Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Degerli fikirlerinize ihtiyacim var...

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaslar pasif sekilde olsa da forumumuzun en az bir yillik uyesiyim... ve en nihayetinde motosiklet alabilmem hususunda bir plan icine giriyorum...sizlere sormak istedigim sey bu yaz ortasinda almayi dusundugum motosiklet icin tavsiye ve onerilerinizin ne sekilde oldugudur... 250 cc bir racing dusnuyorum ve de verebilecegim miktar 9000 10000 ytlyi gecmez.. universite ogrencisiyim ve bu rakama dahi cikmakla limitleri zorlamis oluyorum...ikinci el dusunmuyorum ve de motorsikletin gorunumune onem veriyorum. kendi arastirmam sonucunda hyosung gt 250 r modelini one cikardim tabi siz benzer ozellikteki bir makineyi tavsiye ederseniz onu da degerlendirmek istiyorum yani sizden ricam bu fiyata alabilecegim makine hususunda alternatif yaratmaniz...ve bir karar sinerjisi olusturmak...kisacasi araniza hosgelebilmek icin bana tavsiyelerde bulunmak...

hepinize simdiden tesekkur ederim...

turkce karakterler hususunda affiniza siginiyorum oyle ki kullandigim klavye ingilizce...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Apprentice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ....................................
    "kick start my heart"

titanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba STR 250cross + mondial xtreme supermoto
    o paraya alabilecegin en kaslı 250 cc lik motor hysung gt250 r. yinede piyasayı bi araştır

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS

Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bir de bu vardi ama gordugum kadari ile ya henuz turkiyeye gelmemis ya da fiyati henuz belirsiz.. ayrica 40 hp aldugu soyleniyor ki dogruysa mukekmmel olur yine soyleniyor ki yedek parcasi hem pahali hemde zor bulunuyormus... hatta bayanlara tavsiye edenleri bile gordum...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Fuarda kawasaki yi inceleyebilirsin

Büyük ihtimallede paran yeter ve kapıdan almış olarak çıkarsın

İkinci alternatif ise hyosung

Üçüncü alternatif yok ...
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    her türlü motosiklette önce japon deriz.ninja 250'nin fiyatı 9750 diye belirlenmişti yanlış hatırlamıyosam.yalnız motosiklet zevkiniz için ayırdığınız bütçe yalnızca 9-10 bin ytl mi yoksa sadece motosiklet için mi o parayı ayırdınız bu önemli.sıfır km bir motor aldığınızda ruhsat,plaka,sigorta ve banka kredisi kullanıyorsanız kasko masrafı da olacak.bunlar yetmiyomuş gibi kask+mont+pantolon+bellik vs vs masraflarınız olacak.allah göstermesin ama olaki bi kaza geçirmeniz durumunda motoru yaptırabilecek misiniz?yani bütün bunlar için ayırdığınız para 9-10 bin ytl ise sıfır km bi motor sizin için hayal olur.ya da siz farkında olmadan kesenin ağzı biraz daha açılmış olur.hiçbir zaman son paranızı kuruşuna kadar motosiklete yatırmanızı tavsiye etmem.kendim bu hatayı 1 kez yaptım siz de yapmayın.sonra çok pişman olursunuz.illaki sıfır almak şart değil.sıfıra yakın 2.el bi makina alırsanız hem aksesuara para vermezsiniz (egsoz,filtre,renkli cam vs.) hem de rodaj derdinden kurtulmuş olursunuz.ama sıfır makinanın tadı da farklı tabi.karar sizin.zor durumda kalmam diyorsanız sıfır düşünün.

bence sen bı fuarı gez mutlaka orda bıse bulursun

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    hyo gt 250 şiddetle tavsiye ederım

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Elindeki paraya uygun Hyo 250 R 7250 ytl civarı kask-mont-dizlik-eldiven-bot-bellik
    10000 ytl'yi bulacakdır.Kesene hangisi uyarsa ama Kawazaki biraz pahalı olucak.

Motosikleti
    -
    tabikide Hyosung Gt25oR..

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ninja 250 gelene kadar bu segmentteki tek alternatifin zaten Hyosung GT250R.

motosiklet tavsiye etmek elbette kolay.bence bundan daha önemlisi tecrüben ne kadar yani motosikleti ne amaçla almayı düşünüyorsun bazı racing kullanıcıları gibi kaskı koluna takıp gezmeyi düşünüyorsan bence boşuna paranı harcama ölmek için daha ucuz yöntemler var.ikincisi sen bu 10000ytl içinde koruma paranı ayırdın mı?bence önce onları al daha sonra motosikleti alırsın.
    Motosiklet hava atma aracı değildir onu aldığında yanında hediye olarak cazibesi gelir bence buna dikkat et önce canın önemli
    :bestmt:

Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elindeki paraya uygun Hyo 250 R 7250 ytl civarı kask-mont-dizlik-eldiven-bot-bellik
    10000 ytl'yi bulacakdır.Kesene hangisi uyarsa ama Kawazaki biraz pahalı olucak.
    fenerli arkadaş dogru soluyor koruma onemlı benım bıldıgım kadarıyla super bı korumalık 930€ cıvarında goz onunde bulundur derım

arkadaslar zaten korumalik sart onun icin de ayri butce ayiracam zaten sirf bu yuzden ise giriyorum.. canimi da dusunecegim elbette... kask olayina gelince zaten kasksiz kullanmayi dusunmuyorum bile internette cok kaza videolari izledim yani o konuda bilincliyim son olarak aklim kawasaki de kaldi ama dedigniz gibi ffuari bir ziyaret edeyim baska alternatif yokmu simdi?

Motosikleti
    gsr-x 1000
    bak dostum tecrubenı bılmedıgım ıcın sogluyorum benı yanlıs anlalmanı ıstemem ama benım fıkrımce eger yenı baslıyosan yanı ılk motorun olucaksa alıcagın motor bence çin malı motorlarla bır acemılıgını at herkez duser bende dustum sana bır sey olmasında en azından motorunu ucuza toplarsın kore mallarınıda pek tavsıye etmıyorum o paraları hoysung a baglama ıyı aksamlar kucuk bır tavsıye.
    ben rüzgara sevdalıyım ölüme diiillll :bounce:

phar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    bende yeni basladım gercek anlamda motor kullanmaya.
    Süphesiz ki ehliyetini ve tecrubeni yanına almayı ihmal etmediğini var sayarak motor secimine yardımcı olmaya calısırsam;

Benim full korumalarım tanıdık bi yerden ve yanımdaki kayserili arkadasın mukemmel pazarlıgı ile 900 ytl ye hallettik. Mont ixon, kask airoh, sırtlık, eldiven dizlik. Yani bi 1000 ytl kafadan koruma parası dedikten sonra 6000 7000 civarına gt250r makul bi makina oluyor. Ancak biraz buyukcene yani pek cok insan sorun olmayacagını dusunurken ben kendi adıma ilk motorumu o denli buyuk tercih etmedim ve maddi imkan olmasına ragmen 125 lik cbr ile başladım.

Diger secenek de herkesin dedigi gibi kawasaki. Kendisi fuarda Turkiyede olacak (hatta bayilere gelmiş olabilir) boyutları hyosung dan briazcık daha kucuk ama tabiki ornegin cbr 125 den bi hayli buyuk daha dogrusu ikisinin arası gibi bisi. Fiyatı da 5600 € olarak acıklanmış eger bayi hatalı soylemediyse bana. Ayrıca 40 hp degil 27 yada 31 hp idi tam hatırlamıyorum 2 sinden biri olmalı. Hyosung dan 3 4 beygir kadar bi fazlası vardı ondan eminim. Ayrıca bunla ilgili son bilgim de enjeksyonlu gelecegi yonunde.

Umarım bi nebze aydınlanmıştır bu iki motor aklında. Ayrıca gene eklemek isterim ben dusunup tasınıp cbr 125 ile baslamaya karar verdim safety first. Bence bu secenegi de bir degerlendir. Simdiden gule gule kullan her ne alırsan
    4 tekerleğin konforu, 2 tekerleğin tadı...

tesekkur ederim herman ben kucuklugumden beri oyle ya da boyle motosiklet kullaniyorum cin motosikletleri surecini de gectim simdilerde tek istegim racing sinifina giris yapmak tabi 250 lik dusuk ccler ile... hyosung meslesine gelirsem bisi sorcam herkes hyorsungu goklere cikarirken neden pek tavsiye etmiyorsun paylasirmisin benimle eger bu kadar tavsiye edilmeyecek ise kawasaki dusunurum ancak onunda ikinci el piyasasi dusuk diyorlar ...

nephar arkadasima da ayrica tesekkur bilgilendiricilik duzeyi tartisilmaz ehliyet koruma mevzusu vazgecilmez bsi zaten simdi almayacagim bu yaz ortalarini hatta sonunu bulabilir.. ama senin soyleminden sonra hyosunga geri donsu yaptim... bakalim daha neler gorecegiz...

Apprentice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 el hyosung al, az binilmiş

bak cari açık meselesi var, ithalat fazla ihracat az
    zaten geçiş motoru yapcaksın...
    fazladan 1 motor daha ithal ettirme

racingleri fazla tanımam sadece iktisadi düşündüm
    "kick start my heart"

akif duyarliligin beni etkiledi bak ne yapalim senle biliyormusun elimizdeki eski motosikletleri de korelilere caponlara satalim o zaman belki cari acik dengelenir saka bir yana ikinci el mevzusu icin motordan anlayan tanidigim yok kisacasi riske girmek istemme sifir olsun benim olsun hehehehehe

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler