Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasklar ve Kask Üzerine Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI
    yrossi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ön kısmı çıkıp, açık kask olarak da kullanılıyor diye biliyorum bu kaskın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı

Nolan N101 Kask

Merhaba,

Şu anda kullanmakta olduğum kaskım çok ses yapmakta ve içeri rüzgar geçirmektedir. Zaten ucuza almıştım.

Şunu merak ediyorum, Nolan N101 kask almayı düşünüyorum; bu kask içeri sesi geçirir mi? ve soğuk havalarda beni üşütecek kadar içeri rüzgarı geçirir mi?

Görüşleriniz için teşekkür ederim şimdiden,,,

Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum...

scorpi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyo' GT650S
    Nolan'lar genelde ses gecirmesi bakimindan pek basarili degil. N101 gibi flip-up modeller ayrica daha da fazla ses yapiyor.

Bende de N100E war. Aslinda kaskimdan son derece memnunum ama daha cok otobanda kullandigimdan sirf daha az ses icin flip-up olmayan bir kask almayi dusunuyorum.
    Sert cisimlere çarpmayın. Sert cisimlerin size çarpmasına izin vermeyin. Düşmeyin. Lastik kısmı aşağıda, parlak kısmı yukarıda tutun.

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ses icin kulak tıkacı kullanabilirsin. yuksek hızlarda cok rahat edersin. bende nolan n61 var kulak tıkacı ile çok kullanışlı.
    ==============================
    ==============================

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Nolan N61 soğuk havalarda nasıl? Benim kaskım dandik olduğu için mi çok soğuk geçiriyor yoksa ne kadar kaliteli olursa olsun soğuğu her kask geçirir mi?

scorpi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyo' GT650S
    Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nolan N61 soğuk havalarda nasıl? Benim kaskım dandik olduğu için mi çok soğuk geçiriyor yoksa ne kadar kaliteli olursa olsun soğuğu her kask geçirir mi?
    Sogukla ilgili bir problem yasamadim. Kaskin alt kismina takilan (yazin cikardigim) bir parca var, asagidan ruzgar girmesini engelliyor. Ayrica icerde burnunun ustune, vizorun hem altina takilan nefes onleyici (breath deflector) var, o da bugulanmaya karsi faydali oluyor. Ikisni de takinca ve havalandirmalari kapatinca icerisi bayagi sicak oluyor ama tabii ki o durumda bugu sorunu artiyor.
    Sert cisimlere çarpmayın. Sert cisimlerin size çarpmasına izin vermeyin. Düşmeyin. Lastik kısmı aşağıda, parlak kısmı yukarıda tutun.

hvarol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 V-Strom K6

Kask

Merhaba,

Shoei Syncrotech II flip up kask kullanıyorum. Gürültüden ben de şikayetçiyim bu yüzden E5, TEM gibi yollarda kulak tıkacı kullanıyorum. Bence herkesin kullanması gereken birşey. Mutlaka Nolan'da da gürültü vardır, önerim kulak tıkacı.

Selamlar.

Haydr Varol

Motosikleti
    Yamaha Fazer
    genelde soğuk almazlar ama rüzgar az da olsa alır. balaklava kullanırsan hem soğuk hem de rüzgarın etkilerini azaltabilirsin. ayrıca bir arkadaşın dediği gibi rüzgar için bir parça takılabiliyor kaskın ön-alt kısmına. ben de n81 var ve rüzgar alıyor ama soğuk almıyor.
    ALPAY

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S

İmzan çok hoşuma gitti, yazmadan edemedim
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    bendede cox mono - k kask var. ben memnunum.. Biraz kafanı one eğdiginde ne cok fazla ses nede soguk hava geçirio...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

canyerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS DAKAR

Kask Tercihleriniz?

sevgili arkadaşlar.Bilindiği gibi kaliteli kaskların birçoğunu yabancı markalar oluşturduğu için kaskların büyük kısmı bize yurtdışından ithal edilmektedir.Yurt dışından ithal edilen birçok şeydede olduğu gibi fiyatlar zaman zaman el yakıyor.
    Acaba hangi kaska verdiğimiz para kalitesinden ötürü boşa gitmiyor.???
    Not:topic e yazacaklardan ricam yazılarını yazmadan önce kask markalarını ve memnuniyetlerini de yazmaları.
    saygılar...
    Can YERLİ
    06 YC 502

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    kalite ölçüsü olarak sanırım aldıkları bazı sertifikaları kullanıyorlar. kullandığın motor türü yada güvenliğin için fullface veya nazi gibi birçok tür mevcut piyasada. renk ve desen sana kalmış. bu konu ile ilgili birkaç tane başlık hatırlıyorum bir arattırırsan bulabilirisn.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Ben çene açılır HJC sy-max kullanıyorum,(motomax getiriyor) değiştirilebilir vizörü,yıkanabilir iç pedleri ile yaklasık 1.5 senedir kullanıyorum çokta memnunum. Fiyatı sanırım 300ytl civarında.

kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    Airoch ve Max var bizdede ... Max fiyat olarak daha uygun . Ama airoch cok daha kaliteli ve saglam .
    Kıvanç Tüfekçioğlu - İzmir Dikili

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    bende airoh
    stardum kullanıyorum
    dıger modellere gore cene kısmı daha
    asagıda ve ruzgarı daha az hıssettırıyor (boyun boglesınde)
    bırde nolan n61 serısı var
    fıyatı uygun kalıte olarak tavsıye edılebılır...
    ____it's my life_1982____

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    bendede lazer vertigo war bilindigi uzere awrupada bi testte 1 secilmis baya gusel kalıtelı degısebılır vizoru war ruzgarıda gecırmıo fiyatı yaklasık 200 ytl falan

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    bende shoei xr-800 var ama süper

bide hanımla beraber kullanırken cox çene açılır var çift vizörlü güneş gözlüğü takmaya gerek kalmıyor. fena değil ama shoei kullandıktan sonra kötü geliyor.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

Motosikleti
    Bombardier ds 650 baja ve Ramzey Scooter
    Valla bende de Schuberth j1 var çenesi acık model olmasına ragmen hiç ses geçirmiyor yani cok sessiz bir kask bence ben iyi bir seçim yapmışım galiba ama bu aralar bir full face nolan almayı dusunuyorum

Kask

Arkadaşlar merhaba,LEM marka kask almak istiyorum,bu kaskı online satan bildiginiz bir adres varmı,ben mersindeyim ve burada motorsiklet ekipmanları bulmak neredeyse mucize gibi birşey..

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    mucizemi???
    bende mersindeyim ve kask almak için sana moto-stop u önerebilirim mesela.
    elinde yoksa bile sipariş verir ve en geç 3-4 günde gelir. ama yeni ürünleri gelmiş olması lazım...
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler