Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

vites büyütürken debriyaj kullanıyor musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufuch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    jawa 350cc yi debriyajsızda kullanabilirsinizz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    desenize ben asmisim bu isi vitesli motosikletle debriyajsiz kalkabilirmisiniz ??? eger motoru biraz ittirip 1e atarsaniz kalktiniz demektir
    ayrica cogu zaman arabada bile orta vitesleri debriyajsiz degistirirdim,kulagim sese alismisti,gerekli ses tonunu yakaladigimda debriyajsiz arabada bile vites degistirilebilir,
    ayrica kroscular asla kullanmazlar debriyaji (benim su an kullandigim CZ 500 te istesende kullanamiyosun kalktiktan sonra )
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Motosikleti
    Ducati
    Slm,

GP, SB, SS yarislarinda olsun vitesler büyültülürken debriyaj kullanilarak zaman kaybedilmez; malzemenin ömrünü uzatmak icin atesleme milisaniyelik olarak kesilir! Buda vites kolu üzerine yada kol-sanzinam arasindaki cubugun üzerine takilan basinc yada cekis kuvveti üzerine ayarlanmis olan elektromekanik cihaz-parca yardimi ile gerceklesir!!
    Bu donanim Ducati icin Fabrika satislarinda bile aksesuar olarakta satilmaktadir.
    Kücültülürken de TV deki mopetyarislarinda bile ara gaz verildigini Sizlerde görmüszünüzdür.....http://www.itaduc.homepage.t-online.de/ 8. resimde bu parcayi görebilirsiniz...

kolaygelsin

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Acemilik esnasında boyle vites atan birkaç kişiyi görmüştüm motorları hala sorunsuz ve problemsiz...

[B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Pek problem yaratmadığını öğrenmiş olduk. İş birazda tecrübeye bakıyormuş.
    Arkadaşımda Yamaha RX115 vardı. Satın almak isteyen çocuk parasını ödeyemeyeceğini söyleyerek motoru tekrar arkadaşa teslim etti. Kullandığı süre içinde vitesleri debriyaj kullanmadan değiştirdiği için, vites mili kırılmıştı. Tabi daha sonra parça getittirip değiştirdik.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

ee neden koymuşlar madem o debrajı dişlileri ayırıo bence zararı olur tabi arabada gaza basıp bırakınca gecio :D:D debrajsız :D

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bişey yazacam ama polemik çıkacak.

Bu nedenle kısa ve öz yazayım.

Vites yükseltirken debriyaj ben de kullanmam.
    Benim kullandığım şekilde ve yerde motosiklet kullanan hiç kimse de debriyajı kullanmaz.

Ama siz kullanın.

Buyrun burdan yakın bakalım.

Debriyaj kullanmayan benim gibi şaşkınlar acaba niye böyle yapıyor?
    Bilene 10 MT puanı vereceğim...
    bende diğer geyik yapan arkadaşların yazdığı gibi konudan bişey anlaşılmasın diye boş boş yazmak istiyorum oh kullan arkadaşım kullan, boşuna mı koymuşlar kolu oraya, sol elin mi zayıf niohahaha nio hahahahahaha

gereksiz yazılarınız yerine bişeyler öğrensek ne güzel olurdu deymi gençler

Debriyaj kullanmayanlar araba olarakda otomatik vitesi seçerler sanırım.
    Her vites arasında bir aragaz vermedikten sonra
    ne zevki kaldı motor kullanmanın?

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    şimdi debriyaja basmazsa debriyaj balataları çok daha hızlı bir şekilde aşınmazmı?

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi debriyaja basmazsa debriyaj balataları çok daha hızlı bir şekilde aşınmazmı?
    vites degistirirken asinma degil ama balatalarin kulaklarini koparma ihtimalin var ...
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı Kelleci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zati tekerlerde motora süs süs diye takılıaynalarla ambiyans olsun diye.....Pes yani sana ne diyim arkadaşım.
    Debriyaj kullanıyo musunuz, ön tekeri kullanıyo musunuz, aynaları çıkaranınız var mı, ön frensiz duran var mı, arka freni kullanmasak????? şeklinde gereksiz gördüğüm bi konu için gereken yorumu yaptım.. Fakat karşılığında mesajı alıntı yapıp senin gibi saçmalayan olmadı.. Haa bi tane densiz oldu o da banlandı... Pes yani ne diyim arkadaşım....

Konuyu soran arkadaş belli ki acemi.. Debriyajsız vites deiştirmeye özenmiş belli. Ama bunu öğrenene kadar kimbilir motorda ne gereksiz masraflar hasarlar olacak.. Bi sayfa önce bi arkadaşın söylediği vites kitlenmesini hiç yaşamadım ben mesela..

Haa yok biz böyle gereksiz atraksiyonlar yapıp gereksiz masraflar edinmek, motora gereksiz zararlar vermek istiyorum diyosanız benim mesajımı alıntı yapıp eğlenmenize gerek yok.. Yapın gereksiz zararlarınızı, gereksiz zararlarınızı öderken yeterince eğlenirsiniz zaten..
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:
    [B][COLOR="DarkRed"]Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum[/COLOR][/B]

Motosikleti
    YAMAHA FZ6-N
    bizim hakan var gladio hakan o vites değişirken frene basıyor sonra arka koltuğa geçiyor başını sağa eğiyor o zaman daha sağlıklı vites değişimi oluyor debriyaj ne işe yarar ki........

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Yok canım olur mu öyle şey? Zaten vitesli motosikletlerde debriyajı niye koymuşlar anlamıyorum.
    Galiba millet arka fren sanıp sıksın, sonra fren tutmuyor diyip düşsün diye mi acaba?
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Motosikleti
    250 mct
    öyle işmi olur yaaa...valla hem şaşırdım hem güldüm.süs olsun diye yapmamişlar heralde.bence kardeş senin dişliler yalama olmuş o yüzden farketmiyo debriyaj sıkıp sıkmaman

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    arkadaşlar arkadaş acemi galiba ,,,, krdeşim motoruna sakıncalı bir durum yapmaman gerekir deyip geçebilirsiniz . alay etmeye gerek yok

bende dün gece debriyaj telini kopardım yarı otomatık caracalımla eve geldim
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    bende çok kullandım 30-60-90 tekniği ile motorda km yada devir satine bakarak anlayabilirsin belli bir hız eriştiğinde çok rahat geçer ama düşük devirde biraz sesli geçer zarar verirmi tabiki verir ihtiyaç duyulmasa okadar baskı balatayı bir araya getirip de oraya koymazlardı yarışçılar kullanabilir sonuçta yılda yapılan bir yada iki yarışta kullanıyor bizim gibi hergün motora binmiyorlar bence sürekli kullanıldağı zaman zararlı karar size kalmış
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    debriyaj aktarma organlarını ayırmaya yarıyan bir komplike sistemdir, sanzıman ın içinde bulunan çarklar (vitesler) birbirine kenetlenerek maksimum kavramayı sağlarlar.
    burda debriyajın görevi bu çarkların (viteslerin) değiştirilirken birbirinden ayrılmasını sağlamaktır, debriyazj sıkılmazsa dişliler birbirine sürterek ve sert bir oturum gerçekleştirirler..
    bunu 1 kere yada 2 kere yapmak çok sıkıntı olmayabilir, uzun vadede mutlaka dişlilere zarar verecektir..
    debriyaj ı sıkmadan yapılan vites değişimi yüksek ivmelenmemin ihtiyaç olduğu drag yarışlarında ve pist yarışlarında yapılabilir, debriyajı sıkma esnasındaki anlık dahi olsa zamn kaybını yok etmek için vites yükseltirken yapılır..
    mesela teker yapıcaksınız, 1 de ön kaldırdınız, 2 ye geçip devam etme niyetindesiniz, doğal olarak debriyajsız vites atmak zorundasınız.. ordaki anlık boşluğu makina kabul etmez ve kafasını indirir, bunu 3 yaparsınız 5 yaparsınız bi süre soora motosikletinizin 2. vitesten attığnıı sabit duramadığını görmeye başlarsınız.. hatta internette satılık motosiklet ilanlarındada görürüz 2. vites dişlisi ağrızalı diye..
    kısacası şanzımana bündirdiğiniz her + yük onun zorlanmasına yol açacaktır..
    tamiri mümkündür tabi, bi çok makinada alttan sökülerek dişli değişimine gidiliyor, kimiside tornada tamir yöntemini seçiyor..

kısacası günlük yol kullanımı yapan arkadaşlarımızın debriyajını mutlaka kullanmasını tavsiye ederim..
    önceki mesajında neden 'ben debriyaj kullanmıyorum' dedin demeyin, benim scooter ım var
    GKN MOTORS

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Yarış vs. gibi ortamlarda kullanılabilir, ama EVET zararı olur viteslere..

-turgut
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Vites yükseltirken bende ( araba yada motor farketmez ) debriyaj kullanmıyorumm ,eğer uygun devirde yapılırsa bunun mekanik aksama bi zarar vermeyeceğini düşünüyorum,baskı balatayı yersin bilmem ne gibi cevaplarada sadece gülüyorum SAYGILAR
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    vites büyütürken debriyaj kullanıyor musunuz
    4. 5. ve 6. viteslerde bazen benim de kullanmadığım anlar oluyor; genellikle otoyolda...
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler