Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Akü garantiye Girer mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    genelde aküyü garanti kapsamına almıyorlar arkadaşım
    sen 35 ytl akü bulmuşsun ikinci el değildir umarım ben en son sorduğumda aküler 80 ytl felandı oda banaymış
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Tamam beee. Helal işte MT'ye.. Servis beni kandırıp duruyormuş o zaman..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

rüzgar hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr honda
    servisine bağlı normelde garanti yok servisle aran iyiyse garantiden alırsın
    cünkü benim başıma geldi ben aldım

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    rüzgar hakan haklı,servisin ciğerine kalmış isterde değiştirir ben 2 kere değiştirdim sonra da yemedi 3 ayı geçmişmiş çin malı akü 3 aymış ama ben aldığım yere gittim bana dedim 3 ay olduğunu gösteren bir işaret bir uyarı göster dedim yemedi tekrar değiştirdi.
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    ben üzerinde gelen aküsünü 1 yıl kullandım.....ömrü bitmiş attım yenisini aldım 45 ytl'ye(mutlu)2yıl garantili....
    not:motor 2005-te gelmiş ben 2006 da aldım akü 1 yıl yatmış belki ondan ama sonuçta çin malıydı mutlu aldım sorunsuz

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı taner_k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin gibi uyanık adam tek kuruş ödermi hemşoo
    abi bizim servisle ilişkilerimiz süper...kötü olsa zaten herif seni sallar bir şekilde...ben serviste saygı hürmet görürürüm...hepsi yaşıtım sayılır...patronlada samimiyim işin aslı...samimiyeti bir kenara bırak olmasada haklarımı biliyorum...AKÜ garantiye girer babiş...

Alıntı navigator55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanunların ve uygulamaların bu kadar yalama olduğu bir ülkede tabii ki ciddi firmaların el kitabında bile ''balata-lastik-akü-debriyaj-fren telleri v.s garanti kapsamında değildir'' yazıyor.
    Yamaha mın aküsü 14.ayında ölünce YUASA türkiye distribütörü ENTEL enerji ye başvurduğumda bana aynen şöyle dediler'' Yamaha nın kar ortağımıyız ki
    değişelim''nasıl yani deyince de bize mi sorup aldın kardeşim deyince zaten
    Türkiyede yaşadığımı hatırlayıp gülmeye başladım.Eğer onlardan alsaymışım 24 ay garantisi varmış,Peki dedim millet motorunu aküsüz alıp sonra size mi geliyor deyince dillerini yuttular.İşte arkadaşlar farazi konuşmaları bırakın da
    ilişkilerin cıvık olduğu ülkemizdeki durumu bizzat okuyun.

güzel özetlemişsin...

Alıntı alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelde aküyü garanti kapsamına almıyorlar arkadaşımsen 35 ytl akü bulmuşsun ikinci el değildir umarım ben en son sorduğumda aküler 80 ytl felandı oda banaymış
    alperim sen herhalde regal servislerinde bunu gördün...Hondada böyle bir şey yok...

en azından benim servis Honda D&B şarja takıyor suyunu bakımın falan yapıyor...aküyü kurtarabilirse kurtarıyor...kurtaramazsa hiç nazlanmadan değiştiriyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Vay canına bee!!
    Yarın servisteki Rıza beyefendi ile görüşeceğiz..
    Çok yakın ahbabım olur kendisi..

Motosikleti
    hangisini yazayım ki :-)
    aku hk kısa bılgı

1 aku garanti dahilindedir.
    2 yetkılı servıste bakımları yapılmıs olma sartları vardır.
    3 aku sadece motosıklet fırmasından degıl (( sonradan alınanlar ıcın )) aku fırmasındanda garantılıdır.
    4 garantı ıcın ksı aylarında uzun sure yatmamalıdır.buda aku plakalarından tespıt edılır.
    5 sarf malzemelrı garantıye gırmez ( yag,balata,amortısor,ampul gıbı )) bunun dısında motorunuzu saglam,cızıksz,montajlı ve kırıksız aldıysanız sorun olmaz.
    6 garantıler fırmaların urunlerıne sahıp cıkmasıyla orantılıdır.
    7 karsılamayan fırmalarda haklarınızı tuketıcı mahkemelerınde arayınız derım
    syg
    [B][COLOR="Red"]BiR MotoSikletiM BiLe YoK... [/COLOR][/B]:pr: İkinci emre kadar yasaklandı. [B][COLOR="Black"]İkinci emirde hiç gelmeyecek[/COLOR][/B]:salut:[B][U][COLOR="Blue"]Ama benim cok motosikletim var[/COLOR][/U][/B] :queen::cat::rendeer::cherry:SaDeCe MotoSikleT KullanmaK yassahhhhh....:farao:ww.arkasmotor.com

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    bir garip yolcu buradada karşılaştık ta kusura bakma bi soru soracağım amortisör sizde niye garantiye girmiyor? Ayıptır söylemesi global bi kaç tane gt250r nin arka amortisörlerini garantiden değiştirmiştide ondan sordum
    Arkadaşlar aldığınız kullandığınız ürünlerde tse belgesi varsa hani bi laf vardır ss kanunu değiştirecekler değiştirmezlerse ilk hedef noter sonra tüketici hakları hakem heyeti(bilmeyenler için kaymakamlıklardan bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz) odamı olmadı Türkiye standartları enstütisi (tse) burası son noktadır bizzat yetkilisinden duydum değiştirmeyen firmaya bidaha mal satamama gibi ağır yaptırımları var ihtiyacı olana duyrulur

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250

Garanti belgesini okumak lazım...

Bende Kymco CK 125 var;

Garanti belgesinin "Garanti Kapsamına Girmeyen Tamirler" başlığında şöyle yazıyor;

Madde 8: Doğal aşınmaya uğrayan buji, zincir, hava filtresi, fren balataları, kavrama diskleri, sinyal ve far camları, ampuller, AKÜ, sigortalar, kauçuk parçalar, hortumlar, spiraller, lastikler, yağ ve elektrik kabloları gibi sarf parçaları ve malzemelerinin değiştirilmesi garanti dışındadır.

Görüldüğü gibi KYMCO'da garanti dışı. Diğer markaları öğrenmek için garanti belgesindeki "Garanti Kapsamına Girmeyen Tamirler" bölümünü okumak lazım. İyi sürüşler.

Motosikleti
    rmz 200 gy
    Kardeş bıldıgım kadarıyla motorun ustundekı aku garantı kapsamında degıl ama yenı alırsan ozaman garantıye gırıyor bıldıgım kadarıyla
    !! ÖLÜ VE YAKIŞIKLI OLACAGIMA CANLI VE ÇİRKİN OLAYIM !! ::tutkuy::

Motosikleti
    hangisini yazayım ki :-)
    Alıntı 345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir garip yolcu buradada karşılaştık ta kusura bakma bi soru soracağım amortisör sizde niye garantiye girmiyor? Ayıptır söylemesi global bi kaç tane gt250r nin arka amortisörlerini garantiden değiştirmiştide ondan sordum
    Arkadaşlar aldığınız kullandığınız ürünlerde tse belgesi varsa hani bi laf vardır ss kanunu değiştirecekler değiştirmezlerse ilk hedef noter sonra tüketici hakları hakem heyeti(bilmeyenler için kaymakamlıklardan bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz) odamı olmadı Türkiye standartları enstütisi (tse) burası son noktadır bizzat yetkilisinden duydum değiştirmeyen firmaya bidaha mal satamama gibi ağır yaptırımları var ihtiyacı olana duyrulur
    :-)) alıstırdınız benı forma katlanacaksınız (( şaka şaka )) opel kullanıyorum. amortısor arızası arac 40 bındeyken muracat ettım gırmedıgını belırttıler sadece ornek olsun dıye yazdım.

bızde amortısor garantıye gırıyor ancak su ana kadar ben yaklasık 10 adet garantı karısıladım. kullanıcı arızasımı fab arızasımı tesbıtı cok zor. sızınde hfc bır yorumunuz var aynı o konu atıfta bulunıyım. tespıt ımkanı yok surucu tespıtı kolay yapabılırse bır cok fırma kabul eder fakat statu geregı amortısor sarf malzemesıdır.

kısısel gorusumu sorarasanız BENCE GARANTI VERMELI TUM FIRMALAR AMORTISORE. global ve bır cok fırma amortısoru musterı memnuyıyetınden dolayı degıstırebılırkı buda cok hos bır durumdur.

sız ıstersenız eger buryada yazamam karsılastık dedınızya :-)))))
    [B][COLOR="Red"]BiR MotoSikletiM BiLe YoK... [/COLOR][/B]:pr: İkinci emre kadar yasaklandı. [B][COLOR="Black"]İkinci emirde hiç gelmeyecek[/COLOR][/B]:salut:[B][U][COLOR="Blue"]Ama benim cok motosikletim var[/COLOR][/U][/B] :queen::cat::rendeer::cherry:SaDeCe MotoSikleT KullanmaK yassahhhhh....:farao:ww.arkasmotor.com

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    sonuç akü garantiye girer
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

Evrim Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elbette garantiye girer

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kesinlikle garanti kapsamında,sadece akü aldıgında bile 6 ay garantisi var.
    unutma ,kendini savun ,akünü allllll
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    değişiyor :)
    akü garantiye girer... motorun garanti süresince aküde garantidedir yeni akü alırsan akünün kendi garantisi 1 senedir... honda teknik serviste oldugum için biliorum ;)
    benim için küçükken yaramaz diyorlardı büyüdüm artık yarabiliyorum
    feel the fear and do it anyway ::deliir::

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı strife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü garantiye girer... motorun garanti süresince aküde garantidedir yeni akü alırsan akünün kendi garantisi 1 senedir... honda teknik serviste oldugum için biliorum ;)
    Akülerin Ömür Beklentisi : Günümüzde kuru tip akülere yasal zorunluluklardan dolayı her akü satıcısı 2 yıl garanti vermek zorundadır. Ancak garanti ile çok sık olarak karıştırılan bir konu vardır. O da akülerin ömür beklentisidir. Kuru tip aküler 3-5 yıl, 5 yıl, 10 yıl yada 10+ yıl ömür beklentili olarak üretilmekte ve satışa sunulabilmektedir… Bu değerler akü için ideal bir kullanma koşulu yaratıldığında, o aküyü yaklaşık olarak kaç yıl kullanabileceğimiz bilgisini bize vermektedir… Yaygın olarak kullanılan aküler 5 yıl ömür beklentili akülerdir.

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Arkadaşlar, Kanuni aküyü garantiye sokmuyormuş. Ne yapmalıyım?
    Servis akrabam olmasına rağmen degiştirmiyorlar abicim dedi!!!!

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Akü garanti kapsamına gırer nıye gırmesın zaten uzerındekı AKu nun kendı garantısı var Mesela benımkı YUASA AKu garantıden bı kere degıstı.Tabı onunda kendıne has garantı kosulları var.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

transelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda transalp / SH300i /cb125e
    servise gitmeden önce konuyu okumuş ve acaba demiştim ;
    ama "honda - konşuk" hiç hık/pık etmeden garanti kapsamında akümü değiştirdi.
    normali bu ama yinede diğer örnekleri görünce insan seviniyor böyle birşeye ...

akü garanti kapsamında arkadaşlar.
    aman derim kardeşim alkol kötü bir artçıdır.....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)