Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

babamı nasıl ikna edebilirim fikri olan=?(motor alma)

Motovento
    REKLAM ALANI

ben şaka yapmadımki zaten

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mkdogday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d'elight, 2014 x max
    asperadosyan kardeş bende senin dediğini etem efendi caddesinde (anadolu yakası erenköyde) yaptım yalnız ben 50-55 arası bişi yapmıştım ancak o hızda bir taksiciyi solladım taksicinin yüz ifadesini hala unutamıyorum . . .
    şimdi bende diyorum motorum olsa öle basmam diye ama basarım heralde. . . o yüzden de düşük güçte bişi istiyorum ama ben istiyorum beni takan yok . . . durun bakalım belki 14/06/2006 da babam doğum günü hediyesi olarak alabilir biraz biraz ısıtıom onu . . .

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu da benim motor bundanda aldırabilirsin

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hatta yavuzk2004, satıyor direk onunkini alabilirsin ne babaymış ya hala ikna olmadı ise bu bence senin ikna yeteneksizliğinden kaynaklanıyor
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Arkasına "BABAM SAĞOLSUN" yazacağım de... Bak nasıl alıyor...
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

Caesar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC 390
    benim babam 70 küsür yaşında (bende 21) aramızda bariz bir yaş farkı var ama bu yaş farkına göre bize çok çok fazla ayak uydurabilio. motorsiklete ikna etme olarak bende zamanında ÖSS yi göstermiştim ama ne öss ne de başka bir şeyle ikna edemedim. şu anda üniversite 4. sınıftayım ve bu sene daha yeni ikna edebildim.
    nasıl oldu?
    anlatıyorum. yan apartmandan 3 tane eleman motorsiklet aldılar ve yazın onların grup halinde dolaşmaları babamın çok hoşuna gitti önce şaka yollu sööledim baba alalım die soora ikinci el motor satan bi mağazanın önünden geçerken baba alalım artık dedim (yine şaka yaparak) iii bak bakalım neymiş fiyatları dedi baktık (baktıklarımızda 600-1200 cc arası motorlar) fiyatları biraz fazla geldi soora ybr cbr ve mondial ın modellerini internetten gösterdim para olayını halledersek yaza alırız dedi.

phoneix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 250
    Bir baba olarak, senin babanın endişelerini çok iyi anlıyorum. Ben kendim motor kullanmama rağmen, 21 yaşına geldiğinde kızım benden motor istese gözü kapalı kabul edeceğimi sanmıyorum. Türkiye'de trafik ortamı çok tehlikeli bir ortam ve bu tehlikelerle baş edebilmek tecrübe,bilgelik ve sağduyu gerektiriyor. Bunlar da zamanla kazanılan şeyler. Trafikte güvenli bir şekilde motor kullanmak için öncelikle otomobil kullanmada ustalaşmak gerektiğine inanıyorum, zira motor kullanmak çok daha zor ve tehlikeli. Yeterli tecrübe ve birikime sahip olmadan motor üzerine atlayan toy delikanlılar bence büyük bir risk altındalar.
    Pekçok motorcu arkadaş bana kızabilir ama ben 21 yaşında kızıma motor almak için şu şartları arardım ve bu şartları sağlamıyor ise kesinlikle izin vermezdim.
    1. En az 2 yıl trafikte yoğun ve aktif şekilde araba kullanmalı, ustalaştığından emin olmalıyım.
    2. Aşırı sürat gibi, alkollü araç kullanmak gibi aşırılıkları yapmayacağından emin olmalıyım.

Sen de bu konularda babanı ikna edip güven verebilirsen işin kolaylaşacaktır.

Eğer içinde bu sevda varsa er geç motoruna kavuşacaksın. En güzeli de kendin kazandığın para ile motorunu almak bence.

Sevgiler

gemliklicasper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger250
    dostum benim gibi yap sende alıcanı söyle yok derse al sen yine nasıl olsa ikna olacakdır bu arada hiç deilse motorla gezersin yaya olmazsın neyse ben motoru aldım ama yinede onlara motor alacam diyoruum maksat kalpleri kırılmasın onlar yok dedikce bende motoru bırakdığım yerden alıyorum gemlik dısına cıkıyorum 150 km yapıp yine geri getiriyorum bu arada tabi anneme babamı ikna etmesi için yalvarızlarımda yok deil hani kendi paramızı kazanıyoruz allaha şükür ama evde bizdende büyük var yani karsı gelmekde olmuyor evdekiler odama giriyor ben hemen bilgisayarda motor resimleri iştbul grubunun gezilerini açıyorum tam 2.5 ay böyle yok alalhım ikna olmuyorlar kış geliyor motoru eve koymak lazım düşün düşün başka yol gelmiyor bende onlar yok dedikce bende biraz daha üştelemeye ve agırlıgımı koymaya basladım (yaş 28 bak evlenmem başınıca kalırım demeye başladım tek kozum o tek olanız ya )bakdım olmuyor gemlik içinde gezmeye başladım ama babamın arakadaşları görsün bende ona göre bir yoklama yapayım dedim sert cıkarsa arkadasın diyecez ya neyse bir süre bizimkiler farketdi daha dogrusu gambazlandım babamın arkadasları tarafından ama benim acımdan pilanlanmışdı evden seninmi demeye başladılar (bu arada 800-900km yapdım)babam hemen anladı tabi ben yanlış görmüşlerdir arkadaşımındır filan diyorum bir şey dediğim zaman kesin yaparım babam bildiği için yine bildiğini okudun dedi ee ne yaparsın babasının oluyum işde bu haftalarda araba diyorum ama bakalım yazaa (arabamız varama babama iat ben evlenirsem boyna baba arabayı vermi diyim nemi
    işte benimde motoru almam böyle oldu ama sen bana uyma yine de

ZZR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZR1400 KawaSaKi Rengi:KapKara
    Alıntı mkdogday adlı üyeden alıntı
    öncelikle herkese merhaba ben 2 yıldır babama motoraldırmaya çalışıom ama bir türlü ikna edemiyorum . . .nasıl ikna edebilirim tavsiyelerinizi bekliyorum. . . (fiyat bakımından değil teğlikeli olduğu için almam diyo babam ) bu arada 1987 doğumlu ve öğrenciyim
    Sana racin alacağını zannetmiyorum.. babacım tatilde gezmek için bana bi scooter alalım de ve kışa satacağını söyle ona belki kabul eder....
    [B] KapTaN 44[/B]

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler