Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Araba ile Motosiklet sınıfları karşılaştırması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    ancak bu kadar net ve açıklayıcı bir anlatım olabilir teşekürler eline sağlık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çok teşekkür ederim size. Bu siteye üye olmadan bir çok yazı okudum ve faydalı bilgiler öğrendim. Artık üye olmaya karar verdim . Bu yazınızıda yeni ve kararsız olan herkesin okumasını tavsiye edeceğim.

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    Alıntı gokhan_307 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onlar kross la yapılıyor benim bildiğim
    Tam olarak bunlar değil enduroyu karşılayan ama jeeplerle hafif ticariler arası bişey enduro bence
    Enduro motosiklet, arazi motosikleti ile gezi motosikleti arası bir motosiklet tipidir. Daha çok hem gezi ve hem de arazide motosiklet kullanmak isteyenlerin tercih ettiği bir motosiklettir.

Enduro motosikletler; doğa sporları konusunda uzmanlaşmış, yumuşak süspansiyonlu cross motorların, yasal olarak trafiğe çıkmak için gereken parçalarla donatılmış halidir. Motorları genellikle tek silindir 2 zamanlı 125 ile 300 cc arasında ya da 4 zamanlı 250 ile 650 cc arasındadır.

Enduro ve diğer off-road motosikleri ayıran bir diğer özellik ise, enduroların sinyal, stop lambası, far ve birtakım koruyucularının (elcik koruması, motor koruması) ve ses konusunda düzenlenmiş egzoz sistemlerinin olması, geniş vites aralıkları, iki ağaç arasından kolaylıkla geçebilecek kısa gidonlarının olması, ön ve arka süspansiyonlarının yolculuk için yumuşatılıp sertleştirilebilir olması (Böylelikle sürücü kendi psikolojisine göre süspansiyon ayarını değiştirebilir).......
    diye gider bu.. (kaynak wikipedia ) yani enduro, kabaca cross motorun trafiktede surulebilsin diye uzerine sinyal,far falan takılmış ve modifikasyonu cadde trafiğine dost olarak ayarlanmış hali oluyor....
    yani cross = jeep ise enduro = panelvan biraz saçma oluyor... ayrıca o kadar endurocuyum diye takılan motorcu bunu nasıl atladı anlamadım.. Yazıya bayıldım gercekten super bu arada.. tek takıldıgım nokta bu oldu.. yani enduro ve ticari sınıf gercekten bağdaştıramadım pek.. sonucta mx ve enduro aynı familya..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

Osmaniye İl Temsilcisi
    Motosikleti
    YAMAHA WR 426 F - SUZUKI GN 125
    hakikaten çok hoş anlatmışsınız, tebrik ediyorum, ellerinize sağlık.
    YuSuF - YuZuF - YZF:wiinkk:

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    şimdi c sınıfı golf auris gibi beni ilgilendiren arabalar hangi motor sınıfına giriyor.
    bilelim değilmi hangi arabaysa motorda odur

darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Alıntı olcaytoshow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi c sınıfı golf auris gibi beni ilgilendiren arabalar hangi motor sınıfına giriyor.
    Benim sınıflamama göre 500cc üstü naked

Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisi çok farklı şeyler . mesela bir suv , sedan bir araçtan çok daha güvenlidir ,hele ki türkiyede bunun önemini sende bilirsin.Bir suv sedan bir araçtan çok daha konforludur çünkü en zor kosullar da bile konfor sunması için tasarlanan bir araç asfaltta ne kadar rahat olur tahmin edebilirsin.İst'da Ank.'da yaşayanlar bilirler , kışın sedan bir aracın çıkamadığı buzlu yoldan bir suv cıkabilir vs vs vs .Kaç tane suv fabrika çıkışı arazi lastiğiyle satılıyor ? yani bütün bunlar '' 5000 motor aracı almış görgüsüz daha toprak görmemiş '' denmemesi için yeterli. Zevk meselesi , tarz meselesi, isterse alsın suvla denize girsin , bizene. İşte buydu söylemek istediğim.
    Söylediginiz avantajların hepsine %100 katılılıyorum .Ama 5 bin cc lik cip le değil. Bu saydıgınız özelliklerin tamamını asfalt için üretilen Chraysler Grand V.,Mercedes GL Opel zafira gibi birçok üreticinin benzer modelleride bulabilirsiniz.

Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enduro motosiklet, arazi motosikleti ile gezi motosikleti arası bir motosiklet tipidir. Daha çok hem gezi ve hem de arazide motosiklet kullanmak isteyenlerin tercih ettiği bir motosiklettir.

Enduro motosikletler; doğa sporları konusunda uzmanlaşmış, yumuşak süspansiyonlu cross motorların, yasal olarak trafiğe çıkmak için gereken parçalarla donatılmış halidir. Motorları genellikle tek silindir 2 zamanlı 125 ile 300 cc arasında ya da 4 zamanlı 250 ile 650 cc arasındadır.

Enduro ve diğer off-road motosikleri ayıran bir diğer özellik ise, enduroların sinyal, stop lambası, far ve birtakım koruyucularının (elcik koruması, motor koruması) ve ses konusunda düzenlenmiş egzoz sistemlerinin olması, geniş vites aralıkları, iki ağaç arasından kolaylıkla geçebilecek kısa gidonlarının olması, ön ve arka süspansiyonlarının yolculuk için yumuşatılıp sertleştirilebilir olması (Böylelikle sürücü kendi psikolojisine göre süspansiyon ayarını değiştirebilir).......
    diye gider bu.. (kaynak wikipedia ) yani enduro, kabaca cross motorun trafiktede surulebilsin diye uzerine sinyal,far falan takılmış ve modifikasyonu cadde trafiğine dost olarak ayarlanmış hali oluyor....
    yani cross = jeep ise enduro = panelvan biraz saçma oluyor... ayrıca o kadar endurocuyum diye takılan motorcu bunu nasıl atladı anlamadım.. Yazıya bayıldım gercekten super bu arada.. tek takıldıgım nokta bu oldu.. yani enduro ve ticari sınıf gercekten bağdaştıramadım pek.. sonucta mx ve enduro aynı familya..
    Bende senin gibi düşünerek örneği Jeep (cip) olarak verdim .
    Dilin söylediği veya kalemin yazdığı bütün üzücü kelimelerin içinde en üzücüsü şudur,KEŞKE"

Motosikleti
    Alıntı darkeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende senin gibi düşünerek örneği Jeep (cip) olarak verdim .
    konu kapanmıştır..

yani düşünüyorum adamlar africa twin le ford transiti nasıl aynı kefeye koydu diye??

Alıntı olcaytoshow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maxi scooter??
    silverwing ve burgman bence..sen ne dersin?

Motosikleti
    Goldwing
    konu kapanmıştır..

yani düşünüyorum adamlar africa twin le ford transiti nasıl aynı kefeye koydu diye??

maxi scooter??
    silverwing ve burgman bence..sen ne dersin?
    Ben yinede 500 cc üstü nakedlerin karakteri daha uygun
    derim
    Dilin söylediği veya kalemin yazdığı bütün üzücü kelimelerin içinde en üzücüsü şudur,KEŞKE"

shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    karsılastırmalar harıka ve anlatım super olmus..sankı resat hoca nın kıtabını okuyor gıbı hıssettım.yoksa...reşat hoca sizmisiniz??yazılarınızı takıp edıcemmm..

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Tamam yahu kızma bu kadar
    Yazdıklarını okudum sende haklısın
    Ben işlevselliğini dikkate alarak ticarilere benzettim.Sonuçta enduro hepsinden biraz almış güzel bi karışım diyelim o zaman

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    evet c sınıfı yüksek hacimli naked veya sport touring sınıfına girebilir
    ama maxi scooter 'den uzak bence

Copperların motor cc hakkında bilgi verebilirmisiniz yazınızda göremedimde

Motosikleti
    Kymco Agility
    Peki supermotolar ne oluyor?..

-hadi bakalım! =P
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    Goldwing
    Alıntı xgamix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Copperların motor cc hakkında bilgi verebilirmisiniz yazınızda göremedimde
    Yazı zaten yeteri kadar uzundu daha da uzamasın diye özet bilgiler verdim karşılaştırmalarda . Sorunuzla ilgili bilgim şöyle .Türkiyede 125 cc den başlayıp 1800cc kadar Chopper var. Adı üzerinde Costum oldugu için kişinin siparişinde vereceği alt ve üst sınır yok.Bu sınıfa kısaca CCC de denir Costum/Cruiser/Chopper in kısaltması

Alıntı B.m.O adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki supermotolar ne oluyor?..

-hadi bakalım! =P
    Yazımda da belirttigim gibi alt sınıf detaylarına girmedim. Sport (spor Modeller) .Spor modeller alt grubunda supersport , Hyper sport diye ayrılabiliyor.
    800cc kadar sport
    800cc ile 1100cc arası super sport
    1100 ve üstü Hyper sport

Yazıda da geçen bu sınıf karşılaştırmasında tüm markaların spor ve coupe modellerini söyliyebiliriz, bunların içerisinde en babalarına bir kaç örnek istiyorsan.
    Buyur
    Lombarghini gallardo
    Porsche boxter ve cayman
    Maserati grand sport ve coupe
    Ferrari spider ve coupe

Motosikleti
    Alıntı gokhan_307 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam yahu kızma bu kadar
    Yazdıklarını okudum sende haklısın
    Ben işlevselliğini dikkate alarak ticarilere benzettim.Sonuçta enduro hepsinden biraz almış güzel bi karışım diyelim o zaman
    hayyttt! olmazz.. endurodan ticari olmazz..hööyytt

delisin yaa ne kızcam..paşa gonlun sağolsun sen iste afrika twine kamyonet derim ben!

Motosikleti
    Kymco Agility
    Alıntı darkeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazımda da belirttigim gibi alt sınıf detaylarına girmedim. Sport (spor Modeller) .Spor modeller alt grubunda supersport , Hyper sport diye ayrılabiliyor.
    800cc kadar sport
    800cc ile 1100cc arası super sport
    1100 ve üstü Hyper sport

Yazıda da geçen bu sınıf karşılaştırmasında tüm markaların spor ve coupe modellerini söyliyebiliriz, bunların içerisinde en babalarına bir kaç örnek istiyorsan.
    Buyur
    Lombarghini gallardo
    Porsche boxter ve cayman
    Maserati grand sport ve coupe
    Ferrari spider ve coupe
    Yanlış anladınız sanırım.
    SuperSport demedim. Supermoto dedim.

Mesela şu makine;

Herhangi bir grubun alt türü değil, başlı başına bir kategori diye düşünüyorum.
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    Alıntı B.m.O adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anladınız sanırım.
    SuperSport demedim. Supermoto dedim.

Mesela şu makine;

Herhangi bir grubun alt türü değil, başlı başına bir kategori diye düşünüyorum.
    al bi jeep, çıkar arazi lastiklerini, tak asfalt lastiğini oldu bitti işte.. ayrıca supermoto bir tür değil direkt olarak alt kategoridir.. hatta alt kategoriye ornektir..
    şimdi bir motor firması atıyorum suzuki, xt 350 diye bi cross model çıkarıyor sonra ona yol lastiği takıp xt 350 'sm' diye piyasaya suruyorsa ki bu sm (supermoto) demek oluyor bildiğiniz gibi.. bu o motoru alt kategori yapar..

Motosikleti
    Goldwing
    al bi jeep, çıkar arazi lastiklerini, tak asfalt lastiğini oldu bitti işte.. ayrıca supermoto bir tür değil direkt olarak alt kategoridir.. hatta alt kategoriye ornektir..
    şimdi bir motor firması atıyorum suzuki, xt 350 diye bi cross model çıkarıyor sonra ona yol lastiği takıp xt 350 'sm' diye piyasaya suruyorsa ki bu sm (supermoto) demek oluyor bildiğiniz gibi.. bu o motoru alt kategori yapar..
    Aynen katılıyorum bir tür olmadıgına. Alt kategori ve buna çok örnek var ,Scooter ,Maxi scooter gibi . Yinede Bu sınıfları keskin çizgilerle ayırt etmek günümüzde imkansız hale geldi o kadar çok ara model inşa edildiki kişiler kendi bakış açılarına göre yorumlayabiliyor. Bu sınıflama sadece benim bakış açımın tercihi, başkalarınınkine yanlış deme hakkım yok

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    7- Enduro: Arazi ile gezi motosikletleri arası bir modeldir. Ben hem asfaltta hem dağa bayıra çıkıp kelebek resimleri çekmek istiyorum diyenlerin idealidir. En çok satılanları 125 ila 600 cc arasındakilerdir. Kısa gidonludurlar dar aralıklardan geçme avantajı verir. Bunu abartıp gidon aralığından daha az olan yerden geçmeye çalışan birçok Endurocu arkadaşımız olmuştur. Kask üretim firmalarının velinimeti de bu sınıftaki arkadaşlarımızdır. Değiştirilebilir süspansiyon ayarları vardır. Kullanacağınız yol için bir avantaj. Düşük hızlarda da manevra kabiliyetine ve denge tutmaya sahiptir. Şehir içinde ondan daha iyi birçok tercih edilebilecek sınıf vardır.
    Otomobil karşılaştırmasında hem arazide hem şehir içinde kullanılabilen cipleri örnek verebiliriz Toyota land cruiser , Opel frontera, Mitsubishi pajero ,Land Rover

Motosikleti
    moto-zeta rally 50 :)
    anlatımın gercekten harika olmus ellerine ve emeğine sağlık hiç sıkılmadan sonuna kadar okudum herkeze iyi bi bilgi olur
    [COLOR="Red"]RÜZGARI RUHUNDA HİSSET....![/COLOR]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler