Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasklar ve Kask Üzerine Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI
    locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    Alıntı tamercan887 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kask almak istiyorumda orta fiyatlarda100 ila 250 milyon arası hangi marka ve model kask daha kalitelidir hayat çok önemlidir bu yüzden darbeye dayanıklı ne gibi kasklar daha kalitelidir ALLAH göstermesin kaza yaparsak kafamızda kask kırılıpta kafamıza birşey olmasın yardımlarınızı bekliyorum.
    Nolan N61 Kullanıyorum ben.fiyatı sanırım 80 euro civarı ya da 70.almadan önce içindeki referans kodlarından koruma duzeyi ve hangi standartlara göre yapıldıgına baktım.gayet ii bir kask.tavsiye ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Herkes yardımcı olmak istemiş ama ben bi öneride bulunmak istiyorum. Sitemizin arama motorunda bi arama yaptırırsan istediğin bilgileri bulabilirsin. Çünkü daha öncede benzer sorular soruldu. BEnzer cevaplar verildi. Umarım istediğin gibi kaliteli ve uygun fiyatlı bi kask alırsın.
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda

Yapmayin !!!!!

Merhaba,

Arkadaş bu tavsiyeyi yapmadan evvel kaç kez kaza atlattığını çook merak ediyorum doğrusu
    Bir Kask'ın kafada kırılması ve bunun önemli olmadığını yazıyorsun
    Hangi gezegenin ve fizik kurallarından söz ettiğinide merak ediyorum.

Kask kafa korumakla yükümlü ve mümkünse bir ÇİZİK dahi almamalı.

Motosiklet alırken kask hediye edilen kaskları kullanalım ozaman Ne gerek var yüzlerce YTL hacayıp Marka kasları almaya Paramı çok yoksa!!

Vakıf olunmayan konulara yanlış yorumlar yaparak insanların aklını karıştırmayın bari.

Bu arkadaş çarpınca ikiye yarılan bir kask sayesinde yaşamını yitirice BEN tavsiye ettim diye övünecekmisin

Yapmayın arkadaşlar, Ayıp olduğu kadar vebalide büyük.Araştırın ondan sonra konuşun lütfen! şaçma sapan laflarlar yapmayın.

KASK ASLA KIRILMAMALI VE İÇİNDEKİ STRAFO NE KADAR İYİ OLURSA OLSUN, KASKIN KABUĞU KIRILDIĞINDA, KAFAYI ALSLA KORUMAZ!!! KAFADA KASK GİBİ İKİYE AYIRILIR

Selamlar,
    Özer

Alıntı memin1857 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın kafanda kırılması kötü bir şey değil. Önemli olan kaskın süper sağlam olması değil. Kaskın beton gibi olması ile kafanda kaskın hiç olmaması aynı şey (sürtmeler hariç)
    Önemli olan kaskın içindeki yarı-sert köpük malzemenin kafanı YAVAŞLATARAK DURDURMASI. Yani kafanı çarptığında kaskın kırılması önemli değil.

ArdaTugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 150 cc
    ist daysan sirkecide honda özen motor var orda çok kaliteli kasklar zaten sana yardımcı olucaklardır sevgiler..

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    mototal'dan 110 €'ya Nolan N61 almıştım mayısta. kullanıyorum memnunum Nolan kalite sıralamasında 2. ya da 3. gelir bir kask ustelik fiyatı cok uygun.

ve evet bu başlık 3 ayda bir açılıyor

denden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9 Evo 250

Bu kask nasıldır Airoh TR1 Moduler

Selamlar

Dizaynını çok beğendim

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44079

Bu kask nasıldır acaba bilen var mı?

Teşekkürler

NOLAN'dan başkasını değişmem abi!

Kask ; daha çok racing tarzı motorlar için ideal gibi görünüyor!

Arioh kaskları yarışlarda kullandıklarını gördüm ama kalite ve kullanışlılık bakımından durumunu bilemiyorum!!!

Motosikleti
    Piaggio x9 Evo 250
    selam motorum yok henüz ekimdeki ehliyet sınavına kayıt oldum bekliyorum

hyosung rt 125
    comet 250
    honca cbf 250
    yamaha xt125 gibi modeller düşünüyorum karar veremedim

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Airoh un çeşitli modellerini kullanan arkadaşlarım var bu modeli ilk defa görüyorum ama çok güzel özellikle güneş vizörü cidden çok kullanışlı ...güneşli günlerde güneş gözlüğüne gerek olmadan rahatça kullanım şansı veriyo ... fiyatı 447 ytl açar bakarsanız linkte yazıyor ...bence pahalı bir kask ...burda CABERG bulmasaydım bende airoh"un yinje güneş vizörlü SV55 modelini ( http://www.airoh.it/ENGLISH/apribili.../sv55/SV29.htm ) isteyecektim ....yalnız o flip-up yani çeneden açılır ..SV55 için son 225 ytl fiyat almıştık ...fiyatı Olcay (Eyong) aldığından şimdi hangi firmaya sorduğunu tamolarak hatırlamıyorum yine airohun flip-up ama güneş vizörü olmayan ar 300 ( http://www.airoh.it/ENGLISH/apribili...ar300/AR36.htm )
    kaskı için 175 ytl fiyat vermişlerdi..valla bence bu paraya bu model alınır (AR300)
    Ama benim için para sorun değil ,para var huzur var diyosan bu modelde çok güzel ...zaten benim dediklerim flip-up modeller ...

Bide dikatimi çeken tüm eski motorcular yeni motorculara akıl verirken aman full kask alın falan desede alayı flip-up kullanıyor ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Piaggio x9 Evo 250
    hmm para var huzur var değil tabii ki ama çok hoşuma gitti gerçekten

geçenlerde bir arkadaşşın yazısını okudum
    shoi almış daha önce nolan kullanıyormuş

ve farkı inanılmaz hissetmiş. resmen aerodinamiği çok farklıymış. bu kaskın internette incelemesini bulamadım ayrodinamik karşılaştırması yapayım diye :(

baco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight2
    savaş pilotlarının kasklarına benziyo ben cox trip alırken bunuda düşünmüştüm ama biraz fazla radikal bi seçim olucağını düşünüp vazgeçtim..

ben cox trip kullanıyorum memnunm güneş vizörü olması çok kullanışlı
    Bacoman

kraljames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aldığın kaskın içerisinde omologazionenin olmasına dikkat et yani tse gibi bişe ama avrupanın belirlediği bişe bu

slayer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelis
    airoh güzel bir marka valla ne yalan söleyim motorum olsa airoh kask alırım.

Motosikleti
    Piaggio x9 Evo 250
    valla incelmesini arıyorum yok
    airoh yurt dışında pek tanınmıyor gibi

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cox ları takınca bilim kurgu filminden fırlamış gibi oluyorsun. dizaynı bana göre değil.
    airoh dünyaca ünlü bir marka kalitesinden ve sağlamlığından süphen olmasın. fakat kullanan birilerinin yorum yazması daha uygun olur. çünkü flip-up kasklarda ses yalıtımı konusunda şikayetleri olan arkadaşlar vardı.
    iyice bilgilenmeden kaskı alma bence.
    ==============================
    ==============================

Motosikleti
    Piaggio x9 Evo 250
    forumda bu markayı kullanan var mı?

100 ytl ile 600 ytl arasında değşien fiyatlarla kaskları oluyor. Nasıl bu kadar farklı üretebilirler? Belli bir güvenlik standartını yakalamak için ç.eşitli masrafları oluyor olmalı. Ucuz kasklar güvensiz mi? aynı marka nasıl hem güvenli hem güvensiz kask yapar. söz fatoda !

sahapimer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaskın dizaynı gerçekten hoş.Eğer yanlış bilmiyor isem bu kask Flip Up olması dışında çene kısmı tamamen çıkarılabiliyor.Ancak bir çok arkadaşın değindiği gibi Flip Up kasklarda olan ses yalıtım sorunu bundada olacaktır.Bende COX Flip Up kask kullanıyorum şehir içi kullanacaklara tavsiye ederim ancak uzun yol ve soğuk havalarda pişmanlık gibi bir duygu uyandırıyor.

bu kaskı ilk çıktığında bir bayide deneme fırsatım olmuştu.
    dizaynı gerçekten çok farklı. ya beğenilir yada nefret edilir cinsinden.
    fakat bu kask race'e uygun değil:
    çenelik kısmı ayrı bir parça, istenilirse çıkabilir. bu 2 parça birleşim yerinden ve cam birleşiminden giren rüzdar yüksek süratlerde rahatsız edebilir.
    bence daha çok naked motorlara ve şehir içi kullanım için ideal göründü.
    iyi taraflarıysa:
    dediğim gibi çenelik çıkabiliyor (açılır tip değil, komple çıkabiliyor).
    böylece hem yaz hemde kışın(maske giyerek) kullanılabilir.
    güneşlik vizörü var.
    tasarımıyla diğerleri arasında fark ediliyor.

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Selam arkadaşlar.

Benim kafa koruyucum Mathisse Air

Çok kullanışlı ve konforlu bir kask.
    Rüzgar alma sorunu bunda da biraz var.Sonuçta race makina kullananlar için yapılan bir kask değil.
    Ama SV55 almaktan vaz geçipte bunu aldığım için pişmanım.SV55 in güneş gözlüğü çok kullanışlı.

nbr

bence acılır cene enduru ıcın harıka bı kask

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler