Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Akü garantiye Girer mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Merhabalar.
    Motosikletlerimizin üzerinde gelen aküler garanti kapsamında mıdır?
    Ya da akülerin garantisi var mıdır?
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    melesef!! girmez onu yapan bi firmada varsa helal olsun
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Girmesi lazım.Eğer garanti dışı olarak gözüküyorsa bu firmanın eksikliğidir.Tüketici haklarını dene...
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Nooldu aküne yavrucum ......

Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nooldu aküne yavrucum ......

yaklaşık bir 4 aydır filan aküm bozukta
    yaw 35 YTL bayılmayalım öğrenci adamız. belki garantiye giriyordur diye, şansımı deneyecektim ama girmiyormuş..

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Girmiyor diye bişey yok aslında garantisiz mal üretilemez üretilse bile garantisi olmayan mala tse satış onayı vermez.Yanlız ülkemizdeki bazı firmalar (isimleri malum saymaya gerek yok saysakta yaz yaz bitmez) kalitesiz olduklarını bildikleri ürünlere onun garantisi olmaz bunun garantisi olmaz deyip birazda araştırmayı sevmeyen bizlerin zaafından yararlanıyorlar...Çünkü biliyorlarki garantiden değişen akü 2 ay sonra yine geri gelecek...bu döngü böyle devam edecek.ben otomobilimin aküsünü değiştirdim marka vermeyeyim 1 ay sonra bi sorundan ötürü gittim yenisi ile değiştirdim ve kimse bana akünün garantisi olmaz demedi diyemezde çünkü akünün üstünde koskoca tse damgası vardı.Lastiğin ampulün bile garantisi var balon yapan lastiği garantiden değiştiriyor firmalar akünün mü olmayacak? motorlu araçlarda sadece firmalar debriyaja garanti vermiyor diye biliyorum bunun da sebebini çok araştırdım cevap aynı debriyaj kullanıcıyla ilgili birşeydir ne kadar mantıklı orasını size bırakıyorum.Bence git servise garantiden değişmesini talep et değiştirmezlerse tüketici hakları hakem heyetine başvur uğraşamam dersen ver 35-40 al marka bi akü

Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı 345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Girmiyor diye bişey yok aslında garantisiz mal üretilemez üretilse bile garantisi olmayan mala tse satış onayı vermez.Yanlız ülkemizdeki bazı firmalar (isimleri malum saymaya gerek yok saysakta yaz yaz bitmez) kalitesiz olduklarını bildikleri ürünlere onun garantisi olmaz bunun garantisi olmaz deyip birazda araştırmayı sevmeyen bizlerin zaafından yararlanıyorlar...Çünkü biliyorlarki garantiden değişen akü 2 ay sonra yine geri gelecek...bu döngü böyle devam edecek.ben otomobilimin aküsünü değiştirdim marka vermeyeyim 1 ay sonra bi sorundan ötürü gittim yenisi ile değiştirdim ve kimse bana akünün garantisi olmaz demedi diyemezde çünkü akünün üstünde koskoca tse damgası vardı.Lastiğin ampulün bile garantisi var balon yapan lastiği garantiden değiştiriyor firmalar akünün mü olmayacak? motorlu araçlarda sadece firmalar debriyaja garanti vermiyor diye biliyorum bunun da sebebini çok araştırdım cevap aynı debriyaj kullanıcıyla ilgili birşeydir ne kadar mantıklı orasını size bırakıyorum.Bence git servise garantiden değişmesini talep et değiştirmezlerse tüketici hakları hakem heyetine başvur uğraşamam dersen ver 35-40 al marka bi akü
    Abi ya akümüz çin malıysa?

Motosikleti
    Alıntı SeRHaTeKiNci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ya akümüz çin malıysa?
    Motosikletinin garantisi var ama, ve o da çin malı
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı Ö.Z.€.R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletinin garantisi var ama, ve o da çin malı
    Bunlar reklam kokan hareketler.. MSN'e gel konusuruz..

Motosikleti
    Alıntı SeRHaTeKiNci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar reklam kokan hareketler.. MSN'e gel konusuruz..

akü buji gibi sarf malzemeleri garantiye girmez diye biliyorum parça garantisini dene aküyü üreten firmanın türkiyede disbritörü vardır ona ulaş bence ordan dene
    god is busy ! can i help you!

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aküler garanti kapsamında olup firma tarafından bakım veya değiştirme yapılması gerekli...

Tabi dediğim gibi garantisi devam ediyosa....
    Benim arabanınki Tudor marka 72amp birara kesme yaptı...Serviste yenisiyle değiştirildi...
    Bu araba için ve motosiklet içinde aynıdır..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    girmesi lazım ama 6 ay filan sanırım bir arkadaşımın aküsünün garantiden değiştiğini çok iyi hatırlıyorum...Firma ismi vermiyorum reklam olmasın

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    honda da ; Malın Bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı firmamızın garantisi kapsamındadır ibaresi var garanti koşullarında..garanti belgesini incele istersen. sonuç olarak akünün garanti kapsamına girmesi gerekir. ama kullanıcı hatasından kaynaklanıyorsa malesef

tüketici Kanununa göre minimum garanti süresi 2 yıldır ve dayanıklı tük.malları bu garantiye dahildir.
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motomax benim SL'in 1-2 aylık aküsünü garantiden değişmişti.
    (yetkili servis akünün arızalı olduğunu bildirmişti)
    Önce garantiye girmez,yenileyemeyiz dediler.
    Ben de ''akü bu aracın çalışması için gerekli olan bir parça değil mi?'' dedim.
    Garantiye neden girmeyeceğini imzalı, kaşeli bir şekilde yazıp bana fakslarmısınız dedim?
    akabinde yenilendi..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    sabahtan akşama çatır çatır girer serhatım...benim akü değişeli 1 hafta olmadı...tek kuruş ödemedim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabahtan akşama çatır çatır girer serhatım...benim akü değişeli 1 hafta olmadı...tek kuruş ödemedim...
    senin gibi uyanık adam tek kuruş ödermi hemşoo
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Kanunların ve uygulamaların bu kadar yalama olduğu bir ülkede tabii ki ciddi firmaların el kitabında bile ''balata-lastik-akü-debriyaj-fren telleri v.s garanti kapsamında değildir'' yazıyor.
    Yamaha mın aküsü 14.ayında ölünce YUASA türkiye distribütörü ENTEL enerji ye başvurduğumda bana aynen şöyle dediler'' Yamaha nın kar ortağımıyız ki
    değişelim''nasıl yani deyince de bize mi sorup aldın kardeşim deyince zaten
    Türkiyede yaşadığımı hatırlayıp gülmeye başladım.Eğer onlardan alsaymışım 24 ay garantisi varmış,Peki dedim millet motorunu aküsüz alıp sonra size mi geliyor deyince dillerini yuttular.İşte arkadaşlar farazi konuşmaları bırakın da
    ilişkilerin cıvık olduğu ülkemizdeki durumu bizzat okuyun.
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    akü garanti kapsamındadır ben tam 3 defa değiştim kuruş para ödemedim benimkide çin malıydı yanlız bi gerçek var çin malı motorların hiç biri çin halk cumhuriyeti firmaları garantisinde deyil burdaki getiren firmanın insiyatifinde bayii ye direticeksin garanti belgesinde (garanti kapsamı dışındadır) ibaresinde akü geçmez yani hakkını sen arıcan dostum durum böyle...

arkadaşım motorsikletin bakım parçaları hariç bütün herşeyi garanti kapsamında aküyü senin bozma gibi lüksün yok girer kardeşim

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)