Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce bu kask alınır mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    @Muvattali
    benim kızdığım nokta bilip bilmeden atlıyonuz yön gösterici kitabınız çok kutsal sizin için o ne derse o olucak sanki bırakın bu işleri bir insan kendi insiyatifini kullanmalı her sene yeni çıkan modelleri takip eden biri gidipte 3 yıllık kask almaz alırsada benim gözümde sazandan farkı yoktur ayrıca sistem teknoloji değişiyor bu yukarda sayılan her firma kendini kanıtlamış firmalardır ve hata kabul edemezler onun içinde belli standartları uygularlar bunu unutma
    ERASER WİLL COME BACK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayrica MUVATTALI arkadasimiz demiski raf tarihine bak gecmismi, bu bir domates degil yogurt degil eyer halen raftaysa, kullanilmamis bir kask sa bunun bir sakincasi olmaz ayriyeten bu sadece bir uyaridir kullanilan kask 5 sene sonra degisirse iyi olur diye oneri veriyor zaten cogu insan kendisi otomatik yeni kask aliyor.
    bak shoei nin tavsiyesi eğer ingilizcen varsa sayfanın en sonunda yazan yazı bu şimdi diyeceksinki shoei ne anlar kasktan DD varken ne diyelim kaynak kitabınız öle dediyse siz öle bilin
    muvattali arkadaşım umarım seni ve DD yi kırmamışızdır ama doğrusu bu ne yapalım
    bu arada tam 4 firmaya mail attım cevaplarını muhtemelen yarın alırım cevabi yazılarıda burda yayınlayacam merak etme
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Alıntı powerbyaydin adlı üyeden alıntı
    yön gösterici kitabınız çok kutsal sizin için o ne derse o olucak sanki bırakın bu işleri
    Vallah doğru söylemişsin. Şimdilik elimizdeki en iyisi bu ve çok saygı duyuyorum. Daha iyisini sen yap sana da saygı duyayım

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    ben kimseye çamur atmıyorum yapmaya ihtiyacım da yok
    zamanla edineceğim ve zamanında edindiğim bilgiler bana yeter
    kutsal kitabınızla size başarılar
    ERASER WİLL COME BACK

powerbyaydin, geçen bir yazısı daha vardı eğer motora bindiğinizde her iki ayağınızında topukları yere değmiyosa o motordan hemen inin gibi bir teori daha var bazı enduro modellerde sele yüksekliği yaklaşık 90-98 cm arasında değişir yani her iki ayağında yere tam basması için 2 metre civarında boy lazım
    ama kutsal kitap böyle demiş ben 2 sene ktm 450 kullandım ancak tek ayakla dengede durur.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

All Arai helmets are warranted against defects in materials and workmanship, and as serviceable only for the properly-fitted first user for 5 years of use, but no more than 7 years from date of manufacture. It should be replaced within 5 years of first use.The Limited Warranty is stamped on one side of the chinstrap. The date-of-manufacture (month / year) is stamped on the opposite strap, for example 08/01, 04/02, 10/03, etc

Arai kasklari kullanilan malzemeler ve iscilige karsi garanti tasir ve bu sadece dogru kullanilma icindir ve ilk kullanim dan 5 sene icin gecerlidir bu ayriyeten uretim tarihinden 7 seneye kadar kullanilabilir. Kask kullanilma tarihinden itibaren 5 sene sonra degismesi uyarilir. Bu garanti bilgisi ve uretim tarihleri kaskin kayisinin yaninda yazar yani:
    08/01, 04/02, 10/03
    Eger bir yerde küçük insanlarin büyük gölgeleri olusuyorsa, orada günes batiyor demektir. (Çin Atasözü)

Kask

Arkadaşlar umarım bi sonuca varmışsınızdır! Bu arada ben gidip kaskı (Airoh AR300-AR02 modeli) 115 ytl ye aldım. Yanında da Axo marka koruma (45 ytl) ve bir adet de kilit aldım (10 ytl) bilginize. Aydın Motora ve tüm MD'lere teşekkürler

gelen cevabi yazıları yayınlayacam demiştim biri geldi kelimesine dokunmadan aynen koyuyorum

Değerli Müşterimiz,

Firmamıza ve ürünlerimize gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

Bir kaskın raf ömrü veya son kullanma tarihi olduğuna dair bir bilgi bizim elimizde bulunmamaktadır. Bu sebeple, kaskınızı darbe almadığı vaye herhangi bir prolem oluşmadığı sürece kullanabileceğinizi düşünüyoruz.

Saygılarımızla,

MOTOMAX MOTORLU ARAÇLAR
    SAN. VE TİC.A.Ş.
    SHOEI,ARAI ve şimdide motomax elimize geçenler ama hala cevap alamadığımız yerler var
    muvattali sen hala DD öyle diyor diyomusun

jumper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 :)
    Geçenlerde Sirkecideki genç moto'dan(Özen'in dibi) çenesi açılan,güneş vizörlü uv400, 5 yıl garantili Nolan aldım,400YTL.

Motosikleti
    HONDA CBF500
    arkadaşlar ben kaskı aydın motordan alacagım buradaki yazılardan sonra ama mont içinde en uygun yer sizce aydın motor mu ? Yoksa başka biryer tavsiye edermisiniz ?

Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Kask konusunda yazdiklarimda yanlis bir sey yok, herkesin bildigi gercekler bunlar. Ben uydurmadim, aktardim sadece. Bukonuda genel kani "kask teknolojisinin her yil gittikce gelistigi, raf omrunun uzadigi, yine de yepyeni bir kaski 3-5 yil arasi hic kaza gecirmemis dahi olsa degistirmek gerektigi" seklindedir. Dolayisiyla "kalbimin kirilacagi" bir durum da yok.

Buyrun kitaplari sevmiyorsunuz madem internetten bakin. Kilit kelime "helmet shelf life" dir, burada bakilmisi var.
    http://www.google.com/search?sourcei...met+shelf+life

Ancak yukardaki yazida kitabimdan "kutsal kitap" diye alayla bahsetmenize cok uzuldum dogrusu. Aklinizin ermedigi seylerle de dalga gecmeyin pek sayin pwrbyydin, BBRR kardeslerim.

Iki ayagin yere degme sarti "omrunde ilk defa motora bir bayide -dukkanda deneme amaciyla bir motorun ustune nasil oturulur" kisminda anlatiliyor.

Once kitabi ac okuyun, yok okumayacaksaniz - okumadiysaniz da laf olsun torba dolsun yada camur at izi kalsin gibilerden bos bos konusmayin.

Iki sene kullandigin KTM senin omrunde bindigin ilk motor muydu? Hem oyle idiyse de bunu baslangic motoru olarak tavsiye edermisin ayaklari yere degmeyen birine?

Benim bilgi paylasimindan, bildigim seyleri aktarmaktan ote bir amacim yok BBRR ve pwrbydn biladerler... Icinde yanlis eksik gedik birseyler varsa dogrusunu siz yazin memnun olurum. Hicbir zaman herbir moku bildigimi yada dogru bildigimi iddia etmedim, kendimce hala ogrenciyim. Bundan da seref duyarim

Sizin maksadiniz nedir, acikca yazin merak ettim dogrusu, ar damariniz catladi nasil olsa... Buyrun dokulun.

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Arkadaşlar niye böyle gereksiz polemikler oluştu hiç anlamadım. BBRR ve powerbyaydin, ikinizi de özellikle BBRR'yi tanıyorum. Açıkçası Reşat abinin kitabına "Kutsal kitap" yakıştırması yapmanızı hoş bulmadım. Biz yeni motorcular için çok değerli bilgiler veren, birçok bilginin bir araya toplandığı bir kitap. Zaten kendisi de bu kitabı ve kitaptan önce oluşturduğu sitesini maddi kazanç sağlamak amacı ile yapmadı. Keşke daha sağduyulu olsaydınız diyorum. Burada üzüldüğüm konu, ikinizin de iyi niyetli insanlar olduğunuzu biliyor olmam.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

motig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    f 650
    birileri emek vermiş saygı gösterilmeli.kutsallaştırmakla saygı göstermeyi karıştırdığımız için bu memlekette sürekli birilerini paçalarından aşağı çekiyoruz.

stres atmak için motor yetmiyo birbirimize bulaşıyoruz.
    matrix

dd ayıp etmişsiniz adam sile iyi niyetle tecrübesini paylaşıyor sizin yaptığınız emeğe ve tecrübeye saygızılıktır

Buyrun kitaplari sevmiyorsunuz madem internetten bakin. Kilit kelime "helmet shelf life" dir, burada bakilmisi var.
    http://www.google.com/search?sourcei...met+shelf+life
    bu arada sen bizi salakmı zannediyosun biz helmet shelf life yazmayı bilmiyozmu biz firmalara mail attık diyoruz adam bize google arama motoru nasıl kullanılır onu anlatıyo eee aradın ne buldun bana benim bu sayfaya koyduğum gibi somut bir yazı koy bak shoei den var arai den var schubert ten hala cevap gelmedi gelir gelmez onuda koyarım merak etme motomax önce bir cevap verdi bu arada onlarda sattıkları markalara mail atmışlar ikinci defa mail attılar ve açık açık bir kaskın raf ömrü diye bir şey yoktur diye cevap yazdılar senin kitaptan başka sana destek yok zaten bizim sorunumuz seninle deil senin kitabındaki yanlış bilgiyle alakalı ben firmaların yerinde olsam kitabındaki iddaanı kanıtlamanı aksi takdirde toplumu yanlış bilinçlendirdiğin için hukuksal yollarla hakkımı ararım

Sizin maksadiniz nedir, acikca yazin merak ettim dogrusu, ar damariniz catladi nasil olsa... Buyrun dokulun.

yok çatlamadı kaldıki senin bize saldırdığın gibi saldırmadık sna hakaret mahiyetinde algılanacak tek söz yok yazılarda bir tek kutsal kitap benzetmesi ki buda bir kinayedir yani ar damarıyla alakası yoktur ama amerikada türkçeyi unutmuş olma ihtimalinide göz önünde bulundurmak lazım
    senin övdüğün firmalara bizzat mail attık ve bu raf ömrünü sorduk 3 firma cevap verdi aldık koyduk karşımıza aksi görüş sunan kişinin tek dayanağı senin kitabın başka destek bilgi veye kaynak yok
    yanılmıyosam türünün tek örneğide değil ama yeni başlayan arkadaşlarda kutsal kitap etkisi yaratmış olacakki başka kaynaklarla cevap verilse bile doğruluğu tartışılmıyor sen niye eleştirilmeye katlanamıyosun niye dişlerini çıkarıyosun kitabınla ilgili reklam mahiyetindeki başlığınıda elştirmiş ve senin bu seviyesiz eleştirilerine muhatap olmuştum tekrar ediyorum seni SEV-Mİ -YO-RUM
    KTM benim ilk motorum değil ama ilk binecek arkadaşlara tavsiye ederim mükemmel bir motor yüksekliği belli ölçülerde ayarlanabilsede yinede yüksek ama başlangıç motoru olabilir. bu kişinin vereceği karardır.
    sevgili cenk her kes hakarete varmadığı sürece istediğini eleştirir bu başlıktaki yazılarımı incelersen DD beyefendiye bir tek kötü lafım yok ama beyefendi ar damarımız çatlamış filan gibi kendi seviyesini ortaya koyan bir ağızla cevap verdi iyide oldu işte çok beğendiğiniz adam buyrun

Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Her turlu erkekce, mertce yapici ve acik elestiriye acigim. Yazin lutfen kendimi duzeltirim, ozur dilerim. Yanlis bildigimi ogrenirim...

Ama yok kutsal kitapmis, yok bilmem DD beyefendiymis falan boyle dalga gecilmeye, sanki ben burada yokmusum gibi alayli imali yazilar yazilmasina tahammul etmemi beklemeyin. Cevabinizi alinca da aglayip sizlanmayin...

bu seviyede iken keseyim sen devam et istersen

designer-samo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BmW F650 (karakaçan)
    arkadaşlar benim bildigim bu site paylaşım sitesi herkes görüşlerini ve bilgilerini dostça bi ortamda paylaşıyo,kimse her herşeyi bilmek zorunda da degil,küvetde dogan gördüm ama motorda daha ras gelmedim.şurda saygılı bi ortam konuşlaım lütfen
    herşey sende biter, yeterki sen karar ver

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    evet kutsal cevap yakıştırmasını ben yaptım alınıcak bir durum yoktu ama siz büyütdünüz bende cevap verme isteği duyuyorum
    kutsal kitap bir yakıştırma yada eşlemeydi nedeni ise kask alıcak birine yazılan raf ömrüne bak demesi ile başlayan konudur bana kulaktan dolma bilgi gibi geldi ve kaynak olarak kitabınızı gösterdi ama firmalardan gelen cevap hiçte öyle değil sonuçta parekende süt satın almıyoruz model yeni kask yeni
    Yani sen elmayı seviyorsun diye
    elmanın seni sevmesi şart mı?

bu kesit tahir ile zühreden
    bunu neden mi ekledim ben kitabınızı okumuyorum çamurda atmıyorum ve şuna inanıyorum bu hayat düşe kalka öğrenilecek tecrübelerimde öyle
    size başarılar dilerim
    ERASER WİLL COME BACK

Yani sen elmayı seviyorsun diye
    elmanın seni sevmesi şart mı?
    aydın bu ne allhını seversen
    bu arada birader olduğumuzda ortaya çıktı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler