatına mal olmak bukadar basit memleketimizde

Paylaşım için teşekkürler kardeş.....
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    @Pininfarina
    Bilader aman diyeyim sen bize lazımsın
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Pininfarina
    Bilader aman diyeyim sen bize lazımsın
    HAdi biraz neşemizi bulalım, kafalar dagilsin; adananın yolları taştan, kız sen çıkardın beni baştan @Tegu

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı MrCool adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza geçiren arkadaşa geçmiş olsun, ayrıca orada seninle birlikte kim durup yardım ettiyse onlar da çok iyi bir birlik hareketi göstermiş oldular. Böylelikle dışarıdan araba sürücülerini korkutacak bir gösteridir bu. Daha dikkatli davranırlar.

aynen yeter artık.
    Böyle saçma hata (bencilliklerden) dolayı yaşamını yitirenlerin sayısı hiçte az değil!
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı pininfarina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HAdi biraz neşemizi bulalım, kafalar dagilsin; adananın yolları taştan, kız sen çıkardın beni baştan @Tegu
    Bu şarkılarla mı neşe buluyorsun sen
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)