Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Sizce bu kask alınır mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmethan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    yaaaaaaaa arkadaşlar siz bunları boşverin, boş yerede ortamı germeyinde ben sakarya'da bu kaskı 120 milyona nerede bulurum veya nasıl getirtirim. İkinci kaskı alacam, birsürü yere baktım ya dandik 25 milyonluk kasklar var yada 300 milyonluk nolan kask filan var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    BBRR, powerbyaydın. Bence ayıp etmişsiniz, daha fazla birşey söylemeye gerek yok.

jumper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 :)
    Çok bilgilendirici bir topic oldu bu!!!........

Lütfen aranızdaki şu konuşmalara artık bir son verin!

Burada önemli olan kullanıcıların bilinçlenmesi!Bu her ne sebeple olursa olsun!

Kim ne kitap yazarsa yada kim hangi konuda bilgiliyse,bizlerle paylaşması en güzel erdemdir bence!Bir arkadaşımızın hayatını bilinçlendirerek kurtarmak en önemli göreviniz & görevimiz olmalıdır!

Lüzumsuz tartışmalar kimseye bir fayda sağlamıyor!!..

Saygılar & sevgiler!

Son söz;
    Yurtta sulh-cihanda sulh!

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    Alıntı lespaul_84 adlı üyeden alıntı
    BBRR, powerbyaydın. Bence ayıp etmişsiniz, daha fazla birşey söylemeye gerek yok.
    konuşmakla mı ayıp etmişiz
    modeli yeni olan bir kask için ortaya atılan konuya karşılıksız kalamam
    madem çok biliyosun biz ayıp etmişiz sen konuş dinliyelim hadi bekliyoruz
    ERASER WİLL COME BACK

motig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    f 650
    konuşmakla ayıp edilmez. konuşma üslubuyla ayıp edilir.
    madem birileri bu ülkede değil türkçeyide biraz unutmuş diyebilecek kadar kendinizi bu memleketli sayıyosunuz ozaman bu memeleketin örf ve adetlerinden birkaçını unutmuşsunuz hatırlatayım.
    kendiziden yaşça büyük birisine bu şekilde hitap edilmez.
    birileri hayatı boyunca emek verip bir yerlere gelir birkaç heyecanlı arkadşımız da ağzına ne gelirse söyler ....bu eleştiri değildir .
    muhabbet sofrasında konuşmak için önce dinlemek öğrenmek gerekir ..sonra da pişmek .varsayalımki bilgilisiniz ki öyle görünüyor zamanında da dinlemişsiniz o da öyle görünüyor ama pişmediğiniz kesin .günümüzde pişmeye zaman yok mu ozaman kendi kültürünüzü kendi dilinizi alet edip tartışmayın o da bir pişme işi..
    biz burda motosiklet olayını sevdirmeye yenileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.sen daha iyi biliyosun ben daha iyibiliyorum kavgası seviye düşürür.

buraya giren tüm motor mereklısı arkadaşların da , siz bütün görüşlerinizi saygılı biçimde kelimeleri seçerek söylediğinizde , arasından kendine uyanı seçebilecek kabiliyeti olduklarına inanıyorum.saygıyla kalın stresinizi motorda atın.

not: bak kendi üslubumu da beğenmedim bir kaç satırı atıverdim
    matrix

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motig, ya sen bu başlığı bile okumamışsın şu an yaptığın ayıp arkadaşın biri çıkıp daha yeni çıkan bir kask için aman dikkat et raf ömrü geçmiş olmasın gibi bir laf etti bir kaskta bunun olmayacağını darbe görmediği sürece bir raf ömrü olamayacağını söyledik arkadaşta bize DD nin kitabını kaynak gösterdi bizde 3 büyük firma (üretici) vede türkiye distrübütörlerine mail attık eğer doğru ise öğrenelim diye tam tersi görüş bildirdiler bizde aldık bu sayfalarda yayınladık DD sizin ar damarınız çatlamış dökülün gibi bir cevap verdi oysa ne kendisine nede kutsal kitabına kötü bir söz söylenmedi ama karşımıza bir kaskın şu kadar sene raf ömrü vardır diye yazan somut bir yazıda ortaya koyamadılar tek müspet sonuç arai nin üretimden itibaren 7 yıl kullanımdan itibaren 5 yıl verdiği garanti sonuç şu eğer 4 yaşında bir arai kask alırsanız 3. yıldan sonra garanti dışı kalıyor ve firma deiştirmenizi tavsiye ediyor.bütün bu başlığı takip edersen DD ye beyefendi demekten başka kötü bir söz sarfetmediğimizi göreceksin şu senin bize cevap mahiyetindeki, yazın bile çok daha ağır laflar içermekte oturup kitap yazmak eğer ingilizcen çok iyiyse sorundeğil eğer birde motordan anliyorsan kendi bilgilerin vede bu konuyla ilgili yazılan kitapları tercümeyi harmanlayıp ortaya sende bir kitap çıkartabilirsin asıl zor olan kısım bunu yayınlayacak bir yayınevi, bulmak tekrar ediyorum hakarete varmadığı sürece herkes eleştirirlir DD nin yaşadığı ülkede insanlar beyaz sarayın önüne kadar gidip abd başkanını eleştiriyo ama biz burda bir kitabı eleştiremiyoz yok öyle yağma ortaya bir iddaa atarsan bana onu kanıtlayacaksın bak ben araştırdım aksini gösteren belgeler buldum vede bu sayfalara koydum
    ben dedim oldu mantığı yok bu siteyi gezenlerin %80 gibi büyük bir kısmı işe yeni başlamayı düşünen her yaştan arkadaşlar şimdi kask almayı düşünüyor vede bu kask alınırmı diyor ve biri çıkıpta aman raf ömrü diye bir iddaa ortyaya atıyor vede kaynak gösteriyor şimdi biz bunun hakkında araştırma yaparak ayıpmı ettik ben 36 yaşında 14 yaşından beri motor kullanan hem vitesli hem scooter bir çok motor binmiş özellikle son 8 senedir devamlı (12 ay) motor üzerinde biri olarak deneyimlerimi vede kullandığım motor ları sizlere aktarmaya çalışıyorum bu işi çok iyi biliyorum gibi bir iddaam hiç olmadı vede olmayacak hatta tam tersine motora binerken 14 yaşındaki o çocuk oluyorum gittiğim her metreyi seviyorum motor üstünde olmak yaşanacak en büyük hazlardan biri daha öncede DD ye aynen şu satuırları yazdım
    yaptığın işi takdir etmiyo değilim bilgilerini paylaşarak bir tek insanın hayatını bile kurtarmak yüce bir iştir
    burda bir tartışma yoktu sadece karşılıklı bir fikir alışverişi vardı ama eleştirilmeyi hazm edemezsek işte bu iş bu seviyelere gelebiliyor
    DD nin motosiklet teorisi kitabını tüm yeni başlayanlara tavsiye ediyorum keşke ben ilk başladığımda böyle bir kitap olsaydıda bende okusaydım ama yoktu isteyen alır okur ne kitabıbı nede DD yi küçümser ve biz daha iyisini biliriz havasında değiliz sadece arada bizim doğrularımız la çakışan konularda aksi fikirlerimizi ortaya koyuyoruz bunu yaparkende belli bir uslüp içinde kalıyoruz bu güzel ortamı bozmaya ne benim nede bir başkasının hakkı var.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

motig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    f 650
    senin de yaptıklarına saygı duyuyoruz emin ol.sadece söylediğim üslupla ilgiliydi.bu dediklerini araştırmışsın.bu da bir emek...
    matrix

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    potomya, potomya cok iyi fiyatlara almıssın aydın motorun yerini soylermisin

motig,
    amacımız birbirimizle deneyimlerimizi paylaşmak sadece motora binmek değil o motoru tanımak kimseyi bu yeni bu eski diye ayırmıyoruz hatta motora yeni başlayan arkadaşların bu kadar bilinçli olması bizleri çok sevindiriyor ne kadar çok kişiye ulaşırsak o kadar iyi bende geçenlerde ilk bakım hakkında bir hata yaptım ve arkadaş hemen düzeltti firmaya mail attım arkadaşın dediğini doğruladı benim savıma ters olduğu halde hem yazıyı yayınladım hemde arkadaşın dediğinin doğru olduğunu kendi ağzımdan teyit ettim ne oldu ben bilmiyormu oldum hayır yeni bir şey daha öğrendim zaten aksi mümkün değil her gün yeni bir metaryel yeni bir ürün çıkıyor ve yeni başlayan arkadaşlar bu ürünler hakkındaki bilgiye bizden önce ulaşıyor bizde bilgi sahibi oluyoruz
    bilgilerimizi paylaştığımız yanlışlarımızı gördüğümüz bu güzel ortamda tüm motor tutkunu arkadaşlarıma sevgilerimi yolluyorum

Bu mail yeni geldi yine motomax buyrun

Değerli Müşterimiz,

Firmamıza ve ürünlerimize gösterdiğiniz ilgiye tekrar teşekkür ederiz.

Sormuş olduğunuz soru üzerine yeniden yaptığımız araştırma sonucunda bir kaskın raf ömrü diye bir kavram olmadığı teyit edilmiştir. Ancak, üreticilerin tavsiyesi kaskların güvenilirlik açısından 5-10 yıl gibi sürelerde yenilenmesi gerektiği yönündedir. Bu süre kaskın üretici firmasına göre değişeceğinden her marka kask için ayrı ayrı bilgi alınmalıdır.

Saygılarımızla,

MOTOMAX MOTORLU ARAÇLAR
    SAN. VE TİC.A.Ş.
    www.motomax.com.tr
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Alıntı yavuzk2004 adlı üyeden alıntı
    potomya, potomya cok iyi fiyatlara almıssın aydın motorun yerini soylermisin
    Kask, dizlik ve kilidi Şirinevler Aydın Motor'dan aldım. E-5'in kenarında Yamaha bayisi, yeri kolaylıkla görülebiliyor.

CANGO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    tecrübem çene açılır kask alma der. beni dinle.

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Cengo, neden çene açılır kask alma diyorsun???
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

çeneden açılan kasklar yüksek süratte uğultu yapar contaya tam oturmuyosa ve yağmur varsa içeri su alır sert bir darbede full kask gibi korumaz (çene bağlantı noktalarından kırılabilir

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Önceki sayfalarda 150€ aldığımı yazmıştım. Bugün İstanbul'daydım. Aydın motoru buldum, 120 milyona bir tane daha aldım. Şimdi iki oldu. Karşılaştırdım tabi.

Yeni aldığım biraz daha hafif,
    Yeni aldığımın yanaklara değen bölümleri çıkartılamıyor, sabit yani.
    Yeni aldığımda [ AR 300 ] yazıları yok,
    Yeni aldığımın çene kısmı daha kolar açılıp kapanıyor.
    Yeni aldığımnı çene bağlama kayışının tırtıklı plastik parçasıkısacık
    Yenisi ile eskisi aynı kalıptan çıkmamış sanki, birisi ucuzluk adına Çin'de yaptırılmış olabilir diye aklıma geldi ilk etapta,
    Yeni aldığımın tam tepe kısmında içinde daha güzel bir ayrı parçası var,
    Yeni aldığım başımı daha fazla sıkıyor, diğeri mi açıldı, bu mu biraz küçük anlayamadım.
    Yeni aldığımın çene bağlamakayışındaki bilgiler okunamayacak kadar içten dikilmiş,
    Yeni aldığım DAHA UCUZ (YARI FİATI)

Keşke öbürünü almasaymışım, tabi Allah'a şükür kaza yaşamadığım için yazıyorum son cümlemi. Sağlık gibisi yok elbette.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

sereye,
    hayırlı olsun

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Teşekkürler BBRR
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler